Si ta Transmetoni Me lehtësi CTV Kanada nga Kudo – Shpejtësia e Lirë!


Me shfaqje të njohura si Masterchef Canada dhe Cardinal, së bashku me lajme të azhurnuara në çdo ekip të madh kanadez sportiv, CTV është një vend i shkëlqyeshëm për të filluar nëse dëshironi më të mirën në televizionin kanadez.

Fatkeqësisht, pasi Transmetimi i CTV është i disponueshëm vetëm për shikuesit në Kanada, do të humbisni disa nga përmbajtjet tuaja të preferuara televizive nëse jeni jashtë vendit – përveç nëse përdorni një rrjet privat virtual me cilësi të lartë (VPN).

Duke ndryshuar vendndodhjen tuaj të dukshme, a VPN e mirë e bën të lehtë anashkalimin e gjeo-kufizimeve të rrjetit. Do të keni qasje të menjëhershme, të besueshme në CTV dhe të gjitha kanalet më të mira televizive kanadeze nga kudo në botë. Ja se si funksionon.

Si të qaseni në CTV nga çdo vendndodhje – Udhëzues i shpejtë

 1. Zgjidhni një VPN me serverë në Kanada. Bazuar në testimin tonë të brendshëm të VPN-ve, NordVPNnuk mund të rrihet për qasje të lehtë dhe transmetim të qetë. Ne kemi renditur edhe dy mundësi të shkëlqyera më poshtë.
 2. Blini një plan pajtimi ose regjistrohuni për një provë falas. Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin VPN.
 3. Përdorni VPN në lidheni me një server në Kanada.
 4. Vizitoni faqen e internetit të CTV, zgjidhni atë që dëshironi të shikoni dhe kënaqeni!

Filloni të shikoni TANI!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë CTV Jashtë Kanadasë

Nëse përpiqeni të shikoni Detajet në CTV përmes një anijeje Adresa IP jashtë Kanadasë, do ta gjeni të bllokuar hyrjen tuaj. Rrjetet u kërkohet të përdorin geoblocking për të zbatuar kufizimet e licencimit që diktojnë se ku mund të transmetohet një shfaqje.

Një VPN zhbllokon CTV duke ju dhënë një adresë të re IP bazuar në serverin që zgjidhni brenda Kanadasë. Përdorimi i një VPN të besueshëm për të anashkaluar gjeo-kufizimet e CTV është mënyrë e sigurt dhe e thjeshtë për të qëndruar në azhurnim me shfaqje si The Launch.

Shumë VPN ofrojnë serverë në Kanada, por kjo nuk do të thotë se ata të gjithë mund ta bëjnë punën. Lidhjet e shpejta janë thelbësore për transmetimin CTV transmeton pa ndërprerje, kështu që ne rekomandojmë vetëm interpretuesit kryesorë në testet tona të shpejtësisë VPN.

Mund të jetë joshëse të konsideroni një VPN falas, por të jeni të vetëdijshëm për çmimin që do të paguani në lidhje të ngadalta, kufijtë e përdorimit dhe paqëndrueshmërinë e rrjetit.

Akoma më keq, VPN e gabuar në të vërtetë mund të përbëjë një kërcënim për privatësinë tuaj dhe sigurinë e pajisjes. shumë VPN falas korrni të dhënat tuaja ose reklama të hosteve që mbajnë malware. Duke pasur parasysh se sa të përballueshme janë VPN premium, nuk ka asnjë arsye për t’u marrë me ato rreziqe dhe telashe.

VPN-të më të mira ju ofrojnë qasje të shpejtë jo vetëm në CTV, por edhe në faqet si US Netflix ai ekran për VPN. Ata gjithashtu maskojnë IP-në tuaj të vërtetë për t’ju mbajtur të sigurt nga hakerat dhe përdorni kodimin e klasës ushtarake për të mbrojtur privatësinë tuaj në internet.

Kur përdorni një nga VPN-të tona të rekomanduara për të transmetuar CTV, aktiviteti juaj i shfletimit do të mbrohet nga spiunët si ofruesi i shërbimit tuaj të internetit (ISP), agjensitë qeveritare të mbikëqyrjes dhe palët e treta për minierën e të dhënave.

VPN-të më të mira për shikimin e CTV Kanada

Këtu janë VPN-të në të cilat mund të mbështeteni për transmetim privat të pandërprerë të CTV. Të tre kanë shumë serverë në Kanada dhe janë të shpejtë dhe të besueshëm.

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

NordVPN-së Teknologjia SmartPlay siguron transmetim pa vonesa dhe automatikisht do të zgjedhë serverin më të mirë për të parë CTV. Rrjeti masiv i ofruesit prej mbi 5,000 serverëve përfshin qindra në Kanada, kështu që ju garantohen lidhjet e shpejta deri në 6 pajisje në të njëjtën kohë.

Me qendër në Panama, NordVPN, miqësore për intimitetin nuk mban shkrime të veprimtarisë suaj në internet. Suite e sigurisë CyberSec blloqe i bezdisshëm reklama pop-up, malware dhe Sulmet DDoS, kështu që ju mund të shikoni me paqe mendore dhe pa ndërprerje.

Ndihma është gjithmonë një falënderim falë mbështetjes së klientit në bisedën live 24/7, dhe ju mund të provoni pa rrezikshmërinë e shërbimit me një 30 ditë garanci për kthimin e parave. Pasi ta keni provuar, do të shihni menjëherë pse është një përdorues i preferuar në të gjithë botën.

Shikojeni me NordVPN TANI!

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

Ky VPN me bazë në Ishujt e Virgjër Britanik bën pretendime të ligjshme për të qenë VPN më e shpejtë në botë, dhe me katër serverë me vëllim të lartë në Kanada, është një zgjedhje e shkëlqyeshme për të hyrë në CTV.

ExpressVPN ofron aplikacione për gati çdo pajisje dhe platformë, përfshirë e-lexuesit në Amazon, BlackBerry, ruterat, Amazon Fire Stick dhe TV Smart, së bashku me shtesat e shfletuesit për Chrome, Firefox dhe Safari.

Uebsajti ofron udhëzues të qartë, hap pas hapi të instalimit, megjithëse aplikacionet për Windows, Mac OS, iOS dhe Android janë aq të thjeshtë sa nuk mund të keni nevojë për udhëzime. 24/7 mbështetje chat live është e shpejtë dhe miqësore.

Abonimet me ExpressVPN mund të duken pak të kushtueshme, veçanërisht pasi mund të lidhni vetëm 3 pajisje. Sidoqoftë, nëse regjistroheni për 12 muaj, ju merrni një shtesë 3 muaj falas. Më e rëndësishmja, shumë përdorues të lumtur të këtij VPN rrallë ankohen për çmimin.

Kjo rrufe rrufeje e një VPN gjithashtu ju ofron një 30 ditë garanci për kthimin e parave pa pyetje të bëra.

Shikoni me ExpressVPN TANI!

3. CyberGhost

pajisje të shumëfishta cyberghost

Nëse jeni duke kërkuar për një VPN të thjeshtë, të përballueshme që ofron qasje të besueshme në CTV, CyberGhost mund të jetë ai për ju. Ju mund të lidheni 7 pajisje njëkohësisht, dhe shpejtësitë mesatare janë më se të mjaftueshme sa duhet për transmetim me cilësi të lartë.

A profilin e paracaktuar të zhbllokimit të Streaming e bën këtë VPN tepër të lehtë për t’u përdorur, dhe rrjeti që zgjerohet me shpejtësi përfshin mbi 85 serverë të shpejtë në Kanada. Kompania operon nga Rumania, në mënyrë të sigurtë jashtë mundësive të ligjeve të BE për ruajtjen e të dhënave, dhe mban një politikë e rreptë e mos-logs.

Shërbimi i klientit i CyberGhost nuk mund të përputhet me kohën e përgjigjes së dy ofruesve tanë më të mirë, por agjentët mbështetës janë miqësorë dhe njohuri të njëjtë. Mbi të gjitha, ky ofrues i është kushtuar përmirësimit të vazhdueshëm, të cilin përdoruesit e vlerësojnë.

Planet afatgjata vijnë me zbritje të mëdha, dhe një bujare Periudha e rimbursimit 45-ditor ju jep shumë kohë për të vendosur nëse shërbimi i plotëson nevojat tuaja.

Shikoni me CyberGhost TANI!

përmbledhje

Mos lejoni që geoblocks të ju ndalojnë të shikoni shfaqjet tuaja të preferuara CTV jashtë kufijve të Kanadasë. Me një VPN i besueshëm, ju mund të shijoni me siguri përmbajtjen CTV kudo, në çdo kohë, me cilësi të shkëlqyeshme transmetimi dhe pa telashe.

Nëse nuk jeni të ri për VPN-të, sigurohuni që të shikoni udhëzuesin tonë gjithëpërfshirës të fillestarit për të mësuar gjithçka që këto shërbime të mahnitshme mund të bëjnë për ju, dhe si i bëjnë ato.

Si pjesë e misionit tonë për të vënë në dispozicion internetin e pakufizuar për sa më shumë njerëz, ne mbledhim vazhdimisht të gjitha ofertat më të mira speciale në pajtimet VPN. Drejtohuni tek faqja jonë e kodeve të kuponave për të marrë një marrëveshje të mahnitshme!

Merrni NordVPN Tani!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map