Shikoni Vudu Online nga Kudo në 2020 | Hack Steaming shpejtë

Vudu ka një përzgjedhje të madhe të përmbajtjes falas të mbështetur nga reklama, së bashku me shumë tituj me qira dhe për shitje. megjithatë, Vudu aktualisht është i disponueshëm vetëm në SH.B.A. dhe Meksikë.

Nëse doni të transmetoni filma falas dhe TV me Vudu, ju duhet të hyni në shërbim përmes një serveri në Meksikë ose SH.B.A..

Mënyra më e lehtë për të arritur rreth këtyre kufizimeve gjeografike dhe për të shijuar një përzgjedhje të gjerë të përmbajtjes së transmetimit falas është përdorimi i një VPN. Ky artikull ju tregon si të përdorni një VPN për të transmetuar Vudu nga kudo në botë.

Udhëzues i shpejtë – Si të shikoni Vudu nga kudo

Duke ndjekur hapat në këtë udhëzues të shpejtë mund të shikoni Vudu nga kudo.

 1. Zgjidhni një VPN të ngurtë që ka një rrjet të mirë të serverëve në SH.B.A. dhe Meksikë. Rekomandojmë ExpressVPN falë bilancit të saj të shpejtë dhe të sigurisë.
 2. Regjistrohuni në VPN tuaj të zgjedhur dhe instaloni programin në pajisjet tuaja.
 3. Përdorni VPN për t’u lidhur me një server në SH.B.A. ose Meksikë.
 4. Regjistrohu dhe / ose regjistrohu te Vudu dhe fillo transmetimin.

Për titujt falas në Vudu, të njohur si “Filma mbi Ne”, duhet të regjistroheni në një llogari Vudu, por nuk keni nevojë të futni informacione për pagesa. Nëse dëshironi të merrni me qira ose të blini tituj nga shërbimi, mund ta bëni këtë me një kartë krediti parapagimi, që do të thotë se nuk keni nevojë për një metodë pagese në SHBA ose Meksikë.

Shikoni Vudu Tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Vudu

Vudu ka geoblocks në vend që ju pengojnë hyrjen në përmbajtjen e tij nëse jeni jashtë SH.B.A.-së ose Meksikës.

Me një VPN, mund të lidheni me një server në SH.B.A. ose Meksikë, e cila ju jep një adresë IP të ligjshme të SHBA ose Meksikës për të hyrë në përmbajtjen e Vudu.

Mbani në mend se jo të gjithë VPN-të mund të kapërcejnë geoblocks të Vudu. Në disa raste, softveri Vudu mund të zbulojë që jeni duke përdorur një VPN. Kjo ka të ngjarë të rezultojë në bllokimin e VPN-së tuaj dhe adresën tuaj IP të listës së zezë.

Ju duhet të zgjidhni një VPN që ka provuar aftësitë anashkaluese të geoblock. Këto VPN kanë rrjete të mëdha të serverëve në SH.B.A. dhe Meksikë. Sa më i madh të jetë numri i serverëve, aq më pak të ngjarë që Vudu do të jetë në gjendje të zbulojë se ju jeni duke hyrë në shërbimin e tyre përmes një VPN.

Përveç kësaj, zgjidhni një VPN që përdor serverë të mprehtë, pasi ato maskojnë se të dhënat tuaja po tunelizohen përmes një VPN. Kjo do të thotë që softveri anti-VPN i Vudu nuk është në gjendje të bëjë dallimin midis të dhënave VPN dhe të dhënave të përditshme.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

Një VPN mund të bëjë më shumë sesa të kapërcejë geoblocks për qasje të pakufizuar në përmbajtje globale. Një VPN kodon të dhënat tuaja për të mbrojtur privatësinë dhe sigurinë tuaj çdo herë që shkoni në internet. Kjo e bën atë të paarritshëm për palët e treta me qëllim të keq, edhe kur jeni duke përdorur rrjete publike wi-fi.

Për më tepër, një VPN me protokol të fuqishëm sigurie parandalon ISP-në tuaj që të ndjekë aktivitetin tuaj në internet dhe siguron pajisjet tuaja kundër viruseve dhe malware të tjerë.

Karakteristikat e tjera të sigurisë për të kërkuar në një VPN përfshijnë një politika e shkrimeve zero kështu që asnjë nga të dhënat tuaja nuk ruhet në serverin tuaj VPN dhe një ndërprerës vrasës që parandalon ekspozimin e të dhënave tuaja, nëse lidhja juaj VPN do të bjerë papritur.

4 VPN më të mira për shikimin e Vudu

Shikoni katër rekomandimet tona kryesore të VPN për shikimin e Vudu.

1. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

ExpressVPN është zgjedhja jonë kryesore dhe nuk mund të rivalizohet kur bëhet fjalë për shpejtësinë. Me serverë me shpejtësi të lartë në Meksikë dhe SH.B.A., është ideal për transmetim të qetë përmes Vudu. Dhe, falë Karakteristikë MediaStreamer, ju mund të transmetoni me Vudu në platformat që zakonisht nuk mbështesin VPN, siç është TV juaj i zgjuar ose tastiera e lojërave.

Shpejtësia nuk ka ardhur në kurriz të sigurisë suaj. ExpressVPN ka karakteristika të përparuara të sigurisë, duke përfshirë kriptimin në shkallë ushtarake, një politikë të rreptë me shkrime zero, mbështetje OpenVPN në të gjitha platformat dhe një ndërprerës vrasës.

Tipari i tunelimit të ndarë vlerësohet nga përdoruesit pasi ju lejon të përdorni njëkohësisht përmbajtje lokale dhe të huaj. Kjo do të thotë që ju mund të transmetoni me Vudu, ndërsa kontrolloni gjithashtu postat elektronike elektronike. Provoni tiparin për veten tuaj me garancinë e kthimit të parave 30-ditore.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni Vudu me ExpressVPN!

2. Surfshark

Pajisjet e sipërfaqes

Surfshark mund të jetë një VPN relativisht e re, por sigurisht që është duke bërë një emër vetë falë bonusit të madh të lidhje të pakufizuara të njëkohshme. Kjo, bashkuar me Bandwidth i pakufizuar dhe përputhshmëria me pajisjet e shumta lejon transmetimin e pafund përmes Vudu për të gjithë familjen.

Do të keni qasje të shpejtë dhe të besueshme në Vudu falë një rrjeti serverash në të gjithë SH.B.A. Plus, privatësia juaj mbrohet me të shkëlqyera karakteristikat e sigurisë duke përfshirë kriptimin e dyfishtë, ndërprerësin vrasës, një politikë të rreptë të mos-logs dhe suita CleanWeb, i cili parandalon malware dhe bllokon reklamat.

Përdoruesit besojnë se ju merrni shumë për paratë tuaja me Surfshark, por ju mund të vendosni vetë me një periudhë 30-ditore të kthimit të parave.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Shikoni Vudu me Surfshark!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

Një VPN e shkëlqyeshme për fillestarët, CyberGhost ka të gjitha gjërat thelbësore që ju nevojiten për transmetim të shpejtë dhe të sigurt të Vudu. Një rrjet mbresëlënës prej mbi 800 serverësh në SH.B.A. dhe Meksikë garanton qasje të besueshme në Vudu dhe transmetim me shpejtësi të lartë.

Serverë të përkushtuar për transmetim dhe një lidhje automatike me atë më të shpejtë e bëjnë CyberGhost zgjedhjen e përsosur për shikimin e përmbajtjeve në internet pa sherr.

Cyberghost gjithashtu ka karakteristika mbresëlënëse të sigurisë, duke përfshirë encryption të fuqishëm, aplikacione të provës së rrjedhjes, një politikë pa logs dhe një ndërprerës të vrasjes për të mos ekspozuar të dhënat tuaja nëse lidhja juaj VPN papritmas bie.

Përdoruesit vlerësojnë rregullimin dhe stabilitetin e thjeshtë të CyberGhost, por jo vetëm të marrin fjalën e tyre për të. Provojeni këtë VPN të thjeshtë për veten tuaj 7 pajisje me një provë falas 24-orëshe dhe garanci për kthimin e parave 45-ditore.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni Vudu me CyberGhost!

4.NordVPN

Pajisjet NordVPN

NordVPN është zgjedhja jonë e katërt e VPN për të parë Vudu, me shpejtësi, siguri dhe vlera që pak mund ta mposhtin. Me gati 2,000 serverë me shpejtësi të lartë në të gjithë SH.B.A. dhe Meksikë dhe besueshmëri të dëshmuar në kapërcimin e geoblocks, NordVPN e bën të lehtë transmetimin me Vudu.

E shkëlqyeshme kur bëhet fjalë për sigurinë, NordVPN siguron privatësinë tuaj me encryption AES-256, mbështetje për protokollet OpenVPN dhe IKEv2 / IPSec, një ndërprerës vrasës, një politikë mos-logs dhe Suite CyberSec, e cila siguron mbrojtje shtesë nga keqdashjet dhe bllokimin e reklamave.

NordVPN është jashtëzakonisht i mirëpritur nga përdoruesit falë një ekuilibri të madh të shpejtësisë dhe sigurisë. Mund të provoni të gjitha tiparet e shkëlqyera të NordVPN në gjashtë pajisje të njëkohshme me një Garanci pa para për rrezikun 30-ditor.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni Vudu me NordVPN!

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

Duke përdorur një VPN për t’u lidhur me një server në SH.B.A. ose Meksikë, ju mund të transmetoni të gjitha filmat falas dhe shfaqjet televizive që Vudu duhet të ofrojë. VPN-të më të mira marrin gjithashtu blloqe VPN. Ju mund të mësoni se si të anashkaloni me lehtësi blloqet VPN këtu.

Në fakt, a VPN solide ju lejon të keni qasje të pakufizuar në përmbajtje gjeo-kufizuar nga e gjithë bota, pa rrezikuar privatësinë tuaj. Sa herë që shkoni në internet me një VPN, të dhënat tuaja mbrohen nga hakerat dhe malware, edhe kur përdorni rrjete publike të pasigurta wi-fi.

Shikoni kuponat më të mirë VPN dhe marrëveshjet për t’ju marrë me një çmim të shkëlqyeshëm. Ose, nëse doni të merrni një VPN për një provë para se të merrni pjesë me paratë tuaja, hidhini një sy VPN-ve më të mira me prova falas.

ExpressVPN është rekomandimi ynë # 1 për një VPN të përdorë për të hyrë në Vudu falë një ekuilibri të madh të shpejtësisë dhe sigurisë, dhe besueshmërisë në tejkalimin e geoblocks.

Për më shumë informacion, shikoni artikullin tonë për marrjen me lehtësi të një adrese IP të SH.B.A.-së.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me