Si ta shikoni iPlayerin BBC në Australi në vitin 2020 [N SEC SECONDS]

Nëse jetoni Down Under dhe e doni më të mirën e TV Britanike, nga Eastenders deri në Premier League, keni nevojë për iPlayer BBC.

Shtë një problem. teknikisht, mund të hyni në faqen e internetit të iPlayer vetëm nëse jetoni në Mbretërinë e Bashkuar.

Ne themi ically teknikisht ’sepse ekziston një mashtrim i shpejtë dhe i thjeshtë për të anashkaluar këtë‘ geoblock ’. Gjithçka që ju duhet është një VPN e mirë me serverat në MB. Atëherë mundeni qasje lehtësisht në iPlayer me vetëm një klikim, gjatë gjithë rrugës nga Oz!

Lexoni më tej për të parë se sa e lehtë është.

Si të shikoni: Udhëzues i shpejtë

Për të transmetuar iPlayer të BBC-së në Australi, duhet vetëm të ndiqni këto hapa të thjeshtë:

 1. Bleni një VPN me serverë në UK.NordVPN është i preferuari ynë.
 2. Shkarkoni VPN dhe instaloni në pajisjen tuaj.
 3. Zgjidhni një server në Mbretërinë e Bashkuar nga lista e serverëve në dispozicion të VPN dhe lidheni.
 4. Shkoni te iPlayer i BBC dhe zgjidhni një shfaqje për të parë.
 5. Shijoni një akses të pakufizuar në programet tuaja të preferuara në BBC!

Filloni të shikoni Tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë iPlayer të BBC në Australi

Nëse jetoni ose udhëtoni përtej kufijve të Mbretërisë së Bashkuar, geoblocks automatikisht ju parandalojnë hyrjen në iPlayer në BBC.

Sidoqoftë, lehtë mund të punoni rreth kësaj nëse keni një VPN. Një VPN maskon adresën tuaj origjinale IP dhe ju cakton një të re bazuar në vendndodhjen e serverit tuaj të zgjedhur. Në këtë rast, marrja e një serveri në Mbretërinë e Bashkuar ju bën të paraqiteni atje dhe ju lejon të keni akses në shfaqjet tuaja të preferuara në BBC.

Një VPN gjithashtu ju mban te sigurt dhe siguron anonimitetin tuaj në internet duke koduar veprimtarinë tuaj.

Shumë VPN falas pretendojnë se anashkalojnë geoblocks dhe ju mbajnë të sigurt. Ndërsa mund të jetë joshëse, këto shërbime VPN mund të jenë shumë të kufizuara apo edhe të rrezikshme. Disa kompromentojnë privatësinë tuaj me kriptimin mediokër, ose madje shisni të dhënat tuaja palëve të treta.

Kështu që, është e rëndësishme të zgjidhni një VPN të besueshëm. Fatmirësisht, mjaft prej tyre ofrojnë prova falas dhe garanci për kthimin e parave.

Nëse jeni duke kërkuar për një VPN për të hyrë në iPlayer në BBC në Australi, ju duhet një shpejtësi të mëdha, performancë të jashtëzakonshme dhe shumë servera në MB. Bandwidth i pakufizuar dhe lidhjet e besueshme janë gjithashtu shumë të rëndësishme.

VPN-të më të mira për shikimin e iPlayer të BBC në Australi

1. NordVPN

Me NordVPN, ju mund të zgjidhni 700+ serverë të optimizuar në MB. Kjo gjithashtu ju kursen nga buffering me vetëtimë shpejtësi të shpejtë të lidhjes dhe bandës së pakufizuar. E përkryer për të hyrë në iPlayer në BBC.

VPN e mbështet këtë me sigurinë hermetike. Ndër veçoritë e tjera, NordVPN ka një politikë e rreptë e mos-shkrimeve, ndërprerës automatik vrasës dhe veçori Double VPN. Trafiku juaj është i koduar dy herë, për të shtuar një shtresë shtesë të sigurisë kur jeni duke transmetuar.

Shtë e lehtë të shihet pse NordVPN është i përgjithshëm, VPN me vlerën më të lartë # 1. Ajo gjithashtu ofron një 30 ditë garanci për kthimin e parave, kështu që mund ta provoni pa rrezik.

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni ofertat NordVPN

2. CyberGhost

pajisje të shumëfishta cyberghost

me 370 serverë në Mbretërinë e Bashkuar për të zgjedhur, ky VPN ka qenë prej kohësh një nga zgjidhjet më të mira për transmetimin e iPlayer të BBC në Oz. Cyberghost lehtë anashkalon mjetet super të vështira të kanalit për zbulimin dhe geobllokimin, ofrimi i transmetimit ultrafast dhe bandës së pakufizuar.

Ju gjithashtu merrni siguria më e fortë në dispozicion, identiteti juaj në internet mbrohet me kriptim 256-bitësh AES. Ndërfaqja miqësore e përdoruesit e CyberGhost e bën atë gjithashtu një zgjedhje popullore për fillestarët dhe të mirat njëlloj.

Për ta provuar këtë VPN për veten tuaj, përdorni Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh dhe periudhat e provës falas (1 ditë për Windows, 7 ditë për pajisjet mobile) në ofertë.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni marrëveshjet CyberGhost

3. ExpressVPN

Përfitimet e ExpressVPN

Njihet si një nga VPN më e shpejtë e tregut, ExpressVPN jep një shërbim të mbushur me veçori për transmetimin ndërkombëtar.

ExpressVPN ofron shumë serverë në Mbretërinë e Bashkuar, optimizuar për vazhdimisht lidhje të shpejta dhe të qëndrueshme në shfaqjet tuaja të preferuara në BBC. Ai gjithashtu siguron të dhënat tuaja me politikën e tij për mos-shkrimet, ndërprerësin automatik të vrasjes dhe kriptimin e gradës ushtarake.

Për ta arritur të gjitha, ExpressVPN gjithashtu ka një ndërfaqe e thjeshtë që përputhet me ekspertët e VPN-së dhe fillestarët, duke e bërë atë një e preferuar midis përdoruesve. ExpressVPN është një kombinim i fuqishëm i miqësi transmetimi, shpejtësi flakëruese, siguri e topnotch dhe mbështetje 24/7 live.

Nëse nuk jeni të sigurt nëse ExpressVPN ka të drejtë për ju, mund ta provoni pa rrezikshmëri me 30 ditë garanci për kthimin e parave, e cila vjen me një politikë pa pyetje.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni ofertat ExpressVPN

4.Surfshark

Pajisjet e sipërfaqes

Surfshark ka star yllin në rritje ’të botës VPN serverë të optimizuar të transmetimit vendosur në 3 qytete të ndryshme në Mbretërinë e Bashkuar. Më e vogël se shumica e VPN-ve, Surfshark e shfrytëzon këtë avantazh për të fluturojnë nën radar dhe anashkalojnë geoblloqet më të vështira në botë. 

Madhësia e saj më e vogël nuk do të thotë që Surfshark bie pas konkurrencës së saj me shpejtësi. Ky VPN ju garanton a lidhje e besueshme, pa tampon tek iPlayer i BBC-së, edhe nëse jeni më shumë se 15,000 kilometra larg Britanisë së Madhe.

Surfshark gjithashtu shpëton nga reklamat dhe gjurmuesit që shkatërrojnë përvojën tuaj të shikimit dhe konsumojnë gjerësinë e bandës tuaj, duke i bllokuar ato në nivelin e serverit. Për më tepër, ajo mban të sigurt identitetin tuaj dhe të dhënat, me kriptim të shkallës ushtarake 256-bit, një politikë të rreptë pa log dhe një ndërprerës automatik vrasjeje.

Me të gjitha këto tipare të mahnitshme, Surfshark ka fituar vendin e saj si VPN më e Re e Re ndër lexuesit tanë. Shikoni veten me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Shikoni marrëveshjet e Surfshark-ut

5. PrivateVPN

Pajisjet PrivateVPN

Siç kemi përmendur, a lidhje e shpejtë është një faktor i madh në zgjedhjen e një VPN për transmetim, por ju gjithashtu dëshironi diçka që është e lehtë për t’u përdorur. PrivateVPN i plotëson të dyja nevojat në mënyrë të shkëlqyeshme.

Ky ofrues me bazë në Suedi synon përdoruesit fillestarë që mësojnë vetëm për VPN, me një ndërfaqe të thjeshtë, instalim të lehtë dhe mbështetje të mahnitshme të klientit në çdo hap të rrugës. Vendosni të gjitha këto së bashku, dhe do të transmetoni BBC në asnjë kohë.

Paketa privateVPN fillestare nuk do të thotë se ka sakrifikuar sigurinë, megjithatë. Me një ndërprerës automatik vrasës, politikë të rreptë të mos-logs, dhe mbrojtje rrjedhje IPv6 dhe DNS, mund të siguroheni se jeni i sigurt, i sigurt dhe i fshehur kur përdorni këtë VPN. Shtë e lehtë të shihet pse përdoruesit kanë kënduar lavdërimet e këtij shërbimi.

Me PrivateVPN, nuk do të keni asnjë problem të lidheni me një nga shumë serverët e tij në Mbretërinë e Bashkuar dhe të hyni në BBC nga kudo në Oz. Provojeni vetë, pa rrezik, me një garanci 30-ditore për kthimin e parave. 

PrivateVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Shikoni marrëveshjet privateVPN

përmbledhje

Me një VPN, të shijosh iPlayer-in e BBC-së poshtë është e thjeshtë dhe e thjeshtë. Vetëm mos harroni të zgjidhni një ofrues pa kufizime të shpejtësisë ose gjerësisë së bandës dhe me një rrjet të mirë të serverëve në Mbretërinë e Bashkuar.

Përveç anashkalimit të geoblocks të iPlayer, një VPN e besueshme gjithashtu kripton të dhënat tuaja dhe fsheh identitetin tuaj në internet, kështu që ju mund të shfletoni hapësirën në internet pa shqetësime për privatësinë.

Sigurisht, VPN nuk janë vetëm për përdoruesit që dëshirojnë të hyjnë në iPlayer nga Australia. VPN-të janë për të gjithë, dhe ne mund t’ju japim një ton arsyesh pse duhet t’i marrësh duart në një sot.

Filloni gjyqin tuaj falas NordVPN Tani!

Leximi më tej

Po planifikoni të transmetoni Netflix? Këtu janë 5 VPN-të më të mira për punën. 

Ne kemi testuar 100-të VPN me vite. Lexoni renditjen tonë të thelluar të VPN-ve më të mira.

Nëse jeni një tifoz i madh kur shikoni TV në Mbretërinë e Bashkuar jashtë vendit, ne kemi udhëzuesin për ju.

 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me