Si ta shikoni gjakun e Vjenës kudo në internet falas në vitin 2020

Duke premtuar një eksplorim të thellë dhe shqetësues në mendjen kriminale dhe vrasje të përgjakshme, Vjena e gjakut në iPlayer të BBC është duke e shikuar bindëse.

Por, nëse nuk jeni në Mbretërinë e Bashkuar, nuk do të jeni në gjendje të shikoni Vienna Blood ndërsa iPlayer i BBC-së geoblocks përmbajtjen e saj. Me një VPN premium, nuk do të humbisni kurrë një moment të misterit të vrasjes së rëndë pa marrë parasysh se ku jeni.

Geoblocks e iPlayer-it të BBC-së nuk janë ndeshje për një VPN të klasit të lartë, e cila ju jep një adresë IP në Mbretërinë e Bashkuar, kështu që ju mund të shikoni Vienna Blood nga kudo.

Lexoni më tej për të zbuluar rekomandimet e mia kryesore të VPN-ve për shikimin e gjakut të Vjenës në BBCiPlayer dhe përfitimet e tjera të përdorimit të një VPN.

Udhëzues i shpejtë: Si të shikoni gjakun e Vjenës në iPlayer në BBC

 1. Zgjidhni një VPN të fortë. Rekomandoj NordVPN për rrjetin e tij të madh të serverëve me shpejtësi të lartë në Mbretërinë e Bashkuar dhe sigurinë e fortë.
 2. Shkarkoni dhe instaloni VPN tuaj në pajisjet tuaja.
 3. Lidhu me një server në Mbretërinë e Bashkuar.
 4. Regjistrohu ose regjistrohu në iPlayer të BBC-së dhe fillo të transmetosh Vienna Blood.

Këshilla PRO: A mund të hyni në iPlayer në BBC pa licencë TV në Mbretërinë e Bashkuar? Po ti mundesh. IPlayer BBC operon në një sistem nderi. Para se të transmetoni Vienna Blood, një pop-up do të pyesë nëse keni një licencë TV, thjesht klikoni “Unë kam një licencë TV”.

Nëse ju kërkohet një kod kodi në Mbretërinë e Bashkuar për t’u regjistruar në iPlayer në BBC, Mund të përdorni diçka si SW1A 1AA e cila është Buckingham Palace.

Pse keni nevojë për një VPN për të parë gjakun e Vjenës

BBC iPlayer geoblocks përmbajtjen e saj, kështu që vetëm përdoruesit në Mbretërinë e Bashkuar mund të qasen në të. Nëse nuk keni një adresë IP në Mbretërinë e Bashkuar, do t’ju bllokojë të transmetoni Vienna Blood dhe çfarëdo përmbajtje tjetër nga iPlayer i BBC.

Me një VPN të ngurtë, ju mund të anashkaloni këto kufizime gjeo-gjeografike. Një VPN fsheh vendndodhjen tuaj aktuale duke fshehur adresën tuaj IP dhe kodimin e të dhënave tuaja, duke e tunizuar atë përmes një serveri në vendin tuaj të zgjedhur.

Lidhuni me një server në Mbretërinë e Bashkuar me VPN tuaj dhe do të jeni merrni një adresë IP në Mbretërinë e Bashkuar. Tani mund të hyni në iPlayer në BBC dhe të shijoni të gjithë përmbajtjen e tij të shkëlqyeshme, përfshirë Vjenën e Vjenës, nga kudo.

Zgjidhni një VPN me rrjete të mëdha globale të serverëve me shpejtësi të lartë dhe do të keni akses në një numër të madh të adresave IP të rifreskuara rregullisht. Sa më shumë IP adreson aq më shumë të ngjarë që një VPN mund të kapërcejë geoblocks dhe teknologjinë bllokuese të VPN.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

VPN Premium mund të bëjnë shumë më tepër sesa zhbllokimin e përmbajtjes globale nga shërbimet tuaja të preferuara të transmetimit.

Një VPN premium mbron anonimitetin tuaj në internet me kriptim të shkallës ushtarake dhe nga maskimin e adresës tuaj të vërtetë IP. Kjo parandalon hakerat të rrëmbejnë të dhënat tuaja dhe Ofruesin tuaj të Shërbimit të Internetit dhe palët e tjera të treta nga ndjekja e aktivitetit tuaj në internet.

Kriptimi i pathyeshëm nënkupton se jeni të mbrojtur nga VPN tuaj çdo herë që përdorni internetin, edhe kur përdorni rrjete publike të pasigurta wi-fi.

3 VPN më të mira për shikimin e gjakut në Vjenë

1. NordVPN

nordvpn

pothuajse 600 serverë me shpejtësi të lartë në Mbretërinë e Bashkuar, garanton avullimin e qetë të Gjakut të Vjenës nga kudo. Të gjitha aplikacionet NordVPN funksionojnë Teknologji SmartPlay për transmetim të optimizuar, si dhe aftësinë për të kaluar në mes të shërbimeve streaming.

Po aq i sigurt sa është i shpejtë, NordVPN shifron dy herë të dhënat tuaja për dyfish mbrojtjen. Karakteristikat shtesë të sigurisë përfshijnë mbështetjen për standardin e industrisë OpenVPN, aplikacione të vërtetuara nga rrjedhjet, një politikë e rreptë e mos-logs, kriptimi i gradës ushtarake dhe një ndërprerës automatik vrasës, e cila ndalon ekspozimin e të dhënave tuaja nëse humbni lidhjen tuaj VPN.

Mësoni më shumë rreth veçorive premium të NordVPN me tonë rishikim gjithëpërfshirës. Provoni shërbimin për veten tuaj me një 30 ditë garanci për kthimin e parave. Nëse funksionon mirë për nevojat tuaja në internet, merrni një zbritje të shkëlqyeshme në një plan abonimi përmes tonave faqe kuponi

Karakteristikat kryesore të NordVPN

 • 5.200 server + në 59 vende
 • Asnjë goditje për transmetim të qetë
 • Bandwidth i pakufizuar dhe shpejtësi rrufe
 • Kriptimi i fuqishëm
 • 30 ditë pa asnjë pyetje nuk kërkoi garanci për kthimin e parave në gjashtë pajisje
 • Punon me: BBC iPlayer, Amazon Prime, Hulu, Netflix, HBO, SlingTV
 • Kombinohet me: macOS, iOS, Windows, Android, Linux, Routers, Chrome.

Rrjedhin gjakun e Vjenës me NordVPN!

2. ExpressVPN

Binge-shikoni të gjithë sezonin e gjakut të Vjenës në një ditë të vetme me Bandwidth i pakufizuar i bandës dhe shpejtësisë së flakërimit të ExpressVPN. Rrjeti i tij global i 3,000+ serverëve në mbi 90 vende – përfshirë Mbretërinë e Bashkuar – jep shumëllojshmëri e madhe e serverëve për tejkalimin e geoblocks të BBC iPlayer.

ExpressVPN-së Tipari MediaStreamer në aplikacionin e tij të ruterit heq kufizimet e shikimit duke ju lejuar të transmetoni pajisje që nuk kanë aplikacione VPN, të tilla si disa tastierë lojërash dhe TV të mençur.

 tipar tunelizimi i ndarë ju lejon të zgjidhni cilat aplikacione i enkriptoni – do të thotë që mund të transmetoni Vjenën e Vjenës me iPlayer të BBC dhe të kontrolloni emailet tuaja lokale në të njëjtën kohë.

Kriptimi i shkallës ushtarake parandalon që palët e treta t’ju përcjellin në internet. Plus, Mbrojtje e rrjedhjes DNS, një ndërprerës vrasës dhe politikë e rreptë e mos-logave ndaloni hakerat dhe sytë e tjerë të prirur të marrin duart e tyre në të dhënat tuaja.

me mbështetje për OpenVPN në të gjitha platformat, jeni i sigurt pa marrë parasysh se në cilën pajisje ndizni. Mësoni më shumë rreth ExpressVPN me tonë rishikim i thelluar.

Një garanci për 30 ditë kthim parash deri në pesë lidhje të njëkohshme ju jep mjaft kohë për të provuar ExpressVPN. Nëse shënon të gjitha kutitë kurseni para me të kuponat dhe zbritjet e fundit.

Karakteristikat kryesore të ExpressVPN

 • 3,000+ server në 160 vende globale
 • Karakteristikë MediaStreamer për transmetim në të gjitha pajisjet
 • Shpejtësi flakëruese dhe pa goditje
 • Kriptimi i shkallës ushtarake
 • 30 ditë garanci pa para për garanci në deri në pesë pajisje
 • Punon me: iPlayer BBC, Netflix, ITV Player, Amazon Prime, HBO, Hulu, Showtime
 • Kombinohet me: macOS, Windows, Android, Roku, Amazon Fire, iOS, Routers.

Rrjedhin gjakun e Vjenës me ExpressVPN!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

Rrjedhin gjakun e Vjenës me CyberGost me asnjë buffering ose vonesë falë gjerësisë së pakufizuar të bandës, shpejtësive të mëdha dhe serverëve të dedikuar për transmetim. Plus, gati 500 serverë në Mbretërinë e Bashkuar të ju ndihmojë të kapërceni geoblocks e BBC iPlayer.

CyberGhost ofron një bilanc i madh i shpejtësisë dhe sigurisëKriptimi AES 256-bit fsheh të dhënat tuaja, duke parandaluar çdo palë të tretë të ndjekë aktivitetin tuaj në internet. Aplikacione për mbrojtje nga rrjedhjet, një politikë shkrimesh zero dhe vrasin mbrojtjen e ndërprerës parandaloni të dhënat tuaja të ndjeshme nga përgjimet.

Një VPN e shkëlqyeshme për fillestarët, CyberGhost ka një ndërfaqe të thjeshtë për t’u përdorur, por nëse keni ndonjë problem, keni mbështetjen 24/7 të bisedës drejtpërdrejtë. A Gjykim falas 24-orësh dhe garanci për kthimin e parave 45-ditore ju jap mjaft kohë për të provuar shërbimin premium.

Mësoni më shumë rreth VPN-së me përdoruesin me ekspertin tonë Rishikim në Cyber. Nëse CyberGhost është VPN për ju, shikoni marrëveshje dhe zbritje të fundit për kursime shtesë.

Karakteristikat kryesore të CyberGhost

 • Mbi 5.700 servera në 110+ vende globale
 • Severs optimizuar për transmetim
 • Bandwidth i pakufizuar dhe shpejtësi të madhe
 • Kriptimi AES 256-bit
 • Provë falas 24-orëshe dhe 45-ditë periudhë e kthimit të parave në shtatë pajisje
 • Punon me: iPlayer BBC, Amazon Prime, Disney +, Netflix, CBS, Comedy Central, Hulu.
 • Kombinohet me: Windows, Android, iOS, macOS, Linux, Android, Chrome

Rrjedhin gjakun e Vjenës me CyberGhost!

përmbledhje

Rrjedhin gjakun e Vjenës me iPlayer të BBC nga kudo duke përdorur një VPN më të vlerësuar. Shikoni rekomandimet tona të ekspertëve për VPN më të mira për iPlayer në BBC.

Unë rekomandoj të përdorni një VPN premium për transmetimin e sigurt dhe të qetë të Vienna Blood dhe NordVPN është zgjedhja ime kryesore falë veçorive të sigurisë së rafteve të lartë dhe një rrjet mbresëlënës të serverëve në Mbretërinë e Bashkuar.

Mbroni të dhënat dhe anonimitetin tuaj, duke përdorur një VPN sa herë që shkoni në internet. Me një VPN, trafiku juaj në internet mbahet gjithmonë privat dhe i pasaktë. Mësoni më shumë rreth përfitimet e përdorimit të një VPN.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me