Si ta shikoni Angli vs India Seria Test 2018 2018 FALAS


Tashmë ka qenë një verë e mahnitshme për sportet, por me Kupën e Botës dhe Wimbledon pas nesh, ju mund të tundoheni të besoni se ngjarjet më të mira kanë mbaruar. Kjo nuk mund të jetë më larg nga e vërteta – ka akoma një verë të tërë kriket që mezi pres të presim, përfshirë Seritë e Testeve të Anglisë vs Indisë.

Seria e Testeve vijon afër ndërkombëtarëve një-ditor. Pra, do të Joe Root dhe ekipi i tij do të kërkojnë të vazhdojnë një fat të mirë dhe lojë të shkëlqyeshme apo do të kërkojnë të hakmerren për një kolaps të minutës së fundit, siç ka ndodhur shumë herë më parë?

Ndeshja e parë e provave fillon në fillim të gushtit dhe luhet në Edgbaston, Birmingham. Seriali përfshin tërë gushtin dhe fillimin e shtatorit me ndeshjet e luajtura në Londër, Nottingham dhe Southampton. Shtë një mundësi e shkëlqyeshme për tifozët anglezë të kriketit që të shohin lojën e tyre kombëtare në aksionin live.

Fatmirësisht për pjesën tjetër, shikimi i Serive Test përmes transmetimit të drejtpërdrejtë është jashtëzakonisht i lehtë!

Si të shikoni Seritë e Testeve të Anglisë vs Indisë me një VPN në 3 hapa të thjeshtë

 1. Zgjidhni një VPN që është e shkëlqyeshme për transmetim, me serverë në nënkontinentin Indian dhe regjistrohuni. Ne ju rekomandojmë CyberGhost.
 2. Lidhu me një shërbim indianr, të paraqitesh sikur je në Indi.
 3. Shkoni në SonyLIV dhe shijoni mbi një muaj kriket live.

Merrni një VPN për Seritë e Testeve të Anglisë vs Indisë Tani

Shikuar Seria e Testeve të Anglisë vs Indisë përmes transmetimit live

Nëse dëshironi të shikoni Seritë e Testeve, ekzistojnë disa opsione atje, si Sky për shikuesit në Mbretërinë e Bashkuar, Sling nëse jeni në Sh.B.A., ose në Kanada, ose Fox Sports nëse jeni me qendër në Australi dhe shpresoni të shihni një anglisht tjetër kolaps. megjithatë, të gjitha këto kanale janë shërbime abonimi, duke ju thene duhet të paguani për të parë. Po sikur të mos jeni pajtimtar, ose të jetoni diku tjetër në botë?

për fat të mirë, këtu mund të ndihmojë një VPN. Si dhe siguron një lidhje interneti të sigurt dhe private, ai mund të ndryshojë vendndodhjen tuaj të shikimit në mënyrë që të keni mundësi transmetoni serinë e provave falas nga një ofrues tjetër.

Për të arritur cilësinë më të mirë të shikimit, një lidhje të qëndrueshme dhe encryption të shkëlqyeshëm ne rekomandojmë përdorimin e CyberGhost.

Rrjeti Sony Pictures India ka të drejta ekskluzive për kriket angleze në Nënkontinentin Indian. Cricket dhe sportet e tjera mund të shihen në laptopët dhe pajisjet e tjera mobile përmes SonyLIV. megjithatë, nuk është në dispozicion në të gjitha vendet gjeografike.

Pra, për të parë serinë e provave live në këtë kanal, duhet të paraqitesh sikur je në Indi – dhe kjo është aty ku hyn një VPN.

Zgjedhja e një VPN për të hyrë në Seritë e Testeve të Anglisë vs Indisë

Një Rrjet Virtual Privat ose VPN është mënyra e përsosur për të fituar qasje në përmbajtje që është e kufizuar gjeografikisht në një rajon të veçantë. Sidoqoftë, me të gjitha VPN-të e ndryshme atje, si e dini se cili është i duhuri për ju?

Së pari, pyesni veten se çfarë doni VPN tuaj të jetë në gjendje të bëjë. Në këtë rast, ju doni të gjeni një që mund të anashkalojë gjeo-blloqet. Pastaj, duhet të kontrolloni nëse ka serverë në vendin që ju nevojitet – në këtë rast, nënkontinenti Indian. Atje jane? E madhe! E fundit, por jo më pak e rëndësishmja, ju dëshironi sigurohuni që VPN juaj siguron shpejtësinë dhe stabilitetin që ju nevojitet për të transmetuar përmbajtje live pa ndërprerje.

Pricemimi dhe vlera për para janë konsiderata të tjera. SonyLIV është një kanal pa pamje, kështu që mund të jetë joshëse të zgjidhni një VPN falas, në mënyrë që të mund të shikoni Seritë e Testit pa asnjë kosto fare.

Por kini kujdes: ka shumë pak VPN cilësore që janë plotësisht të lira për t’u përdorur. VPN-të e lira duhet të kthejnë një fitim disi, zakonisht përmes reklamave ose përmes aksesit që ata kanë në të dhënat tuaja. Më të mirat janë të qarta në lidhje me mënyrën e përdorimit të të dhënave tuaja dhe kujt i jepet qasje në të. Por sa herë që një palë e tretë merr hyrje në të dhënat tuaja, privatësia juaj është në rrezik. Kjo është arsyeja kryesore pse ne nuk rekomandojmë VPN falas.

Merrni një VPN Premium falas

Kjo ju lë me VPN që ngarkojnë tarifat e pajtimit. megjithatë, është e mundur të përdorni një shërbim të pajtimit me cilësi të lartë VPN pa ndonjë kosto shtesë për ju: thjesht zgjidhni një ofrues të shërbimit që ofron ose një provë falas ose një garanci për kthimin e parave.

Me një provë falas, mund të regjistroheni, të përdorni shërbimin dhe pastaj të anuloni përpara përfundimit të periudhës tuaj të provës. Jini të vetëdijshëm se me disa ofrues, ka kufij në shërbimet që merrni gjatë periudhës së provës.

Përndryshe, mundeni zgjidhni një ofrues që ofron një garanci të kthimit të parave. Këtu regjistroheni për shërbimin, paguani pajtimin tuaj, anuloni përpara fundit të periudhës së garancisë dhe kërkoni paratë tuaja. Përsëri, disa ofrues kanë kufijtë e përdorimit të futur në garanci, prandaj kontrolloni këto para se të regjistroheni.

Shumica e ofertave për kthim parash janë të kufizuara në 30 ditës, kështu që ju mund të keni nevojë të ndërroni shërbimet VPN gjatë Serisë së Testeve në Angli Vs India. Sidoqoftë, pasi të keni përvojë të përmirësuar sigurinë, privatësinë dhe lirinë e zgjedhjes që ofron një VPN, thjesht mund të dëshironi të mbani VPN-në tuaj afatgjatë.

5 VPN-të më të mira për të shikuar Seritë e Testeve të Anglisë vs Indisë

Këtu janë pesë VPN-të tona më të mira për të shikuar Seritë e Testeve të Anglisë kundër Indisë, ndërsa gjithashtu duke shijuar siguri të përmirësuar të të dhënave dhe intimitet në internet.

1. Cyberghost

CyberGost është një VPN e qëndrueshme dhe e besueshme që ofron një zgjedhje prej 14 serverësh brenda Indisë. Ka një gamë të shkëlqyeshme të veçorive, por ndërfaqja e saj e thjeshtë dhe e lehtë për t’u përdorur e bën atë ideale për fillestarët si dhe ekspertët e VPN.

CyberGhost e konsideron seriozisht sigurinë me kriptimin e AES 256-bit, mbrojtjen e rrjedhjes së DNS, politikën e mos-prerjeve dhe një ndërprerës vrasës. Përdoruesit përfitojnë nga protokollet OpenVPN, PPTP, dhe L2TP / IPsec, dhe shtatë lidhje të njëkohshme për pajtim.

CyberGhost ofron një Gjykim 7-ditor falas për përdoruesit e iOS dhe Android, dhe një garanci 30-ditore për kthimin e parave në të gjitha sistemet operative.

Filloni me CyberGhost

2. NordVPN

NordVPN është një shkëlqyeshëm i gjithanshëm VPN. Ofron siguri të patejkalueshme me kriptimin AES 2048-bit, enkriptimin e dyfishtë, ndërprerësin vrasës, politikën e rreptë të mos-prerjeve dhe opsionet e pagesave anonime. Ajo gjithashtu ofron opsionin e Onion Over VPN.

NordVPN ka një rrjet global me mbi 4,000 serverë, përfshirë 13 në Indi. Aplikacionet e tij amtare janë të thjeshta për t’u përdorur dhe mund të vendosen brenda disa minutash.

Përveç kësaj, NordVPN mund të ekzekutohet deri në gjashtë pajisje njëkohësisht, kështu që edhe anëtarët e familjes që nuk shikojnë kriket mund të përfitojnë nga një lidhje më private dhe e sigurt.

NordVPN ofron marrëveshje të papaguara të pajtimit, të gjitha këto përfshijnë një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Filloni me NordVPN

3. ExpressVPN

ExpressVPN është një nga VPN-të më të shpejta në dispozicion. Ajo ofron siguri të shkëlqyeshme, një lidhje të qëndrueshme dhe mund të anashkalojë gjeo-blloqet. Ajo ka mbi 3000 server në rrjetin e saj, përfshirë tre në Indi.

ExpressVPN ofron 256-bit encryption AES, mbrojtje rrjedhje DNS / IPv6, tunele të ndara, një ndërprerës vrasës dhe një politikë të rreptë të mos-prerjeve, të gjitha pa kufizime të shkarkimit ose bandës.

Përdoruesit përfitojnë nga aplikacione të lehta për t’u përdorur, pesë lidhje të njëkohshme, shtesat e shfletuesit dhe a 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Filloni me ExpressVPN

4. PrivateVPN

PrivateVPN është zgjidhja perfekte nëse dëshironi një VPN e thjeshtë dhe e besueshme që mund të anashkalojnë gjeo-blloqet pa kufij bandë ose shkarkimesh. Ka dy servera në Indi.

Toshtë e thjeshtë për të lundruar dhe ofron shpejtësi të shkëlqyera, një gamë të gjerë protokollesh dhe ndihmë falas në distancë për përdoruesit. Siguria përfshin kriptimin e AES 2048-bit dhe një politikë të rreptë mos-prerëse.

Përdoruesit përfitojnë nga gjashtë lidhje të njëkohshme, një gjykim falas 7-ditor, dhe një garanci 30-ditore për kthimin e parave. Nëse kërkoni një rimbursim, ju kërkohet të jepni një arsye për t’u larguar.

Filloni me PrivateVPN

5. Qasje në Internet private (PIA)

PIA është një nga VPN më miqësore dhe të përballueshme për përdoruesit që është akoma në gjendje të anashkalojë gjeo-kufizimin. Ka një rrjet prej mbi 3,000 serverash, përfshirë 10 në Indi.

Përdoruesit përfitojnë nga shpejtësi të besueshme, pa kufizime të gjerësisë së bandës, dhe pesë lidhje të njëkohshme. Lidhjet e bëra përmes PIA sigurohen me encryption 128-bit ose 256-bit AES, së bashku me mbrojtjen e rrjedhjeve IPv6, një ndërprerës vrasës, një bllokues reklamash dhe një politikë të rreptë mos-prerje.

Mbani në mend se Garancia për kthimin e parave të ANP-së zgjat vetëm shtatë ditë.

Filloni me PIA

Zgjedhja e VPN e duhur mund të hap një mori mundësish të reja në internet, nga mbrojtja e zgjeruar nga hakerat dhe mbikëqyrja e qeverisë e deri te transmetimi i ngjarjeve sportive live dhe përmbajtja e bllokuar nga gjeo-bota nga e gjithë bota.

Ende nuk jeni i sigurt se një VPN ka të drejtë për ju? Lexoni udhëzuesin tonë për VPN për më shumë informacion. Dëshironi një VPN, por kërkoni një çmim më të mirë? Shikoni marrëveshjet tona VPN këtu.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map