Shikoni rreptësisht Ejani të Vallëzoni – nga Kudo tjetër në vitin 2020!


Rreptësisht Come Dancing është përsëri për një sezon tjetër plot copëza, hapa të shpejtë dhe vale. Tifozët e këtij shfaqje hit-hit kanë pritur në krahë për formacionin vijues të sezonit për të garuar.

Për ata në Mbretërinë e Bashkuar, mund të akordoni në BBC One ose të përdorni aplikacionin iPlayer BBC në pajisjen tuaj të preferuar, por nëse jeni jashtë MB, nuk keni fat … nëse nuk e lexoni këtë udhëzues për ta zbuluar si të shikosh rreptësisht Come Dancing nga kudo!

’Shtë e drejtë – ju mund të shikoni ‘rreptësisht’ (siç quhet me dashuri) nga absolutisht kudo në botë. Ti mundesh hyrje në shfaqje në iPlayer BBC nëse mund ta bësh paraqiteni sikur jeni në Mbretërinë e Bashkuar. Për ta bërë këtë, ju duhet një VPN.

Udhëzues i shpejtë – Si të shikoni rreptësisht të vallëzojmë në iPlayer në BBC

 1. Zgjidh një VPN që ka serverat në MB. Ne ju rekomandojmë NordVPN për shkak të shpejtësisë së shpejtë të transmetimit, besueshmërisë së lartë dhe çmimeve të drejta.
 2. Shkarkoni dhe instaloni programin VPN.
 3. Lidhu me një server kudo në Mbretërinë e Bashkuar (për të parë rreptësisht Come Dancing).
 4. Drejtohuni tek iPlayer i BBC dhe regjistrohuni / regjistrohuni dhe filloni transmetimin.

Filloni të transmetoni rreptësisht Ejani të vallëzoni!

Si të regjistroheni për iPlayer në BBC

Fillimisht mund të hasni në disa pengesa për të parë përmbajtje në iPlayer të BBC-së.

 1. Kur regjistroheni në një llogari iPlayer të BBC-së, do t’ju duhet shkruani vendndodhjen tuaj. Për të siguruar që nuk keni probleme për të hyrë në përmbajtjen në Mbretërinë e Bashkuar, kërkoni çdo kod postar në Mbretërinë e Bashkuar në internet dhe shkruani atë. Ju nuk do të duhet të jepni detaje të tjera. Për sa kohë që jeni duke përdorur një VPN që është i lidhur me një server në Mbretërinë e Bashkuar, nuk duhet të keni asnjë problem për të hyrë në iPlayer.
 2. Kur hyni për herë të parë në iPlayer, ju mund të pyetet nëse keni një licencë TV TV në Mbretërinë e Bashkuar. ’ Kjo është një licencë vjetore që banorët e Britanisë së Madhe duhet të blejnë për të parë televizion, dhe ju jeni teknikisht qëllim të posedoni një për të parë iPlayer; sidoqoftë, ti nuk ka nevojë të vërtetosh që e mban një të tillë pasi sistemi është i bazuar në nder, kështu që kur të kërkohet, thjesht klikoni Have Kam licencë TV. Shiko tani’.

Pse keni nevojë për një VPN për të parë vallëzimin në mënyrë rigoroze të vallëzimit

Për shkak të të drejtat e autorit dhe licencimin ligje, rreptësisht Come Dancing nuk është në dispozicion jashtë MB. Nëse jeni jashtë MB dhe përpiqeni të shikoni rreptësisht (ose ndonjë shfaqje tjetër në iPlayer të BBC), do të merrni një mesazh gabimi duke thënë “iPlayer BBC punon vetëm në Mbretërinë e Bashkuar. Na vjen keq, kjo është për shkak të çështjeve të të drejtave “. Ky kufizim quhet a gjeobllokimi ose gjeo-kufizimi.

Ne mund t’ju ndihmojmë të mësoni se si të bëni lumë rreptësisht Come Dancing në iPlayer të BBC nga jashtë MB. E tëra që ju duhet është një adresë IP që duket se është në Mbretërinë e Bashkuar. Për ta bërë atë, ju duhet një VPN.

Një VPN ju lejon të anashkaloni geobllokimin e iPlayer-it të BBC-së duke e mashtruar atë duke besuar ju jeni në Mbretërinë e Bashkuar. VPN-ja juaj maskon IP-në tuaj të vërtetë adresojeni dhe ri-kontrolloni lidhjen tuaj përmes një serveri në Mbretërinë e Bashkuar, duke ju dhënë një IP me bazë në Mbretërinë e Bashkuar adresë.

IPlayer BBC sheh IP-në tuaj në Mbretërinë e Bashkuar dhe supozon se jeni atje, e cila ju lejon të keni akses të plotë në të gjithë përmbajtjen në iPlayer, do të thotë që ju mund të shikoni rreptësisht menjëherë pasi të transmetohet live!

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

Përveç që ju mundëson qasje në çdo përmbajtje të bllokuar nga pothuajse kudo në botë, një VPN ju jep shumë më tepër. Përfitimet kryesore të përdorimit të një VPN janë përfitimet e sigurisë.

Një VPN me cilësi ju mban të sigurt në internet duke maskuar IP-në tuaj dhe duke koduar të dhënat tuaja, kuptimin Askush nuk mund të shohë se çfarë po bën në internet ose çfarë të dhënash po transmeton.

Si një bonus, një VPN ndonjëherë mund përmirësoni shpejtësinë e lidhjes suaj duke kursyer lidhjen tuaj përmes një serveri që është më pak i ngjeshur ose i një cilësie më të lartë se sa ISP-ja juaj do të përdorte. Kjo është shumë e dukshme kur transmetohet ose luan lojëra, duke ju dhënë një lidhje e qetë, tampon dhe pa glitch.

3 VPN-të më të mira për shikimin në mënyrë të rreptë të vallëzimit

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

NordVPN udhëheq rrugën në privatësinë e konsumatorit dhe eshte jashtë juridiksionit prej atyre prishjes së 5 syve, 9 syve, & 14 Zonat e aleancës së syve. Kjo do të thotë që ju mund të transmetoni shfaqjen tuaj të preferuar në paqartësi totale.

NordVPN është bërë një nga më të mirët në fushën e vet dhe është shumë i respektuar në mesin e ofruesve të VPN dhe përdoruesve njësoj. Besueshmëria dhe performanca e saj 5.700+ servera mbi 60 vende janë të dytët për asnjë, duke ju dhënë qasje e shpejtë, e besueshme në transmetim tregon që kufizohen ndryshe në zonën tuaj.

NordVPN u jep përdoruesve hermetik, Kriptimi i shkallës ushtarake AES-256 bit, dhe gjithashtu mbështet Protokollet e tunizimit L2TP / IPsec, OpenVPN dhe PPTP. Me shumë veçori të tjera të sigurisë së bonusit, do të jeni në një strehë të sigurt në internet.

Një përfitim tjetër është aftësia për të përdorur NordVPN më tej gjashtë pajisje në të njëjtën kohë. Ajo ofron një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Rrjedhin rreptësisht Ejani duke Vallëzuar me NordVPN!

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

ExpressVPN është udhëheqësi në serverët me shpejtësi të lartë, si dhe është një nga zgjedhjet më të mira për besueshmërinë, dhe shërbimi i përkushtuar ndaj klientit duke përfshirë asistencë teknike 24/7.

Ndërsa nuk është ofruesi më i lirë i VPN, ExpressVPN ju jep lirinë për të transmetuar shfaqjet tuaja të preferuara në mënyrë të sigurt. Shërbimet me cilësi të lartë zakonisht ngarkojnë pak më shumë dhe ju lejojnë qasje në siguri më të mirë, dhe shërbim premium ndaj klientit – ExpressVPN nuk është ndryshe. Ju merrni shërbimin Kryeministri për çmimin që paguani.

Me rreth 160 lokacione dhe 3000 servera masivë në të gjithë botën, ExpressVPN gjithashtu përdor Teknologji e besuarServer, do të thotë se nuk do të humbisni kurrë shfaqjet tuaja të preferuara të transmetimit. ExpressVPN përfshin një nivel të lartë, Kriptimi i shkallës ushtarake AES-256 bit, një vrasin kaloni, dhe gjithashtu a jo-logs Politika. Ajo gjithashtu ofron mbështetje dhe qasje në të gjithë të gjitha platformat në dispozicion.

Mund të përdorni ExpressVPN deri në pesë lidhje njëkohësisht dhe ata kanë një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Transmetoni rreptësisht Ejani duke vallëzuar me ExpressVPN!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

Me këtë ofrues të njohur VPN, ju jepet një ekuilibër i mirë i çmimeve të mëdha dhe një shërbim VPN me cilësi të lartë, me tipare të plota në një. Me sistemin e tij të lehtë për t’u përdorur, serverë të vendosur në 90+ vende, gjithsej 6000+ në mbarë botën, do të keni akses në veçoritë që plotësojnë të gjitha nevojat tuaja për transmetim.

CyberGhost gjithashtu ofron siguri të klasit botëror me gradë ushtarake Kriptimi AES me 256-bit. Ajo përmban të integruar malware dhe softver bllokues të reklamave, OpenVPN protokoll, si dhe Mbrojtja e rrjedhjes DNS dhe IP, plus shumë veçori të tjera të sigurisë.

Paketat e CyberGhost janë me vlerë të madhe me një 30 ditë garanci për kthimin e parave në plane të shkurtra, dhe a Garanci 45-ditore në planet prej 6 muajsh ose më gjatë. Me aftësinë për të pasur 7 lidhje menjëherë, është lehtësisht një nga tre opsionet tona kryesore për transmetimin dhe hyrjen në internet në përmbajtje.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Transmetoni rreptësisht Ejani duke Vallëzuar me CyberGhost!

Përmendje i nderuar

Shikoni videon më poshtë dhe mësoni se si të përdorni Surfshark VPN për të parë rreptësisht Come Dancing nga kudo. Kur të keni mbaruar, kontrolloni rishikimin tonë të plotë të ofruesit për të zbuluar më shumë rreth të mirat dhe të mirat e përdorimit të Surfshark.

përmbledhje

Nëse doni të shikoni rreptësisht Come Dancing dhe të jetoni në Mbretërinë e Bashkuar, nuk do të keni asnjë problem të vendosni në BBC One ose në aplikacionin e tij të kapur, iPlayer BBC. Nëse jeni jo në MB, do t’ju duhet një VPN për të hyrë në këtë shfaqje argëtuese.

Duke ndjekur udhëzimet në këtë udhëzues, do ta bëni IP duket sikur je në Mbretërinë e Bashkuar, që do të thotë se do të jeni në gjendje shikoni rreptësisht nga kudo në botë. Është shumë e lehtë!

Vetëm sigurohuni që të zgjidhni një i besueshëm VPN me shpejtësi të shkëlqyera të transmetimit dhe siguri të fortë, si rekomandimi ynë kryesor, NordVPN.

Leximi më tej

Për një listë më të plotë të VPN-ve për t’u përdorur me iPlayer të BBC-së, shikoni 5 VPN-të më të mira të iPlayer-it në BBC.

Po kërkoni për marrëveshjet më të fundit të VPN në dispozicion? Kontrolloni ato duke klikuar në marrëveshjet më të mira të VPN të këtij muaji & Kodet e Kuponit.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map