Shikoni Sezonin e Ri të Amsterdamit 2 Kudo! | Përditësuar në Janar 2020

Dr Max Goodwin është përsëri në spitalin publik më të vjetër të Amerikës për Sezoni 2Amsterdam i Ri, e cila po kthehet në NBC kjo shtator. Për fat të keq, NBC përdor geoblocks dhe New Amsterdam është në dispozicion vetëm për shikuesit në Shtetet e Bashkuara.

Por ka një mënyrë të thjeshtë për të parë shfaqjen në NBC, pavarësisht se ku është vendndodhja juaj. Ti mundesh përdorni një VPN premiumanashkalojë gjeo-kufizimet. Kjo ju lejon të shikoni përmbajtjen në NBC nga një vend sipas zgjedhjes suaj.

Jo vetëm që VPN ju lejojnë të merrni rreth kufizimeve gjeo-gjeografike; ata gjithashtu mbroni shfletimin tuaj dhe transmetimi me siguri të nivelit të lartë.

Në këtë artikull, ne do të rendisim 3 VPN që janë ideale për të parë Sezonin 2 të Amsterdamit të RiNBC.

Udhëzues i shpejtë: Si të shikoni Amsterdamin e Ri, Sezoni 2 në NBC

 1. Zgjidhni një VPN që ofron servera në SH.B.A.. Ne ju rekomandojmë NordVPN për shkak të saj shërbim miqësor për përdoruesit, shpejtësi konkurruese, dhe karakteristika të ngurta të sigurisë.
 2. Shkarko dhe instaloj VPN e juaj e zgjedhur.
 3. Lidhu me një server në SH.B.A.
 4. Hyni në llogarinë tuaj NBC dhe filloni të shikoni Sezoni i Ri i Amsterdamit 2!

Shikoni Amsterdamin e Ri Tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë sezonin 2 të ri të Amsterdamit

Nëse përpiqeni të përdorni NBC nga jashtë SH.B.A., me siguri do të keni goditur në një mur me tulla. Kjo për faktin se NBC pranon që ju keni një adresa IP jo-SH.B.A. dhe ju bllokon nga shikimi i shfaqjeve si New Amsterdam.

Përdorimi i një VPN ju lejon anashkaloni këto kufizime dhe ju jep hyrje të plotë nga kudo.

E bën këtë duke maskuar tuajin adresa IP, drejtimin e trafikut tuaj përmes një serveri të sigurt në një vend sipas zgjedhjes suaj, dhe duke ju caktuar një adresë të re IP nga ai vend që e bën të duket sikur je duke parë nga atje.

Nëse lidheni me një server në SH.B.A., do t’ju jepet një adresë IP e SH.B.A. dhe do të keni mundësi zhbllokoni përmbajtjen e NBC-së.

Sidoqoftë, disa rrjete si NBC kanë kapur përdorimin e VPN dhe punësojnë teknologji anti-VPN për shërbimet e tyre streaming. Teknologji anti-VPN Zbulon dhe blloqe disa VPN.

Mënyra më e mirë për të trajtuar çështjen anti-VPN është duke përdorur një VPN me cilësi të lartë që rregullisht azhurnon adresat IP të serverave të saj për të shmangur zbulimin.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

VPN hapin një botë të tërë të mundësive transmetuese për ju, por ato gjithashtu mund të bëjnë shumë më tepër – përfshirë duke siguruar internetin tuaj aktivitet.

Duke pasur parasysh kërcënimet në rritje të intimitetit dixhital, duhet të mbroheni nga sytë e çmendur. A VPN kodon trafikun tuaj ndërsa ti browse dhe lumë. Si rezultat, palët e treta nuk mund të monitorojnë ose udhë ju në internet.

Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt kur të lidheni wi-fi publike.

VPN-të më të mira gjithashtu kanë të integruar kundër malware dhe sisteme adware, të cilat ju mbajnë të mbrojtur nga kërcënimet në internet si Hacking, phishing, dhe spyware.

Kjo nuk është e gjitha, sidoqoftë. VPN-të gjithashtu mund të shpejtoni shfletimin tuaj dhe kullim aktivitet.

Disa ofrues të shërbimit të internetit (ISP) gjerësia e bandës nëse zbulojnë aktivitete të rënda të të dhënave si transmetimi. Një VPN fsheh zakonet tuaja të transmetimit nga ISP-ja juaj dhe parandalon throttling në proces.

Rezultati sheh që ju të merrni shpejtësia më e mirë e lidhjes në dispozicion.

3 VPN më të mira për shikimin e sezonit 2 të ri të Amsterdamit

1. NordVPN

Lehtë për t’u përdorur dhe oferta mjaft karakteristika mbresëlënëse, NordVPN është zgjedhja jonë kryesore për shikimin e sezonit 2 të New Amsterdam.

Me NordVPN, ju mund të zgjidhni 5,500+ servers60 vende të ndryshme, me shume se 1,800 prej të cilave janë në Shtetet e Bashkuara.

Lehtësia e tij e përdorimit e bën atë një të preferuar me përdoruesit. SmartPlay teknologji heq nevojën për konfigurim manual dhe ju lejon hyrje në përmbajtje në klikimin e një butoni.

Ka disa plane pajtimesh, të gjitha këto vijnë Bandwidth i pakufizuar. Mund të përdorni gjithashtu NordVPN me deri 6 pajisje njëkohësisht.

Karakteristikat e sigurisë të NordVPN janë të shkëlqyera dhe përfshijnë dy të ndryshme vrasin çelsat, Kriptimi 256-bit, dhe a politika pa log. A Tipar i bisedës live 24/7 do të thotë që dikush është gjithmonë në dispozicion për t’iu përgjigjur pyetjeve tuaja.

Shijoni një Garanci 30-ditore, e kthimit të parave me NordVPN dhe paguaj më pak për pajtimin tuaj me kodin tonë të kuponit.

70% Ulje

Kurseni 70% në planin tuaj NordVPN sot!

Merrni një plan 3-vjeçar NordVPN për 3,49 dollarë në muaj!

Garancia e kthimit të parave: 30 ditë

.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • NBC, Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni Amsterdamin e Ri Me NordVPN!

2. ExpressVPN

me shpejtësi rrufeje, ExpressVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme për shikimin e sezonit 2 të New Amsterdam. Në fakt, ajo ofron disa nga shpejtësitë më të shpejta në tregun VPN.

Me ExpressVPN, do të gëzoni qasje në 3,000+ servera në mbi 160 lokacione të ndryshme, përfshirë këtu Shtetet e Bashkuara

ExpressVPN gjithashtu ju ofron tunele të dobishme të ndara veçori që ju mundëson të qaseni në përmbajtje globale dhe lokale njëkohësisht.

Karakteristikat kryesore të sigurisë përfshijnë Mbrojtja e rrjedhjes DNS, një ndërprerës i integruar vrasës, Kriptimi AES 356, dhe Mbrojtja e rrjedhjes IPv6.

ExpressVPNs MediaStreamer lejon transmetimin në platforma që nuk mbështesin VPN. Mund të përdorni gjithashtu ExpressVPN deri në 5 pajisje njëkohësisht.

Shijoni ExpressVPN me një Garanci 30-ditore, e kthimit të parave. Dhe paguaj më pak me një nga kodet tona të kuponit.

49% Zbritje

Shpejtësitë më të mira në treg me një zbritje të shkëlqyeshme – kurseni deri në 49% me ExpressVPN!

Kurseni 49% në planin tuaj ExpressVPN sot!

Garancia e kthimit të parave: 30 ditë

.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • NBC, Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni Amsterdamin e Ri me ExpressVPN!

3. Surfshark

paisjet e shfletuesit

Motoja e Surfshark është “siguroni jetën tuaj dixhitale,”Dhe kjo është saktësisht ajo që mund të bëni me këtë shërbim të njohur VPN.

Ky VPN ju ofron kriptimi i shkallës ushtarake, një politika pa log, Mbrojtja e rrjedhjes DNS, dhe një ndërprerës automatik vret.

Ekziston edhe Mënyra e kamuflimit, që ndalon ofruesin tuaj të internetit të dijë se jeni duke përdorur një VPN.

Nga një këndvështrim i transmetimit, Surfshark ju ka mbuluar. Atje jane 800+ servera50+ vende, përfshirë këtu Shtetet e Bashkuara. Të shikoni Sezonin e Ri të Amsterdamit 2 nga kudo do të jetë një fllad.

Karakteristikat e tjera përfshijnë MultiHop që ju mundëson të lidheni disa vende njëherësh, derisa CleanWeb heq gjurmuesit, phishing, malware, dhe ads.

Shijoni një Garanci 30-ditore, e kthimit të parave me Surfshark. Kurseni para në pajtimin tuaj me kodin tonë kupon.

83% Zbritje

Kurseni 83% në planin tuaj të Surfshark sot!

Merrni planin 2-vjeçar të Surfshark VPN për 1.99 $ / muaj!

Garancia e kthimit të parave: 30 ditë

.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • NBC, Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerë.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Shikoni Amsterdamin e Ri Me Surfshark Tani!

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

New Amsterdam Sezoni 2 është në rrugën e tij drejt NBC, dhe nuk do të duhet të humbasësh një minutë veprimi. Të gjithë VPN-të tona të rekomanduara ju lejojnë të shikoni përmbajtje në NBC dhe shërbime të tjera streaming nga një vend i juaji.

Ndërsa të gjitha VPN-të tona të rekomanduara anashkalojnë kufizimet gjeografike të NBC-së, NordVPN shkëlqen si e jona numri 1 zgjedh falë lehtësisë së tij të përdorimit, shpejtësive të mëdha, dhe përzgjedhje e gjerë e serverëve.

A ndjeheni të hyrë në përmbajtje të tjera të shkëlqyera? Lexoni udhëzuesit tanë për VPN-të më të mira për zhbllokimin e Netflix dhe Hulu.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me