Si të anashkaloni mburojën Sky Broadband Sky duke përdorur një VPN | Përditësimi i vitit 2020

Sky Broadband Shield është prindëror aplikacioni i kontrollit i ndërtuar nga ofruesi i shërbimit të internetit Sky. Installedshtë instaluar automatikisht në lidhjet e internetit të shumë klientëve Sky, si një mënyrë për të kontrolluar atë që fëmijët e tyre shohin në internet. 

Eshte gjithashtu një nga aplikacionet më të dizajnuara të kontrollit prindëror në botë. Shield Broadband Sky automatikisht vendos një filtër PG-13 në lidhjen tuaj të internetit para se të arrijë në shtëpinë tuaj. Kjo do të thotë që çdo përdorues i internetit në familje është i kufizuar në një gamë tepër të kufizuar të uebfaqeve dhe aplikacioneve friendly miqësore për fëmijë ’. 

Për të arritur rreth këtyre kufizimeve, ju duhet të anashkaloni Sky plotësisht dhe të lidheni në internet duke përdorur një VPN. Kjo do të fshehë shfletimin tuaj nga Sky Broadband Shield dhe do t’ju kthejë hyrjen e pa filtruar në internet.

Udhëzues i shpejtë: Anashkalojë Shield Broadband Sky duke përdorur një VPN

1. Zgjidhni një VPN me shumë serverë me shpejtësi të lartë në Mbretërinë e Bashkuar. Ne rekomandojmeNordVPNpër anashkalimin e aplikacioneve të kontrollit prindëror.

2. Shkarkoni & instaloj VPN-në tuaj në çdo pajisje që përdorni për internet.

3. Lidhu me një server në UK. Nëse doni të përdorni përmbajtje të padisponueshme në Mbretërinë e Bashkuar, lidheni me një server jashtë shtetit.

4. Shijoni qasje e pa filtruar, plotësisht e hapur në internet!

Mbylle Shield Broadband Sky me NordVPN

Pse keni nevojë për një VPN për të anashkaluar Shield Broadband Sky

Sky Broadband Shield ishte ndërtuar me qëllime të mira. Ofruesi i shërbimit të internetit (ISP) dëshironte të e bëjnë më të lehtë për prindërit që të mbrojnë fëmijët e tyre nga përmbajtja e dëmshme ose e papërshtatshme në internet. 

Megjithatë, programi ka çështje serioze. Para së gjithash, është instaluar në lidhjen tuaj të internetit si parazgjedhje, me një filtër PG-13 në vend. Si rezultat, ju nuk mund ta heqë Sky Broadband Shield nga lidhja juaj e internetit.

Sky Broadband Shield është gjithashtu famëkeq për tejkalimin dhe kufizon edhe përmbajtjen më të pafajshme. Kjo përfshin faqe në internet për shëndetin seksual, shahun, dhe madje edhe thurjen. Më në fund, ajo nuk lejon kufizime individuale – një i rritur do të përjetojë të njëjtat kufizime si një fëmijë 5-vjeçar. 

Për të shmangur të gjitha këto, ju duhet të anashkaloni Sky Broadband Shield dhe rrjetin e brezit të gjerë të Sky tërësisht. Mënyra më e lehtë, e shpejtë për ta bërë këtë është duke përdorur një VPN.

Si ISP-ja juaj, Sky monitoron dhe kontrollon të gjithë aktivitetin tuaj në internet. Kjo i mundëson asaj të bllokojë faqet e internetit në rrjetin tuaj shtëpiak.

Një VPN përdor encryption në shkallë ushtarake te krijoni një tunel mbrojtës rreth trafikut tuaj në internet dhe fshihni të gjitha të dhënat tuaja personale, edhe kur përdorni rrjetin e Sky. Qielli nuk mund të shohë se cilat faqe në internet po vizitoni dhe, kështu, nuk mund të bllokojë asnjë prej tyre. 

Duke u lidhur me një server jashtë rrjetit Sky, ju mbeteni plotësisht anonim në internet që nga momenti kur lidhesh në internet. Mjetet e zgjeruara të privatësisë sigurojnë Sky Broadband Shield kurrë nuk do ta di se çfarë po bën në internet.

Mbylle Shield Broadband Sky me NordVPN

Përfitimet e shumta të një VPN

Përfitimet e një VPN shkojnë shumë më larg se vetëm duke anashkaluar Sky Broadband Shield. 

Një VPN është mjeti i vetëm më i madh i privatësisë në dispozicion për përdoruesit e internetit.

Të njëjtat mjete encryption dhe privacy që fshehin aktivitetin tuaj në internet nga Sky do të mbani të sigurt nga malware, phishing, mbikëqyrja e qeverisë, reklamuesit e bezdisshëm, sulmet DDoS dhe shumë më tepër. 

Instalimi i një VPN zgjat vetëm disa minuta dhe kushton më pak se një kapuçino. Investimi në një jo vetëm që do t’ju mbajë të sigurt – ai gjithashtu ju jep të plotë hyrje në “internet pa kufij”. 

Ti mundesh anashkalojë censurën dhe përreth kufizimet gjeografike në rrjedhën kryesore faqet si Netflix. 

Më në fund, në shumë raste, a VPN në të vërtetë do ta bëjë internetin tuaj më të shpejtë. ISP-të si Sky ngadalësoni qëllimisht internetin tuaj nëse transmetoni ose shkarkoni shumë përmbajtje. Një VPN ndalon këtë duke fshehur aktivitetin tuaj nga ISP-ja juaj. 

Shikoni tonë udhëzues të plotë për fillestarët për VPN për të mësuar më shumë dhe për të parë sesa një VPN do të përmirësojë jetën tuaj në internet.

Mbylle Shield Broadband Sky me NordVPN

5 VPN më të mira për Duke anashkaluar Shield Broadband Sky

1.NordVPN

Mbi 1000 nga lexuesit tanë kanë renditur NordVPN gjithsej # 1 VPN. Shtë e lehtë të shihet pse. Me mbi 5.700 servera në 60+ vende dhe siguria udhëheqëse e industrisë, ky VPN i fuqishëm do të ketë nuk ka problem duke anashkaluar Shield Broadband Sky. Edhe më mirë, ka 800+ serverët vetëm në Mbretërinë e Bashkuar. 

Përdoruesit e NordVPN shijoni përfitimet e kriptimit të shkallës ushtarake, një politikë të rreptë pa log-je, ndërprerës automatik vrasës, dhe shumë më tepër mjete sigurie si standarde. Lidhu me ndonjë prej serverëve të tyre dhe në sekonda, do të shikosh internet plotësisht i lirë, i pa filtruar dhe rrufetë.

Përdoruesit e rinj mund të regjistrohen në NordVPN në një 30 ditë garanci për kthimin e parave, kështu që ka rreziqet zero në provimin e tij.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Mbylle Shield Broadband Sky me NordVPN

2.ExpressVPN

ExpressVPN - vpnMentor

Jo vetëm që është ExpressVPN VPN më e shpejtë në botë, është një nga më të sigurtat. me serverë të optimizuar me shpejtësi në mbi 160 vende në të gjithë globin, kurrë nuk do të duhet të shqetësoheni për lidhjen tuaj të ngadalësuar.

Ky ofrues ka mbështetur lidhje super të shpejtë me Karakteristikat e sigurisë hermetike dhe aplikacione të lehtë për t’u përdorur deri më tani 5 pajisje menjëherë. Farëdo që të përdorni për të marrë në internet, ExpressVPN do anashkaloni plotësisht Sky Broadband Shield, pa ndikuar në kohën e ngarkesës, transmetimin ose shkarkimet. 

Provojeni vetë, pa rrezik, me një 30 ditë garanci për kthimin e parave, dhe shikoni pse ExpressVPN merr kaq shumë priase nga përdoruesit e vërtetë.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Mbylle Shield Broadband Sky me ExpressVPN

3.CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

CyberGhost është një nga VPN-të më të besueshme në botë, dhe tepër e lehtë për t’u përdorur. Përdoruesit mund të krijojnë një profil me fikse cilësimet që mund të ndahen në 7 pajisje njëkohësisht, me një klik të vetëm. Kjo e bën anashkalimin e Sky Broadband Shield në pajisje të shumta të thjeshta dhe të shpejta.

Sigurimi i një të tillë përvojë e lehtë e përdoruesit nuk do të thotë që CyberGhost është dashur të sakrifikojë shpejtësinë ose sigurinë. Krahas lidhjeve super të shpejtë, ajo ofron Kriptimi AES-256, një politikë e rreptë e mos-logs, ndërprerësi automatik i vrasjes, mbrojtja e rrjedhjeve DNS, dhe shumë më tepër mjetet më të mira të intimitetit. 

CyberGhost është aq i sigurt në punën e tij të VPN, ai ofron një Garanci prej 45 ditësh për kthimin e parave dhe prova falas për përdoruesit e iOS dhe Android. Kështu që ju mund ta provoni atë për veten tuaj plotësisht pa rrezik. Nëse nuk jeni ende të sigurt, shikoni përshtypjet e mahnitshme nga lexuesit tanë.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Mbylle Shield Broadband Sky me CyberGhost

4.Surfshark

Pajisjet e sipërfaqes

Vetëm disa vjet i vjetër, Surfshark ka arritur të rangojë renditjen tonë dhe të bëhet një nga VPN-të më të njohura në botë. Me një koleksion në rritje të shpejtë të serverëve globalë dhe një sërë mbresëlënëse mjetesh sigurie, është e lehtë të shihet pse.

pranë siguria hermetike dhe lidhjet e shpejta të rrufesë, Surfshark u ofron përdoruesve një grup i mrekullueshëm i veçorive të personalizueshme. Këto përfshijnë një bllokues të integruar të reklamave, mënyra të shumta të specializuara VPN, shfletim në internet “pa kufij” dhe shumë, shumë më tepër.

Testojeni atë pa rrezik, me një 30 ditë garanci për kthimin e parave, dhe shikoni se sa lehtë anashkalon Sky Broadband Shield.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Mbylle Shield Broadband Sky me Surfshark

5.PrivateVPN

Pajisjet PrivateVPN

A e shihni botën e VPN-ve konfuze dhe dërrmuese? PrivateVPN është zgjidhja perfekte për ju. Beenshtë votuar VPN premiumet më fillestare dhe miqësore me buxhetin në dispozicion shumë vite me radhë.

Oferta privateVPN instalime të shpejta, të thjeshta dhe aplikacione për përdorim të lehtë, të mbështetur nga mbështetja e drejtpërdrejtë e klientëve 24/7 në çdo hap të rrugës. Pasi të instalohet, ju merrni përfitimin e standardet e sigurisë të barabarta me VPN-të e tjera më të mira ne kemi renditur, së bashku me shpejtësi të ngurta në internet të përputhen.

Nëse doni të provoni-drejtoni një VPN dhe shikoni sa e lehtë e bën atë duke anashkaluar Sky Broadband Shield, shfrytëzoni PrivateVPN garanci pa para, 30 ditë pa kthim të rrezikut.

PrivateVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Mbylle Shield Broadband Sky me PrivateVPN

përmbledhje

Nëse Sky ka vendosur të shkatërrojë plotësisht internetin për ju, mos e humbni shpresën. Anashkalimi i Sky Broadband Shield është shumë më i lehtë nga sa duket së pari. 

Vetëm për shkak se të gjitha pjesët më të mira të internetit janë bllokuar nga rrjeti juaj, nuk do të thotë që ju nuk mund të përdorni ato. Merrni disa minuta për të instaluar një VPN në pajisjet tuaja, dhe do ta harroni plotësisht, madje do të keni Sky Broadband Shield.

Ju do të përsëri gëzoni internet falas, të pa filtruar, super të shpejtë në çdo kohë që dëshironi, me sherr minimale.

Butoni NordVPN!

Leximi më tej

Tani e dini se sa e lehtë është të anashkaloni Sky Broadband Shield me një VPN, mësoni se sa i fuqishëm është një mjet në udhëzuesin tonë të plotë për fillestarët. 

Disa nga kontrollet prindërore dhe aplikacionet dhe faqet e internetit të transmetimit bllokojnë dhe çaktivizojnë VPN, prandaj sigurohuni që të zgjidhni një VPN që mund të qëndrojë e fshehur.

Keni nevojë për një VPN për lojëra në internet? Ne kemi zgjedhur 5 VPN-të më të shpejta për çdo tastierë.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map