Shikoni TVB Online nga Kudo | Hack i shpejtë, i sigurt për vitin 2020

Nëse jetoni në Hong Kong, por po udhëtoni për punë ose pushime, mund të keni pasur probleme të kapni episodet më të fundit të Justice Bao ose Ndërsa Koha shkon.

Problemi është që TVB dhe shërbimi i saj në internet i transmetimit, myTV SUPER, përmbajtje geoblock për shikuesit jashtë Hong Kong-ut.

Atëherë, çfarë mund të bësh?

Epo, ju mund të regjistroheni në TVBAnywhere +, i cili ju lejon të shikoni TVB jashtë Hong Kong-ut. Por kjo kushton para, e cila mund të jetë e bezdisshme nëse zakonisht transmetoni TVB falas.

Kjo gjithashtu varet nga ku po shkoni: TVBAnywhere + aktualisht është i bllokuar në territorin e Kinës, Tajvanit, Macau, Malajzia, Vietnami dhe SH.B.A..

Për fat të mirë, ka një mënyrë tjetër. Një VPN mund t’ju ndihmojë të anashkaloni gjeo-kufizimet dhe të transmetoni TVB nga kudo në botë.

Si të shikoni TVB nga kudo: Udhëzues i shpejtë

 • Zgjidhni një VPN që ka serverat në Hong Kong. NordVPN është rekomandimi ynë numër një.
 • Shkarkoni dhe instaloni VPN-ja juaj.
 • Lidhu me një server në Hong Kong.
 • Drejtohuni tek myTV SUPER dhe gëzojnë shfaqje të pakufizuara TVB falas!

Shikoni TVB Tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë TVB

Në qoftë se nuk doni të paguani TVBAnywhere +, nuk do të mund të shihni TVB jashtë Hong Kong-ut.

Kjo është për shkak TVB gjeo-kufizon përmbajtjen e tij për shikuesit në vendet e tjera. Edhe TVBAnywhere + është geoblocked në kontinent Kina, Tajvani, Makau, Malajzia, Vietnami dhe SH.B.A..

Një VPN mund t’ju ndihmojë të shikoni TVB falas, pavarësisht se ku jeni. Kjo e bën këtë duke mashtruar TVB duke menduar se adresa IP e kompjuterit tuaj është në Hong Kong.

Kur vizitoni TVB duke përdorur një VPN, trafiku juaj kalon përmes një serveri VPN para se të arrijë në sit. TVB do të shohë vetëm adresën IP të serverit VPN, dhe adresa juaj e vërtetë e IP do të fshihet. E vetmja gjë që duhet të bësh është lidheni me një server VPN në Hong Kong,

TVB do të mendojë se jeni në Hong Kong dhe e gjithë përmbajtja e tij do të zhbllokohet.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

Nëse po përpiqeni të shikoni TVB nga Kina kontinentale, gjërat bëhen edhe më të ndërlikuara. Firewall-i i Madh i Kinës është i frikshëm dhe censuron një tërësi shumë më tepër sesa vetëm përmbajtja TVB – përfshirë përdorimin e vetë VPN-ve.

Fatmirësisht, ka VPN që funksionojnë në Kinë. Duke përdorur njërën nga këto, do të keni mundësi hyrja në TVB si dhe të gjithë përmbajtjen aktualisht gjeo-kufizuar nga qeveria kineze.

Shërbimet më të mira marrin rreth ndalimit VPN të Kinës duke përdorur serverë të ngatërruar që janë të aftë të shmangin zbulimin, si dhe duke anashkaluar Firewall-in e Madh.

Po aq e rëndësishme, e gjithë veprimtaria juaj në internet do të jetë plotësisht e fshehur dhe private. Kur lidheni me një VPN, trafiku juaj është i koduar automatikisht. Kjo do të thotë që edhe nëse një palë e tretë është në gjendje të zbulojë përdorimin tuaj VPN, ata nuk do të jenë në gjendje të shohin se çfarë keni bërë ndërsa jeni të lidhur me VPN.

Kjo i bën VPN tepër të dobishme për gazetarët, aktivistët ose këdo tjetër që punon me përmbajtje të ndjeshme kudo në botë, jo vetëm në Kinë. Do të thotë gjithashtu se do të jeni fshehur nga sytë e tjerë spiunazhi si kompanitë e reklamimit, media sociale dhe ofruesi i shërbimit tuaj të internetit.

5 VPN më të mira për të shikuar TVB

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

Jo vetëm që ka NordVPN 80 servera të ngatërruar në Hong Kong, është gjithashtu VPN me vlerësim më të mirë për transmetim.

NordVPN do t’ju ofrojë shpejtësi të shpejtë duhet të transmetoni shpejt dhe lehtë të gjitha shfaqjet tuaja të preferuara TVB. Ajo gjithashtu ka teknologji novatore SmartPlay që do lidhen automatikisht me serverin më të mirë të Hong Kong-ut për transmetim.

VPN jep kriptimi i shkallës ushtarake, Mbrojtja e rrjedhjes DNS, dy çelsa vrasës, dhe malware- dhe bllokim reklamash.

Ju mund të lidheni deri në 6 pajisje nën një licencë. Më e mira nga të gjitha, NordVPN ofron shumë mundësi të abonimit të përballueshëm që janë edhe më shumë nëse përdorni një NordVPN kupon zbritje. Ju do të keni një muaj të tërë për të provuar shërbimin pa rrezik, me një kthim parash garanci.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni TVB me NordVPN!

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

ExpressVPN mund të jetë pak më e kushtueshme se sa homologët e saj, por ia vlen për këtë Shërbimi më i shpejtë i VPN ne kemi testuar ndonjëherë.

Shpejtësitë e saj e bëjnë atë e shkëlqyeshme për transmetimin TVB, dhe ka 6 lokacione të veçanta serverash në Hong Kong vetëm. Eshte gjithashtu një nga VPN-të më të mira për siguri, me një ndërprerës vrasës, encryption AES 256-bit, dhe teknologji TrustedServer.

Provoni ExpressVPN tani të gjithë 5 lidhje të njëkohshme. A nuk dëshironi të zhyten menjëherë? Lexoni së pari vlerësimet e përdoruesve të vërtetë, ose shfrytëzoni sa më shumë 30-ditor, garanci për kthimin e parave.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni TVB me ExpressVPN!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

me 46 servera në Hong Kong, CyberGhost është më se i aftë të zhbllokojë TVB. Designedshtë krijuar gjithashtu për transmetim, me profile të dedikuara për transmetimlidhen automatikisht me një server të optimizuar të rrjedhës.

Shpejtësitë e këtij VPN janë mjaft të mira për transmetim të besueshëm, dhe masat e tij të sigurisë janë mbresëlënëse. Karakteristikat variojnë nga kriptimi i shkallës ushtarake te një automatik vrasin kaloni dhe a reklamë të integruar, malware dhe bllokues të gjurmimit.

Do të keni mundësi lidhni 7 pajisje njëkohësisht nën një profil CyberGhost. Ju gjithashtu mund të shijoni një shumë bujare Garanci kthyese prej 45 ditësh dhe a Gjykim falas 24-orësh. Shikoni se çfarë përdoruesit e vërtetë të CyberGhost duhet të thonë për këtë shkëlqyes të gjithanshëm.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni TVB me CyberGhost!

4. Surfshark

Pajisjet e sipërfaqes

Si ideja e një VPN me kosto të ulët që lejon të gjithë familjen të shikojnë TVB në të njëjtën kohë? Atëherë Surfshark është për ju. Karakteristika më e njohur e këtij shërbimi është ndoshta lidhje e pakufizuar e pajisjes që vjen me çdo pajtim.

Ky VPN është gjithashtu i shkëlqyeshëm për transmetimin, me teknologjinë e shpejtë të lidhjes që automatikisht ju lidhet me serverin më të shpejtë të Surfshark në Hong Kong.

Ne veçanërisht na pëlqejnë tiparet e sigurisë së Surfshark, përfshirë teknologjinë CleanWeb, e cila bllokon malware, reklama, gjurmues dhe phishing, dhe modaliteti i kamuflimit, me të serverë të mprehtë që fshehin përdorimin tuaj VPNFshtë e përsosur nëse jeni në Kinë!

Provoni Surfshark me një 30-ditor, kthim parash garanci.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Shikoni TVB me Surfshark!

5. PrivateVPN

Pajisjet PrivateVPN

Nëse termat si “Encryption AES 256-bit” dhe “Mbrojtja e rrjedhjes IPv6” i keni ngatërruar, sigurisht që do ta doni e thjeshtë dhe e lehtë për t’u përdorur PrivateVPN. Shërbimi ka vlerësuar shumë veçoritë e sigurisë që të gjitha vijnë si standarde, kështu nuk keni nevojë të konfiguroni diçka.

Përkundër thjeshtësisë së saj, PrivateVPN siguron shpejtësi të mira dhe aftësitë e zhbllokimit. i saj profile të dedikuara për transmetim do t’ju lidhë me një server në Hong Kong me vetëm një klik.

Më e mira nga të gjitha, PrivateVPN është një nga shërbimet e vetme që ende ofron një provë falas 7-ditore, si dhe një Garanci 30-ditore, e kthimit të parave.

PrivateVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Shikoni TVB me PrivateVPN!

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

ju nuk duhet të paguani për TVBAKudo+ për të parë TVB nga jashtë Hong Kong. ju thjesht duhet një VPN e mirë – si NordVPN— që ka serverë në Hong Kong, aftësi të fuqishme zhbllokimi dhe shpejtësi rrufeje.

Nëse kjo ju duket mirë, mos harroni të shikoni kuponat tanë të zbritjes në NordVPN.

Dëshironi të kurseni para për VPN të tjera? Ne kemi një listë ekskluzive të marrëveshjeve më të mira VPN dhe kodeve të kuponit.

Po përpiqeni të shikoni TVB nga Kina kontinent? Këtu keni një listë të VPN-ve më të mira që funksionojnë në Kinë.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me