Si ta shikoni GlobalTV Kanada nga Kudo tjetër në vitin 2020


A jeni i çmendur për klasikët kanadezë?

Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar ndonjë dramë të rëndë si Rookie Blue, ose doni të kapni të gjitha thashethemet me ET Canada, qasja në GlobalTV Kanada është një domosdoshmëri.

Për fat të keq, geoblocks GlobalTV shikojnë jashtë Kanadasë. Kur përpiqeni ta përdorni atë jashtë Kanadasë, do të takoheni me këtë mesazh:

mesazh gabimi në kanada globaltv

Na vjen keq, Rishikimi nuk është i disponueshëm Kjo përmbajtje mund të shikohet vetëm nga Kanada. Nëse besoni se po e shihni gabim këtë mesazh, ju lutemi lidheni me një rrjet tjetër dhe provoni të rifreskoni shfletuesin tuaj. Kontaktoni me ne nëse ky problem vazhdon.

por, me një VPN, ju mund ta zhbllokoni atë nga kudo në botë.

Në këtë artikull, ne do t’ju tregojmë si të përdorni një VPN për të anashkaluar geoblocks. Ne gjithashtu do t’ju japim disa këshilla të ekspertëve për të gjetur shërbimin më të mirë për ju.

Shtë koha për të zgjidhur me një poutine dhe disa pop për një maratonë të gjithë-Kanadeze GlobalTV.

Si të shikoni: Udhëzues i shpejtë

 1. Zgjidhni një VPN – Mburoja e Hotspotështë zgjedhja jonë # 1!
 2. Lidhu me një server në Kanada.
 3. Shkoni në GlobalTV dhe zgjidhni shfaqjen tuaj të preferuar.
 4. Filloni transmetimin.

Filloni të shikoni TANI!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë GlobalTV Kanada

GlobalTV përdor geoblocks në shikuesit e bllokuar jashtë Kanadasë. Nëse jetoni ose udhëtoni jashtë shtetit, do t’ju duhet një VPN për të zhbllokuar katalogun e tij të shfaqjeve.

Ju nuk mund të transmetoni TV live, përveç nëse keni një llogari me një ofrues të TV Kanadez. Por, mos u shqetëso, mundesh shikoni shfaqjet tuaja të preferuara sapo të jenë shtuar në GlobalTV Arkivi.

VPN krijojnë një melodi i sigurt, i koduarl ndërmjet pajisjes tuaj dhe një server të largët. kjo e bën të duket sikur po hyn në GlobalTV nga Kanada. Do të keni mundësi të përdorni shërbime të tjera gjeo-kufizuara, si psh FX Tani dhe Netflix.

Për përvojën më të mirë të transmetimit, zgjidhni një VPN që ofron Bandwidth i pakufizuar në serverat me shpejtësi të lartë. VPN juaj do të duhet operojnë serverët në Kanada për të zhbllokuar GlobalTV.

Shikoni për një shërbim që ofron veçori të sigurisë së nivelit të lartë si Kriptimi 256-bit, një të rreptë politika pa log, dhe një automatik vrasin kaloni.

Shtë gjithashtu mirë të kesh një VPN që ofron lidhje të shumta pajisjesh, dhe mos harroni të zgjidhni një aplikacione për të gjitha pajisjet tuaja.

VPN-të më të mira për shikimin e GlobalTV Kanada

1. Mburoja e pikave të nxehta

Mburoja e pikave të nxehta lidhje super të shpejtë dhe Bandwidth i pakufizuar bëjeni zgjedhjen perfekte për transmetimin e GlobalTV.

Ajo operon servera me shpejtësi të lartë në Kanada dhe mund lehtë anashkalojë geoblocks, kështu që ju mund të shikoni shfaqjet tuaja të preferuara kanadeze.

Hotspot Shield ruan të dhënat tuaja me Kriptimi 256-bit si dhe mbrojtje nga malware dhe phishing. Do t’ju paralajmërojë automatikisht nëse uebsajti që po vizitoni dihet se përmban malware, dhe pastaj do ta bllokojë atë.

Hot Shot Shield ka aplikacione intuitive për të gjitha pajisjet tuaja. Mund ta provoni pa rrezik me një zemërgjerë Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh dhe a Gjykim falas 7 ditor. Për të mësuar më shumë, lexoni përshtypjet nga përdoruesit e vërtetë të Hotspot Shield.

Hotspot Shield mund të zhbllokojë:

 •  Netflix, Hulu, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video.

Mbështet përrua: 

 • Po, P2P lejohet në të gjithë serverët.

Hotspot Shield punon në këto pajisje

 • Windows, macOS, Android, iOS, Chrome.

Shikoni me Mburojën e Hotspot!

2. NordVPN

Pajisjet NordVPN

NordVPN ofron Bandwidth i pakufizuar në 5,200+ serverë me shpejtësi të lartë në 62 vende, përfshirë 352 serverë në Kanada.  Karakteristikë e tij e përshtatshme SmartPlay do kaloni automatikisht në serverin që ju nevojitet të jetë në. Ju nuk keni nevojë të ndryshoni serverat me dorë.

NordVPN-së protokolet e shifrimit të fundme dhe të rreptë politika pa log do t’i mbajë të dhënat tuaja private. Apliket e pasura me karakteristika gjithashtu përfshijnë një ndërprerës automatik vrasës.

Easyshtë e thjeshtë për t’u instaluar, kështu që do të transmetoni GlobalTV në pak minuta!

Provoni NordVPN me një 30 ditë garanci për kthimin e parave për zbuloni pse është një hit në mesin e përdoruesve të VPN.

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikojeni me NordVPN!

3. CyberGhost

pajisje të shumëfishta cyberghost

CyberGhost është a VPN e shpejtë dhe e besueshme për transmetim. Ajo ka mbi 5.700 serverë në të gjithë botën, përfshirë 142 serverë me shpejtësi të lartë në Kanada.

Ajo ofron karakteristika të sigurisë së lartë për të mbrojtur të dhënat tuaja, si Kriptimi 256-bit dhe një e rreptë politika pa log.

Cyberghost-së aplikacione të lehtë për t’u përdorur ejani me një profil të paravendosur që optimizon cilësimet tuaja për transmetim.

Mund ta provoni shërbimin pa rrezik për 45 ditë për të zbuluar pse është një përdorues i preferuar për sigurinë në internet. CyberGhost gjithashtu ofron një gjykim falas 7-ditor për përdoruesit iOS, Android dhe Windows.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni me CyberGhost!

4. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

ExpressVPN ofron shpejtësi rrufeje për transmetim. Ajo ka karakteristikat më të mira të sigurisë në dispozicion, si Kriptimi AES me 256-bit, një të rreptë politika pa log, dhe një ndërprerës automatik vrasës.

ExpressVPN operon servera në 148 vende, përfshirë Montreal, Toronto dhe Vancouver. Ajo gjithashtu ka përdorim të lehtë aplikacione për çdo platformë kryesore, përfshirë ruterat.

Instalimi është i lehtë me udhëzuesit e saj të plotë të konfigurimit. Por mos harroni vetëm fjalën tonë për të, shikoni se çfarë kanë të bëjnë përdoruesit e vërtetë.

ExpressVPN ofron një 30 ditë garanci për kthimin e parave në të gjitha shërbimet e tij VPN, plus a Gjykim falas 7 ditor për aplikacione celulare.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni me ExpressVPN!

5. PureVPN

Pajisjet PureVPN

PureVPN ka gjithçka që ju nevojitet ndonjëherë në një VPN për transmetim. Ju do të kënaqeni anonimitet të plotë në internet me kriptim nga fundi në fund për të gjitha pajisjet tuaja, përfshirë ruterat.

Do të kënaqeni shpejtësi të shpejtë dhe Bandwidth i pakufizuarderi në pesë pajisje në asnjë kohë fare.

Mund ta provoni PureVPN sot me një Gjykim falas 3-ditor dhe a Garanci për kthimin e parave 31-ditore, ose mësoni më shumë duke parë se çfarë përdoruesit e vërtetë duhet të thonë për këtë VPN.

Shikojeni me PureVPN

përmbledhje

nëse ti përdorni një VPN për të zhbllokuar GlobalTV Kanada, do të jeni në gjendje të transmetoni të gjitha shfaqjet që doni, pavarësisht se ku jeni në botë. Rekomanduar VPN me cilësi të lartë do t’ju ofrojë qasje të sigurt në përmbajtjen gjeo-të kufizuar.

Ende nuk jeni i sigurt se cili VPN është më i miri për ju? Ne ju rekomandojmë Hotspot Shield, dhe mund ta provoni falas!

Filloni Gjykimin Tuaj falas të Shield Hotspot tani!

Leximi më tej

Ekspertët tanë të kursyer nga buxheti kanë përpiluar një listë të marrëveshjeve më të mira VPN aktualisht në dispozicion për t’ju ndihmuar të kurseni para në shërbimin tuaj VPN.

Nuk jam i sigurt se çfarë të shikosh tjetër? Mësoni se si të përdorni kodet sekrete të filmit të Netflix!

Po kërkoni të zgjeroni bibliotekën tuaj? Ju gjithashtu mund të zhbllokoni Hulu nga kudo.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map