Si ta shikoni iPlayerin BBC në të gjithë botën

Me disa nga geoblocks më të vështira në botë, IPlayer BBC përpiqet shumë për t’ju ndaluar të shikoni shfaqjet tuaja të preferuara nga jashtë MB. Ky shërbim sipas kërkesës përdor gjithashtu një softuer të fuqishëm anti-VPN, kështu që madje disa nga VPN-të më të njohura nuk punojnë me iPlayer. Por mund të ndihmoj!

Kam testuar 37 VPN dhe kam gjetur 5 VPN më të mira për iPlayer në BBC. Të gjithë VPN-të e listës sime ju lejojnë të keni qasje në përmbajtjen iPlayer të BBC-së, kështu që ju të mund të kapeni me Tommy Shelby ndërsa ai merr përsipër Birmingham në Peaky Blinders, ose yjet e shikimit shkojnë kokë më kokë në vallëzimin e rreptë Ejani nga ndonjë vendndodhje. Globi.

Vazhdoni të lexoni për të zbuluar se si të shikoni iPlayerin BBC jashtë vendit dhe të shihni se cilat VPN e kanë bërë listën tonë të këtij programi VPN më të mira për iPlayer të BBC që vërtet funksionojnë në vitin 2020.

Udhëzues i shpejtë – Si ta shikoni iPlayerin BBC në të gjithë botën

 1. Bleni dhe shkarkoni një VPN që funksionon me iPlayer BBC – zgjedhja ime kryesore është ExpressVPN, falë mbulimit, shpejtësisë dhe sigurisë së saj në Mbretërinë e Bashkuar.
 2. Instaloni programin tuaj të zgjedhur VPN. Shumica e shërbimeve VPN kanë lehtësi për t’u ndjekur udhëzimet ose një magjistar instalimesh.
 3. Lidhu me një Server në Mbretërinë e Bashkuar.
 4. Drejtohuni tek iPlayer i BBC dhe regjistrohuni / regjistrohuni. Mund t’ju kërkohet një kod postar në Mbretërinë e Bashkuar kur regjistroheni në iPlayer në BBC, i cili duket si ky për Buckingham Palace: SW1A 1AA.
 5. Gjeni shfaqjen dhe shtypin tuaj të preferuar britanik!

Shikoni iPlayerin e BBC-së me ExpressVPN!

troubleshooting:
Nëse nuk mund të hyni në iPlayer të BBC-së në VPN-në tuaj, provoni një server tjetër.
Nëse kjo nuk funksionon, mbyllni programin, shkëputeni nga VPN, pastroni cache dhe cookie-t tuaja, pastaj lidhuni përsëri në VPN tuaj, drejtohuni tek iPlayer i BBC dhe futuni në llogari.

Filloni me ExpressVPN!

Me kohë të shkurtër? Këtu janë VPN-të më të mira për iPlayer në BBC

 1. ExpressVPN– Transmetim fleksibël, i besueshëm me tunelim të ndarë dhe shpejtësi të flakërueshme.
 2. Surfshark – Mbulim mbresëlënës i serverëve në Mbretërinë e Bashkuar dhe profile të dedikuara për streaming iPlayer në BBC.
 3. Cyberghost – Më e mira për newpies VPN, me serverë të optimizuar të rrjedhës dhe konfigurimin e shpejtë.
 4. NordVPN – E shkëlqyeshme për shpejtësinë, besueshmërinë, performancën dhe çmimin. Transmetoni iPlayer-in BBC pa telashe me veçorinë SmartPlay.
 5. PrivateVPN – Mund të mbajë shpejtësi të shpejtë dhe lidhje të besueshme
 • Elsefarë tjetër mund të bëjë një VPN?
 • Si kemi zgjedhur VPN-të më të mira për iPlayer të BBC-së

Pse keni nevojë për një VPN për të parë iPlayer në BBC

A keni menduar ndonjëherë se si BBC ju ndalon të shikoni ato komplete të denjë për kutitë e Mbretërisë së Bashkuar? mirë, ajo përdor teknologjinë e gjeolokimit për të ndjekur vendndodhjen tuaj.

IPlayer i BBC-së mund të shohë adresën tuaj IP, dhe e përdor këtë për të gjetur vendndodhjen tuaj të saktë fizike. Nëse e sheh se nuk je jashtë MB, thuaj përshëndetje për geoblocks dhe atë mesazh gabimi të bezdisshëm.

Por ka një zgjidhje. Instalimi i një VPN në pajisjen tuaj ju lejon të lidheni me një server në Mbretërinë e Bashkuar përmes një lidhjeje të sigurt që fsheh adresën tuaj të vërtetë IP. ju jeni dhënë një adresë të re IP (nga Britania e Madhe) kështu që duket sikur në të vërtetë jeni atje.

Pasi ta keni shkatërruar vendndodhjen tuaj dhe mashtroni iPlayer të BBC-së duke menduar se je në Mbretërinë e Bashkuar, e ke qasje në çdo shfaqje televizive në BBC në majë të gishtave.

5 VPN më të mira për të shikuar iPlayer në BBC

1. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

 • 3,000+ serverë në të gjithë botën, përfshirë pesë lokacione në Mbretërinë e Bashkuar
 • Shpejtësia e rrufeve
 • Pesë lidhje të njëkohshme
 • Ndarje tunele
 • Kriptimi i shkallës ushtarake dhe siguria e nivelit të lartë
 • 24/7 chat live
 • Punon me: iPlayer BBC, Netflix, ITV Hub, Amazon Prime Video, NBC, CBS, Disney+
 • Kombinohet me: iOS, macOS, Android, Windows, Linux, ruter, Apple TV

Nëse jeni pas transmetimit të shpejtë (kush nuk është?), Atëherë ExpressVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme. Ajo ofron disa nga shpejtësitë më të shpejta të çdo VPN Unë kam testuar, gjë që garanton pa ruajtje apo ngadalësim.

ExpressVPN ka mbi 3000 servera në 94 vende, përfshirë edhe Mbretërinë e Bashkuar. Atje jane serverë në pesë lokacione në Mbretërinë e Bashkuar, kështu që ju mund të derdheni nga Londra, Kenti, apo edhe Wembley.

Mund të përdorni ExpressVPN ndërtuar në testin e shpejtësisë për të parë se cilët serverë në Mbretërinë e Bashkuar po performojnë më së miri, kështu që ju keni një transmetim pa telashe.

ka transferimi i pakufizuar i të dhënave, e cila është e përkryer për shfaqje të këndshme pas shfaqjes.

Kjo lejon pesë lidhje të njëkohshme në pajisjet më të njohura, që do të thotë që ju mund ta kapni atë episod në një pajisje tjetër në lëvizje.

Siguria e ExpressVPN është e nivelit të lartë, përfshirë Encryption 256-bit dhe protokolle të shumta të sigurisë për ju që të zgjidhni. është në përputhje me OpenVPN – një zgjedhje e shkëlqyeshme për transmetim të shpejtë dhe të shpejtë.

Edhe ju keni një ndërprerës automatik vrasjeje, politikë e rreptë e mos-logs, dhe mbrojtje nga rrjedhja e DNS dhe IP për intimitet të shtuar.

ExpressVPN gjithashtu ofron diçka që nuk bën çdo shitës, dhe kjo është tunelimi i ndarë. Ju mund të zgjidhni për të drejtuar shfletuesin tuaj ose aplikacionin iPlayer të BBC përmes VPN me adresën tuaj të re në Mbretërinë e Bashkuar, por lini aplikacione të tjera si banking online, të ndara. I rregullt, apo jo?

Sa i përket mbështetjes, ju mund të përdorni ExpressVPN 24/7 chat live, dhe të hyni në një pasuri të udhëzuesve hap pas hapi dhe FAQ në faqen e saj.

Paguan të bëni hulumtimin tuaj, pse pse jo lexoni rishikimin tonë të plotë për ExpressVPN para se të regjistroheni?

Mund ta provoni pa rrezik me të 30 ditë garanci për kthimin e parave dhe përdorni kuponin tonë për të ulur koston e pajtimit tuaj.

Transmetoni iPlayerin BBC me ExpressVPN!

2. Surfshark

Pajisjet e sipërfaqes

 • 1,040 server + në 61+ vende dhe tre vende në Mbretërinë e Bashkuar
 • Lidhje të pakufizuara të njëkohshme
 • Shpejtësi flakëruese
 • CleanWeb reklamimi, ndjekja dhe bllokuesi i malware
 • Kriptimi 256-bit dhe një politikë e rreptë pa log-e
 • Mënyra e kamuflimit për të zhbllokuar iPlayerin BBC më lehtë
 • Punon me: iPlayer BBC, Netflix, Amazon Prime Video, Hulu, HBO GO, SHOWTIME, Hotstar
 • Kombinohet me: iOS, macOS, Chromebook, Linux, Android, Windows, shfletuesit

Dëshironi transmetim të shpejtë në të gjitha pajisjet tuaja? Surfshark lejon lidhje të pakufizuara të njëkohshme, kështu që e gjithë familja juaj mund të transmetojë iPlayer në BBC.

Surfshark ka 1,040+ serverë globalisht, me serverë në tre lokacione në Mbretërinë e Bashkuar. Eachdo server është i besueshëm për zhbllokimin e iPlayer të BBC-së dhe nuk kam pasur asnjë problem të anashkaloj geoblocks gjatë provave të mia.

i saj shpejtësitë janë të shpejta rrufeja, që do të thotë transmetim HD pa pasur nevojë të prisni që emisioni juaj i preferuar të ngarkohet.

Ofron Surfshark të dhëna dhe bandë të pakufizuar, kështu që nuk ka kufizime se sa mund të shikosh.

Ju jeni të sigurt me kriptimi i shkallës ushtarake, një politikë e rreptë e mos-logs, dhe DNS private në secilin server.

Nuk doni të ndërpritet nga reklamat? Surfshark ka një bllokues i integruar i reklamave të quajtur CleanWeb, që ndalon çdo reklamë, gjurmues ose keqdashës që të hyjë në rrugë dhe infekton pajisjen tuaj.

Shtohet intimiteti edhe përmes Surfshark Tipar Multi-Hop, të cilin mund ta përdorni për t’u lidhur në disa vende menjëherë, kështu që një rrugë e vetme e trafikut në internet nuk mund të gjendet. Gjithashtu ju bën edhe më të vështirë të gjurmoni.

Nëse jeni në një vend me kufizime të mëdha, Surfshark është Mënyra e kamuflimit e bën zhbllokimin e iPlayer të BBC-së edhe më të lehtë. kjo ju fsheh nga ISP-ja juaj, kështu që në të vërtetë nuk mund të shohë që po përdorni një VPN, mos harroni kurrë që të transmetoni përmbajtje në Mbretërinë e Bashkuar.

Dëshironi të zbuloni më shumë? Shikoni vlerësimin tonë për të mësuar më shumë rreth modalitetit të kamuflimit dhe veçorive të tjera të Surfshark.

Nëse keni nevojë për mbështetje, ka një 24/7 chat live.

Ju jeni të mbrojtur me një 30 ditë garanci për kthimin e parave kështu që mund ta provoni pa rrezik. Dhe mos harroni të aplikoni kuponin tonë për një zbritje të shkëlqyeshme!

Stream iPlayer BBC Me Surfshark!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

 • 600+ serverë në Mbretërinë e Bashkuar
 • Shpejtësi flakëruese
 • Serverë të optimizuar për transmetimin e iPlayer të BBC-së
 • Shtatë lidhje të njëkohshme
 • Siguria më e lartë
 • Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh
 • Punon me: iPlayer BBC, Netflix, TANI TV, Hulu, Amazon Prime Video, NBC, Crunchyroll
 • Kombinohet me: iOS, macOS, Windows, Android, Linux, ruterat, Chromebook

CyberGost është i shpejtë dhe i thjeshtë për tu vendosur, dhe i besueshëm për të anashkaluar geoblocks të rrepta të iPlayer të BBC-së.

Ajo ka më shumë se 600 servera në MB, dhe 5.700+ në të gjithë botën. Secili nga serverët e tij në Mbretërinë e Bashkuar lejon ndarjen e P2P.

CyberGhost gjithashtu ka servera me profile të dedikuara për streaming iPlayer të BBC, që do të thotë se mund të keni qasje serverë të optimizuar me shpejtësi rrufeje. Mësoni më shumë rreth këtyre serverave, plus shumë më tepër, në shqyrtimi ynë CyberGhost.

Cyberghost-së lidhjet janë të besueshme, kështu që nuk do të duhet të shqetësoheni për të humbur antikën e Nessa dhe Smithy në Gavin dhe Stacey. Po ashtu ka shpejtësi rrufeje për transmetim pa tel.

Ju keni deri në shtatë lidhje të njëkohshme, kështu që le të tërë familjen të transmetojë iPlayer BBC në shtëpi ose në lëvizje.

Po për sigurinë? Përdor CyberGhost kriptimi i shkallës ushtarake, mbështet protokolle të shumta sigurie dhe ka një ndërprerës automatik të vrasjes për mbrojtje maksimale.

Ka një politika e prerjeve zero, kështu që asnjë gjurmë të të dhënave nuk ka lënë pas. Ju gjithashtu mund të regjistrohuni me monedha cryptocurrency si Bitcoin për anonimatin e plotë.

i saj kriptimi i fortë ju siguron të jeni i sigurt në WiFi publik e cila ju jep paqe mendore kudo që dëshironi të rrjedhë.

Mësoni më shumë rreth veçorive të tij në rishikimi ynë

Ju mund ta përdorni atë 24/7 chat live për çdo pyetje mbështetje. Dhe nëse doni ta provoni së pari pa rrezik, përdorni atë Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.

Nuk do të të lejonim të regjistroheshim pa ndonjë zbritje? Mos harroni të përdorni kuponin tonë!

Transmetoni iPlayerin BBC me CyberGhost!

4. NordVPN

NordVPN

 • 5,400 serverë në të gjithë botën dhe 500+ në Mbretërinë e Bashkuar
 • Karakteristikë SmartPlay e dizajnuar për transmetim
 • Transmetimi HD me shpejtësi të flaktë
 • Politika e encryption dhe 256 bitësh
 • adblocker
 • Gjashtë lidhje të njëkohshme
 • Punon me: iPlayer BBC, Netflix, Disney +, Hulu, Amazon Prime Video, CBS, Lightbox
 • Kombinohet me: iOS, macOS, Windows, Android, Linux, ruterat, shfletuesit

NordVPN është një VPN e shpejtë që mund të kalojë pothuajse çdo gjeobllok, përfshirë iPlayer BBC.

Ajo ka 5,400 serverë në 59 vende, me mbi 500 që banojnë në Mbretërinë e Bashkuar. Nga të gjitha vendet që ofron NordVPN, Mbretëria e Bashkuar është zona e dytë e saj më e mbuluar.

Të gjitha të NordVPN serverat janë optimizuar për transmetim me veçorinë e tij SmartPlay, kështu që ju mund të përdorni iPlayer BBC me lehtësi. ka të dhëna të pakufizuara – thelbësore për shfaqjet transmetuese prapa!

NordVPN-së shpejtësitë janë të shpejta. Aq shpejt, në fakt, kaq shpejtësia ime në të vërtetë u rrit ndërsa isha i lidhur.

Ajo ofron encryption udhëheqës të industrisë, së bashku me një politikë të rreptë të mos-logs, mbrojtje rrjedhje DNS dhe IP, dhe një kaloni automatik vrasës.

Po ashtu ka një bllokues reklamash, CyberSec, që ndalon ndërprerjet e bezdisshme, por gjithashtu mbron pajisjen tuaj nga çdo virus i dëmshëm që mund të zbulojë vendndodhjen tuaj ose të komprometojë sigurinë tuaj.

Ti mundesh zgjidhni nga protokolet e shumta të sigurisë, përfshirë OpenVPN UDP / TCP dhe IKEv2 / IPsec, kështu që ju merrni ekuilibrin më të mirë të shpejtësisë dhe sigurisë së duhur për ju.

NordVPN ka zgjerimet e proxy të shfletuesit për Chrome dhe Firefox, e cila ju lejon të instaloni shtesa të lehta direkt në shfletuesin tuaj. Ju nuk keni nevojë të filloni VPN-në e plotë për të kriptuar trafikun tuaj, gjë që e bën lidhjen më të lehtë. ajo fsheh vetëm adresën tuaj IP në shfletuesin tuaj, kështu që ju mund të përdorni gjithçka tjetër me adresën tuaj IP lokale.

Ju keni deri në gjashtë lidhje të njëkohshme me një llogari, gjithashtu.

Shikoni nëse NordVPN është për ju nga duke kontrolluar shqyrtimin tonë të plotë të performancës dhe karakteristikave të tij.

Ajo ka një 30 ditë garanci për kthimin e parave, pra pse të mos e provoni pa rrezik? Nëse doni të shkoni përpara dhe të regjistroheni, mos harroni përdorni zbritjen tonë ekskluzive.

Transmetojnë iPlayerin e BBC me NordVPN!

5. PrivateVPN

Pajisjet PrivateVPN

 • Gjashtë serverë në Mbretërinë e Bashkuar
 • Shpejtësi të shpejtë dhe lidhje të besueshme
 • Të dhëna të pakufizuara
 • Kriptimi kryesor i industrisë
 • Politika zero-prerëse
 • Gjashtë lidhje të njëkohshme
 • Punon me: iPlayer BBC, Netflix, SHOWTIME, HBO GO, HBO Tani, Hulu, Amazon Prime Video
 • Kombinohet me: Windows, Android, iOS, macOS, Chrome, Firefox, Blackberry

PrivateVPN është një VPN e vogël por e fuqishme që është e besueshme për të anashkaluar kufizimet e mëdha të iPlayer të BBC-së.

Ka një rrjet serveri të 150+ serverë në 60 vende, me gjashtë në MB. ka switelsat e pakufizuar të serverit, kështu që ju mund të ndryshoni midis gjashtë serverëve në Mbretërinë e Bashkuar sa herë që dëshironi, për të gjetur atë që kryen më të mirët.

Edhe pse ka një rrjet të vogël, të saj shpejtësitë janë të shpejta, kështu që nuk do të duhet të shqetësoheni për serverat që mbingarkohen me përdoruesit dhe ju ngadalësojnë.

Ajo ka të dhëna të pakufizuara, andaj lamtumirë kufizimet se sa mund të shikosh!

PrivateVPN-së aplikacionet janë të lehtë për t’u përdorur, dhe mund ta instaloni deri në gjashtë pajisje njëkohësisht. 

Transmetimi i sigurt është thelbësor, dhe përdor PrivateVPN Kriptimi 256-bit për të fshehur adresën tuaj IP dhe për të mbrojtur trafikun tuaj. Po ashtu ka një ndërprerës automatik vrasës dhe politikë e rreptë e mos-logs.

Nëse keni nevojë për mbështetje, ka një 24/7 chat live. Po ashtu ka mbështetje falas në distancë për t’ju ndihmuar të vendosni.

Provojeni veten me një 30 ditë garanci për kthimin e parave dhe përdorni kodin tonë të zbritjes për të bërë kursime me pajtimin tuaj.

Sigurisht, ne kemi një testim të gjerë në PrivateVPN për të parë se sa mirë funksionojnë tiparet e tij. Lexoni më shumë në përmbledhjen tonë të hollësishme.

Transmetoni iPlayerin BBC me PrivateVPN!

Si i zgjedhim VPN-të më të mira për iPlayer në BBC

Nuk dua të rrezikoj reputacionin tim duke rekomanduar VPN që janë nën nivelin, kështu që Unë testova secilën VPN për t’u siguruar që ajo plotësonte kritere të rrepta përpara se ta shtoja në listën time.

Për këtë, unë kryesisht konsiderova vendet e serverit të VPN-ve, shpejtësinë e lidhjes dhe veçoritë e sigurisë.

Serverë me bazë në Mbretërinë e Bashkuar

Serverët me bazë në Mbretërinë e Bashkuar janë të domosdoshme nëse doni të zhbllokoni iPlayer. Por vetëm një ose dy serverë nuk janë të mjaftueshëm. iPlayer vazhdimisht shton IP-të e reja VPN në listën e bllokut të tij, kështu që ju nevojitet një përzgjedhje e konsiderueshme e serverëve për të kaluar nëse ai që jeni në bllok është.

Vendosa të shikoj VPN me të paktën 10 serverë në Mbretërinë e Bashkuar për besueshmërinë më të mirë. Shërbimet që ju rekomandoj ju japin çelsin e pakufizuar të serverëve, kështu që ju mund të ndryshoni vendndodhjen sa herë që dëshironi.

Shpejtësitë e lidhjes

Askush nuk i pëlqen të përcillet me definicion të ulët. Ne duam të jemi në gjendje të shohim fytyrën e aktorit që po jep një rresht – jo vetëm një grup të paqartë pikselësh. Për transmetim me definicion të lartë, keni nevojë për një shpejtësi lidhjeje të paktën 3Mbps.

Pas lidhjes me serverat në Mbretërinë e Bashkuar, Unë vrapova një test shpejtësie për secilin për t’u siguruar që ata ishin mjaftueshëm të shpejtë për transmetim me cilësi të lartë.

siguri

Transmetimi duket si aspekti më i rëndësishëm i një VPN, por në realitet, ai renditet pak më pak se siguria. Përdorimi i një VPN të rrezikshme vë në rrezik informacionin tuaj personal, si kartë krediti dhe detaje bankare.

Unë kam rekomanduar vetëm VPN që përdorin kriptimin në nivelin ushtarak për të mbrojtur hakerat. Shërbimet në listën time nuk regjistrojnë aktivitetin tuaj të shfletimit, dhe të gjitha kanë çelsat automatikë të vrasjes për t’ju mbrojtur në rast të dështimit të lidhjes.

Mbrojtja e rrjedhjeve DNS dhe IPv6 nuk janë rreptësisht të domosdoshme për transmetimin, por prapë unë u dhashë përparësi VPN që u ofrojnë atyre. Ata e bëjnë më të lehtë për të anashkaluar geoblocks, duke shtuar një shtresë shtesë mbrojtjeje për kërkesat tuaja IP dhe DNS.

Elfarë tjetër mund të bëjë një VPN?

Një VPN ju lejon të zhbllokoni kufizimet e gjeo-tokës, në mënyrë që të mund të rrjedhin nga kudo në botë. Por kjo nuk është gjithçka për të cilën është mirë.

Kur lidheni me një server, fsheh adresën tuaj IP. Kjo do të thotë që ju jeni plotësisht i padukshëm ndërsa jeni duke u kujdesur me Downton Abbey.

Nëse po pyesni pse ka rëndësi, mirë, kjo ju bën më pak të prekshëm nga hakerat dhe hajdutët e intimitetit të cilët duan të marrin duart në të dhënat tuaja, sepse as nuk e dinë që ju jeni atje.

Një VPN është gjithashtu një zgjidhje e shkëlqyeshme për sigurinë, jo vetëm anonimitetin.

Të gjitha trafiku juaj kalohet përmes një tuneli shumë të koduar, e cila është e veçantë për çdo trafik tjetër të internetit. Shtë e padukshme, por është gjithashtu të siguruar me kod që është gati-e pamundur të thyesh, duke mbrojtur ju dhe të dhënat tuaja. Kjo është veçanërisht e rëndësishme në rrjetet e pasigurta si WiFi publik.

Keni dëgjuar ndonjëherë dikush të thotë që një VPN mund të rrisë shpejtësinë tuaj në internet? Ata nuk gënjejnë. Ofruesi juaj i Shërbimit të Internetit (ISP) mund të krijojë bandën tuaj, veçanërisht pasi të dijë që jeni duke transmetuar, gjë që shkakton vonesë të bezdisshme dhe buffering. Meqenëse ISP-ja juaj nuk e di se jeni atje, ajo nuk mund të ndërhyjë.

Një VPN nuk rrit shpejtësinë tuaj, kështu që ju keni lidhje të sigurta dhe të shpejta për transmetimin HD.

FAQs

A është iPlayer i BBC në përdorim të lirë?

Atje jane nuk ka kosto për të shkarkuar iPlayer ose për të krijuar një llogari, dhe ti nuk do të paguaj asnjë tarifë të pajtimit në vazhdim. Kostoja e vetme që lidhet me përdorimin e saj është një licencë TV.

A kam nevojë për një licencë TV për të parë iPlayer në BBC?

Sipas ligjit në Mbretërinë e Bashkuar dhe kushtet dhe kushtet e BBC-së, duhet të keni një licencë TV për të parë përmbajtjen në iPlayer. Për të përdorur shërbimin, do të duhet të krijoni një llogari, të siguroni një kod postar në Mbretërinë e Bashkuar dhe të kontrolloni një kuti për të konfirmuar se keni një licencë TV; kjo eshte. Ju duhet licenca e TV-së, nëse jeni duke transmetuar, regjistruar ose kapur episodet e mëparshme.

Si mund ta shikoj iPlayerin BBC?

Ka disa mënyra që mund të shikoni iPlayer të BBC-së. Mund ta shkarkoni aplikacionin e tij për t’u përdorur më tej tableta, telefona celularë dhe pajisje të tjera celulare. Ju gjithashtu mund të transmetoni në internet duke përdorur një shfletuesi si Chrome ose të shikojnë në tuaj televizion duke përdorur një pajisje transmetimi, kuti të ngritur ose TV të zgjuar.

Pse nuk do të punoj iPlayer në BBC me VPN time?

Duke supozuar se jeni duke përdorur ExpressVPN ose një nga rekomandimet tona për iPlayer, mund të keni probleme të lidheni nëse përdorni një server të bllokuar. Së pari, sigurohuni që jeni të lidhur me një server në Mbretërinë e Bashkuar pasi ato janë të vetmet që funksionojnë. Nëse akoma keni një problem, mund të jetë që serveri i veçantë është identifikuar nga BBC dhe në listën e zezë. Thjesht shkëputeni nga ai server dhe provoni një tjetër.

Vija e poshtme

Geoblocks e iPlayer-it të BBC-së mund të jenë të vështira, por një VPN e fuqishme mund t’i marrë me lehtësi rreth tyre. Ju duhet një VPN e shpejtë, e besueshme që garanton qasjen në iPlayer të BBC-së dhe ju mban të sigurt.

im Rekomandimi # 1 është ExpressVPNpër shkak të shpejtësive të tij, sigurisë dhe karakteristikave të shtuara për përdoruesit.

Tani keni parë cilat VPN janë më të mirat për të parë iPlayer në BBC, pse jo shikoni zgjedhjet tona kryesore për Netflix?

Mendoni se cili protokoll i sigurisë është më i miri për transmetim?  Lexoni udhëzuesin tonë gjithëpërfshirës për t’ju ndihmuar të vendosni.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me