Si ta shikoni Kupën MLS në internet nga kudo në vitin 2020

Mbetet vetëm një lojë në sezonin MLS: Kupa MLS –Sounders Sounders FC vs Toronto FC. Nëse jeni në SH.B.A. ose Kanada, ju jeni për një trajtim, por nëse jo, ju nuk mund të merrni për të parë këtë përballje të kampionatit MLS.

Gjeo-kufizimet ju pengojnë të shihni lojën dhe të shihni se kush do të ikë me lavdinë e MLS Cup. Sidoqoftë, ka një mënyrë rreth këtyre kufizimeve. Me një VPN dhe udhëzuesin e shpejtë më poshtë, ju mund ta shihni këtë lojë të fundit dhe të dëshmoni kampionin MLS.

Udhëzues i shpejtë – Shikoni transmetimin amerikan në ABC përmes Hulu

Ju mund të shikoni Kupën MLS në Hulu për të parë transmetimin ABC. Për të parë Kupën MLS në Hulu, ndiqni këto udhëzime:

 1. Zgjidhni një VPN me shpejtësi të lartë dhe serverë amerikanë. Rekomandimi im është NordVPN për transmetimin e ndeshjeve të futbollit.
 2. Regjistrohuni për VPN dhe instaloni aplikacionin, fillojeni atë dhe regjistrohuni, dhe pastaj lidheni me një server amerikan.
 3. Shkoni në Hulu dhe blini një pajtim. Mund të përdorni PayPal.
 4. Hyni në Hulu, gjeni rrjedhën ABC të MLS Cup dhe shijoni!

Shikoni Kupën MLS Tani!

Udhëzues i shpejtë – Shikoni transmetimin amerikan në ABC përmes AT&T TV Tani

AT&T TV Tani siguron qasje në ABC. Për të parë Kupën MLS në ABC përmes AT&T TV Tani:

 1. Zgjidhni një ofrues VPN me shpejtësi të lartë dhe serverë amerikanë. Tipari SmartPlay i siguruar nga NordVPN ju ndihmon të lidheni me Kupën MLS duke marrë kufizime të mëparshme gjeografike dhe duke ju lejuar të luani lojën.
 2. Regjistrohuni për VPN-në tuaj të zgjedhur, shkarkoni aplikacionin, regjistrohuni dhe më pas zgjidhni një VPN të vendosur në SH.B.A..
 3. Shkoni në www.atttvnow.com dhe pajtohuni. Ju duhet një kartë krediti ose kartë debiti në Sh.B.A..
 4. Hyni në AT&T TV Tani dhe shijoni lojën!

Shikoni Kupën MLS Tani!

Udhëzues i shpejtë – Shikoni transmetimin e Kanadasë në TSN

TSN po transmeton Kupën MLS në anglisht në Kanada. Për të parë Kupën MLS në TSN, ndiqni këto hapa të thjeshtë:

 1. Zgjidhni një VPN me shpejtësi të lartë me serverë në Kanada. une sugjeroj NordVPN për veçorinë e tij SmartPlay, që e bën atë ideal për të shkelur geoblocks dhe shikimin e MLS Cup. Regjistrohuni për VPN-në tuaj dhe shkarkoni.
 2. Filloni aplikacionin, regjistrohuni dhe më pas zgjidhni një server në Kanada.
 3. Shkoni në www.tsn.ca dhe regjistrohuni në steaming të drejtpërdrejtë të TSN Direct. Ju duhet të përdorni një kartë krediti në Kanada.
 4. Në ditën e lojës, futuni tek TSN Direct dhe shijoni Kupën MLS!

Shikoni Kupën MLS Tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Kupën MLS

Karakteristikat e MLS Cup FC Seattle Sounders dhe Toronto FC në një lojë për lavdinë e futbollit. Por nëse nuk jeni në SH.B.A. ose Kanada, ju mund të humbasë ndeshjen. Në varësi të vendndodhjes tuaj fizike, kufizimet gjeografike ju pengojnë të lidheni me rrjedhën tuaj nga jashtë vendit.

Një VPN mund ta rregullojë këtë. ju zgjidhni vendndodhjen tuaj virtuale kur lidheni me një VPN. Ju lidheni me një server në atë vend. Ky server vepron sikur të jetë vendndodhja juaj aktuale. Pastaj, kur faqja e transmetimit sheh atë server, mendon se je ku është ai server dhe ajo zhbllokon përmbajtjen tuaj.

Me një VPN, ju mundeni shiko ndeshjen e futbollit të kampionatit pa marrë parasysh se ku je. Kjo një marrëveshje e madhe. Por kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë për ju.

VPN gjithashtu ju mbrojnë ndërsa jeni në internet! Një VPN kodon trafikun e rrjetit ndërmjet pajisjes tuaj dhe serverit VPN. kjo mban të dhënat tuaja të sigurta nga kushdo që përpiqet ta vjedhë atë ose të shohë aktivitetin tënd në internet.

Kur zgjidhni një shërbim, sigurohuni që jeni zgjidhni një VPN premium. Faqet transmetuese zakonisht mund të njohin VPN me cilësi të ulët, gjë që rezulton në ato që bllokojnë përmbajtjen e tyre. Një VPN premium maskohet në mënyrë më efektive, duke ju ndihmuar të zhbllokoni lojën e kampionatit dhe merrni teknologjinë e kaluar anti-VPN.

Me një VPN, ju i merrni të dy liria e internetit dhe siguria e internetit. Shikoni 3 rekomandimet e mia më të mira për VPN që të përdorni, në mënyrë që të kapni të gjitha veprimet e MLS Cup.

3 VPN më të mira për shikimin e Kupës MLS

1. NordVPN

nordvpndevices_optimized

NordVPN është zgjedhja ime kryesore e VPN-ve. Ai ju ofron shumë zgjedhje të serverëve në SH.B.A. dhe Kanada, ndërsa ju jep një shërbim të pasur me karakteristika. Zgjidhni nga më shumë se 1.500 server në SHBA dhe 300+ në Kanada për të transmetuar Kupën MLS.

SmartPlay tipari përmirëson përvojën tuaj të transmetimit. Ju ndihmon anashkalojë kufizimet gjeografike dhe të mbash një lidhje të fortë dhe të shpejtë në faqet si Netflix.

NordVPN ndërfaqja e përdoruesit është i lehtë për t’u përdorur, duke e bërë të thjeshtë për të gjetur lidhjen që dëshironi.

Përdor NordVPN Kriptimi i pathyeshëm i AES 256-bit për të mbrojtur të dhënat tuaja ndërsa transmetoni ose shfletoni internetin. Nëse doni mbrojtje shtesë, Double VPN shton një shtresë tjetër të kriptimit të dhënave tuaja.

CyberSec mbron pajisjet tuaja kundër reklamave dhe malware, duke shtuar veçoritë e sigurisë premium të VPN.

Nëse keni probleme ose keni pyetje, mund të kontaktoni NordVPN përmes emailit ose të përdorni opsionin e bisedës live 24/7. NordVPN ofron një garanci 30-ditore për kthimin e parave, duke ju lejuar mjaft përvojë personale përpara se të bëni një angazhim afatgjatë.

Me një llogari të vetme, ju mund të përdorni të gjitha pajisjet tuaja, pasi NordVPN ju lejon të përdorni deri në gjashtë pajisje menjëherë.

Dëshironi të dini më shumë rreth veçorive të sigurisë të NordVPN dhe pse është zgjedhja e duhur për ju? Shikoni në tonë rishikim i thelluar.

Garancia për kthimin e parave: Brenda 30 ditëve.

NordVPN mund të zhbllokojë:
AT&T TV Tani, TSN, ESPN, Netflix, HBO, Hulu, Showtime, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:
Servers specialiteti P2P janë në dispozicion.

NordVPN punon në këto pajisje:
Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Alsoshtë gjithashtu i pajtueshëm me disa ruterë.

Shikoni Kupën MLS Me NordVPN Tani!

2. ExpressVPN

ExpressVPN - vpnMentor

ExpressVPN ka disa nga shpejtësia më e mirë e lidhjes në dispozicion, duke e bërë atë ideal për të parë sporte me veprim të drejtpërdrejtë si MLS Cup. Në të gjithë botën, ai ofron mbi 3000 servera në mbi 160 vende.

Falë gjerësisë së bandës së lartë të ExpressVPN, nuk do të duhet të shqetësoheni për kornizat e rënë ose problemet e buffering. Asnjëherë mos e humbni një gol emocionues përsëri. ExpressVPN ka shpejtësinë që ju nevojitet për të vazhduar me rrymën HD në faqet si DAZN.

Duhet të qëndroni të lidhur me pajisjet lokale? ExpressVPN ju lejon të ndani trafikun tuaj midis VPN dhe faqeve lokale, duke i mbajtur të paprekura lidhjet tuaja lokale. Mund edhe zgjidhni protokollin tuaj të rrjetit.

me Kriptimi AES 256-bit, ExpressVPN mban të dhënat tuaja të sigurta duke e dërguar atë përmes një tuneli të koduar. Politika e rreptë, me shkrime zero siguron që gjithmonë të jeni anonim ndërsa në internet.

ExpressVPN-së 24/7 mbështetje chat live është në dispozicion në çdo kohë që ju nevojitet. Ti mundesh anuloni pajtimin tuaj në 30 ditët e para për një rimbursim të plotë.

Duhet të lidheni në shtëpi dhe në lëvizje? ExpressVPN ju lejon të përdorni deri në pesë pajisje njëherësh, duke ju dhënë fleksibilitet me pajisje të shumta.

Mësoni më shumë rreth asaj se pse ExpressVPN renditet shumë në vendin tonë rishikim i hollësishëm.

Garancia për kthimin e parave: 30 dite.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:
AT&T TV Tani, TSN, DAZN, Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:
Të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:
Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni Kupën MLS Me ExpressVPN Tani!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

Një VPN e shkëlqyeshme me serverë me shpejtësi të lartë, CyberGhost është një zgjedhje e shkëlqyeshme për shikimin e MLS Cup.

Nëse keni nevojë për lidhje në shumë vende, CyberGhost është një zgjedhje e shkëlqyeshme. me më shumë se 5,500 serverë për të zgjedhur nga dhe 80 vende që presin serverët CyberGhost, do të gjeni një lidhje pothuajse kudo në botë, përfshirë Kinën.

Për këdo që është i ri për të transmetuar një VPN, CyberGhost e bën më të lehtë serverë të dedikuar për transmetim. Këta serverë janë optimizuar për të duke shkelur kufizimet gjeografike në transmetuesit si FOX ose NBC.

Kriptimi i shkallës ushtarake, 256-bit AES i mban të sigurta të dhënat tuaja në serverët CyberGhost, edhe nëse lidheni me rrjete të pasigurta Wi-Fi.

CyberGhost ofron një opsion i detyruar HTTPS që automatikisht dërgon të gjitha kërkesat tuaja në internet në një protokoll të sigurt HTTPS.

Rrjeti CyberGhost bllokon gjurmuesit në internet, reklamat dhe përmbajtjen me qëllim të keq, duke e mbajtur pajisjen tuaj të sigurt nga përmbajtja e dëmshme dhe sytë e çmendur.

Nëse keni pyetje në lidhje me lidhjen tuaj, CyberGhost ofron bisedë live me përfaqësues të mbështetjes teknike.

Ti mundesh përdorni rrjetin CyberGhost për një ditë për të parë nëse është për ju para se të bëni një blerje. Kur blini shërbimin, merrni një rimbursim kur anuloni brenda 14 ditëve nga blerja e një plani afatshkurtër ose 45 ditë me një plan s6 muajsh ose më të gjatë.

Përdorni CyberGhost për të transmetuar ndeshjet e futbollit dhe përmbajtje të tjera në deri në shtatë pajisje menjëherë.

Nëse doni të mësoni më shumë rreth CyberGhost dhe karakteristikat e tij, hidhini një sy në tonë rishikim ekspertësh.

Garancia për kthimin e parave: 14 ditë në plane të shkurtra, 45 ditë në plane 6-mujore ose më gjatë.

Prove falas: gjykim një ditor për desktop ose pajisjet e lëvizshme.

CyberGhost mund të zhbllokojë:
Profil i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për AT&T TV Tani, TSN, Eurosport, ESPN, FOX, NBC, Netflix, Hulu, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:
Po. Profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:
Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire TV Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni Kupën MLS Me CyberGjest Tani!

përmbledhje

Kanë mbetur dy skuadra, por mund të ketë vetëm një kampion. Kupa MLS është e gatshme të kurorëzojë skuadrën më të mirë në Major League Soccer. Regjistrohu për një VPN premium sot dhe përfitoni nga gjithçka që ka për të ofruar!

Nuk mund ta kuptoni se cili VPN është i duhuri për ju? Për opsionet e tij të serverit, shpejtësinë dhe listën e veçorive të sigurisë, unë rekomandoj NordVPN për të parë Kupën MLS.

Mos harroni të vizitoni tonë faqe e marrëveshjeve dhe kuponave për të parë se si mund të kurseni në pajtimin tuaj!

Leximi më tej

Shikoni faqet e mëposhtme për të mësuar më shumë rreth VPN dhe karakteristikat e tyre:

 • VPN më të FALAS për Mac – Cila është e përshtatshme për ju?
 • VPN më të mira (të provuara) pa log
 • Si të shikoni TV MB jashtë vendit
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me