Si ta shikoni sezonin 2018-19 Liga ACB nga Kudo


Liga ACB, ose Liga Endesa – ndarja më e lartë e basketbollit spanjoll – kryeson në vitin e 35-të të saj me Real Madrid të konfirmuar si kampion. megjithatë, shumë tifozë në të gjithë botën, së bashku me qytetarët spanjollë që udhëtojnë jashtë vendit të tyre, nuk janë në gjendje të shikojnë Liga Endesa për shkak të kufizimeve gjeo-kufizuese të rrjetit.

Për fat të mirë, nuk duhet të lejoni që geoblocks të ju ndalojnë të shikoni yjet tuaj të preferuar të basketbollit Spanjoll! Këtu keni gjithçka që duhet të dini për të parë të gjithë veprimin duke përdorur një rrjet virtual privat (VPN) kur loja fillon më 29 shtator.

Fillore platforma streaming që mbulon Liga ACB është Teledeporte, në dispozicion në rtve.es. Nëse preferoni komentin në anglisht, shumë kompani të basteve në Mbretërinë e Bashkuar gjithashtu ofrojnë prurje të Liga ACB për sa kohë që keni përdorur llogarinë tuaj brenda ditëve të kaluara. Si rrjetet më të njohura, këto shërbime janë të bllokuara jashtë rajonit ku ata kanë licencuar të transmetojnë.

Një VPN e mirë do t’ju lejojë të përdorni këto rrjete dhe të shikoni sezonin 2018-2019 të Liga ACB në cilësi të lartë nga çdo rajon në botë. Ja se si funksionon.

Si të shikoni sezonin 2018-19 Liga ACB: Udhëzues i shpejtë

Fillimi me një VPN është një proces i thjeshtë që nuk duhet të zgjasë më shumë se 5-10 minuta.

 1. Zgjidh një ofrues VPN i njohur për zhbllokim efektiv, me serverë në vendin ku dëshironi të përdorni një transmetim ACB (Spanjë ose Britani e Madhe). Ne kemi renditur pesë nga opsionet më të mira më poshtë, duke përfshirë # 1 CyberghostVPN.)
 2. Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin e klientit VPN për pajisjen tuaj.
 3. Drejtoni aplikacionin VPN dhe zgjidhni një server në rajonin e zgjedhjes suaj.
 4. Hapni faqen e internetit të rrjedhës, zgjidhni lojën që dëshironi të shikoni dhe shijoni!

Filloni të shikoni Tani

Pse keni nevojë për një VPN për të parë sezonin 2018-19 Liga ACB

Për të hyrë në transmetimet e Liga Endesa, duhet të bindni në faqen e internetit të ofruesit të transmetimit që jeni brenda rajonit të transmetimit të saj. Një VPN maskon adresën tuaj IP, duke e zëvendësuar atë me një që korrespondon me serverin që keni zgjedhur. Ashtu si kjo, ju do të kaloni geoblock dhe do të keni të njëjtën qasje si një shikues në Madrid!

Kështu që së pari, do të duhet kërkoni për një ofrues me vendndodhje serverësh në Spanjë ose në Mbretërinë e Bashkuar. VPN gjithashtu duhet të ketë shpejtësi të shpejtë dhe të qëndrueshme, lejimi i aksesit të pandërprerë në video me cilësi të lartë pa buffering.

Ofruesit më të mirë për transmetimin e sezonit 2018-19 Liga ACB kanë gjithashtu aftësi të provuara për të anashkaluar edhe kufizimet gjeo-kufizuese shumë të ashpra. Dhe nëse e gjithë familja juaj e do veprimin e Liga Endesa, do të dëshironi gjithashtu një VPN që të lejojë lidhje të shumta të njëkohshme të pajisjes.

Sidoqoftë, VPN-të mund të bëjnë shumë më tepër sesa thjesht zhbllokimin e përmbajtjes, megjithatë. Ata janë gjithashtu mjetet më të mira në dispozicion për të mbrojtur privatësinë tuaj në internet. Duke e fshehur vendndodhjen dhe identitetin tuaj të fshehur, a VPN i besueshëm ju mbron nga spiunazhi i ISP-së dhe krimi në internet. Prandaj, është thelbësore të zgjidhni një shërbim me të rritur masat e sigurisë për të mbajtur të dhënat tuaja personale të sigurta.

Me qindra opsione të VPN të disponueshme për transmetim, zgjedhja e duhur mund të duket mbizotëruese. Ekspertët tanë kanë bërë detyrat e shtëpisë dhe kanë përgatitur një listë të pesë ofrues të besueshëm që ofrojnë qasje të lehtë në lojërat Liga ACB dhe transmetim seamless, me cilësi të lartë.

VPN-të më të mira për shikimin e sezonit 2018-19 Liga ACB

Pothuajse çdo VPN pretendon të jetë më e mira në treg, por ndryshimet në cilësi shpesh mund të jenë drastike. Ne kemi faktuar në çdo gjë të diskutuar më lart për t’ju sjellë pesë pikët tona më të mira.

1. CyberGhost

pajisje të shumëfishta cyberghost

CyberGhost me bazë gjermane dhe të bazuar në Rumani është një VPN e shkëlqyeshme për transmetimin e përmbajtjes, dhe zgjedhja jonë numër një në përgjithësi. Ata kane mbi 90 vende të serverëve për të zgjedhur në Spanjë, të mbështetur nga qindra në Mbretërinë e Bashkuar nëse preferoni një mundësi në gjuhën angleze.

CyberGhost mund të përdoret me deri në shtatë pajisje menjëherë, dhe ajo vjen me një varg protokolesh dhe kriptim të ngurtë për të mbajtur të dhënat tuaja të sigurta. Ai gjithashtu ka shumë mundësi opsionesh për mbështetjen e klientëve në rast të pamundur që ju të zgjidhni ndonjë çështje gjatë rrugës, ndërsa ndërfaqja është e lehtë për t’u mësuar për fillestarët.

Marrëveshjet më të gjata të CyberGhost janë shumë të përballueshme, kjo është arsyeja pse ne besojmë se ky shërbim ofron përzierjen më të mirë të shpejtësisë, sigurisë dhe çmimit. Siç mund ta shihni nga koleksioni ynë i rishikimeve të përdoruesve të vërtetë, klientët gjithashtu vlerësojnë shumë CyberGhost.

Garancia për kthimin e parave: Politika e rimbursimit 45-ditor, pa pyetje
Prove falas: Gjyq 7-ditor për Android dhe iOS; gjykim i kufizuar për Windows; nuk është në dispozicion për Mac
Versioni falas në dispozicion: jo

Shikoni marrëveshjet CyberGhost

2. NordVPN

Përfitimet e NordVPN Infographic

NordVPN është gjithashtu ideal për të parë Liga Endesa. Ky VPN ka shpejtësi të shkëlqyera lidhjeje dhe një nga rrjetet më të mëdha të serverëve në dispozicion, kështu që ju do të jeni në gjendje të merrni zgjedhjen tuaj nga një mori vendesh në të gjithë botën. Vlen gjithashtu të theksohet se NordVPN shpesh shton vende të reja të serverëve në listën e tij, kështu që nuk ka gjasa të bllokohen në çdo kohë së shpejti.

Masat e sigurisë të NordVPN do t’i mbajnë të sigurta dhe të sigurta të dhënat tuaja personale, duke përfshirë veçori Qepë mbi VPN, enkriptim të dyfishtë, një ndërprerës vrasës dhe një politikë të rreptë të mos-logs kur bëhet fjalë për të dhënat e përdoruesit.

Do të keni mundësi të përdorni deri në gjashtë pajisje me një pajtim. Shikoni faqen tonë të rishikimit për të mësuar më shumë rreth asaj që NordVPN ka për të ofruar.

Garancia për kthimin e parave: 30 dite
Prove falas: Gjyq 3-ditor i disponueshëm me qasje të plotë në të gjitha tiparet dhe serverët
Versioni falas në dispozicion: jo

Shikoni ofertat NordVPN

3. ExpressVPN

Përfitimet e ExpressVPN

Nëse jeni pas performancës më të mirë të mundshme të transmetimit, ExpressVPN e ka atë shpejtësia kryesore e lidhjes së industrisë dhe një gamë e serverëve që mund të përdoret për të parë Liga ACB. Ky VPN ka ndërtuar reputacionin e tij si një nga ofruesit më të respektuar në botë duke ofruar besueshmëri të patejkalueshme, megjithëse është pak i kushtueshëm në krahasim me të tjerët në listën tonë.

Si dhe duke përfituar nga shpejtësia e dukshme e lidhjes, do të jeni mbrohet me kriptim AES-256 dhe një larmi opsionesh të ndryshme protokolli, duke e bërë atë lehtë për tu shfletuar shpejt dhe në mënyrë anonime.

ExpressVPN ofron mbështetje të shkëlqyeshme të bisedës 24-orëshe dhe nuk mban regjistrat e përdoruesve. Shumica e përdoruesve të saj pajtohen që ky VPN i shpejtë ia vlen çmimin e tij.

Garancia për kthimin e parave: 30 dite
Prove falas: Gjyq 7-ditor i disponueshëm vetëm për aplikacionet Android dhe iOS
Versioni falas në dispozicion: jo

Shikoni ofertat ExpressVPN

4. PrivateVPN

pajisje privatevpn

Nëse jeni duke punuar me një buxhet të ngushtë, PrivateVPN është një mundësi e përballueshme që përputhet me djemtë e mëdhenj per pjesen me te madhe. Ky VPN mund të mos ketë aq servera sa ofruesit që kemi përmendur më lart, por është akoma i aftë t’ju japë shpejtësia dhe hyrja që ju dëshironi nëse po synoni të rregulloni basketbollin tuaj Spanjoll.

Ju lejohet të përdorni deri në gjashtë pajisje menjëherë në një llogari me PrivateVPN, me shpejtësi të madhe lidhjeje. Ajo vjen me një ndërprerës vrasës dhe mbështetje P2P, si dhe mundësinë e instalimit në distancë nga një ekip ekspertësh nëse preferoni një qasje të menjëhershme për të vendosur llogarinë tuaj.

Mund të mësoni më shumë rreth përfitimeve të PrivateVPN duke parë se çfarë përdoruesit duhet të thonë për të.

Garancia për kthimin e parave: 30 dite
Prove falas: Po – kërkon të kontaktoni mbështetje për një kod dhurate
Versioni falas në dispozicion: jo

Shikoni marrëveshjet privateVPN

5. Mburoja e pikave të nxehta (elita)

pajisjet e mburojës së pikave të nxehta

Hotspot Shield Elite e AnchorFree është një version i mprehtë i softverit falas VPN falas të kompanisë. Përdoruesit elitë marrin vendndodhje shtesë të serverit, një nxitje të madhe të shpejtë dhe pa reklama, kështu që ia vlen të paguani ekstra nëse doni rezultatet më të mira të mundshme gjatë transmetimit të lojërave Liga Endesa.

Si dhe duke ju dhënë qasje pa leje në sportet tuaja të preferuara, Hotspot Shield ka kriptimi i shkallës ushtarake për të siguruar të dhënat tuaja mbetet i sigurt në çdo kohë, së bashku me protokollet e patentuara si Catapult Hydra për siguri më të fortë në internet pa humbje të shpejtësisë.

Hotspot Shield Elite ofron lidhje me një klik, dhe mund të përdorni deri në pesë pajisje njëkohësisht. Shikoni vlerësimet e ekspertëve tanë dhe të përdoruesve për t’ju ndihmuar të bëni mendjen tuaj.

Garancia për kthimin e parave: 45 ditë në të gjitha pajtimet, përfshirë planin 30-ditor
Prove falas: Gjyq 7-ditor
Versioni falas në dispozicion: Po – Mburoja e Hotspot; shpejtësi më të ngadalta, fuqi e kufizuar për zhbllokim

Shikoni marrëveshjet e mburojës së pikave të nxehta

përmbledhje

Nëse jeni duke kërkuar për më të mirën në basketbollin spanjoll, një VPN i nivelit të lartë është mënyra më e mirë për të parë lojërat e Liga ACB nga kudo në botë. Mos u vendosni falas VPN që nuk mund të hyjnë në transmetime ose ngadalësojnë lidhjen tuaj vetëm kur veprimi po shpejtohet – veçanërisht pasi VPN-të e larta ofrojnë garanci për kthimin e parave dhe zbritje të mëdha për pajtimtarët e rinj.

Nëse VPN-të janë një botë e re për ju, ne kemi marrë një udhëzues për të gjitha bazat për t’ju ndihmuar të kuptoni gjithçka që mund të bëjnë këto mjete të mahnitshme dhe t’ju ndihmojmë të zgjidhni më të mirën për ju. Pasi të bëni zgjedhjen tuaj, gjithçka që duhet të bëni është të telefononi miqtë tuaj për të parë dramën e një sezoni tjetër të Liga Endesa!

Filloni Provimin Tuaj falas për CyberGhost Tani

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map