Si ta shkarkoni Trust.Zonë për Windows dhe ta përdorni


1. Zgjidhni planin dhe çmimin tuaj

Për të filluar, drejtohuni tek faqja e internetit e Trust.Zone dhe klikoni mbi çmimet.

Në faqen me planet e pajtimeve, zgjidhni planin falas të testit që është i mirë për tre ditë. Planet e paguara kanë një garanci të kthimit të parave prej 10 ditësh, dhe plani 1-vjeçar ofron vlerën më të mirë për paratë tuaja.

Klikoni në Bleni Tani butonin për ndonjë nga planet për të parë. Kontrolloni që keni lexuar termat dhe kushtet dhe më pas klikoni Merre Tani.

2. Vendosni një llogari të besimit.Zona

Tjetra, regjistrohuni për një llogari Trust.Zone duke siguruar adresën tuaj të emailit dhe më pas klikoni tjetër.

Krijoni një fjalëkalim dhe plotësoni testin CAPTCHA për të provuar se jeni njerëz. Pajtohuni me termat dhe kushtet dhe klikoni Regjistrohu për të përfunduar procesin e regjistrimit të llogarisë.

Klikoni në lidhjen e aktivizimit të dhënë në emailin tuaj të konfirmimit për të filluar përdorimin e pajtimit tuaj.

3. Shkarkoni besimin.Zona

Pasi të aktivizoni llogarinë tuaj, do të drejtoheni në faqen e internetit të Trust.Zone për të filluar procesin e instalimit. Hapi i parë përfshin zgjedhjen e sistemit tuaj operativ (OS), i cili në rastin tonë është Windows 10.

Tjetra, zgjidhni protokollin tuaj të preferuar. Trust.Zone ka klientin e vet amtare VPN për Windows me të cilin mund të lidheni. Ju gjithashtu mund të lidheni me OpenVPN ose L2TP / IPSec, por protokolli i fundit funksionon vetëm për platforma të veçanta mobile.

Zgjidhni një Zonë VPN që është më afër vendndodhjes tuaj të vërtetë. Ka shumë zona nga të cilat mund të zgjidhen, përfshirë Afrikën, Azinë, Evropën, Amerikën e Veriut, Oqeaninë dhe Amerikën e Jugut.

4. Instaloni Trust.Zonë

Shkarkoni klientin e Trust.Zone VPN Windows duke klikuar në lidhjen e dhënë.

Në drejtorinë e Shkarkimeve të kompjuterit tuaj, klikoni me të djathtën në skedarin e shkarkuar Trust.ZoneVPN dhe pastaj klikoni Drejtuar si Administrator për të filluar procesin e instalimit.

Lejoni aplikacionin të bëjë ndryshime në kompjuterin tuaj dhe të lëshojë Magjistarin e Konfigurimit. Zgjidhni gjuhën tuaj dhe klikoni tjetër.

Nëse doni të instaloni VPN në vendndodhjen e parazgjedhur të Files të Programit, klikoni tjetër. Ju mund të klikoni Specifikoni Drejtorinë të zgjidhni një vendndodhje alternative për instalim; pastaj kliko tjetër.

Pasi të përfundojë procesi i konfigurimit, klikoni finish.

5. Konfiguroni besimin.Zona

Klikoni mbi server në të majtë të poshtëm të dritares së klientit Trust.Zone për të nisur një listë të serverëve të disponueshëm.

Zgjidhni vendndodhjen tuaj të preferuar të serverit dhe klikoni mbi të për t’u lidhur. Në këtë rast, ne kemi zgjedhur të lidhemi me një server në Shtetet e Bashkuara.

Lidhja juaj e internetit tani është e mbrojtur, dhe ju mund të shfletoni rrjetin në mënyrë të sigurt dhe anonime!

Arsyet për të zgjedhur besimin.Zona si VPN juaj

 • Shtë e përballueshme.
 • Mund të lidheni deri në tre pajisje njëkohësisht
 • Ju mund të transmetoni në mënyrë të sigurt shfaqjet tuaja të preferuara dhe të ndani skedarët P2P
 • Mund ta provoni falas deri në tre ditë para se të bëni një plan të paguar

Trust.Zona është padyshim duke bërë një spërkatje në tregun VPN, kështu që nëse po kërkoni një VPN të përballueshme që vjen me të gjitha këmbanat dhe bilbilat e një premiumi, Trust.Zona është një mundësi e frikshme.

Për të lexuar më shumë rreth Trust.Zonë, klikoni këtu.

Ne do të dëshironim të dëgjonim mendimet tuaja në Trust.Zonë, ju lutemi bëni një minutë dhe të lini një përmbledhje këtu.

Shkruaj një përmbledhje në Titullin Trust.Zona 0 nga 120 karaktere

Ju lutemi shkruani një koment për titull.

Titulli nuk duhet të jetë më i gjatë se 120 karaktere

(Ju lutemi përdorni të paktën 2 fjalë në titullin tuaj)

Cili është mendimi juaj për Trust.Zonë? 0 nga minimumi 200 karaktere

Ju lutemi shkruani një koment.

Shqyrtimi juaj duhet të jetë i gjatë të paktën 200 karaktere. Shtimi i detajeve me të vërtetë i ndihmon njerëzit të kuptojnë se çfarë ju pëlqen apo dononi't në lidhje me këtë VPN.

Pikët tuaja:

Ju lutemi vlerësoni VPN.

Dërgoni rishikim Everydo përmbledhje kontrollohet personalisht nga ekipi ynë. Nëse e zbulojmë se është e vërtetë, do ta postojmë brenda 48 orëve.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map