Shikoni Segmentin Biri Prodigal 1 Nga Kudo! | Përditësuar 2020!


Djali i Prodigal i Fox Rrjetit Fox po merr shumë gumëzhitje. Nëse jeni një tifoz i ngacmuesve psikologjikë, histori rreth vrasësve serik ose dramave familjare, ju mund të dëshironi të akordoni. Por nëse nuk keni televizion ose nuk jeni jashtë SH.B.A., nuk mund ta dini se si.

Rrjetet kryesore televizive amerikane si Fox nuk do t’ju lejojnë të shikoni shfaqjet e saj nga vendet e tjera. Por ti mundesh kapeni këtë gjeobllokim duke përdorur një VPN për të fshehur vendndodhjen tuaj të vërtetë. Atëherë mundeni shikoni përmbajtje video në faqen e internetit Fox nga kudo në botë.

Në këtë artikull, ne do të shpjegojmë se si mund të vazhdoni me episodet e reja të Birit Prodigal në internet, ose të shikoni të gjithë Sezonin 1 pasi të transmetohet. Ne gjithashtu do t’ju rekomandojmë VPN-të më të mira për të parë shfaqjen jashtë SH.B.A.-së dhe duke mbrojtur privatësinë tuaj kudo që të shkoni në internet.

Udhëzues i shpejtë – Si ta shikoni Segmentin Biri Prodigal 1 në Fox

 1. Zgjidhni një VPN me serverë në SH.B.A. Ne ju rekomandojmë NordVPN.
 2. Instaloni atë në pajisjen tuaj dhe më pas nisni VPN tuaj dhe lidheni me një server amerikan.
 3. Navigoni shfletuesin tuaj të internetit në Fox.com.
 4. Gjeni Birin Prodigal dhe kënaquni!

Filloni të shikoni Segmentin Biri Prodigal 1 Tani!

Udhëzues i shpejtë – Si të regjistroheni për Fox

Kur zgjidhni për herë të parë një shfaqje për të parë në faqen e internetit Fox, mund të shikoni për një orë me një “kalim paraprak”. Pas kësaj, do t’ju kërkohet të regjistroheni ose të regjistroheni. Ka dy mënyra për ta bërë këtë.

 1. Nëse keni një ofrues televiziv, mund të regjistroheni me emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin që lidhet me llogarinë tuaj.
 2. Nëse nuk e bëni këtë, mund të regjistroheni në një profil Fox.com. Kjo vetëm kërkon që ju të jepni emrin tuaj, adresën e postës elektronike dhe datën e lindjes. Ose mund të lidheni me llogarinë tuaj në Facebook.

Jini të vetëdijshëm: Meqenëse Fox është një rrjet transmetimi, episodet e reja të shfaqjeve të tij janë falas me reklama. Por nëse merrni shumë larg me Prodigal Son Sezoni 1, mbase duhet të gjesh një mënyrë tjetër për të parë.

Për shumë shfaqje të Fox, të dy sezonet e reja dhe ato të vjetra janë në dispozicion me një pajtim Hulu. Por shfaqjet në atë platformë gjithashtu do të jenë subjekt i geoblocks.

Nëse gjithçka tjetër nuk funksionon, mund të provoni gjeni Birin Prodigal në një sit përrua. VPN-të tona të rekomanduara janë gjithashtu të shkëlqyera për t’u përdorur në ato site gjithashtu!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Prodigal Son Season 1

Shfaqjet në rrjete si Fox janë të licencuar vetëm për transmetim në një vend. Nëse jetoni jashtë SH.B.A., ju mund të shikoni Prodigal Son, por jo pa një VPN.

Për shkak të gjeo-kufizimeve, TV Amerikan rrjetet dhe shërbimet e transmetimit nuk do të dërgojnë të dhëna video në adresat IP të vendosura jashtë SH.B.A.. Por në shumicën e rasteve, ata do t’u përgjigjen kërkesave kur vijnë nga një VPN.

Kur regjistroheni për të hyrë në atë rrjet, mundeni përdorni VPN për të parë programet televizive amerikane nga kudo në botë. Thjesht klikoni në një episod të Prodigal Son dhe kërkesa juaj do të shkojë në një server të SHBA para se të kalohet në faqen e internetit Fox.

Për Fox, ajo duket sikur kërkesa po vinte nga një pajisje në SH.B.A.. Kur përmbush kërkesën, VPN e kalon atë nga SH.B.A. në kudo ku ndodheni. Dhe nëse është një VPN premium si një nga rekomandimet tona, do të keni mundësi të shikoni Prodigal Son Season 1 në përkufizim i plotë me pak ose pa mbetur ose buffering.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

Për shkak se fsheh adresën tuaj të vërtetë IP pas një proxy serveri, a VPN parandalon cilindo që të monitorojë aktivitetet tuaja në internet. Kjo ju ndihmon të mbroni ju kundër reklamuesve, malware, sulmeve phishing dhe hakerave me hundë.

VPN-të më të mira rritin atë mbrojtje me kriptim shumë i avancuar. Kjo do të thotë që të dhënat që ju dërgoni përmes internetit janë të kërkuara, kështu që askush nuk mund t’i lexojë ato derisa ato të mos jenë të hapura nga marrësi i synuar.

VPN premium ju rekomandojmë gjithashtu përmbaheni politikat e rrepta të mos-logs. Edhe nëse dikush mund të deshifrojë trafikun përmes një prej serverave, aktiviteti i kaluar nuk është i ruajtur ose i lidhur me pajisje ose përdorues të veçantë. Zakonet tuaja në internet nuk lënë asnjë gjurmë për ndjekësit e gjelbër.

Nëse dëshironi të qaseni në argëtime nga kudo, ndërsa gjithashtu qëndroni të sigurt në internet, lexoni më tej për rekomandimet tona më të mira të VPN.

3 VPN më të mira për shikimin e birit Prodigal Sezoni 1

1. NordVPN

Kur zgjidhni një VPN për shikimin e shfaqjeve në Fox dhe rrjetet e tjera amerikane, a pikë e madhe e shitjes është numri i serverëve amerikanë.

NordVPN ju jep mbi 1.800 serverë të SH.B.A.-së për të zgjedhur për të parë sezonin 1. Prodigal Son 1. Anydo prej këtyre serverëve amerikanë ndihmon garantojnë shpejtësi të shpejtë, vonesë të ulët dhe qasje të pandërprerë në shfaqjen tuaj të preferuar.

NordVPN gjithashtu ka një shumë ndërfaqe miqësore për përdoruesit. Shtë e lehtë për të kaloni midis serverëve të ndryshëm ndërsa e mbani lidhjen tuaj në SH.B.A., ku do t’ju lejojë hyrjen në Fox. Dhe mund të zgjidhni nga vendet e tjera kur përdorni shërbimin për të ruajtur privatësinë tuaj.

Një veçori tjetër e NordVPN është që ju mund ta përdorni atë përsëri deri në 6 pajisje në të njëjtën kohë. Nëse jeni duke përdorur NordVPN për transmetim, kjo lejon anëtarët e ndryshëm të familjes tuaj të mbajnë qasje në argëtimin e tyre të preferuar në pajisjet e tyre të preferuara. Dhe nëse po e përdorni për mbrojtje, mund të shijoni të njëjtën gjë paqe e mendjes në çdo pajisje që përdorni.

Mund të provoni NordVPN pa rrezikshmëri me një 30 ditë garanci për kthimin e parave. Kjo është mjaft kohë për të vendosur nëse ia vlen të përmbaheni për Sezonin 2 të Birit Prodigal. Dhe do të shihni gjithashtu pse NordVPN është VPN më e popullarizuara në botë kur lexoni vlerësimet.

Kurseni para dhe përfitoni nga kuponat tanë NordVPN.

70% Ulje

Kurseni 70% në planin tuaj NordVPN sot!

Merrni një plan 3-vjeçar NordVPN për 3,49 dollarë në muaj!

Garancia e kthimit të parave: 30 ditë

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Fox, Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni Prodigal Son Sezoni 1 Me NordVPN!

2. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

Nëse numri i lidhjeve të njëkohshme duket si gjëja më e mirë në lidhje me rekomandimin tonë të parë, atëherë kjo do të duket edhe më e mirë.

CyberGhost është më bujar se pothuajse çdo VPN tjetër, sepse ju lejon ta përdorni atë më tej deri në 7 pajisje të ndryshme. Kjo është e shkëlqyeshme për transmetimin e shfaqjeve të ndryshme nga shërbime të ndryshme. Dhe është edhe më mirë për ruajtjen e intimitetit dhe sigurisë.

CyberGhost gjithashtu vjen shumë afër NordVPN me numrin e serverat që ai mirëmban në SH.B.A.. Atje jane mbi 1.000 prej tyre, dhe ata zakonisht tregojnë rezultate të mira në testet e shpejtësisë. Ju duhet të jeni në gjendje shikoni Prodigal Son Sezoni 1 duke përdorur CyberGhost pa prapambetje ose buffering.

Shumë nga serverët e këtij VPN në Evropë dhe Kanada janë gjithashtu të optimizuar P2P, duke i bërë ato perfekt për përrua nëse je duke kërkuar një mënyrë tjetër për të ndarë argëtimin dhe skedarët në internet ose merrni hyrje në skedarët video të Prodigal Son.

Atje jane opsione të shumëfishta pagese, të cilat ju lejojnë të kurseni para duke u regjistruar për më gjatë. Dhe gjithashtu mund të zgjidhni të paguani ekstra dhe të mbani një të tillë IP e dedikuar adresa që fsheh vendndodhjen tuaj të vërtetë por ju takon vetëm juve.

CyberGhost është aq bujar me garancinë e tij për kthimin e parave, sikurse edhe me lidhje të njëkohshme. Ju keni një të plotë 45 ditë për të vendosur nëse është e drejtë për ty. Kur të shikoni rishikimet, do të shihni se është në rregull për shumicën e njerëzve që e përdorin atë.

Provojeni tani dhe përdorni një nga kodet tona të kuponit për të kursyer para.

79% Zbritje

Kurseni 79% në planin tuaj CyberGhost VPN sot!

Merrni një plan 3-vjeçar CyberGhost për 2,75 $ / muaj!

Garancia e kthimit të parave: 45 ditë

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Fox, Netflix, iPlayer të BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni Prodigal Son Sezoni 1 Me CyberGhost!

3. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

Kjo mundësi e VPN ju lejon të keni më pak serverë në të gjithë botën, por me siguri nuk do ta vini re kurrë ndryshimin. Ai gjithashtu lejon më pak lidhje të njëkohshme, megjithëse shumica e përdoruesve janë të kënaqur me 5 pajisje.

Nuk ka rëndësi se cilat janë ato pajisje; ExpressVPN është në përputhje me të gjithë prodhuesit kryesorë dhe sistemet operative. Kjo do të thotë që ju mund ta përdorni atë për të shikuar Prodigal Son Season 1 në çdo kohë, praktikisht në çdo platformë.

Karakteristikat e shërbimit ju lejojnë provoni lidhjet në dispozicion për shpejtësinë e shkarkimit dhe latencës, dhe në sigurohuni që faqja me të cilën po lidheni nuk mund të shohë adresën tuaj të vërtetë IP.

ExpressVPN-së kriptim i nivelit të lartë do gjithmone të ruaj të sigurt nga hakerat dhe spiunët, ndërsa e saj serverë të mirëmbajtur do t’ju lejojë të përdorni gjithçka që ka interneti për të ofruar. Kjo është arsyeja pse përdoruesit e duan këtë VPN.

Ti mundesh provoni këtë mundësi për 30 ditë dhe ktheni paratë tuaja nëse vendosni të çregjistroheni. Por nëse keni ndonjë çështje ose pyetje gjatë asaj kohe, ExpressVPN-së Shërbimi 24/7 ndaj klientit do t’ju ndihmojë të siguroheni që po përfitoni sa më shumë nga zgjedhja juaj.

Nëse doni të provoni ExpressVPN, së pari kontrolloni kuponat tanë para se të blini.

49% Zbritje

Shpejtësitë më të mira në treg me një zbritje të shkëlqyeshme – kurseni deri në 49% me ExpressVPN!

Kurseni 49% në planin tuaj ExpressVPN sot!

Garancia e kthimit të parave: 30 ditë

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Fox, Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni Segmentin Biri Prodigal 1 me ExpressVPN!

përfundim

Shtë e lehtë të shikosh Sezonin 1 të Prodigal Son në internet. Nëse jeni të vendosur në SH.B.A., është vetëm një klik larg. Nëse jeni kudo tjetër, thjesht duhet të instaloni një VPN premium përpara se të lundroni në faqen e internetit Fox dhe të transmetoni këtë ngacmues psikologjik emocionues.

Edhe nëse nuk keni nevojë për një VPN për të parë Birin Prodigal, informacioni i mësipërm t’ju japë diçka për të menduar kur jeni duke kërkuar në internet pa fshehur adresën tuaj IP.

Kur shikoni episodin e parë, do t’ju duhet të jepni Fox informacionin tuaj personal. Kjo është një kujtesë e faktit që dikush pothuajse gjithmonë monitoron çfarë po shikoni — dhe gjithçka tjetër që bëni — në internet. Një VPN mund t’i ndalojë ata të vdekur në gjurmët e tyre.

Leximi më tej

Dëshironi të zhbllokoni Hulu për të parë sezonet e mëparshme të një shfaqje Fox? Shikoni 5 VPN-të më të mira për Hulu që janë të garantuara për të punuar.

Të interesuar të shkarkosh mundësi të tjera argëtuese? Këtu janë 5 VPN-të më të Lira për Torrentimin në mënyrë të sigurtë.

Rekomandimet tona madje mund të funksionojnë në vendet me shumë censurim. Lexoni se si funksionon ExpressVPN në Kinë, por vetëm nëse e bëni këtë.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map