Shkarkim falas VPN – 5 top VPN për vitin 2020


Shumë faqe në internet pretendojnë se kanë shkarkime falas VPN, por nëse kaloni çdo kohë duke bërë copëza përmes tyre, së shpejti do të kuptoni se VPN që ata po ofrojnë ose:

 • Nuk mund të shkarkohet direkt pa u regjistruar
 • Në fakt nuk janë të lirë, ose
 • Janë me cilësi të lartë të ulët dhe nuk do të ofrojnë shërbimin që po kërkoni

Në të kundërt, shumica e VPN-ve të mëposhtme mund të shkarkohen pa pasur nevojë të regjistroheni informacione personale, siç janë emri juaj, adresa e emailit dhe numri i kartës së kreditit. Kjo jo vetëm që fillon me VPN tuaj një punë të shpejtë, por gjithashtu ju lejon të ruani intimitetin tuaj – i cili ka të ngjarë një nga arsyet që dëshironi një VPN në radhë të parë.

Për shkak se shumica e VPN-ve për të cilat diskutojmë janë falas, ato do të kenë disa disavantazhe në krahasim me shërbimet premium ju duhet të paguani për të. Kjo zakonisht do të thotë që ata ose kufizojnë të dhënat tuaja, me shpresën që ju do të vendosni të rifreskoni në një plan të paguar, ose ato t’ju tregojnë reklama. (Ata duhet të paguajnë faturat disi, apo jo?)

Që ka thënë, këto VPN akoma kanë shumë për të ofruar. Pra, nëse keni nevojë për një VPN për të hyrë në përmbajtje gjeo-të kufizuar, për t’ju mbrojtur nga hakerat ose për të siguruar anonimitet gjatë shfletimit në internet, shanset janë që do të gjeni të duhurin për ju.

1. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

Ne e dimë se çfarë po mendoni. Express nuk është një VPN falas. (Në fakt, është diçka nga ana e kushtueshme.) Pra, çfarë po bën në këtë listë?

Epo, VPN-të e tjera të listuara këtu janë të gjitha mjaft të ngurta, dhe në varësi të arsyes që ju nevojitet një VPN, ata mund ta bëjnë shumë mirë punën. por ne nuk do të bëjmë kujdesin tonë të duhur nëse nuk do t’ju tregojmë në një VPN që ne e dimë i mbulon të gjitha bazat dhe nuk do të zhgënjej.

nga e provuar, siguria hermetike, për të zhbllokuar përmbajtjen e kufizuar gjeo-tokësore si US Netflix dhe faqet e internetit të censuruara në Kinë, për të siguruar shpejtësinë e rrufeve të shpejta që ju nevojiten për përrua dhe transmetim pa tela, Express ka të gjitha cilësitë që do t’ju duhen ndonjëherë në një VPN.

Plus, Express ka një garanci të kthimit të parave 30-ditore, kështu që nëse ju duhet vetëm një VPN për të thënë, një udhëtim në Kinë ose në një vend ku do të mbështeteni në WiFi publik, ju në të vërtetë mund ta merrni falas.

 • Mijëra servera në 90+ vende për shpejtësi të pakrahasueshme dhe qasje në përmbajtje në të gjithë botën
 • Serverë të optimizuar, idealë për të transmetuar filma dhe për të shkarkuar përrua
 • Kriptimi i shkallës ushtarake për t’ju mbrojtur nga mbikëqyrja dhe hakimi
 • Politika e provuar e mos-logs, kështu që askush nuk mund të ndjekë aktivitetin tuaj në internet
 • Kombinohet me dhjetëra platforma dhe pajisje, përfshirë Windows, Mac, Linux, Android, iOS dhe Chromebook

Shkarkoni VPN

Klikoni këtu për të lexuar një përmbledhje nga një prej ekspertëve tanë dhe për të parë se çfarë përdoruesit e vërtetë duhet të thonë për ExpressVPN.

Express është super i lehtë për tu shkarkuar dhe instaluar. Por nëse keni nevojë për ndonjë udhëzim, vetëm ndiqni këto hapa.  

2Windscribe

Pajisjet e xhamave

Versioni falas i Windscrib ka disa kufizime në krahasim me planin e tyre të paguar, si p.sh. duke kufizuar përdorimin e të dhënave në 10 GB në muaj, dhe vetëm duke ju lejuar të përdorni 10 serverë, e cila mund të ngadalësojë shpejtësinë e internetit tuaj. Që ka thënë, ajo ende paketon disa karakteristika të shkëlqyera.  

 • Anashkalon murin e madh të Kinës dhe bllokun VPN të Netflix të SHBA
 • Aplikacione për të gjitha platformat kryesore, plus udhëzuesit e instalimit të ruterit, kështu që ju mund të shifroni të gjitha pajisjet në shtëpinë tuaj
 • Asnjë regjistër nuk mbahet, kështu që ju do të merrni intimitet të pakompromis gjatë gjithë veprimtarisë suaj në internet
 • Vrasni kaloni në mënyrë që adresa juaj e IP të mos ekspozohet, edhe nëse humbni lidhjen tuaj VPN
 • Vegla bonusi që bllokojnë reklamat, heqin gjurmuesit nga faqet e mediave sociale dhe çaktivizojnë shtypjen e gishtërinjve të shfletuesit

Shkarkoni VPN

Shikoni vlerësimin tonë të ekspertëve dhe vlerësimet e përdoruesve këtu.

3. Hide.me

Versioni falas i Hide.me lejon deri në 2 GB të dhëna në muaj. Edhe pse nuk do të keni mundësinë e përdorimit të protokollit super të sigurt të OpenVPN, shumë protokolle të tjerë janë në dispozicion, duke përfshirë PPTP, L2TP, IPsec, SoftEther, SSTP dhe SOCKS. Një tjetër vështirësi është se ndryshe nga disa VPN të tjera falas, Fsheh.me nuk do të të bombardojë me reklama. Në dobësi, nuk do t’ju lejojë hyrjen në Netflix të SHBA.

 • Asnjë regjistër në aktivitetin e përdoruesit, kështu që ata nuk do të gjurmojnë atë që bëni në internet
 • Mund të përdoret në Windows, Mac, Android dhe iOS
 • Lejon P2P në shumicën e serverëve, kështu që ju mund të shkarkoni torrentë
 • Vrasin ndërprerësin që automatikisht shkurton internetin tuaj nëse humbni lidhjen tuaj VPN – duke siguruar që adresa juaj IP të mos dalë kurrë

Shkarkoni VPN

Për të mësuar më shumë rreth Hide.me, klikoni këtu për të parë rishikimin tonë të ekspertëve dhe për të lexuar mendimet e përdoruesve.

4. Opera

Për dallim nga VPN tradicionale, Opera është në të vërtetë një shfletues në internet me një VPN të integruar. Kjo do të thotë që në vend se të kodifikoni dhe drejtoni të gjithë aktivitetin tuaj të internetit përmes serverave të tyre, aktiviteti i vetëm që sigurohet është ajo që kalon në shfletuesin e tyre.

Të meta të tjera të dukshme kur e krahasoni atë me disa VPN të tjera, janë se nuk do t’ju marrë Netflix amerikan, nuk mund të përdoret në Kinë dhe nuk lejon përrua. Gjithashtu, megjithëse nuk e ndjekin aktivitetin tuaj të internetit, ata regjistrohen disa detaje teknike në lidhje me pajisjen tuaj. ende, nëse thjesht kërkoni të shfletoni në mënyrë të sigurt dhe në mënyrë anonime në internet, është një mjet i shkëlqyeshëm – veçanërisht duke e konsideruar atë falas.

 • Bllokon reklamat dhe heq gjurmuesit e reklamave nga faqet e internetit që vizitoni
 • Kombinohet me Windows, Mac dhe Linux
 • Siguron të dhënat tuaja në internet duke përdorur enkriptimin e klasës ushtarake AES 256-bit

Shkarkoni VPN

Lexoni më shumë rreth Opera – përfshirë rishikimin tonë të ekspertëve dhe vlerësimet e përdoruesve – këtu.

5. Mburoja e pikave të nxehta

pajisjet e mburojës së pikave të nxehta

Hotspot Shield ka qenë prej kohësh një zgjedhje popullore midis përdoruesve që kërkojnë një VPN të besueshme falas. Dhe duke pasur parasysh faktin se ato janë testuar dhe janë provuar që ofrojnë disa prej tyre shpejtësia më e shpejtë në treg, nuk është çudi që ata kanë kaq shumë tifozë.

Ata mbështesin versionin e tyre falas duke treguar reklama, por shumica e përdoruesve nuk u duket në mendje. Kjo tha, nëse reklamat ju shqetësojnë, gjithmonë mund të përmirësoheni në planin premium.

 • Shpejtësi të pakrahasueshme të internetit
 • Lejon përdoruesit deri në 500 MB të dhëna në ditë
 • Kombinohet me të gjitha sistemet kryesore operative, përfshirë Windows, Mac, Android dhe iOS
 • Mbështet P2P, kështu që ju mund të përroni përmbajtjen e zemrës suaj

Shkarkoni VPN

Klikoni këtu për të lexuar rishikimet e ekspertëve dhe për të zbuluar se çfarë mendojnë përdoruesit për Hotspot Shield.

Me shume opsione

Tani që keni bërë leximin e të gjitha të mirat dhe të mirat e VPN-ve më të mira që nuk ju bëjnë të regjistroheni, mbase keni vendosur që ka shumë të këqija (të cilat mund të lexoni më shumë këtu). Ndoshta nuk jeni të gatshëm të bëni kompromis me shpejtësinë, të shikoni reklama ose të vendosni një kufi në sasinë e të dhënave që përdorni.

Mos u shqetëso. Ju keni më shumë mundësi. Kjo është për shkak ne gjithashtu përpiluam një listë të VPN më të mirë të përgjithshëm falas – i cili përfshin shërbime për të cilat duhet të regjistroheni.

Por, çka nëse ata ende nuk i plotësojnë të gjitha nevojat e tua për VPN, dhe ke vendosur të jesh gati të investosh disa dollarë në muaj dhe të përmirësosh në një plan të paguar?

Ju kemi edhe juve të mbuluar.

Thjesht shikoni VPN-të tona të dorëzuara, në krye të linjës. Këto do t’ju ofrojnë siguri, shpejtësi dhe shërbim të pakompromisuar ndaj klientit shumë mungesa e VPN-ve falas.

Dhe nëse po kërkoni një zbritje, ka një ton marrëveshje të mëdha në dispozicion. Kështu që ju mund të merrni akoma disa nga VPN-të më të mira atje, pa e prishur bankën.

Siguruesi i Rendit Vlerësimi ynë i Përdoruesit
Zgjedhja e redaktorit 5.0 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
2 4.9 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
3 4.8 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
4 4.8 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
5 4.7 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin

Të interesuar të mësosh më shumë rreth asaj se si funksionojnë VPN-të? Shikoni këtë udhëzues të dobishëm.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map