Si ta shikoni konfororën franceze të Ligue 1 nga kudo në vitin 2020


Një sezon futbolli po gjen një kampion të ri. Javë pas jave, skuadrat konkurrojnë për mundësinë që të emërohen më e mira e Ligue 1. Por nëse jeni jashtë Francës, ju mund të mos jeni në gjendje të shihni ndonjë nga ndeshjet.

Mos u shqetëso, ne mund të ndihmojmë. Ju mund të përdorni udhëzuesin tonë të shpejtë për transmetoni çdo lojë nga Ligue 1 pa marrë parasysh se ku je.

Udhëzues i shpejtë: Shikoni Ligue 1 në Canal+

kanal+ po transmeton shumë ndeshje të Ligue 1. Ju do të duhet një abonim për të parë lojrat në Canal+. Për të parë Ligue 1 në Canal +:

 1. Zgjidhni një VPN me shpejtësi të lartë me serverë në Francë (ExpressVPNservice është rekomandimi ynë për futbollin). Regjistrohu dhe shkarkoni aplikacionin.
 2. Filloni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një server në Francë.
 3. Shkoni në www.mycanal.fr dhe pajtohuni.
 4. Kur është koha e lojës, futuni në Canal + dhe kënaquni!

Shikoj Ligue 1 TANI!

Udhëzues i shpejtë: Shikoni Ligue 1 në beIN Sports

beIN Sports transmeton shumë ndeshje të Ligue 1. Për të transmetuar ndeshjet në beIN Sports:

 1. Zgjidhni një ofrues VPN me shpejtësi të lartë me serverë në Spanjë (ne rekomandojmë ExpressVPNfor futbollin). Regjistrohuni dhe shkarkoni aplikacionin.
 2. Filloni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një server në Francë.
 3. Shkoni në lidhjen.beinsports.com dhe regjistrohuni.
 4. Hyni në BeIN Sport dhe shikoni lojrat!

Shikoj Ligue 1 TANI!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Ligue 1

Ligue 1 është më e mira e futbollit në Francë. Sidoqoftë, nëse jeni jashtë Francës, mund të mos jeni në gjendje të shihni një ndeshje të vetme. Kjo është për shkak se Transmetuesve shpesh u kërkohet të bllokojnë këdo jashtë vendi i tyre nga rrjedhat e tyre.

Po sikur të mundeshit drejtoni të gjithë trafikun tuaj të rrjetit përmes një serveri në Francë? Në atë mënyrë, kur të lidheni me transmetuesin, do të shikonte vendndodhjen tuaj vendndodhja frënge e serverit. Atëherë transmetuesi do të pranonte lidhjen tuaj sikur të ishit në të vërtetë në Francë dhe zhbllokoni rrjedhën.

VPN mund të ju lidhin ashtu si ajo Kur përdorni një VPN, ju mund të zgjidhni vendin ku do të kalojë trafiku i rrjetit tuaj. Pastaj faqja e transmetimit mendon se jeni duke u lidhur nga lokacioni që keni zgjedhur.

Liria e Internetit dhe aftësia për të parë atë që dëshironi nga kë doni. Kjo është ajo që ju jep një VPN. Por nuk janë të gjitha VPN-të për ju.

VPN-të ju japin gjithashtu siguri e përmirësuar në internet. Duke koduar të dhënat që kalojnë midis sistemit tuaj dhe serverit VPN, ju jeni të mbrojtur nga këdo që përpiqet të nënshkruajë lidhjen tuaj. Ne ate menyre, hakerat nuk mund të shohin se ku po shkoni dhe çfarë po bëni.

E gjithë bota e transmetimit është e hapur për ju. Siguria në internet është atje për ju. Këto janë përfitimet që merrni kur regjistroheni për një VPN. Kështu që regjistrohu sot dhe e bëjnë internetin më të mirë për ju.

VPN-të më të mira për shikimin e Ligue 1

1.ExpressVPN

Përfitimet e ExpressVPN

Keni nevojë për shumë bandwidth për të vazhduar me një rrymë HD, dhe ExpressVPN e jep atë. Me disa prej shpejtësia më e mirë e lidhjes në tregun VPN, ajo ka shpejtësinë që ju nevojitet. Dhe me serverat në të gjithë botën, ajo ka lidhjet që ju nevojiten gjithashtu.

Me një aftësi të provuar për të zhbllokuar përmbajtjen e geobllokuar nga faqet në të gjithë globin, ExpressVPN ju lejon qasje në përmbajtjen tuaj. Ju madje mund të lidheni deri në 5 pajisje njëkohësisht, duke ju dhënë fleksibilitet në shtëpi dhe në lëvizje.

ExpressVPN ju lejon të ndani trafikun tuaj të rrjetit midis lidhjes tuaj lokale dhe VPN, duke ju mbajtur të lidhur me pajisjet lokale. Ju madje mund të zgjidhni protokollin për lidhjet tuaja VPN. Por nëse keni një problem, 24/7 mbështetje chat live është aty për t’ju ndihmuar në çdo hap të rrugës.

Mos harroni vetëm fjalën tonë për të, lexoni përshtypjet tona të përdoruesve dhe shikoni se çfarë mund të bëjë ExpressVPN për ju!

Garancia për kthimin e parave: 30 dite

Prove falas: Gjyq 7-ditor për iOS dhe Android

ExpressVPN mund të zhbllokojë:
Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Profili i përkushtuar përrua:
Jo, por të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:
Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni Ligue 1 në ExpressVPN TANI!

2.NordVPN

Përfitimet e NordVPN

Një shërbim i pasur me karakteristika, NordVPN ofron shumë mundësi mbi një përvojë të madhe në internet. SmartPlay përmirëson lidhjet tuaja të transmetimit, Double VPN rrit sigurinë tuaj, dhe CyberSec bllokon malware. Dhe madje mund të lidheni deri në 6 pajisje menjëherë.

Një rrjet i gjerë që përfshin globin u jep përdoruesve të NordVPN një numër fantastik i opsioneve të serverit. Rrjeti i tyre me shpejtësi të lartë ka treguar me besueshmëri një aftësi për të zhbllokuar përmbajtjen e kufizuar nga gjeo. Plus, e tyre politikë e rreptë e mos-logs siguron anonimitetin tuaj pasi të dilni.

Përshtypje të vazhdueshme të shkëlqyera nga përdoruesit e bën NordVPN shërbimin tonë të përgjithshëm # 1 VPN. Dhe, si një udhëheqës i industrisë në mbrojtjen e të dhënave, mund t’ju ​​mbajë të sigurt kudo qe te shkosh.

Nëse doni të mësoni më shumë rreth NordVPN, hidhini një vështrim vlerësimeve të përdoruesve!

Garancia për kthimin e parave: 30 dite

NordVPN mund të zhbllokojë:
Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Profili i përkushtuar përrua:
Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:
Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni Ligue 1 në NordVPN TANI!

3.CyberGhost

CyberGhost VPN

Serverët e paracaktuar të transmetimit bëni CyberGhost një zgjedhje Kryeministri për ata që duan të shikojnë përmbajtje në internet. Këta serverë janë konfiguruar për të siguruar që mundeni zhbllokoni përmbajtjen e geobllokuar dhe mbani një lidhje të qetë, të qëndrueshme gjatë kohës që transmetoni.

me shumë servera në të gjithë globin, CyberGhost mund t’ju ​​marrë kudo ku duhet të shkoni. Dhe duke lejuar deri në 7 lidhje të njëkohshme, CyberGhost mund t’ju mbajë të lidhur kudo. Madje bllokon gjurmuesit, reklamat dhe malware në internet, duke e mbajtur pajisjen tuaj të sigurt.

A deshiron përrua dhe shpërndarja e skedarëve përveç transmetimit? CyberGhost gjithashtu ofron server të dedikuar për këtë. Pavarësisht se çfarë duhet të bëni, CyberGhost mund t’ju ndihmojë ta bëni atë.

Dëshironi të mësoni më shumë rreth CyberGhost? Shikoni vlerësimet e përdoruesve!

Garancia për kthimin e parave: 30 ditë në plane të shkurtra; 45 ditë në plane 6-mujore ose më gjatë

Prove falas: Gjyq 7 ditor për celular; Një provë Windows 1-ditore ose 3-ditore e disponueshme

CyberGhost mund të zhbllokojë:
Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Profili i përkushtuar përrua:
Po; tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:
Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni Ligue 1 në CyberGhost TANI!

përmbledhje

Nëse dëshironi shikoni të gjitha veprimet në Ligue 1 nga jashtë Francës, një VPN mund të ndihmojë. Kështu që regjistrohu sot dhe shiko çdo moment të gjithë veprimit.

Duke pasur probleme për të vendosur një VPN? Ne rekomandojme ExpressVPN për Ligue 1. Dhe shikoni faqen e marrëveshjeve dhe kuponave për të kursyer në pajtimin tuaj!

Leximi më tej

Nëse doni të mësoni më shumë rreth VPN:

 • VPN më të mira për pajisjet e shumta & Lidhjet
 • Gjykimet më të mira falas për VPN – Provoni VPN Premium falas
 • VPN-të më të mira për Evropën
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map