Si ta (vërtet) Shikoni IPlayerin BBC në internet në Kinë në vitin 2020

A jeni përpjekur të kapni lajmet më të fundit ose të shikoni programin tuaj të preferuar në BBC në Kinë, por nuk mund të hyni në asnjë nga shërbimet në internet ose aplikacionet e BBC së fundmi? Kjo sepse Kina ka shtuar BBC në listën e saj famëkeqe të faqeve të internetit dhe shërbimeve të bllokuara.

Kjo goditje e dhunshme erdhi pas miratimit të BBC-së të protokollit miqësor për intimitetin “HTTPS” i cili bllokohet rregullisht nga Firewall famshëm i Madh i Kinës.

James Donohue, inxhinier kryesor i programeve të BBC News, shpjegoi në një deklaratë se kalimi në HTTPS siguron një mjedisi më i sigurt dhe i shfletimit privat për të gjithë përdoruesit e internetit. Ai gjithashtu do t’i lejojë përdoruesit të qëndrojnë të sigurt se e gjithë përmbajtja e BBC-së është e vlefshme dhe nuk është përmirësuar.

në përputhje me rrethanat, BBC ka nxitur përdoruesit e saj në Kinë të përdorin një VPN të jetë në gjendje të hyjë në përmbajtjen e tij pa kufizime. Lexoni më tej pasi t’ju tregojmë se si të merrni një VPN premium për Kinë falas.

Si të shikoni BBC Online në Kinë

  1. Zgjidhni një VPN me kriptim të përparuar dhe një rrjet të madh serverash në rajone ku BBC është në dispozicion. (NordVPN është më i miri.)
  2. Lidhu me një server (psh. MB, SH.B.A., Azi …).
  3. Shkoni në faqen e internetit të BBC dhe fillo te shikosh.

Filloni të shikoni TANI!

Zgjedhja e VPN e duhur për të parë BBC në Kinë

Nuk ka dyshim që Kina kryeson listën e vendeve më të këqija për lirinë e internetit. Më shumë se 8,000 faqe interneti dhe aplikacione të njohura bllokohen nga Firewall i Madh, për të mos përmendur ligjet e tyre në rritje të sigurisë në internet për të kontrolluar dhe monitoruar aktivitetin në internet të përdoruesve.

Kjo është arsyeja pse një VPN i besueshëm me siguri solide, një politikë pa log dhe servera me shpejtësi të lartë është thelbësore nëse doni të anashkaloni kufizimet e Kinës dhe të përdorni çdo përmbajtje të bllokuar, duke përfshirë BBC, Netflix, Youtube, Facebook dhe Gmail.

Një VPN fsheh adresën tuaj IP në mënyrë që të duket sikur po kërkoni nga një vendndodhje tjetër. Përveç kësaj, ajo mbron të gjithë veprimtarinë tuaj të internetit nga mbikëqyrja në internet dhe kërcënimet e rrezikshme si hakerat. Ju dëshironi shmangni VPN falas – ata nuk punojnë në Kinë dhe lehtë mund të zbulohen nga Firewall i Madh.

Ndërsa shumica e VPN-ve janë të ndaluara në Kinë, VPN-të vijuese ende punojnë atje dhe janë testuar nga ekspertët tanë për t’u siguruar që ju mund t’i përdorni ato për shikojnë BBC në Kinë. Jo vetëm kaq, por të gjithë ofrojnë gjykime falas ose garanci për kthimin e parave, kështu që nuk keni asgjë për të humbur.

VPN-të më të mira për të parë BBC në Kinë

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

Nëse po përpiqeni të zhbllokoni BBC në Kinë, NordVPN është zgjidhja perfekte. Ajo ka një rrjet masiv të serverëve të shpejtë në 62 vende, përfshirë 500 + serverë vetëm në Mbretërinë e Bashkuar. Alsoshtë gjithashtu i blinduar me karakteristika të shumta të sigurisë, të tilla si Double VPN për të kapërcyer kufizimet në Kinë, dhe mban regjistrat zero.

Me deri në gjashtë lidhje të njëkohshme dhe IP të përkushtuar, mund ta përdorni lehtësisht në platforma të ndryshme në të njëjtën kohë – për shembull, mund të shikoni programin tuaj të preferuar BBC në laptop, ndërsa kërkoni në internet në telefonin tuaj.

Shikoni se çfarë përdoruesit duhet të thonë për NordVPN dhe provojeni vetë pa rrezik, me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Shikoni ofertat NordVPN

2. ExpressVPN

Përfitimet e ExpressVPN

ExpressVPN është VPN më e shpejtë përreth dhe është shumë e popullarizuar në mesin e përdoruesve për transmetimin e përmbajtjes në internet edhe në vendet sfiduese si Kina, falë niveleve të saj të padiskutueshme të kriptimit. Ky VPN pa funksione, pa log ka një rrjet mbresëlënës 2000+ serra ultra të shpejtë në mbi 90 vende me gjashtë lokacione të serverëve në MB.

Ju gjithashtu mund të përdorni ExpressVPN në tre pajisje të ndryshme njëkohësisht te zhbllokoni të gjitha shërbimet e BBC-së, përfshirë iPlayer BBC, ndërsa qëndroni nën radar. Përdorni garancinë e tyre 30-ditore për kthimin e parave dhe vendosni vetë.

Shikoni ofertat ExpressVPN

3. PureVPN

PureVPN krenohet me një rrjet prej 750+ serverësh në mbi 140 vende, përfshirë Kinë dhe Hong Kong. Ata gjithashtu ofrojnë një shërbim të veçantë VPN të Kinës, i cili mund anashkalojë Firewall-in e Madh të Kinës. Shtë e rëndësishme të mbani në mend se ata kanë pasur disa çështje të intimitetit në të kaluarën, por nëse thjesht po përpiqeni të hyni në BBC nga Kina, kjo ndoshta nuk do të përbënte një problem. Lexoni se çfarë mendojnë përdoruesit e vërtetë.

Aplikacioni i tyre miqësor për përdoruesit mbështet 6 protokolle të ndryshme dhe ofron veçori të përparuara të sigurisë, të tilla si një ndërrues vrasës dhe tunele të ndara.

Nëse nuk jeni të sigurt nëse PureVPN është zgjidhja e duhur për ju, mund të përfitoni nga ato Garanci 7-ditore e kthimit të parave (me një politikë kthimi pa pyetje) dhe provojeni.

Shikoni marrëveshjet PureVPN

4. VyprVPN

VyprVPN sportive një seri të tipare mbresëlënëse të sigurisë – më e rëndësishmja, teknologjia e tyre Chameleon që është krijuar posaçërisht për të anashkaluar DPI (Deep Packet Inspection) dhe Firewall të Madh të Kinës. Përveç kësaj, ai zotëron dhe menaxhon serverat e vet DNS në të cilët asnjë palë e tretë nuk është e përfshirë, duke e bërë atë një zgjedhje popullore midis përdoruesve.

Ju gjithashtu mund ta përdorni atë në pesë pajisje në të njëjtën kohë dhe të zgjidhni midis 700 + serverëve në 70+ vende. Përdoruesit e rinj janë të mbuluar nga një 30 ditë garanci për kthimin e parave, kështu që mund ta provoni pa rrezik.

Shikoni marrëveshjet e VyprVPN

5. PrivateVPN

Nëse preferoni një shërbim më të thjeshtë që mund të bëjë punën e bërë ashtu si dhe një VPN të zbukuruar, PrivateVPN është djali juaj. Edhe pse ka një rrjet më të vogël të serverëve (80+ serverë në 50+ vende), ky VPN është mjaft i fuqishëm për të punuar në Kinë me shpejtësi të mëdha.

PrivateVPN nuk mban regjistrat dhe ju mund t’i shijoni ato gjashtë pajisje për llogari. Në këtë mënyrë, ju mund të shikoni BBC në Kinë pa kufizime të shpejtësisë ose të brezit. Ata gjithashtu ofrojnë mbështetje të shkëlqyeshme dhe ofrojnë një 30 ditë garanci për kthimin e parave. Kontrolloni rekomandimet e përdoruesit këtu.

Shikoni marrëveshjet privateVPN

Përkundër ligjeve në rritje të censurës në Kinë, siç mund ta shihni më lart, ka ende VPN sesa mund të përballen me këtë sfidë të vështirë dhe t’ju ndihmojnë të shikoni BBC dhe çdo përmbajtje tjetër të censuruar në mënyrë të sigurt dhe anonime.

Merr 70% OFF NordVPN Tani!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me