Si ta Transmetoni Me lehtësi SBS Australia nga Kudo tjetër në vitin 2020


Kur jeni duke u vendosur për të transmetuar Safe Harbor ose ndonjë shfaqje tjetër të shkëlqyer të SBS, gjëja e fundit që dëshironi të shihni është ky mesazh shumë i bezdisshëm: “Na vjen keq, për shkak të të drejtave të botimit, përmbajtja që po përpiqeni të shikoni është aktualisht nuk është në dispozicion jashtë Australisë.”

Mjerisht, SBS përdor teknologjinë e geoblocking, që do të thotë që ju mund të hyni vetëm në përmbajtjen e rrjetit nga një adresë IP Australiane. Por ka një lajm të mirë – a premium VPN lehtë mund të anashkalojë këto blloqe dhe t’ju japë qasje të pandërprerë në pak minuta!

Mashtrim është gjetja e një VPN që është e sigurt për t’u përdorur dhe jep shpejtësitë e lidhjes që ju nevojiten për transmetim të qetë. Pa shqetësime, shoku! Ne kemi testuar qindra VPN për të gjetur ato që e bëjnë të thjeshtë të shikosh SBS kudo në botë me cilësi të lartë.

Si të shikoni SBS Australia: Udhëzues i shpejtë

Vetëm ndiqni këto hapa të thjeshtë për të hyrë në SBS Australia tani.

 1. Zgjidhni një VPN me cilësi të lartë me serverë në Australi. NordVPNkurrë nuk do të të zbres dhe do të ofrojmë dy mundësi më të shkëlqyera më poshtë.
 2. Regjistrohuni për shërbimin VPN ose përdorni një provë falas. Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin VPN.
 3. Lidhuni me një server Australian dhe shkoni në www.sbs.com.au/ondemand
 4. Identifikohuni ose krijoni një llogari falas dhe filloni të shikoni!

Shikojeni me NordVPN TANI!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë SBS Jashtë Australisë

Nga Safari i Ushqimit tek Të Jetosh me Armiqtë, përmbajtja e SBS është gjeo-kufizuese për Australinë. Uebfaqja dhe aplikacioni i SBS do t’ju parandalojnë hyrjen në rrjedhë nëse IP juaj tregon se nuk jeni jashtë vendit, edhe nëse jeni një qytetar australian me pushime.

Duke ju lidhur në mënyrë të sigurt me një server të largët, a VPN ndryshon adresën tuaj IP për të bindur SBS që jeni duke hyrë nga Australia. Ashtu si kjo, ju do të keni pandërprerë qasje në çdo shfaqje të SBS, nga transmetimet drejtpërdrejtë deri tek episodet e kaluara për shikimin e bezdisshëm.

Sidoqoftë, për të punuar këtë mashtrim, do t’ju duhet një VPN që ka serverë në Australi. Sigurohuni gjithashtu që VPN ofron Bandwidth i pakufizuar dhe shpejtësi të lartë, kështu që ju mund të shikoni pa shqetësime apo bezdi të tjera të transmetimit të videos.

ofruesit më të mirë të VPN shkoni edhe më tej, duke përdorur bllokime të përparuara për ta bërë trafikun tuaj VPN të duket si transmetim i zakonshëm në internet. Kështu janë ata ju japin mundësinë e hyrjes edhe në faqet e mbrojtura shumë si US Netflix, diçka që shumica e VPN-ve nuk mund ta bëjnë.

Për më tepër, një shërbim premium VPN do të kodojë plotësisht të dhënat tuaja për të mbajtur shfletimin tuaj të sigurt dhe anonim, dhe të mbrojnë nga të gjitha llojet e krimeve në internet. Ai gjithashtu do të parandalojë ndjekjen e ISP-së, qeverisë dhe motorëve të kërkimit të aktivitetit tuaj.

Vetëm kjo siguri dhe mbrojtje e intimitetit është një arsye e shkëlqyeshme për të përdorur një VPN sa herë që jeni në internet. Vetëm të jenë të vetëdijshëm që VPN falas janë më shumë probleme sesa ia vlen. Shumica e tyre nuk kanë shpejtësi të mjaftueshme për transmetim, dhe shumë në të vërtetë korrin të dhënat tuaja.

Testimi ynë VPN përfshin jo vetëm prova të transmetimit, por edhe analizë të thelluar të politikës së privatësisë së secilit ofrues për të siguruar që ne rekomandojmë vetëm VPN që kurrë nuk do të vënë në rrezik të dhënat ose pajisjet tuaja.

VPN-të më të mira për shikimin e SBS Australia Kudo

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

NordVPN ofron karakteristika të pakrahasueshme të sigurisë ndërsa ofron një ndërfaqe të lehtë për t’u përdorur dhe plane të përballueshme. Kriptimi DoubleVPN (me dy shtresa) dhe qepa mbi serverin VPN që sigurojnë sigurimin tuaj intimitetit dhe anonimitetit total.

Me më shumë se 200 servera në Australi, NordVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme për të transmetuar SBS, dhe maratonat që shikojnë pa dyshim nuk janë problem falë Bandwidth i pakufizuar. Do të shijoni shpejtësi të shpejtë në deri në 6 pajisje njëkohësisht.

Veçori SmartPlay i NordVPN e bën atë tepër e lehtë për të hyrë në faqet e internetit të rrjedhës me kabllo të bllokuar. Dhe suita e sigurisë CyberSec automatikisht do të bllokojë reklama të bezdisshme dhe do t’ju mbrojë nga malware.

Ju mund të provoni NordVPN duke abonuar dhe duke shijuar shikimin pa rrezik nga një 30 ditë garanci për kthimin e parave. Për të mësuar më shumë rreth asaj që e bën më të mirë këtë VPN në biznes, shihni koleksionin tonë të rishikimeve të përdoruesve të vërtetë NordVPN.

Shikojeni me NordVPN TANI!

2. ExpressVPN

Përfitimet e ExpressVPN

Përdoruesit e ExpressVPN e duan aplikacione me porosi të lehtë për t’u përdorur për të gjitha pajisjet kryesore dhe platformat, së bashku me reputacionin e fortë të rrjetit për të anashkaluar edhe geoblocks të ashpër në shërbime si Hulu dhe iPlayer i BBC-së.

ExpressVPN ju lejon qasje në një duzina servera Australianë, Bandwidth i pakufizuar, dhe shpejtësia më e shpejtë të çdo VPN premium – tre përbërësit kryesorë për një përvojë pa probleme të transmetimit të SBS.

Një avokat për privatësinë e internetit, ExpressVPN do t’ju mbajë të sigurt dhe anonim ndërsa shfletoni në internet ose transmetoni shfaqjet tuaja të preferuara të SBS. Lidhja juaj do të sigurohet me kriptim 256-bit, një ndërprerës vrasës dhe mbrojtje të rrjedhjes DNS.

Ju mund të provoni ExpressVPN jashtë rrezikut me një 30 ditë garanci për kthimin e parave, ose provojeni atë në pajisjen tuaj iOS ose Android me një Gjykim 7-ditor falas.

Shikoni me ExpressVPN TANI!

3. CyberGhost

pajisje të shumëfishta cyberghost

CyberGhost VPN ofron një rrjet të gjerë prej 3.700 serverësh, përfshirë 49 në Australi, shumë prej tyre optimizuar për përdorime specifike të VPN si transmetimi dhe përrua. Ju merrni një bandë të pakufizuar dhe shpejtësi të mirë deri në 7 pajisje të ndryshme menjëherë.

CyberGhost jep një shërbim topnotch me siguri të gradës ushtarake, ndërsa ofron një nga ndërfaqet më të thjeshta të përdoruesit VPN. Me Zhbllokoni Streaming mode, ju do të jeni shikuar SBS brenda sekondave, edhe nëse është hera e parë që përdorni një VPN.

Mund ta provoni CyberGhost me një Gjykim falas 7 ditor për iOS dhe Android. Planet afatgjata mbështeten nga një zemërgjerë Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh politikë, duke e bërë këtë VPN një zgjedhje shumë të popullarizuar.

Shikoni me CyberGhost TANI!

përmbledhje

SBS Australia është një shërbim i shkëlqyeshëm i transmetimit që ofron komedi të lehta, mbulim sportiv në të gjithë botën dhe dokumentarë që mendojnë si është Australia Sexistike? – gjithçka FALAS! Me një VPN të mirë, mundeni shijoni të gjithë atë përmbajtje kudo në Tokë.

Nëse shqetësoheni se sa do t’ju kushtojë një shërbim premium VPN, ne jemi këtu për t’ju ndihmuar gjithashtu! Shikoni tonë lista ekskluzive e kodeve të kuponit të shitësve VPN – nuk do të besoni se sa të përballueshëm mund të jenë VPN-të më të mira.

Nëse jeni kurioz se si miratojnë aparatet tona dixhitale VPN-të që të vendosin se cilat të rekomandojnë për transmetimin e SBS, ata do ta zbërthejnë atë për ju në udhëzimin tonë për VPN-të më të mira për transmetim.

Shikojeni me NordVPN TANI!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map