Si ta shikoni me lehtësi TV Tani Gjermaninë nga kudo në vitin 2020

Me një listë të rrjeteve që përfshin RTL, RTL II, Vox, dhe nitro, TV Tani është ideal nëse kërkoni një shërbim të lirë të transmetimit gjerman TV me gjithçka nga dramat në garat F1.

Ju mund të kapni episodet e kaluara të shfaqjeve popullore si Deutschland sucht den Superstar (“Gjermania kërkon një Superstar”) dhe Alarm für Cobra 11 – Die Autobahnpolizei (“Alarmi për Kobrën 11 – Policia Autobahn”) për FALAS, dhe shikoni transmetime të drejtpërdrejta me një Abonimi në TV Tani Plus për vetëm disa euro në muaj.

Shtë një platformë e shkëlqyeshme me një çmim të shkëlqyeshëm, por do të gjesh shumë videot dhe të gjitha shfaqjet live janë geoblocked jashtë Gjermanisë.

Mënyra më e lehtë për të parë TV Tani nga kudo është duke përdorur një VPN (rrjet privat virtual). Ne do t’ju marrim gjithçka që ju duhet të dini në lidhje me VPN, përfshirë mënyrën se si funksionojnë ata dhe çfarë të kërkoni kur zgjedhni atë që është më i miri për ju.

Si të shikoni TV Tani Gjermani: Udhëzues i shpejtë

Thjesht ndiqni këto hapa të thjeshtë për të hyrë në TV Tani nga kudo.

 1. Zgjidhni një VPN me serverë në Gjermani dhe një aftësi të provuar për të marrë kufizime të kaluara gjeo. Cyberghostfunksionon bukur, dhe ne do të japim sugjerime të tjera më poshtë.
 2. Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin VPN për pajisjen tuaj.
 3. Hyni dhe zgjidhni një vendndodhje të serverit gjerman.
 4. Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin TV Tani, ose lundroni në tvnow.de.
 5. Krijoni një llogari dhe hyni në TV Tani.
 6. Kjo është gjithçka që duhet – zgjidhni kanalin tuaj të preferuar dhe filloni transmetimin!

Filloni të shikoni Tani

Pse keni nevojë për një VPN për të parë TV Tani jashtë Gjermanisë

Rrjetet TV dhe shërbimet e transmetimit duhet të kufizojnë transmetimet e tyre në rajonin ku janë licensuar. Qoftë nëse jeni gjerman larg shtëpisë ose thjesht i doni shfaqjet dhe sportet e shkëlqyera në RTL, nuk mund të hyni plotësisht në TV Tani nga një vend tjetër pa një VPN.

Një VPN mund të anashkalojë gjeo-kufizimet duke ju dhënë një adresë të re IP kudo që rrjeti ka një server. për fat të keq, disa shërbime transmetuese zbulojnë dhe bllokojnë VPN. Kështu që do të duhet të jeni të kujdesshëm kur zgjedh një ofrues – shumica e VPN-ve falas nuk mund të anashkalojnë softverin anti-VPN.

VPN-të më të mira ju lejojnë të zhbllokoni faqet e internetit dhe shërbimet në të gjithë botën, pavarësisht se cili është vendndodhja juaj aktuale. Do të keni mundësi të arrini jo vetëm TV Tani, por edhe SHBA, Britania e Madhe dhe Netflix gjermane, së bashku me shumë përmbajtje shtesë nga transmetuesit ndërkombëtarë.

Për të fituar qasje në TV Tani dhe të jeni në gjendje të shikoni shfaqje me cilësi të lartë, do t’ju duhet një VPN me serverë në Gjermani dhe lidhje me shpejtësi të lartë, të qëndrueshme.

VPN-të më të mira gjithashtu siguroni privatësinë tuaj në internet, duke koduar të dhënat tuaja dhe maskimin e identitetit tuaj dhe vendndodhjes së vërtetë. Në mënyrë ideale, ata nuk mbajnë asnjë regjistër të aktivitetit tuaj dhe sigurojnë mbrojtje si një ndërprerës që ndalon transmetimin e të dhënave nëse lidhja VPN bie në çdo pikë.

VPN-të më të mira për të parë TV Tani Gjermani nga kudo

Ka kaq shumë VPN në treg – mijëra prej tyre – por cilat janë më të mirat për TV Tani? Ne kemi bërë testimin për ju për të krijuar një listë prej pesë VPN-ve që janë perfekte për transmetimin e TV Gjerman.

1. CyberGhost

pajisje të shumëfishta cyberghost

Shpejtësitë e mëdha të CyberGhost janë e shkëlqyeshme për transmetim në cilësi të lartë. Hyrja në TV Tani është e thjeshtë, falë profileve të para-konfiguruara për transmetim dhe qindra servera gjermanë – pjesë e një rrjeti prej 5.700+ në të gjithë botën.

CyberGhost është gjithashtu i shkëlqyeshëm për detyrat P2P, me serverë të dedikuar për përrua, dhe një mjedis i Torrentit në mënyrë anonime të ndërtuar brenda.

Mund të lidheni me 7 pajisje të njëkohshme, dhe aplikacionet iOS, Android dhe Windows vijnë me një prove falas. Ky VPN i gjithanshëm mund të lidhet me një gamë të platformave botërore të transmetimit, dhe kriptimi AES-256 i mbështetur nga një vrasin kaloni do t’ju mbajë të sigurt.

Ndërfaqja super intuitive e CyberGhost është një hit i madh për përdoruesit, dhe planet afatgjata vijnë me një çmim tërheqës.

Garancia për kthimin e parave:

 • 45 ditë

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni me CyberGhost Tani

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

ExpressVPN është pak më e shtrenjtë se VPN mesatare, por përbën ndryshimin e çmimit me shpejtësi të jashtëzakonshme dhe një ndërfaqe e hijshme. Ajo ka shpejtësinë mesatare më të shpejtë të ofruesve që kemi testuar dhe do të zhbllokojë një gamë të gjerë të përmbajtjes në Gjermani.

Instalimi është i shpejtë dhe pa dhimbje, dhe aplikacioni mund të zgjedhë automatikisht serverin më të mirë nëse doni t’i mbani gjërat e thjeshta.

Kriptimi është i njëjti standard AES-256 që do të gjeni me çdo VPN në listën tonë. Karakteristikat shtesë të sigurisë përfshijnë një kaloni vrasësin, mbrojtjen e rrjedhjes së DNS dhe encryption të dyfishtë.

ExpressVPN është një zgjedhje popullore për transmetimin e videos, dhe është ideal nëse jeni larg nga Gjermania ose nuk keni shpejtësitë më të mira të lidhjes për të filluar.

Garancia për kthimin e parave:

 • 30 dite

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni me ExpressVPN Tani

3. NordVPN

NordVPN është një mundësi solide me një theks të fortë në siguri. Kombinimi standard i kriptimit AES-256 dhe asnjë regjistër nuk e bëjnë atë një zgjedhje të besueshme, me mbrojtje rrjedhje DNS, ndërprerës automatik vrasës dhe Double VPN duke siguruar anonimitet totale.

Për siguri të shtuar, përdorni uniken Karakteristikë CyberSec për të bllokuar reklamat dhe faqet e internetit të dyshimta ndërsa jeni duke kërkuar.

NordVPN ka një rrjet të madh serverësh në të gjithë botën dhe është perfekt për zhbllokimin e rrjedhave nga Gjermania. Ajo ofron IP servera të trazuar, ndarje P2P, dhe adresa IP të dedikuara në grupin e saj të vetëm nën 300 serverëve në vend.

është vështirë të tregohet ndonjë e metë në shërbimin e NordVPN, dhe planet janë relativisht të lira nëse zgjidhni një marrëveshje më të gjatë. Nuk është çudi që kjo është VPN më e njohur në botë sot.

Garancia për kthimin e parave:

 • 30 dite

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni me NordVPN Tani

4. PrivateVPN

pajisje privatevpn

PrivateVPN është një ofrues i përballueshëm që është vlerësuar shumë nga shumica e përdoruesve të tij. Anashkalimi i kufizimeve të shërbimit të transmetimit është i lehtë me shpejtësi mbresëlënëse lidhjeje dhe serverë të besueshëm, duke e bërë këtë VPN një zgjedhje tjetër të shkëlqyeshme për transmetimin e TV Tani.

Oferta privateVPN instalim falas në distancë përmes tiparit Team Viewer, por nuk ka gjasa ta kesh nevojë sepse procesi është i thjeshtë. VPN gjithashtu ka një varg protokolesh, kështu që ju mund ta rregulloni atë sipas preferencave tuaja nëse jeni një përdorues me përvojë.

Për dallim nga tre zgjedhjet tona kryesore, klienti i PrivateVPN mbështetja nuk është e disponueshme përmes bisedës live. Ju do të duhet të paraqisni një pyetje me email, dhe do të duhet të paktën disa orë që dikush të kthehet tek ju. Sidoqoftë, do të merrni një përgjigje të hollësishme që do t’ju ndihmojë të zgjidhni çështjen.

Garancia për kthimin e parave:

 • 30 dite

PrivateVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Shikoni me PrivateVPN Tani

5. IPVanish

Pajisjet ipVanish

IPVanish ka shpejtësi të madhe lidhjesh dhe një larmi vendndodhjesh serverash në të gjithë botën. Një mbresëlënëse 57 serverë në Frankfurt sigurojnë performancë të qetë kur transmetoni TV Tani nga çdo vend.

Kriptimi është po aq i besueshëm sa me secilën nga VPN-të në këtë listë, dhe aplikacionet vijnë me një gamë protokollesh (PPTP, L2TP, OpenVPN, IPSec), kështu që ju mund të zgjidhni bilancin e sigurisë dhe shpejtësinë që është më e mira për qëllimin tuaj.

Rezervimi ynë për IPVanish është se është përballur me probleme me prerjet e të dhënave në të kaluarën. Në vitin 2016, ofruesi me qendër në SHBA u dha të dhëna përdoruesve autoriteteve që hetojnë abuzimin e fëmijëve. Kompania është nën pronësi të re tani, por ne nuk mund të verifikojmë pretendimet e saj se ajo mban asnjë regjistër.

Sidoqoftë, IPVanish funksionon shumë mirë për transmetim, siç dëshmojnë shumë përdorues të lumtur.

Garancia për kthimin e parave:

 • 7 dite

IPVanish mund të zhbllokojë:

 •  Netflix, iPlayer i BBC.

Mbështet përrua:

 • po.

IPVanish punon në këto pajisje: 

 • Windows, macOS, iOS, Android, FireTV, Windows Phone, Linux, Chromebook, Routers.

Shikoni me IPVanish Tani

përmbledhje

Të qenit larg nga Gjermania nuk ka pse të nënkuptojë humbjen në shfaqjet tuaja të preferuara në TV Tani. Gjithçka që ju nevojitet është një VPN i besueshëm me shpejtësi të lartë, fuqi e provuar zhbllokuese, dhe siguri e shkëlqyeshme, dhe do të vëzhgoni Die Höhle der Löwen në asnjë kohë!

Nëse nuk jeni i ri për VPN-të, ne do t’ju mësojmë të gjitha bazat në udhëzimin e fillestarit tonë. Për përdoruesit e përparuar, ne ju futim thellë në mendjen e një VPN të shkëlqyeshme me artikuj si udhëzuesi ynë i fundit për tunizimin.

Mos harroni, VPN-të tona të rekomanduara vijnë me garanci për kthimin e parave, kështu që nuk ka asnjë rrezik t’i provoni ata të shohin se cili funksionon më mirë për ju!

Filloni Provimin Tuaj falas për CyberGhost Tani

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map