Si ta shikoni Sezonin Mandalorian 1 Kudo në internet!

Nëse jeni të ngazëllyer për aventurat e një gjuetari të mirësive intergalaktike të frymëzuara nga Boba Fett, dita ka mbërritur.

Sezoni 1 i Mandalorian është në dispozicion në shërbimin e transmetimit Disney +. megjithatë, Availableshtë në dispozicion vetëm për pajtimtarët në SH.B.A., Kanada, Hollandë, Zelandën e Re dhe Australi.

Rrjetet televizive, madje edhe shërbimet dixhitale si Disney, vendosni gjeo-kufizime në përmbajtje. Ata bllokojnë përdoruesit të shikojnë shfaqje dhe filma kur adresa juaj IP nuk do të jetë në zonën e saj të miratuar.

Unë kam disa lajme të mira! Nëse jeni regjistruar për shërbimin e rrjedhës krejt të Disney, dhe ju ndodh që të udhëtoni jashtë vendit, ju ende mund të shikoni episodet e The Mandalorian me një VPN.

Udhëzues i shpejtë – Si të shikoni Mandalorian në Disney Plus

 1. Zgjidhni një VPN. Rekomandoj NordVPN për aftësinë e tij të qëndrueshme për të anashkaluar kufizimet në përmbajtjen gjeo-bllokuar.
 2. Shkarkoni dhe instaloni programin VPN në pajisjen tuaj.
 3. Lidhu me një server në SH.B.A..
 4. Hapni Disney +, login dhe kënaquni!

Filloni të transmetoni Tani Mandalorian!

Udhëzues i shpejtë – Si të regjistroheni për Disney+

 1. Drejtohuni në faqen e Disney Plus.
 2. Vendosni midis një abonimi mujor ose vjetor.
 3. Vendosni adresën tuaj të emailit dhe klikoni dakord.
 4. Krijo një fjalëkalim.
 5. Vendosni informacionin tuaj të faturimit. Tani mund të përdorni PayPal ose një kartë krediti për t’u regjistruar.
  1. Shënim: Nëse jeni duke u regjistruar nga një server amerikan, do t’ju duhet një kartë krediti amerikane, përveç nëse së pari blini një kartë dhuratë Amazon.com ose Google Play US, ose regjistroheni përmes Hulu.
 6. Shijoni një provë 7-ditore falas.

Pse keni nevojë për një VPN për të parë The Mandalorian

Prodhuesit e përmbajtjes si Disney janë mbrojtës kur dhe ku lëshon përmbajtje. Edhe kur prodhuesi posedon kanalin në fjalë, ka akoma ligje për licencimin dhe të drejtat e autorit që vendosin kufizime se ku mund të shikohet ajo përmbajtje dhe kur.

ISP-ja juaj raporton adresën tuaj IP sa herë që futesh në internet. Nëse një shërbim i transmetimit të përmbajtjes zbulon adresën tuaj IP është jashtë vendndodhjes së tij të miratuar të shpërndarjes, ai bllokon shfaqjen televizive ose filmin.

Ai proces quhet gjeo-bllokues. Kjo do të ndikojë tek ju edhe nëse jeni një pajtimtar aktual që jeton ose udhëton jashtë vendit tuaj.

Shumë VPN mund të heqin geoblocks sepse ato ju lejojnë të regjistroheni në një server brenda zonës së aprovuar për atë shfaqje. Pasi të jeni lidhur, VPN raporton adresën tuaj IP si të ardhur nga brenda këtij vendi.

Kam testuar të gjitha VPN që rekomandoj më poshtë, dhe të gjithë heqin gjeo-blloqet për Disney+.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

Informacioni juaj dixhital është i vlefshëm, jo ​​vetëm për ju, por edhe për krimet në internet.

Kur jeni duke shfletuar ose duke punuar në një rrjet publik wi-fi, detajet tuaja personale janë të ndjeshme ndaj hakerave dhe softverit phishing.

VPN krijon një tunel që mbron informacionin tuaj personal ndërsa jeni në internet. Si? Sapo të futni ndonjë goditje në tastierë, VPN i enkripton ato. Kur goditjet e tasteve tuaja janë të koduara, askush nuk mund të deshifrojë atë që keni shtypur, duke e mbajtur sjelljen tuaj të fshehtë dhe private.

Ky nivel i intimitetit përfiton gjithashtu qytetarë ose banorë të përkohshëm të vendeve të rrepta si Kina dhe Arabia Saudite. Ato vende kufizojnë lirinë tuaj të internetit, duke vendosur blloqe në faqet e lajmeve dhe përmbajtjeve që zyrtarët nuk duan që ju t’i lexoni.

Kriptimi i VPN rikthen aftësinë tuaj për të hyrë në faqet e lajmeve dhe përmbajtjeve, edhe në vendet që imponojnë ato ligje të rrepta censure.

VPN-të më të mira për shikimin e Mandalorian

1. NordVPN

nordvpn

NordVPN është një nga VPN-të më të mëdha dhe të shpejtë në botë. Këto, ndër shumë arsye të tjera, janë arsyeja pse unë e rendit atë si VPN ime e preferuar në vitin 2020. Ju mund të shikoni tonë rishikim i plotë këtu.

NordVPN ka një rrjet global të gjatë 5,100 serverë në 59 vende. Me më shumë se 1.500 në SH.B.A. ju do të jeni në gjendje të transmetoni Mandalorian pa asnjë buffering ose vonesë.

Me një listë të serverëve në vende të ndryshme, NordVPN mund të heqë kufizimet e Disney + Gjeo-kufizimeve. Po ashtu, kur e provova, Mund të anashkaloja kufizimet e mundshme të censurës brenda Kinës.

NordVPN ka një shprehur qartë politikën e mos-logs, do të thotë se nuk regjistron ose ruan ndonjë nga aktivitetet e tua në internet.

Ushtarake-grade Kriptimi AES me 256-bit siguron që të dhënat tuaja janë të mbrojtura. NordVPN gjithashtu përdor një Protokolli DoubleVPN, do të thotë që ai kodon të dhënat tuaja jo një herë, por dy herë, pasi kanalizon trafikun tuaj në internet.

Mbrojtja e rrjedhjes DNS dhe një ndërprerës automatik vrasës të dy sigurojnë që asgjë që ju të bëni në internet nuk e bën kurrë atë në duart e një pale të tretë. Tipari i ndërprerës vrasës mbyll lidhjen tuaj të internetit nëse ndërpritet seanca juaj VPN.

NordVPN është i vendosur në Panama, kështu nuk ka pse të jetë në përputhje me Aleanca 5/9/14-Sytë.

Nëse po kërkoni zbritje, ne gjithmonë po azhurnojmë tonë Kodet e zbritjes NordVPN këtu.

Karakteristikat kryesore të NordVPN:

 • 5,100 serverë
 • Panama-bazuar
 • Bandwidth mujor i pakufizuar
 • Do pajtim lejon deri në gjashtë pajisje të lidhura menjëherë
 • 24/7 mbështetje chat live
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • Serverët e optimizuar për ndarjen e sigurt të skedarëve / P2P
 • Punon me: Disney Plus, Hulu, Amazon Prime, iPlayer në BBC, HBO, Showtime, Netflix, dhe më shumë
 • Të pajtueshëm me: Mac, Android, Windows, iOS, Android TV, Linux, Chrome, Firefox dhe shumicën e ruterave

Stream The Mandalorian me NordVPN

2. ExpressVPN

shprehin imazhin e shitësit

Shpejtësia është veçanërisht e rëndësishme nëse jeni duke përdorur një VPN për të transmetuar dhe shkarkuar përmbajtje video HD. Më bëri shumë përshtypje shpejtësia e ExpressVPN, e emërtova VPN më e shpejtë e vitit 2020.

Sa i përket rrjeteve të serverëve global, ExpressVPN mban një të gjerë me të gjatë 3,000 servera në 160 vende. Përveç një politikë pa logje të qarta dhe të besueshme, ExpressVPN ndërmerr një hap tjetër për të mbrojtur privatësinë tuaj.

Kompania ekzekuton të gjithë serverët e tij duke përdorur RAM ose memorie të paqëndrueshme. Kjo do të thotë se e gjithë memorja fshihet sa herë që çdo server kalon nëpër një cikël energjie. Ky hap shtesë siguron më tej që ai nuk ruan ndonjë të dhënë personale ose të ndjeshme.

Mbrojtja e rrjedhjes DNS siguron një dështim shtesë nga zbulimi i palëve të treta.

një ndërprerës automatik vendosja ndërpret seancën e internetit të pajisjes tuaj nëse humbni lidhjen me VPN për ndonjë arsye.

Kriptimi 256-bit fsheh të dhënat tuaja nga sytë e çmendur, qoftë ky një ISP apo një haker i mundshëm.

Meqenëse ExpressVPN është në Ishujt e Virgjër Britanikë, është shumë larg juridiksionit të Aleancës 5/9 / 14-Eyes. Unë kam përdorur me sukses VPN për të anashkaluar mure të forta zjarri, përfshirë këtu edhe Kinën.

Ju merrni Bandwidth i pakufizuar, ideale për të transmetuar video dhe për të shkarkuar skedarë të mëdhenj. Ndarje tunele ju lejon të zgjidhni cilat pajisje dhe aplikacione bëjnë ose nuk kalojnë në VPN.

Shikoni më të azhurnuarat Kodet e kuponit ExpressVPN për më shumë mënyra për të kursyer!

Karakteristikat kryesore të ExpressVPN:

 • 3,000 servera në 160 vende globale
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • Lejon aktivitetin e P2P
 • 24/7 chat live
 • Pesë lidhje të drejtpërdrejta, të njëkohshme të pajisjes
 • Punon me: Amazon Prime, WhatsApp, Hulu, Netflix, YouTube / Google Suite, Showtime, HBO, Disney +, Sky Go dhe Sling
 • Kombinohet me: Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Chrome, Firefox dhe shumë ruterë

Stream The Mandalorian me ExpressVPN

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

CyberGhost është VPN im i preferuar i tretë. Shpejtësitë e rrjetit, siguria, mbështetja dhe lehtësia e përdorimit u matën të gjitha kur vlerësova shërbimin.

Regjistruar në Rumani, është shumë larg sferës së Aleancës 5/9/14-Sytë. Ekipi është gjithashtu me qendër Rumune, me staf të aftë që monitorojnë rrjetin e saj në vend.

Kompania ka një rrjet të madh serverash për të mirëmbajtur, me 5.700 servera në 90 vende. Madhësia e këtij rrjeti ju jep shumë vendndodhje për t’u regjistruar, ideale për të transmetuar video nga rrjetet në internet si Disney+.

CyberGhost gjithashtu ofron një Garanci falas 14-ditore për kthimin e parave me një shërbim mujor. Kjo është një vlerë e shkëlqyeshme për një VPN për këtë klasë. Nëse jeni të angazhuar për një kontratë më të gjatë, kjo garanci për gunga deri në një Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.

Me të gjitha nivelet e paguara, kompania nuk imponon ndonjë kapak të brezit. Midis rrjetit të saj të shpejtë dhe brezit të tij të pakufizuar: do të keni mundësi të shikoni shumë video HD.

Nëse nuk dëshironi të kryeni në fillim, mund të përfitoni nga një gjykim falas 24-orësh. Shikoni këto të tjera awesome zbritje për vlerën më të mirë.

Rrjedhjet e DNS dhe një ndërprerës automatik vrasjeje ju sigurojnë transparencën dhe sigurinë që ju nevojitet për të siguruar që e gjithë sesioni juaj i internetit të jetë privat.

Kur bëhet fjalë për kriptimin dhe sigurinë e të dhënave, CyberGhost përdor më të mirën në dispozicion Kriptimi AES me 256-bit. Cilësimet e tij të shfletimit privat janë mjaft të forta për t’ju tërhequr rreth zjarrit në Kinë dhe vendet e tjera të rrepta.

Karakteristikat kryesore të CyberGhost:

 • Rrjeti masiv global i serverëve prej 5.700 servers në 90 vende
 • Aktivitet i përkushtuar P2P në serverat e etiketuar
 • 24/7 mbështetje live
 • Lidhni deri në shtatë pajisje menjëherë
 • Garanci prej 45 ditësh për kthimin e parave për abonimet më të gjatë se 30 ditë
 • 256 Kriptimi i AES
 • Vrasin kaloni
 • Mbrojtja e rrjedhjes DNS
 • Punon me: Disney +, Netflix, Amazon Prime, iPlayer të BBC, Showtime, HBO, BBC One and Two, dhe Hulu
 • Kombinohet me: Windows, Mac, iOS, Android, Amazon Fire Sticks dhe TV Fire, Linux, Firefox dhe Chrome

Stream The Mandalorian me CyberGhost

Në përfundim

Shtë një kohë emocionuese për të qenë një tifoz hardcore i Star Wars! Saga legjendare bën rrugën e saj drejt ekranit të vogël gjatë epokës kulmore të TV.

Ju nuk dëshironi të humbisni një minutë të sezonit të ri të The Mandalorian. Rekomandimi im # 1 për kontrollin e sezonit 1? NordVPN është e përgjithshme ime e preferuar për shpejtësinë, privatësinë, mbështetjen dhe sigurinë.

Kureshtarë të kontrolloni më shumë VPN për pajisjet tuaja Android? Shikoni ndarjet tona të VPN më të mira për Android.

Dëshironi të kurseni më shumë në pajtimet tuaja VPN? Këto të azhurnuara Kodet e kuponit VPN ju jap edhe më shumë vlerë afatgjatë.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me