Si ta shikoni Ziggo GO nga Kudo tjetër në vitin 2020


Që nga fillimi i vitit 2017, shërbimi televiziv kabllor Hollandez Ziggo ka shtuar dhjetëra kanale në aplikacionin e tij Ziggo GO dhe ka përdorur metoda inovative të testimit për të bërë disa përmirësime shumë të zgjuara në ndërfaqen e përdoruesit të aplikacionit. Rezultati është një nga aplikacionet më të mira televizive në Evropë.

Fatkeqësisht, Ziggo nuk është i disponueshëm në pjesë të tjera të botës. Nëse udhëtoni jashtë Holandës, nuk do të mund të dilni më nga aplikacioni juaj Ziggo GO sepse do të jetë i bllokuar.

Por mos u shqetësoni, ju mund të merrni rreth atyre blloqe dhe shijoni qindra kanale në Ziggo me një Rrjet Virtual Privat (VPN). Ne kemi bashkuar një udhëzues të thjeshtë për të parë se si ta shikojmë Ziggo GO nga kudo në botë.

Si të shikoni: Udhëzues i shpejtë

 1. Zgjidhni një VPN që ka serverë në Hollandë – shihni rekomandimet tona më poshtë, duke përfshirë zgjedhjen # 1 NordVPN.
 2. Regjistrohu në VPN dhe instalo aplikacionin.
 3. Përdorni VPN në lidheni me një server Hollandez.
 4. Hyni në aplikacionin Ziggo GO duke përdorur numrin e klientit tuaj dhe filloni transmetimin.

Tani që keni regjistruar një VPN, mund ta përdorni për të hyrë në Ziggo GO pa kufizime, kudo që të jeni. Vetëm sigurohuni që të gjithmonë nisni VPN-në tuaj dhe lidheni me një server në Hollandë përpara se të hapni aplikacionin.

Filloni të shikoni Tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Ziggo GO

Ytdo herë që të largoheni nga Hollanda, gjithashtu lini pas Ziggo, sepse është geobllokuar jashtë vendit.

Kur përdorni VPN tuaj për t’u lidhur me një server Hollandez, aktivitetit tuaj në internet i është caktuar një adresë IP e Hollandës. Duket sikur po vidhosesh përsëri në vend pa lëvizur fare. Kjo eshte fantastike nëse jeni duke udhëtuar dhe duan të arrijnë me shfaqjet tuaja të preferuara nga shtëpia.

Dhe një VPN do të bëjë shumë më tepër për ju sesa thjesht zhbllokimin e Ziggo GO. VPN-të më të mira ofrojnë shumë përfitime shtesë, siç janë përmirësuar intimitetin dhe sigurinë, aksesin në vendet e tjera gjeo-kufizuar, dhe mbrojtjen nga spiunimi dhe krimi në internet.

Sidoqoftë, VPN-të nuk janë të gjitha njësoj, prandaj është e rëndësishme që të zgjidhni VPN-në e duhur për nevojat tuaja. Në rastin tuaj, ju doni të transmetoni video HD nga Ziggo, që do të thotë se keni nevojë për një VPN që:

 • siguron lidhje të shpejta, të besueshme për transmetim pa tel
 • lejon lidhje të shumta të njëkohshme nëpër sisteme të ndryshme operative, kështu që ju të keni mundësi të hyni në Ziggo GO në të gjitha pajisjet tuaja dhe të gjithë në familjen tuaj mund të shikojnë shfaqjet e tyre të preferuara
 • mbron privatësinë tuaj me kriptim të fortë dhe masa të tjera të sigurisë si një ndërprerës vrasës

Me qindra VPN për të zgjedhur, mund të jetë e vështirë të kuptosh se cilat prej tyre kanë veçoritë që ju nevojiten për të parë Ziggo GO nga çdo vendndodhje. Për t’ju ndihmuar, ne kemi kryer testet dhe kemi identifikuar VPN-të më të mira për transmetimin e përmbajtjes Ziggo.

VPN më të mira për shikimin e Ziggo GO

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

Ky VPN nuk u bë VPN më i popullarizuar në botë rastësisht. Shtë e thjeshtë për të instaluar dhe përdorur, dhe ofron mbi 4,700 serverë në të gjithë botën, të mjaftueshme për të anashkaluar çdo gjeobllak që mund të hasni. Serverët e përkushtuar për transmetim sigurojnë një përvojë cilësore të shikimit, ndërsa shifrimi 256-bitësh i NordVPN dhe Onion ekskluziv mbi protokollin e sigurisë VPN, së bashku me një ndërprerës vrasës, i mbajnë të sigurta gjashtë lidhjet tuaja të lejuara. Nuk është për t’u habitur që ky VPN është VPN me vlerësimin më të lartë bazuar në vlerësimet e përdoruesve.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Profili i përkushtuar përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni ofertat NordVPN

2. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

Rrjeti i madh i CyberGhost me 5,700+ serverë në 90 vende përfshin jo vetëm serverë idealë për transmetim por edhe serverë të dedikuar për përrua dhe për ndarjen e skedarëve të tjerë P2P. Një provë 7-ditore falas për aplikacionet iOS dhe Android ju jep një shans të provoni këtë VPN me Ziggo GO para se të regjistroheni për një pajtim. Me deri në shtatë pajisje për një llogari dhe një nga ndërfaqet më miqësore për përdoruesit, CyberGhost po bëhet me shpejtësi një preferuar i përdoruesit.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Profili i përkushtuar përrua:

 • Po; tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni marrëveshjet CyberGhost

3. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

Kjo është një tjetër zgjedhje e njohur VPN, me 1.500 server + në 94 vende. Siç sugjeron emri i saj, ExpressVPN premton shpejtësi ultra të larta, dhe testet tona konfirmojnë se ato premtime janë mbajtur. Si rezultat, ky VPN është një zgjedhje popullore për transmetim. Karakteristikat e sigurisë përfshijnë një ndërprerës automatik vrasës, mbrojtje nga rrjedhja DNS dhe kriptim të shkallës ushtarake. Sidoqoftë, midis VPN-ve në këtë listë, ExpressVPN lejon pajisjet më të pakta (tre) për pajtim, kështu që mund të mos jetë zgjidhja më e mirë për të gjithë familjen.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Profili i përkushtuar përrua:

 • Jo, por të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni ofertat ExpressVPN

4. PrivateVPN

pajisje privatevpn

Ky VPN është një shërbim i jashtëzakonshëm ndaj klientit. Ai nuk ka aq karakteristika të përparuara sesa VPN të tjera premium, por pa kufij në gjerësi bande ose shkarkime, ai ofron transmetim të besueshëm, të pandërprerë të videos. Falënderimet entuziaste nga përdoruesit e kanë siguruar këtë VPN një vend në mesin e ofruesve tanë më të vlerësuarat.

PrivateVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Profili i përkushtuar përrua:

 • Të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Shikoni marrëveshjet privateVPN

5. IPVanish

Pajisjet ipVanish

IPVanish zotëron më shumë se 1.000 serverë në 60 vende, që do të thotë siguri e shtuar për përdoruesit. Me një bandë të pakufizuar dhe deri në 10 lidhje për pajtim, ju patjetër mund ta mbani të gjithë familjen tuaj të lidhur dhe të mbrojtur me këtë VPN. Sidoqoftë, në të kaluarën dhe nën pronësi të ndryshme, IPVanish mbajti regjistrat përkundër pretendimit të jo, gjë që natyrisht na shqetëson. Sidoqoftë, ky VPN ka fituar statusin e tij si një nga më të mirët në dispozicion.

Shikoni marrëveshjet IPVanish

përfundim

Nëse keni menduar që të jesh jashtë Hollandës do të thotë të jetosh pa Ziggo, tani e di që nuk ka pse të jetë e vërtetë. Shpresojmë të kemi përgjigjur në të gjitha pyetjet tuaja se si të shikoni Ziggo GO nga kudo, por nëse dëshironi të mësoni më shumë rreth asaj se si funksionojnë VPN-të, ne kemi udhëzues të plotë me të gjitha informacionet që mund të dëshironi ndonjëherë.

Mos u shqetësoni shumë për zgjedhjen e VPN të përsosur për ju në provën tuaj të parë. VPN-të më të mira ofrojnë garanci për kthimin e parave ose periudha prove falas, në mënyrë që t’i provoni ato pa asnjë rrezik. Dhe pasi të jeni gati për t’u abonuar, do të jeni të lumtur të dini se ne kemi mbledhur të gjitha marrëveshjet më të mira VPN në dispozicion për t’ju ndihmuar të kurseni para.

Filloni Provimin Tuaj falas për CyberGhost Tani!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map