Shikoni Westworld nga Kudo | Hack Easy për Streaming të Shpejtë

Drama Futuristic TV Westworld ka qenë një hit i madh për HBO, me fansat me padurim në pritje të ardhjes së serive të treta në vitin 2020. Nëse po vdes të dish se për çfarë bujë ka të bëjë, mund të transmetoni dy sezonet e para të shfaqjes hit në shërbimin transmetues të HBO, HBO TANI.

HBO TANI është një shërbim i pavarur i transmetimit nga HBO, i cili nuk kërkon që të keni një pajtim kabllor. Sidoqoftë, është jo një shërbim që është në dispozicion globalisht. Aktualisht është në dispozicion vetëm për ata që jetojnë në SH.B.A., ose në disa territore të SH.B.A.-së.

Nëse jetoni jashtë SH.B.A., nuk mund të hyni në HBO TANI. por me një VPN ju mund të zhbllokoni HBO TANI dhe të shikoni Westworld qoftë në perëndim apo në lindje të botës.

Ky artikull do t’ju tregojë se si të përdorni një VPN për të anashkalojë gjeo-kufizimet dhe përroi Westworld.

Udhëzues i shpejtë: Si të shikojmë Westworld në HBO

Me një VPN më të vlerësuar, nuk do të keni asnjë problem të tejkaloni kufizimet gjeo-kufizuese të HBO TANI për të shikuar Westworld nga kudo në botë. Thjesht ndiqni këto hapa të thjeshtë:

 1. Zgjidhni një VPN të fortë. Ne ju rekomandojmë NordVPN pasi ka një rrjet mbresëlënës global të serverëve me shpejtësi të lartë dhe karakteristika të sigurisë së lartë.
 2. Shkarkoni dhe instaloni programin tuaj VPN në pajisjet tuaja.
 3. Përdorni VPN-në tuaj për t’u lidhur me një server në SH.B.A..
 4. Drejtohuni tek HBO TANI, regjistrohuni ose regjistrohuni dhe filloni Westworld të shikoni me shumë kujdes.

Filloni Streaming Westworld Tani!

Si të regjistroheni për HBO TANI

Kur të regjistroheni në HBO TANI, do të jeni kërkoi një kartë krediti amerikane si një metodë pagese. Nëse banoni jashtë SH.B.A. kjo mund të jetë një problem.

Sidoqoftë, ekziston një mënyrë e thjeshtë rreth kësaj. Ti mundesh përdorni një kartë dhuratë HBO TANI si metodë pagese. Asnjë metodë pagese në SHBA nuk është e nevojshme.

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Westworld

HBO TANI përdor teknologjinë e gjeolokimit e cila zbulon kur përdoruesit janë duke provuar hyrjen në shërbimin e transmetimit jashtë SH.B.A.. Nëse nuk keni një adresë IP të SH.B.A.-së, nuk do të jeni në gjendje të përdorni HBO TANI.

Me një VPN ju mund të lidheni me një server në SH.B.A., e cila ju jep adresën IP të SH.B.A. që ju nevojitet për të kapërcyer këto geoblocks.

Sidoqoftë, HBO TANI mund të zbulojë se ju jeni duke hyrë në shërbim përmes një VPN dhe më pas të bllokoni lidhjen tuaj dhe të renditni adresën IP të zezë. Kjo sepse ka ekziston një softuer anti-VPN dhe jo çdo VPN do të jetë në gjendje të marrë rreth tij.

Zgjidhni një VPN që ka një rrjet të gjerë të serverëve në SH.B.A.. Sa më shumë serverë të ketë një VPN, aq më pak të ngjarë HBO TANI do të jetë në gjendje të zbulojë se keni shkatërruar vendndodhjen tuaj.

Gjithashtu, shikoni për një VPN që ekzekuton serverë të ngatërruar. Ky lloj serveri do ta bëjë pothuajse të pamundur për HBO TANI të bëjë dallimin midis të dhënave tuaja VPN dhe të dhënave të përditshme. Kjo parandalon zbulimin e VPN-së tuaj, duke lejuar transmetim pa telashe.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

Një VPN është e dobishme për shumë më tepër sesa të kapërceni geoblocks të shërbimeve tuaja të preferuara të transmetimit.

A VPN me cilësi të lartë ka karakteristika të forta sigurie, të cilat mbrojnë të dhënat tuaja dhe privatësinë çdo herë që shkoni në internet, jo vetëm kur transmetoni.

Kur shkoni në internet duke përdorur një VPN, të dhënat tuaja janë të koduara dhe mbahej jashtë mundësive të hakerave, gjurmuesve dhe spiunëve.

Për më tepër, me shumë VPN premium, pajisjet tuaja do të jenë të mbrojtur nga viruset dhe malware të tjerë, edhe kur përdorni rrjete publike wi-fi të pasigurta.

3 VPN-të më të mira për shikimin e Westworld

Shikoni rekomandimet tona për 3 VPN-të më të mira për të shikuar Westworld në HBO TANI nga kudo në botë.

1. NordVPN

NordVPN

NordVPN është zgjedhja jonë kryesore e VPN për shikimin e Westworld në HBO TANI, falë saj Bandwidth i pakufizuar, shpejtësi rrufeje dhe siguri e fortë.

Ajo ka një rrjet mbresëlënës të gjatë 1800 serverë me shpejtësi të lartë vetëm në SHBA, duke garantuar transmetimin pa tela të Westworld.

Për më tepër, NordVPN Tipari SmartPlay identifikon serverin e nevojshëm për të kapërcyer geoblocks të HBO TANI dhe automatikisht ju çon në atë të duhurin.

Plus, serverat e hutuar e bëjnë pothuajse të pamundur për HBO TANI të dallojë që të dhënat tuaja po tunelizohen përmes një VPN, duke parandaluar zbulimin përmes softverit anti-VPN.

NordVPN gjithashtu ofron karakteristika të shkëlqyera të sigurisë, duke përfshirë kriptimin e shkallës ushtarake, mbështetje për OpenVPN, një politikë të prerjeve zero dhe një ndërprerës të integruar vrasës për të gjitha platformat.

VPN përfundimtar i gjithanshëm është padyshim i popullarizuar tek përdoruesit, dhe mund ta provoni për veten tuaj me një Garanci pa para për 30 ditë kthim të parave.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Rrjedhin Westworld me NordVPN!

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

ExpressVPN është VPN më e shpejtë që kemi testuar. Me 32 lokacione të serverëve në SH.B.A., do të kënaqeni me transmetimin e qetë të Westworld në HBO TANI.

i saj aftësia e provuar për të kapërcyer geoblocks dhe programi anti-VPN do të thotë që kurrë nuk do të mbeteni duke pritur për të zbuluar se çfarë ndodh më pas.

Me ExpressVPN, transmetimi dhe gjithë aktiviteti juaj tjetër në internet do të jetë i sigurt, falë kriptimit të fuqishëm, dy ndërprerësve të ndryshëm të vrasjeve, një politikë pa shkrime dhe teknologjisë TrustedServer që siguron që të mos ruhen të dhëna dhe çdo server ka të njëjtin softuer të azhurnuar të sigurisë.

Performancë e shkëlqyer dhe karakteristika të shkëlqyera të sigurisë e kanë bërë ExpressVPN një zgjedhje popullore me përdoruesit dhe mund të provoni gjithçka që ka për të ofruar me garancinë 30-ditore për kthimin e parave.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Stream Westworld me ExpressVPN!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

Gjerësia e bandës së pakufizuar, lidhjet me shpejtësi të lartë dhe mbi 700 servera në SH.B.A., bejni CyberGhost një zgjedhje të shkëlqyeshme për transmetimin pa lagje të Westworld.

Për më tepër, kur të përdorni HBO TANI ose shërbime të tjera transmetuese, ju jeni lidhet automatikisht me serverin më të shpejtë, perfekt për shikimin e bezdisshëm.

Një VPN e qëndrueshme dhe e sigurt, CyberGhost ka të gjitha tiparet e nevojshme për transmetim të sigurt, duke përfshirë kriptimin e ngurtë, aplikacionet e provës për rrjedhje, një ndërprerës vrasës dhe një politikë shkrimesh zero.

Lehtësia e përdorimit dhe vendosja me një klikim janë shpërblime të mëdha të CyberGhost, dhe të njohura për përdoruesit. Testoni ndërfaqen e lehtë për t’u lundruar për veten tuaj Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.

Cyberghost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Stream Westworld me CyberGhost!

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

Një VPN me vlera më të larta do t’ju mundësojë të kapërceni kufizimet gjeografike të HBO TANI në mënyrë që të mund të shikoni Westworld nga kudo në botë.

Ne ju rekomandojmë NordVPNto të shikojnë Westworld pasi ka një rrjet mbresëlënës të serverëve me shpejtësi të lartë në SH.B.A. dhe sigurinë e fortë që ju nevojitet për transmetim të shpejtë dhe të sigurt.

Dëshironi të zbuloni se si të merrni vetë një adresë IP të SHBA? Ky artikull do t’ju tregojë se si.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me