Si ta shikoni votimin në SHBA në vitin 2020

Ti mundesh hyr vetëm në programimin e shkëlqyeshëm nga shërbimi sipas kërkesës së Voot nëse jeton në Indi. Jashtë Indisë, përmbajtja e saj – përfshirë shfaqje si Bigg Boss, Badman, ose Splitsvilla – është e bllokuar.

Për të parë Voot në SHBA, duhet të kapërceni këto kufizime gjeo-gjeografike. Me një VPN të ngurtë, kjo është super e thjeshtë për t’u bërë. Lexoni më tej për të zbuluar si të përdorni një VPN për të hyrë në Voot në SH.B.A., dhe nga kudo tjetër në botë.

Udhëzues i shpejtë: Si të shikoni votimin nga kudo tjetër

Ndiqni këto hapa themelorë dhe do të shikoni Votimin në minuta.

 1. Zgjidhni një VPN premium. Ne ju rekomandojmë NordVPN pasi ka një rrjet të madh të serverëve në Indi dhe ofron shpejtësi të vazhdueshme për transmetim.
 2. Shkarkoni dhe instaloni VPN tuaj të zgjedhur në pajisjet tuaja.
 3. Përdorni VPN-në tuaj për t’u lidhur me një server në Indi.
 4. Regjistrohu ose regjistrohu te Voot, vendos këmbët dhe fillo të transmetosh shfaqjet e tua të preferuara.

Filloni të shikoni Vot Tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë votimin

Vota është e bllokuar jashtë Indisë. Nëse përpiqeni të hyni në shërbimin e transmetimit duke përdorur një adresë IP të SH.B.A.-së, do të bllokoheni.

Kur përdorni një VPN, trafiku juaj është i koduar dhe drejtuar përmes një serveri të sigurt në një vendndodhje sipas dëshirës suaj. Nëse lidheni me një server në Indi, do t’ju caktohet një Adresa IP indiane dhe do të keni mundësi të shikoni Voot në SHBA (ose kudo tjetër).

Vetëm për shkak se një VPN ka serverë në Indi, nuk garanton automatikisht që do të keni mundësi të hyni në Voot. Jo të gjithë VPN-të mund të kapërcejnë me siguri geoblocks, duke e bërë të rëndësishme zgjedhjen e një shërbimi premium.

Shumë site streaming kanë softuer anti-VPN, e cila do të zbulojë kur po përpiqeni të hyni në përmbajtje duke përdorur një VPN, duke çuar në bllokimin e VPN tuaj. Ju mund ta anashkaloni këtë rrezik duke zgjedhur një VPN që drejton serverë të mprehtë.

Ky lloj serveri maskon faktin që të dhënat tuaja janë koduar nga një VPN. Prandaj, Voot dhe shërbimet e tjera të transmetimit, nuk mund të bëjnë dallimin midis çdo të dhënave dhe të dhënave tuaja VPN.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

Kur përdorni një VPN, ju përfitoni shumë përfitime përveç që jeni në gjendje të anashkaloni geoblocks dhe të merrni qasje të pakufizuar në përmbajtjen globale.

Një VPN premium mban aktivitetin tuaj të internetit private dhe sigurohuni duke kriptuar të dhënat tuaja dhe duke shkatërruar adresën tuaj IP.

Kjo parandalon ofruesin e shërbimit tuaj të internetit (ISP) dhe reklamuesit të ndjekin aktivitetin tuaj në internet. Plus, informacioni juaj i ndjeshëm mbrohet nga sytë e këqij dhe hakerat, madje edhe në rrjetet publike wi-fi të pasigurta.

VPN-të më të besueshme kanë një politika e prerjeve zero, do të thotë që ata nuk ruajnë asnjë nga të dhënat tuaja. Asnjë të dhënë nuk do të thotë asgjë për t’u transferuar ose shitur palëve të treta.

Një VPN i ngurtë me serverë me shpejtësi të lartë ju lejon të shijoni përmbajtje të pakufizuar nga e gjithë bota në mënyrë të sigurt, pa u zhvendosur dhe pa vonesë.

5 VPN më të mira për shikimin e votës

Më poshtë janë rekomandimet tona për pesë VPN më të mira për të transmetuar Voot në SH.B.A..

1. NordVPN

Zgjedhja jonë kryesore e VPN për shikimin e Voot në SHBA është NordVPN, pasi kombinimi i saj i shpejtësisë, sigurisë dhe stabilitetit është i vështirë për tu mposhtur.

Me mbi 5.600 serverë me shpejtësi të lartë në të gjithë botën, përfshirë 20+ vende në Indi, nuk do të keni asnjë problem të lidheni me Voot. Problemdo problem që mund të keni do të zgjidhet shpejt nga shërbimi i shkëlqyeshëm i klientëve për biseda live 24/7.

NordVPN e konsideron shumë seriozisht sigurinë tuaj, dhe ju ofron kriptim të shkallës ushtarake, një politikë të rreptë pa log dhe dy ndërprerës të ndryshëm vrasjes për masë të mirë.

Protokolli DoubleVPN ju jep një shtresë shtesë të kriptimit, duke e bërë Nord VPN a zgjedhje e shkëlqyeshme për intimitetin.

Rrjeti i madh global, shpejtësitë e larta dhe stabiliteti i NordVPN e kanë bërë atë një përdorues të preferuar.

Ju mund të shihni pse me një Garanci pa para për rrezikun 30-ditor. 

Gati për tu pajtuar? Kurseni para me kodin tonë kupon NordVPN.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni Vot me NordVPN!

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

Jo vetëm që është ExpressVPN një nga VPN-të më të besueshme në treg, por është gjithashtu më e shpejta. shpejtësia e flakës së serverëve të saj është ideal për transmetim dhe me vendet e serverëve në Indi, shikimi i Voot do të jetë pa telashe.

Karakteristikat janë të një standardi të lartë dhe përfshijnë mbështetje për të gjitha protokollet kryesore VPN, tunelin e ndarjes, serverat vjedhurazi, kriptimin e gradës ushtarake, një politikë pa log dhe për të vrarë mbrojtjen e ndërprerës.

Përdoruesit e duan funksionin MediaStreamer që ju lejon të transmetoni Voot dhe shërbime të tjera në pajisjet që zakonisht nuk mbështesin VPN, si TV i Smart, Amazon Fire TV, Apple TV dhe konzollat ​​e lojërave.

Shikoni shumë tipare të ExpressVPN me garanci pa pyetje, 30-ditë, kthim parash.

ExpressVPN nuk është e lirë, por ofron vlerë të shkëlqyeshme për paratë tuaja. Dhe mund të merrni vlerë shtesë nëse përdorni kodin tonë kupon.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni Votën me ExpressVPN!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

CyberGhost ka një rrjet të gjerë global të 5,900+ serverë që përfshijnë 90 vende, përfshirë 20 vende në Indi, për transmetim pa probleme të Voot.

Informacioni juaj i ndjeshëm sigurohet nga kriptimi i fuqishëm, aplikacionet e provës për rrjedhje, një politikë e shkrimeve zero dhe një ndërprerës automatik vrasjeje në të gjitha pajisjet.

A ndërfaqe e thjeshtë, aplikacione për t’u përdorur lehtë dhe shërbim i përgjegjshëm ndaj klientit bëje CyberGhost një VPN popullore me fillestarët.

Garanci kthyese prej 45 ditësh ju jep mjaft kohë për të provuar këtë VPN të qëndrueshme dhe të besueshme për veten tuaj.

CyberGhost është a VPN miqësore me buxhetin, dhe ju mund ta bëni atë edhe më miqësor me buxhetin me kodin tonë të kuponit.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni Vot me CyberGhost!

4. Surfshark

Pajisjet e sipërfaqes

Edhe familja më e madhe e tifozëve të Voot mund të transmetojë shfaqjet e tyre të preferuara me Surfshark ashtu siç ofron lidhje të pakufizuara të njëkohshme.

Ky bonus i rrallë i lidhjeve të pakufizuara do të ishte i kotë nëse performanca e Surfshark ishte e dobët, por në fakt është e shkëlqyeshme.

Ky VPN relativisht i ri sigurisht që po bën një emër për vete me veçoritë e tij të shkëlqyera që përfshijnë kriptim i dyfishtë, tunelim i ndarë, siguri e fortë dhe modaliteti NoBorder për cilësimet shtesë të bllokimit.

Rrjeti në rritje i 800 serverëve në më shumë se 50 vende, përfshirë vendndodhjet e serverëve në Indi, ju siguron juve të shpejtë dhe transmetimi i qetë i Voot në SH.B.A..

Bashkohuni me numrin në rritje të tifozëve të Surfshark dhe provoni shpejtësinë dhe stabilitetin e këtij VPN me 30 ditë garanci për kthimin e parave. 

5. IPVanish

Pajisjet IPVanish

Kompetencat e vendosura për zhbllokim, siguri të fortë, bandë të pakufizuar, dhe shpejtësitë e shpejta e bëjnë IPVanish një zgjedhje tjetër të shkëlqyer të VPN për transmetimin e Voot.

Me IPVanish nuk do të keni asnjë problem me lidhjet e rënë ose buffering, dhe mund të shikoni me lehtësi shfaqjet tuaja të preferuara. Plus me IPVanish, ju mund ta bëni këtë deri në 10 pajisje njëkohësisht.

Edhe pse me qendër në SH.B.A., ajo operon një politikë të prerjeve zero, kështu që nuk do të ketë të dhëna për t’i dorëzuar në rast të një kërkese të DMCA. Lajm i mirë nëse vlerësoni intimitetin tuaj në internet.

Karakteristikat e sigurisë së cilësisë – përfshirë një vrasin cilësimet e ndërprerës dhe konfuzionit shtesë – e bëjnë IPVanish një VPN të besueshëm për përdoruesit.

Periudha e rimbursimit prej shtatë ditësh mund të jetë më e gjatë, por prapëseprapë ju jep mjaft kohë për të provuar këtë VPN të shkëlqyeshme të gjithanshme.

IPVanish mund të zhbllokojë:

 • Netflix, iPlayer i BBC

Mbështet përrua:

 • Po, serverët mbështesin aktivitetin e P2P

IPVanish punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Linux, Android, iOS, Windows Phone, Routers, Chromebook, Amazon Fire TV

Shikoni Vot me IPVanish!

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

Nëse dëshironi shikoni Vot në SHBA, mënyra më e thjeshtë është me një VPN premium.

Një VPN ju lejon të lidheni me një server në Indi, duke ju dhënë adresën IP të Indisë që ju nevojitet për të anashkaluar geoblocks e Voot dhe të filloni transmetimin.

juaj privatësia dhe informacioni i ndjeshëm do të mbrohen nga siguria e fuqishme dhe kriptimi i të dhënave tuaja. Ju mund të siguroheni në mënyrë të sigurtë se të dhënat tuaja nuk janë të mundshme të hakerave dhe syve prying, madje edhe në rrjetet publike wi-fi të pasigurta.

Rekomandimi ynë kryesor i VPN për të parë Voot në SHBA është NordVPN, falë shumë serverëve të saj me shpejtësi të lartë në Indi dhe sigurisë së fortë që ajo ofron.

Mësoni më shumë rreth marrjes me lehtësi të një adrese IP Indiane.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me