Si ta shikoni Kupën Grey 2019 në internet nga Kudo

Tifozët Hamilton Tiger-Cats dhe Winnipeg Blue Bombers janë të gatshëm të dalin në këmbë në Kupën Grei 107. Kampionati i Ligës së Futbollit Kanadez (CFL) është në diskutim. Por nëse nuk jeni jashtë Amerikës së Veriut ose Britanisë së Madhe, mund të humbasni veprimin.

Mos u shqetëso, unë mund t’ju ndihmoj të shihni kampionatin më të vjetër në futbollin profesional. Përdorni udhëzuesin tim të shpejtë dhe një VPN te shikoni çdo lojë nga Stacioni McMahon në Calgary.

Udhëzues i shpejtë – Shikoni transmetimin e Kanadasë në TSN

TSN po transmeton Kupën Grey në anglisht në Kanada. Për të parë Kupën Grey në TSN, ndiqni këto hapa të thjeshtë:

  1. Zgjidhni një VPN me shpejtësi të lartë me serverë në Kanada. NordVPN ka shpejtësinë e rrjetit për të vazhduar me futbollin në një rrymë HD.
  2. Regjistrohu dhe shkarkoni aplikacionin VPN, filloni aplikacionin dhe regjistrohuni, dhe më pas zgjidhni një server në Kanada.
  3. Shkoni në www.tsn.ca dhe regjistrohuni në TSN Direct. Ju duhet të keni një kartë krediti në Kanada.
  4. Në ditën e lojës, futuni te TSN Direct dhe kënaquni!

Shikoni Kupën 107th Grey Tani!

Udhëzues i shpejtë – Shikoni transmetimin e Kanadasë në RDS

RDS po transmeton Kupën Grey në frëngjisht në Kanada. Ja se çfarë të bëni për të parë Kupën Grey në RDS:

  1. Zgjidhni një VPN premium me serverat e Kanadasë. Rekomandoj NordVPN për thyerjen e geoblocks.
  2. Regjistrohuni dhe instaloni VPN-në tuaj, regjistrohuni dhe zgjidhni një server në Kanada.
  3. Shkoni te www.rds.ca dhe regjistrohuni në RDS Direct. Ju duhet të përdorni një kartë krediti në Kanada.
  4. Hyni në RDS Direct dhe transmetoni lojën!

Shikoni Kupën 107th Grey Tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Kupën Grey

Loja e kampionatit të futbollit kanadez është vendosur të jetë një tjetër lojë me shpejtësi të shpejtë. Topi do të fluturojë nga njëra skaj i stadiumit në tjetrin ndërsa Winnipeg dhe Hamilton luftojnë për Kupën Grey. Por ju mund ta humbisni nëse nuk jeni jashtë Amerikës së Veriut ose Mbretërisë së Bashkuar.

Kupa Grey është televizion vetëm në Kanada, SH.B.A., Meksikë dhe MB. Nëse ndodh që të jeni në ndonjë vend tjetër gjatë kampionatit, kufizimet gjeografike ju pengojnë të transmetoni lojën. Sidoqoftë, nëse dukeni sikur jeni në një nga ato vende, ju mund të shihni lojën e kampionatit CFL.

Me një VPN, ju mund ta bëni atë shumë gjë. Kur lidheni me një VPN, ju zgjidhni vendin ku kalon trafiku i rrjetit tuaj. Pastaj, kur transmetuesi shikon adresën tuaj IP, e sheh adresën IP të VPN-së si tuajin. Transmetuesi zhbllokon rrjedhën dhe mund të shihni çdo lojë të Kupës Grey.

Me një VPN, nuk do të duhet të humbisni festimin më të madh të vitit të futbollit kanadez. Ju mund të shihni çdo shfaqje midis ekipeve më të mira të CFL. Kjo është një arsye e shkëlqyeshme për të marrë një VPN. Por kjo nuk është arsyeja e vetme.

VPN mbrojnë trafikun e rrjetit tuaj ndërsa udhëton nëpër internet duke koduar të dhënat tuaja. Ajo kalon nëpër tunele të sigurta. Me të dhënat tuaja të koduara, kur qeveritë, ofruesi i shërbimit tuaj të internetit (ISP) ose hakerat ndërpresin komunikimin tuaj, ata nuk mund ta shohin atë! Kjo ju mban informacioni i sigurt dhe anonimiteti juaj i paprekur.

Kur vendosni për një VPN, sigurohuni që zgjidhni një shërbim me cilësi të lartë. Do shërbim që nuk është premium mund të mos jetë në gjendje të depërtojë blloqe gjeografikë. Gjithashtu, ata mund të mos përdorin kriptim të shkallës ushtarake. Shërbimet më të mira munden shmangni kufizimet gjeografike dhe mbani sigurinë tuaj.

Me një VPN, ju merrni një botë të tërë me përmbajtje dhe shumë siguri në internet. Zgjidhni një VPN sot dhe merrni internetin që ju meritoni!

3 VPN më të mira për shikimin e Kupës Grey

1. NordVPN

nordvpndevices_optimized

Shumë karakteristika në një rrjet të shpejtë e bëjnë NordVPN një shërbim të shkëlqyeshëm për shikimin e Kupës Grey.

Geoblocks nuk janë problem për NordVPN, falë veçorisë së tij SmartPlay. Plus, shpejtësia e rrjetit në NordVPN siguron që të mund të vazhdoni me rrjedhën HD të TSN deri në gjashtë pajisje!

Lidhja me cilindo prej mbi 5,100 serverëve në rrjetin NordVPN është e lehtë. Thjesht zgjidhni vendin në hartë dhe jeni i lidhur dhe gati për Grey Cup.

Kriptimi i AES 256-bit i shkallës ushtarake siguron të dhënat tuaja janë të sigurta në rrjetin NordVPN. Dhe nëse doni edhe më shumë siguri, Double VPN shton një shtresë tjetër të kriptimit te të dhënat tuaja, duke e ekzekutuar atë përmes dy serverave të sigurt – me fjalë të tjera, dy raunde të kriptimit.

CyberSec bllokon reklamat dhe përmbajtjen dashakeqe nga sistemi juaj, duke siguruar që pajisjet tuaja të jenë të sigurta nga faqet e internetit të dëmshme.

Nëse keni një problem, mbështetja është në dispozicion përmes emailit ose bisedës live 24/7. Ju mund të merrni një rimbursim të plotë brenda 30 ditëve nëse ndryshoni mendje.

Merrni më shumë informacion mbi NordVPN duke lexuar tonë rishikim i plotë.

Garancia për kthimin e parave: 30 ditë nga blerja.

NordVPN mund të zhbllokojë:
TSN, RDS, Sling TV, HBO GO, iPlayer BBC, YouTube, Hulu, Amazon Prime Video dhe Showtime.

Mbështet përrua:
Serverët e dedikuar P2P janë në dispozicion.

NordVPN punon në këto pajisje:
Disa ruterë, macOS, Android TV, iOS, Linux, Firefox, Android, Chrome dhe Windows.

Shikoni Kupën 107th Grey Me NordVPN Tani!

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

Shikimi i futbollit kanadez në një rrymë HD kërkon një rrjet që mund të vazhdojë. ExpressVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme për të parë Kupën Grey, falë disa prej tyre shpejtësia më e shpejtë në dispozicion.

Shpejtësia e rrjetit në ExpressVPN siguron nuk do të keni probleme me rregullimin ose ngadalësimin ndërsa shikoni RDS. Ju e merrni atë shpejtësi kur lidheni me ndonjë prej saj 3,000 serverë në të gjithë botën deri në pesë pajisje njëkohësisht.

Nëse keni nevojë të lidheni me faqet lokale ndërsa jeni në ExpressVPN, mund ta bëni atë. Aplikacioni ju lejon të ndani komunikimin tuaj në rrjet midis VPN dhe një lidhje lokale me veçorinë e tij të tunelimit të ndarë.

Kriptimi AES 256-bit i mban gjurmët e qeverisë, palët e treta dhe hakerat e tjerë nga qasja në të dhënat tuaja. Ky kriptim është një nivel i shkallës ushtarake.

me me njohuri zero DNS, ju merrni sigurinë se asnjë nga të dhënat tuaja ose aktiviteti në internet nuk është i hapur për të hyrë në internet për cybrerthieves, si tuajat të dhënat nuk qëndrojnë në server.

Nëse keni probleme, mund të përdorni 24/7 mbështetje chat live për asistencë. Merrni atë për një provë për një muaj, dhe nëse vendosni të bëni një ndryshim, mund të merrni një rimbursim të plotë brenda 30 ditëve.

Mund të mësoni më shumë rreth veçorive të përparuara të ExpressVPN kur të hidhni një vështrim në tonë rishikim ekspertësh.

Garancia për kthimin e parave: Ytdo herë brenda 30 ditëve nga regjistrimi.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:
RDS, TSN, ESPN, Amazon Prime Video, Hulu, YouTube, Netflix, Sling TV, iPlayer BBC, dhe HBO GO.

Mbështet përrua:
Ju mund të përdorni P2P në të gjithë serverët.

ExpressVPN punon në këto pajisje:
iOS, Linux, Firefox, Android TV, Android, Chrome, macOS, Windows dhe disa ruterë.

Shikoni Kupën 107th Grey Me ExpressVPN Tani!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

CyberGhost ju ndihmon të gjeni lidhjet që ju nevojiten duke siguruar disa lloje të serverëve të specializuar. Pavarësisht nëse jeni duke transmetuar përrua, ose keni nevojë për një lidhje veçanërisht të sigurt, CyberGhost është atje për ju.

Serverët e dedikuar për transmetimin ju tërheqin geoblocks dhe qasje në përmbajtjen tuaj, si Kupa Grey CFL. Secili prej këtyre serverëve është konfiguruar për një transmetues specifik, duke ju ndihmuar të merrni lidhjen e duhur.

Rrjeti përdor Kriptimi AES 256-bit për të siguruar të dhënat tuaja në cilindo nga 5,700 serverat. Kjo siguri e shkallës ushtarake është Mbrojtja e të dhënave në nivelin e lartë.

Dëshironi siguri shtesë? Serverët NoSpy mbajnë informacionin tuaj jashtë juridiksionit të Aleancës 14 Eyes, duke siguruar që asnjë qeveri të mos ketë mundësi të përdorë të dhënat tuaja.

CyberGhost ndihmon në mbajtjen e të gjitha pajisjeve tuaja të sigurta me programin e saj të integruar bllokon gjurmuesit dhe përmbajtjen dashakeqe.

Nëse keni pyetje në lidhje me serverat ose ndonjë pyetje tjetër, CyberGhost mbështetje chat live është gati të ndihmojë.

Ju mund të provoni CyberGhost pa rrezik kur të përfitoni nga kjo Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh. A doni të transmetoni Kupën Grey në disa pajisje? Nuk ka problem Me pajtimin tuaj, ju lejohet të përdorni deri në shtatë pajisje njëherësh.

Shikoni në tonë rishikim i thelluar i ekspertëve dhe mësoni më shumë rreth CyberGhost dhe tiparet e tij.

Garancia për kthimin e parave: 14 ditë për plane të shkurtra, 45 ditë për 6 muaj + plane.

CyberGhost mund të zhbllokojë:
TSN, RDS, ESPN, CBC, YouTube, FOX, Amazon Prime Video, iPlayer BBC dhe Sling TV.

Mbështet përrua:
Ofron serverë të personalizuar për përrua.

CyberGhost punon në këto pajisje:
Disa ruterë, Chrome, Windows, Linux, Firefox, macOS, Android, Android TV, iOS dhe Amazon Fire TV Stick.

Shikoni Kupën 107th Grey Me CyberGhost Tani!

përmbledhje

Hamilton dhe Winnipeg janë të gatshëm të luftojnë për epërsinë e CFL. Sigurohuni që mund të shihni çdo moment të Kupës Grey dhe të regjistroheni në një VPN.

Nëse keni probleme për të vendosur një VPN, NordVPN është zgjedhja ime kryesore për aftësinë e saj të provuar për të anashkaluar pa probleme blloqet gjeografike dhe sportet e rrjedhshme.

Për një nxitje pak ekstra, shikoni tonë faqe e marrëveshjeve dhe kuponave.

Leximi më tej

Dëshironi të dini VPN më të mira për Kanada? Gjeni këtu.

Ne mund t’ju ndihmojmë të kuptoni si ta shikosh TV Francez live drejt Francës.

mësoj si të instaloni CBC Sports në Kodi dhe të merrni hyrje në këtë rrjet kanadez.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me