Shikoni MSNBC nga Kudo | Si të jetoni lajmet e rrjedhës në vitin 2020


Tifoz Rachel Maddow ose Morning Joe?

Pavarësisht nëse shikoni MSNBC me pajtimin tuaj kabllor ose keni një profil MSNBC, rrjeti i lajmeve është numri një në të cilin shumë prej nesh vazhdojnë me lajmet në SH.B.A..

Kjo është arsyeja pse është kaq e bezdisshme kur shkoni jashtë vendit dhe e kuptoni nuk mund të shikosh MSNBC jashtë SH.B.A..

MSNBC ka kanale ndërkombëtare në rajone si Lindja e Mesme dhe Amerika e Jugut. Sidoqoftë, këto zakonisht transmetojnë vetëm përmbajtje lokale.

Në vendet e tjera, MSNBC nuk është në dispozicion fare.

Mënyra e vetme për të parë versionin amerikan të MSNBC nga kudo në botë është me një VPN.

Udhëzues i shpejtë: Si të shikoni MSNBC nga kudo

 1. Gjeni një VPN me serverë në Amerikë. ExpressVPN është rekomandimi ynë kryesor.
 2. Shkarkoni dhe instaloni aplikacioni VPN për pajisjen tuaj të zgjedhur.
 3. Lidhu me një server në SH.B.A..
 4. Hyni në llogarinë tuaj MSNBC dhe kënaqësi!

Shikoni MSNBC Tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë MSNBC

Në mënyrë që të respektohen ligjet e licencimit, Geoblocks MSNBC përmbajtjen e saj.

Kur lidheni me MSNBC në internet, uebfaqen përdor adresën tuaj IP për të zbuluar vendndodhjen tuaj. Nëse e sheh se jeni në një rajon tjetër të MSNBC, do t’ju tregojë lajme lokale nga ajo zonë.

Nëse zbulon se jeni në një vend ku MSNBC nuk është në dispozicion, do të bllokojë plotësisht hyrjen tuaj.

Nëse dëshironi të shihni MSNBC SHBA nga jashtë, do të duhet të bëni spoof adresën tuaj IP.

Mjete gjeo-spoofing duke maskuar adresën tuaj të vërtetë IP dhe duke e bërë të duket sikur po hyn në një faqe në internet nga një vendndodhje tjetër.

Në rastin e MSNBC, do t’ju duhet mashtroni faqen në internet duke menduar se ju jeni bazuar në Amerikë në mënyrë që të hyni në versionin amerikan të faqes.

Gjeo-spoofing mund të arrihet me një VPN. VPN funksionojnë duke ju lidhur me një nga serverët e tyre, i cili vepron si një njeri i mesëm midis pajisjes tuaj dhe uebfaqes në të cilën dëshironi të përdorni.

Kur lidheni me një uebfaqe përmes një serveri VPN, faqja do të shohë adresën IP të serverit VPN në vend të tuajin. Lidhja me një server në një vend tjetër ju lejon zhbllokoni çdo përmbajtje që është në dispozicion vetëm në atë vend.

Në mënyrë që të shikoni lajmet e SHBA në MSNBC nga kudo, do të duhet të lidheni me një server në SH.B.A.. Kjo do t’ju japë një adresë IP të SH.B.A.-së dhe do ta bëjë MSNBC të mendojë se po shihni nga Shtetet – duke zhbllokuar të gjithë përmbajtjen e tij në SHBA.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

Një VPN nuk vetëm maskon adresën tuaj IP. Ajo gjithashtu rivarros të gjithë trafikun tuaj të internetit përmes një tuneli të sigurt.

Sepse të gjitha të dhënat që kalojnë përmes këtij tuneli janë të koduara, ato nuk mund të përgjohet ose deshifrohet nga kushdo që mund të dëshirojë të varet nga aktiviteti juaj në internet.

Kjo mund të përfshijë ndonjë gjë nga gjurmuesit e mediave sociale që shesin të dhënat tuaja për reklamuesit te hakerat me qëllim të keq që kërkojnë një mënyrë për të depërtuar në pajisjen tuaj.

Një VPN gjithashtu mund mos lejoni që ofruesi i shërbimit tuaj të internetit të heqë sytë.

ISP-të kanë qenë të njohura shes informacione për zakonet e tua të shfletimit te reklamuesit. Ata gjithashtu mund të ndonjëherë kufizoni bandën tuaj nëse ata mendojnë se po përdorni shumë të dhëna për aktivitete si transmetim ose përrua.

Kriptimi i përdorur nga një VPN parandalon ISP-në tuaj të jetë në gjendje të zbulojë gjithçka që jeni duke bërë në internet. ISP-ja juaj do të jetë në gjendje të shohë që po përdorni një VPN, por atë nuk do të jem në gjendje të monitoroj atë që po bën ndërsa jeni i lidhur.

Disa VPN madje ofrojnë speciale serverat e ngatërruar ose lidhjet e kamufluara për të parandaluar ISP-në tuaj të jetë në gjendje të shohë që po përdorni një VPN fare.

4 VPN më të mira për shikimin e MSNBC

1. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

ExpressVPN është VPN jonë e rekomanduar numër një. ExpressVPN ka mbaruar 30 lokacione serverash në SH.B.A., kështu që nuk do të keni problem ta zhbllokoni MSNBC nga kudo që jeni në botë. Alsoshtë gjithashtu VPN më e shpejtë e çfarëdo që kemi testuar, duke e bërë transmetimin e shpejtë dhe pa buffer.

Këto shpejtësi të klasit botëror nuk e komprometojnë sigurinë tuaj kur përdorni ExpressVPN. Kriptimi AES 256-bit i takon të dy Mbrojtje rrjedhje DNS dhe IPv6 dhe a vrasin kaloni për të mbrojtur privatësinë tuaj. Teknologji e besuarServer fshin çdo server ExpressVPN sa herë që ndizet dhe ndizet.

Ekziston një arsye që ExpressVPN është vlerësuar kaq shumë. Shikoni pse për veten tuaj, pa rrezik, me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni MSNBC me ExpressVPN!

2. Surfshark

Pajisjet e sipërfaqes

Një kompromis i shkëlqyer midis çmimit dhe funksionalitetit, Surfshark është një nga VPN-të më të përballueshme në treg. Megjithatë, ju merrni shumë për paratë tuaja, përdoruesit e Surfshark e vlerësojnë atë shpejtësi të besueshme dhe një varg karakteristikash të dobishme.

Streaming është bërë e lehtë me Quick Connect, i cili do lidhen automatikisht me serverin më të mirë për transmetimin e MSNBC. Do të jesh mbrojtur nga malware, reklama, ndjekja dhe përpjekjet e phishing nga teknologjia e uebit të pastër ndërsa Surfshark Mënyra e kamuflazhit do të ndalojë ISP-në tuaj të përgjojë në zakonet tuaja të transmetimit.

Surfshark ju jep një a 30 ditë garanci për kthimin e parave kështu që do të jeni në gjendje të siguroheni se është mirë për ju përpara se të bëni ndonjë angazhim.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Shikoni MSNBC me Surfshark!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

Një tjetër VPN me një rrjet mbresëlënës mbarëbotëror, CyberGhost ka mbaruar 1.000 serverë vetëm në SHBA. Shtë gjithashtu i përshtatur për transmetim, me profile të dedikuara për transmetim për tu lidhur me më të mirën serverë të optimizuar të transmetimit për vendndodhjen tuaj.

Shpejtësitë e CyberGhost janë të besueshme dhe përdoruesit e saj thonë se është jashtëzakonisht e lehtë për t’u përdorur. Lidhja me një prekje do të keni shikuar MSNBC në asnjë kohë.

Dëshironi të shmangni ndërprerjet e bezdisshme të reklamave? CyberGhost ka bllokues të integruar për reklama, malware dhe gjurmues.

Më e mira për të gjitha, ju do të keni mjaft kohë për të provuar aftësitë e CyberGhost me një provë falas 24-orëshe dhe Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni MSNBC me CyberGhost!

4. NordVPN

NordVPN siguron serverë të optimizuar të transmetimit, dhe teknologjia e tij SmartPlay do lidhen automatikisht me serverin më të mirë për transmetim në rajonin tuaj të zgjedhur. Shpejtësia e lidhjes është e shpejtë për shikim të shpejtë dhe të lehtë.

Siguria e NordVPN është po aq e lartë. Kriptimi i shkallës ushtarake mban të dhënat tuaja të mbrojtura ndërsa Mbrojtja e rrjedhjes DNS dhe 2 ndërprerës të veçantë të vrasjes do të ruajë privatësinë tuaj edhe nëse humbni lidhjen. Softueri CyberSec gjithashtu bllokon malware dhe reklama.

Lexoni pse përdoruesit e vërtetë e duan NordVPN ose e provoni atë vetë me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni MSNBC me NordVPN!

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

Mos u humbisni nga lajmet dhe çështjet aktuale të rëndësishme të SHBA vetëm sepse po udhëtoni për punë ose pushime. Merrni një VPN të mirë si ExpressVPN dhe do të keni mundësi të shikoni MSNBC nga kudo në botë.

Tani që dini më shumë rreth geoblocking, pse të mos zbuloni se si të zhbllokoni Netflix SHBA kur jeni edhe jashtë vendit?

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map