Si ta shikoni Telecinco Jashtë Spanjës në vitin 2020

Telecinco është një nga kanalet më të mira televizive në Spanjë, dhe formacioni i tyre i grumbulluar tashmë i grumbulluar i përmbajtjes është gati të marrë një shumë më interesante.

Përveç të qenit shtëpi e të preferuarave të shfaqjeve realiste si Salvame, Pasapalabra, Gran hermano dhe Got Talent Espana, kompania mëmë e Telecinco-s Mediaset Espana kohët e fundit njoftoi se ata kanë qenë të kyçur në të drejtat e Kupës së UEFA-s 2020 dhe Kupës së Botës FIFA 2022 – duke e bërë kanalin vendi më i mirë për të ndjekur Kombëtaren Spanjolle.

Shikimi i Telecinco jashtë Spanjës mund të jetë një proces i vështirë, por është në të vërtetë e shpejtë dhe e thjeshtë me një VPN – ja si funksionon.

Si të shikoni: Udhëzues i shpejtë

 1. Zgjidhni një VPN (ju do ta doni CyberGhost).
 2. Lidhu me një server në Spanjë.
 3. Hyni në Mitele, platforma dixhitale e Mediaset për përmbajtje live dhe sipas kërkesës.
 4. Shkoni në këtë lidhje dhe filloni të shikoni Telecinco.

Filloni të shikoni TANI!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Telecinco

Telecinco nuk ka një opsion të flaktë TV TV live ’. Ekziston një buton “Watch Live” në faqen e tij të internetit, por ai ka një funksionalitet shumë të kufizuar: nuk ju lejon të shikoni në celular ose sipas kërkesës, dhe disa pjesë të katalogut fshihen pas geoblocks.

Sidoqoftë, si pjesë e rrjetit Mediaset, Përmbajtja e Telecinco jeton në një platformë më të mirë të quajtur Mitele, e cila ju lejon të shikoni kanalin drejtpërdrejt, si dhe shfaq kërkesat, dhe gjithashtu ofron një aplikacion të shkëlqyeshëm celular. Por ndërsa Mitele është absolutisht falas – dhe ju lejon të keni qasje në pronat e tjera të Mediaset si Cuatro, FDF, Energy, Hyjnisë, Bëhu i Madh dhe më shumë – të gjitha gjërat e mira janë fshehur prapa një geoblock.

Për shembull, ja çfarë ndodh nëse provoni të shihni Gran Hermano jashtë Spanjës:

si-të-shikojnë-Telecinco-error (1)

I njëjti mesazh geoblock shfaqet për Got Talent Espana, Deportes Telecinco dhe më shumë.

Disa pjesë të Mitele nuk janë të bllokuara dhe të hapura për shikuesit në të gjithë botën, por për të fituar qasje të plotë në më të mirën që Telecinco ka për të ofruar, ju duhet një adresë IP spanjolle. Dhe këtu hyn një VPN e mirë për Spanjën.

Teknologjia VPN ju lejon të ndryshoni vendndodhjen tuaj dixhitale duke zgjedhur një adresë IP në Spanjë – pavarësisht se ku jeni në botë – dhe anashkaloni këto geoblocks.

Por kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë për ju. Ajo gjithashtu enkripton seancat tuaja të shfletimit në internet, do të thotë që hakerat dhe qeveritë nuk mund të ndjekin aktivitetin tuaj. Duke ndryshuar adresën tuaj IP, mund të ndihmojë në zhbllokimin e pjesëve të tjera të internetit që më parë ishin të paarritshme për ju.

Pra, nëse jeni duke përruaur, duke u përpjekur të shihni Netflix ose Hulu të SH.B.A.-së, ose thjesht dëshironi t’i mbani sytë larg nga shfletimi juaj, ju dëshironi një VPN. Këtu janë zgjedhjet tona kryesore.

VPN-të më të mira për shikimin e telecinco

1. CyberGhost

pajisje të shumëfishta cyberghost

Përveç një qëndrimi të fortë për mbrojtjen e privatësisë së përdoruesit, CyberGhost shkon më lart dhe më tej 90 nga serverat e tij 3700+ të vendosur në Spanjë. Ka karakteristika yjore të sigurisë si kodimi AES-256 – një prej tyre nivelet më të larta të kriptimit në dispozicion – dhe protokolle si OpenVPN, një ndërprerës vrasës, enkriptim të dyfishtë dhe më shumë.

Një ndërfaqe e dizajnuar bukur dhe profilet e bëra paraprakisht ju ndihmojnë të merrni online në internet të shpejtë, dhe profilet janë optimizuar për atë që dëshironi të bëni: përfshirë streaming video, dodging geoblocks dhe me shume. Përdoruesit gjithashtu duan që faqja e internetit dhe aplikacionet e CyberGhost janë përkthyer gjithashtu në spanjisht. Dhe mund ta provoni pa stres pasi mbështetet nga një garanci prej 45 ditësh për kthimin e parave.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Merrni CyberGhost TANI

2. NordVPN

Përfitimet e NordVPN Infographic

Ky VPN është një nga më të njohurit në treg dhe i preferuari midis përdoruesve spanjollë – dhe është e lehtë të kuptoni pse. NordVPN ka një numër i pabesueshëm i serverëve – më shumë se 4800 në total! – dhe 36 prej tyre ndodhen në Spanjë. Ky është një lajm i shkëlqyeshëm, duke marrë parasysh që shumica e VPN-ve të tjera ofrojnë ndoshta një ose dy serverë për secilin vend. Më shumë serverë zakonisht nënkupton më pak ngarkesa të serverëve, gjë që çon në shpejtësi më të mira – duke e bërë NordVPN perfekt për transmetimin e videos.

NordVPN gjithashtu ofron P2P në serverat e tij të optimizuar spanjollë, që është një plus i mirë që ju lejon të përplani paqen. Dhe, për ata që vlerësojnë intimitetin: NordVPN është i bazuar në Panama – domethënë që nuk ka ligje pushtimi mbikëqyrje – dhe ka një politikë e rreptë e mos-logs. Gjithashtu, mund ta kontrolloni me qetësi: ai ka një garanci 30-ditore për kthimin e parave.

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Merrni tani NordVPN

3. ExpressVPN

Përfitimet e ExpressVPN

ExpressVPN ka qenë prej kohësh një shërbim i preferuar për transmetim dhe përrua, dhe dihet që ka shpejtësia e shpejtë e rrufeve të serverit. Mund të mos ketë aq shumë serverë spanjollë sa VPN-të e mëparshme – vetëm një në Madrid dhe një tjetër në Barcelonë – por recensionuesit vlerësojnë se secili server është jashtëzakonisht i shpejtë dhe e shkëlqyeshme për transmetimin në HD. ExpressVPN gjithashtu ju jep akses të plotë në karakteristika si psh Mbrojtja e rrjedhjeve P2P, DNS (përfshirë IPv6), tunele të ndara dhe me shume. Dhe pjesa më e mirë? Mund ta provoni pa hezituar me garancinë e tij 30-ditore për kthimin e parave.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Merrni ExpressVPN TANI

4. Surfshark

Surfshark për Perun

Surfshark është një nga shërbimet më të reja VPN për të dalë në treg, por shërbimi i shkëlqyeshëm i tij tashmë e ka bërë atë një përparimtar në tregun VPN. Surfshark është e shkëlqyeshme për përmbajtjen transmetuese, qoftë Telecino apo Netflix Spanjoll. Ju gjithashtu do të gjeni Mundësitë e gjuhës spanjolle në aplikacionet e saj dhe në faqet e saj të internetit.

Një nga përfitimet më të mëdha që Surfshark ka ndaj konkurrencës së saj është se lejon përdoruesit një numri i pakufizuar i lidhjeve të njëkohshme. Pavarësisht nëse doni punonjës të shumtë për të mbrojtur të dhënat e tyre ose thjesht keni shumë tifozë të Telecino në familjen tuaj, kjo është një veçori e dobishme. Surfshark, natyrisht, e mban nuk regjistron dhe përdor shifrimin AES-256 bit për t’i mbajtur të dhënat tuaja private. Ju gjithashtu mund të gëzojnë të saj ndërtuar në reklamë bllokimir.

Ti mund te shohesh pse përdoruesit pëlqejnë kaq shumë Surfshark. Mos harroni vetëm fjalën e tyre, por Ti mundesh provoni Surfshark falas për 30 ditë me garancinë e tyre për kthimin e parave.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

5. PrivateVPN

pajisje privatevpn

PrivateVPN është një shërbim i shkëlqyeshëm, gjithëpërfshirës, ​​i cili përmban gjashtë lidhje të njëkohshme, një politikë pa shkrime, dhe shpejtësi të lartë. Mund të instalohet në Windows, Android, iOS dhe Linux – të gjitha brenda disa minutash, dhe kriptimi i tyre është rafti i lartë. Përdoruesit e duan dizajn i pastër, minimalist, e cila është e lehtë për të lundruar pavarësisht se nuk ka një faqe në internet ose aplikacione në gjuhën Spanjolle.

Ata e përbëjnë atë me një server të shpejtë në Madrid – në fakt, përdoruesit thanë që të gjithë serverët e tij shfaqnin shpejtësi të vazhdueshme dhe, me pa kufizime të brezit apo kuotat e shkarkimit, është e përkryer për të transmetuar video dhe përrua. Ju madje mund ta provoni për 30 ditë me garancinë e tij të plotë për kthimin e parave.

PrivateVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Merrni PrivateVPN TANI

6. SaferVPN

safervpn-pajisje

Ky tipar VPN Bandwidth i pakufizuar dhe përmbajtja, lidhja e menjëhershme dhe transmetimi i shpejtë, kështu që është perfekt për të transmetuar video në internet. Të gjitha platformat kryesore janë mbështetur, si Windows, Mac, iOS dhe Android, madje ato përfshijnë një shtrirje Chrome, e cila është e shkëlqyeshme për përdoruesit e rishtar që sapo filluan me përdorimin e një VPN. Nuk do të mbështesë P2P, por me serverë në Spanjë dhe deri në pesë lidhje të njëkohshme, po bëhet një përdorues i preferuar – dhe këto vlerësime të shkëlqyeshme konfirmojnë këtë. Ju madje mund ta kontrolloni falas për 24 orë, dhe pastaj të shijoni garancinë e tyre 30-ditore për kthimin e parave.

SaferVPN mund të zhbllokojë:

 • HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, iPlayer BBC, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • po.

SaferVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Linux, Chrome, Firefox dhe ruter.

Merrni SaferVPN TANI

përmbledhje

Shikimi i Telecinco jashtë Spanjës nuk ka pse të jetë një dhimbje koke me një VPN të mirë për t’ju siguruar juve aksesin në katalogun e plotë të Mitele. Nëse nuk jeni ende të sigurt se cilin do të zgjidhni, ne rekomandojmë Cyberghost – profilet e saj paraprake do t’ju marrin shpejt në internet dhe të gatshëm për të transmetuar video, dredhuar geoblocks dhe shumë më tepër.

Mund ta provoni në paqe duke e ditur që ka një Garancia e kthimit të parave 30-ditore, por para se të blini shikoni këto marrëveshje të shkëlqyera në planet CyberGhost.

Filloni Provimin Tuaj falas për CyberGhost Tani!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me