Si ta shikoni Kupën ATP në internet nga Kudo në vitin 2020

Nationfarë kombi do të marrë në shtëpi fitimet e Kupës ATP? Fillon me ekipe nga 24 vende që pretendojnë të jenë të parat që ngre kupën dhe përfundon me një fitues të ekipit.

Nuk ka fund për eksitimin e tenisit të Kupës ATP për dhjetë ditë në Australi, por nëse po udhëtoni jashtë Australisë ose vendeve të tjera që janë pjesë e turneut, ju mund të mos jeni në gjendje të shihni ndeshjet dhe dijeni kush fitoi dhe lëvizi dhe kush humbi.

Kjo për shkak se kufizimet gjeografike ju pengojnë të shikoni veprimin nga Brisbane, Perth dhe Sidnei. Por ka një mënyrë për të shmangur ato blloqe të transmetojnë turneun: një VPN.

Një VPN ju ndihmon të shmangni kufizimet gjeografike dhe shikoni gjithçka që po ndodh në ATP Cup. E bën këtë duke ju lënë zgjidhni një vendndodhje virtuale për pajisjen tuaj. Kur ndonjë shërbim transmetimi kontrollon adresën tuaj IP, ai sheh që jeni në të njëjtin vend dhe zhbllokon përmbajtjen. Përdorimi i një VPN për të hyrë në kampionatin e tenisit kërkon pak kohë dhe është një proces i thjeshtë.

Nga përvoja ime si adhuruese e sportit, Unë e konsideroj NordVPN të jetë më i miri për transmetimin e sporteve të drejtpërdrejta dhe anashkalimin e geoblocks.

Këtu është lista e plotë e VPN që rekomandoj për transmetimin e Kupës ATP.

Shikoni Kupën ATP Me NordVPN Tani!

Udhëzues i shpejtë – Shikoni Transmetimin e Australisë në Kanalin 9

 1. Zgjidhni një ofrues VPN me shpejtësi të lartë dhe serverë në Australi. NordVPN ka rrjetin më të shpejtë për shikimin e tenisit dhe aftësinë për të kaluar blloqe gjeografike.
 2. Regjistrohuni, shkarkoni dhe instaloni VPN dhe më pas zgjidhni një server në Australi.
 3. Shkoni te www.9now.com.au dhe regjistrohuni.
 4. Kur është koha për të transmetuar ndeshjet, regjistrohuni dhe kënaquni!

Shikoni Kupën ATP Tani!

Udhëzues i shpejtë – Shikoni transmetimin e Spanjës në TVE

 1. Zgjidh një VPN me serverë në Spanjë. NordVPN mund të hyni lehtësisht në rrjedhat e geobllokuara nga e gjithë bota dhe ka shpejtësi të shpejta rrufeje.
 2. Regjistrohuni për VPN tuaj dhe më pas logohuni për të zgjedhur një server në Spanjë.
 3. Shkoni në www.rtve.es.
 4. Rrjedhin turneun!

Shikoni Kupën ATP Tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Kupën ATP

Ju mund të pësoni një zhgënjim kur është koha për ndeshjen tjetër të Kupës ATP, nëse nuk jeni në gjendje të shihni, sepse nuk jeni në një vend që nuk po tregon rrjedhat. Ky është rezultati nëse shërbimi transmetues bllokon përmbajtjen tek ata që përpiqen të derdhen nga jashtë vendit.

Me një VPN, ju mund të shikoni çdo pikë të ATP Cup. Ju zgjidhni një vend dhe trafiku juaj kalon përmes një serveri në atë vend. Transmetuesi e sheh atë server si vendndodhjen tuaj dhe zhbllokon rrjedhën. Atëherë mundeni shikoni të gjithë tenisin që dëshironi pa marrë parasysh se ku jeni.

Shtë e rëndësishme të theksohet se jo të gjithë VPN-të mund të hyjnë në përmbajtje të bllokuar, kështu që zgjidhni një shërbim premium për të parë Kupën ATP. VPN Premium kanë rrjete të mëdha serverash me mjaft zgjedhje të vendit për zhbllokimin e përmbajtjes së bllokuar.

VPN ju japin lirinë në internet. Ti e sheh atë që dëshiron, prej kujt dëshiron, pavarësisht se ku shkon. Kur të regjistroheni, bota e sportit është e juaja.

3 VPN më të mira për shikimin e Kupës ATP

1. NordVPN

Karakteristikat kryesore të NordVPN

 • Punon me: Channel 9 (Australia), TVE, ESPN, Amazon Prime Video, Sling TV, iPlayer BBC, Showtime, Hulu, Netflix, HBO GO
 • Pajtueshme me: Windows, macOS, Android, iOS, Android TV, Amazon Fire TV, Linux, Chrome, Firefox, ruterat
 • 5,400+ serverë globalë, mbi 250 servera në Australi
 • Shpejtësia e shpejtë e rrjetit, pa kufij të të dhënave ose gjerësisë së bandës
 • Karakteristikat e përparuara të transmetimit
 • Lidhni deri në gjashtë pajisje menjëherë
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • 24/7 chat live në dispozicion

Me shpejtësinë më të shpejtë të transmetimit të disponueshëm, Unë rekomandoj NordVPN për shikimin e Kupës ATP.

Mbi 5.400 servera në 59 vende ju jap shumë mundësi për rregullimin e tenisit tuaj, dhe nëse dëshironi që vendndodhja juaj virtuale të jetë aty ku po zhvillohet i gjithë veprimi, ju keni 260 serverë Australi në majë të gishtave.

Me Karakteristikë SmartPlay, ju merrni një lidhje të qetë me serverin e duhur për rrjedhën tuaj, pa ndonjë mendim, pasi nuk kërkon konfigurime manuale. Gjithashtu anashkalon përmbajtjen e kufizuar në të njëjtën kohë. Nuk ka problem.

Një ndërfaqe e thjeshtë, e bazuar në harta e bën të lehtë për të gjetur lidhjen tuaj ATP Cup. Ju thjesht zgjidhni një vend në hartë dhe jeni lidhur. Ju gjithashtu lejoheni gjashtë lidhje të njëkohshme, kështu që të gjithë në shtëpi mund të shikojnë në pajisjet e tyre.

Keni nevojë për ca kohë për të vendosur nëse është e përshtatshme për ju? NordVPN u jep abonentëve të rinj një garanci 30-ditore për kthimin e parave, një mundësi pa rrezik për të parë se si performon. Ky është gjithashtu një shans për të provuar një VPN nëse ju nevojitet vetëm për një periudhë të shkurtër, siç është gjatë një udhëtimi. Por ju thjesht mund ta doni dhe vendosni të bëni një angazhim afatgjatë.

Dëshironi të dini më shumë? Shiko rishikimi ynë i thelluar i ekspertëve dhe hidhni një vështrim të plotë në transmetimin dhe karakteristikat e tjera të NordVPN.

Shikoni Kupën ATP Me NordVPN Tani!

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

Karakteristikat kryesore të ExpressVPN

 • Punon me: TVE, Channel 9 (Australi), ESPN, Sling TV, Amazon Prime Video, HBO GO, Netflix, Spotify, YouTube TV, NBC
 • Pajtueshme me: Chrome, iOS, TV Android, Windows, Linux, macOS, Firefox, Android, Amazon Fire TV Stick, Safari, ruterat, tastierat e lojërave
 • 3,000 serverë në 94 vende, përfshirë tre vendet në ATP Cup Australi
 • Shpejtësi të mahnitshme për transmetimin
 • Gjerësia e bandës së pakufizuar pa goditje
 • Pesë lidhje të njëkohshme
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • Mbështetje në dispozicion përmes bisedës live 24/7

Një rrjet i besueshëm me disa prej tyre shpejtësitë më të larta të rrjedhës dhe aftësia e provuar për të shpërthyer përmes geoblocks, ExpressVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme për të vazhduar me të gjitha ndeshjet e tenisit në Kupën ATP.

Moreshtë më shumë sesa 3,000 servera në 94 vende sigurohuni që të keni një mori opsionesh për të parë më të mirët në lojën e tenisit. Madje ju jep lidhje serverash në të gjitha vendet Australiane të ATP Cup – si ju keni të drejtë atje ku po zhvillohet veprimi.

Shpejtësia e rrjetit të ExpressVPN dhe gjerësia e tij e pakufizuar ju sigurojnë shikoni çdo detaj të rrjedhave HD, edhe nëse ndodh që të jeni në anën tjetër të globit.

Nëse keni nevojë për të mbajtur një lidhje lokale në internet, të themi, të blini lokalisht në internet, ExpressVPN ju ofron një ndihmë tipar tunelizimi i ndarë. Kjo ju lejon të vendosni se cila lidhje kalon në tunelin VPN dhe cilën qasje normalisht në internet.

Mund të përdorni ExpressVPN deri në pesë pajisje njëkohësisht, duke ju lejuar fleksibilitet në shtëpi ose në lëvizje kur ju jeni duke qëndruar tuned në fituesit dhe humbësit e Kupës ATP.

Si përdorues për herë të parë, mund të përfitoni nga ExpressVPN 30 ditë garanci për kthimin e parave. Provojeni për një muaj dhe hulumtoni të gjitha tiparet e tij të transmetimit ndërsa jeni duke parë turneun e tenisit. Kjo është një mundësi pa rrezik.

Shikoni Kupën ATP Me ExpressVPN Tani!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

Karakteristikat kryesore të CyberGhost

 • Punon me: Channel 9 (Australia), TVE, ESPN, Eurosport, Sling TV, DAZN, iPlayer BBC, Hotstar, Netflix, Hulu
 • Pajtueshme me: Amazon Fire TV, Linux, macOS, Firefox, iOS, Windows, Android TV, Chrome, Android, tastierë lojrash, ruter
 • 5,900 serverë në 90 vende, 100+ në Australi
 • Serverë të dedikuar për transmetim
 • Shpejtësi të shpejtë të rrjetit
 • Shtatë lidhje të njëkohshme të pajisjes
 • Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh
 • Bisedë live

CyberGhost ju ofron ndihmë shtesë për transmetimin duke ofruar serverë të specializuar për transmetim. Secili prej këtyre serverëve është përshtatur për një transmetues. Kur zgjidhni serverin për atë transmetues, ju keni siguruar një lidhje të qëndrueshme me atë rrjedhë.

Edhe nëse nuk jeni në gjendje të gjeni një server për transmetuesin tuaj, të tilla si Channel 9 Australia, rrjeti i CyberGhost është akoma VPN i shpejtë dhe i besueshëm për transmetim Kupa ATP. Ajo ka fuqinë dhe numrat e serverit për të shkelur geoblocks dhe për t’ju ardhur në rrjedhën tuaj të tenisit.

Rrjeti përfshin mbi 5,900 serverë në 90 vende, dhe nëse doni të lidheni përmes Australisë, pavarësisht se ku jeni vërtet, ju keni 100 zgjedhje. 

CyberGhost është më bujar me lidhjet e pajisjes së tij, pasi ju lejohet të përdorni shtatë pajisje menjëherë për transmetimin e asaj që dëshironi. Nëse tenisi është gjëja juaj, ju keni mjaft hyrje.

Ka më shumë për bujarinë e CyberGhost. Garancia e tij për kthimin e parave është 45 ditë. Merrni një muaj e gjysmë për të provuar të gjithë fuqinë e saj transmetuese – shumë kohë për t’ju mbuluar gjatë ATP Cup.

Shikoni Kupën ATP Me CyberGjest Tani!

Vija e poshtme

Fillon një sezon i ri tenisi. Fillon me një turne për krenari kombëtare në Kupën ATP. Ju mund të shihni çdo shërbim dhe breshëri pa marrë parasysh se ku jeni nga 3 deri në 12 Janar kur regjistroheni në një VPN.

Nëse akoma nuk mund të vendosni se cilin shërbim të zgjidhni, NordVPN ka një kombinim të shkëlqyeshëm të shpejtësisë, karakteristikave dhe çmimit. Shtë gjithashtu një nga zgjidhjet më të mira për të transmetuar përmbajtje të kufizuar gjeografikisht. E gjithë kjo e bën atë zgjedhjen time të lartë për të parë Kupën ATP kudo që të jeni.

Sigurohuni që të shikoni faqja jonë e marrëveshjeve dhe kuponave për të parë se si mund të kurseni në pajtimin tuaj.

A e doni edhe hokej mbi akull të nivelit të lartë? Lexoni postimin tonë më tutje si të transmetosh NHL nga kudo.

A janë kolegjet diçka që nuk mund të marrësh sa duhet? Shikoni artikullin tonë më tej si të shikoni basketbollin kolegj të burrave NCAA nga kudo.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me