Shikoni Kampionatin Kombëtar të Futbollit të Kolegjit të Futbollit nga Kudo tjetër në vitin 2020

Mbetet vetëm një lojë. Në lojën më të madhe të vitit, është LSU kundër Clemson në Kampionatin Kombëtar të Futbollit të Kolegjit të Futbollit. Pa renditje, pa renditje, vetëm një lojë futbolli për të gjetur një kampion i padiskutueshëm.

E gjitha vjen për ju nga Superdome në vitin gjashtë të play-offeve të futbollit kolegj. Ose të paktën kështu ndodh nëse jeni në SH.B.A. Nëse jeni në një vend tjetër më 13 janar, keni rrezik të mos dëshmoni ndeshjen që na jep kampion kombëtar dhe nuk do ta dini se çfarë ndodhi.

Do t’ju ​​mungojë të gjitha nëse jeni një vend që geoblocks ESPN, edhe nëse jeni një pajtimtar me pagesë.

Si mund t’i kaloni këto kufizime gjeografike dhe të shihni lojën më të madhe në futbollin kolegj? me një VPN. Ky program streaming ju lejon zgjidhni një vendndodhje virtuale për të dalë nga, pa marrë parasysh se cili është lokacioni juaj i vërtetë. Një VPN është një zgjidhje e thjeshtë për të transmetuar çfarëdo përmbajtje që ju pëlqen, dhe përdorimi i një vetëm kërkon disa minuta.

Pas disa studimeve serioze, kuptova VPN-në më të mirë për shikimin e Kampionatit Kombëtar të Futbollit të Kolegjit të Futbollit. NordVPN është rekomandimi im. Mund të zhbllokojë ESPN dhe të ketë një rrjet të gjerë global të serverëve.

Klikoni këtu për të parë në sugjerimet e mia të tjera më të mira për transmetimin e Kampionatit Kombëtar të Futbollit të Kolegjit të Futbollit.

Transmetoni Kampionatin Kombëtar të Futbollit në Kolegjin e Futbollit me NordVPN Tani!

Me kohë të shkurtër? Udhëzues i shpejtë – Shikoni Kampionatin Kombëtar të Futbollit të Kolegjit në Playing Sling TV Orange

 1. Zgjidhni një ofrues VPN me serverë të SH.B.A. me shpejtësi të lartë për transmetimin. NordVPN është sugjerimi im për transmetimin e TV Sling. Ka shpejtësi rrufeje që janë të vështira për tu mposhtur.
 2. Regjistrohuni për shërbimin dhe shkarkoni aplikacionin. Pasi të regjistroheni, lidheni me një server amerikan.
 3. Shkoni në Sling TV dhe regjistrohuni për paketën Portokalli për të transmetuar ESPN.
 4. Në ditën e lojës, futuni te Sling TV, zgjidhni transmetimin tuaj dhe shihni të gjithë veprimet!

Këshillë PRO: Nëse nuk keni një kartë krediti në SH.B.A., blini një kartë dhuratë të TV Sling në MyGiftCardSUPPLY.com dhe riblerni kartën kur regjistroheni në llogarinë tuaj TV Sling.

Shikoni Kampionatin Kombëtar të Futbollit në Kolegjin e Futbollit Tani!

Udhëzues i shpejtë – Shikoni Kampionatin Kombëtar të Futbollit në Kolegjin e Futbollit në Hulu

 1. Zgjidhni një VPN premium me shumë serverë amerikanë. Për të transmetuar Hulu nga kudo, unë rekomandoj NordVPN.
 2. Regjistrohuni dhe instaloni VPN. Drejtoni aplikacionin dhe regjistrohuni. Zgjidhni një server në SH.B.A..
 3. Shkoni te hulu.com dhe pajtohuni në Hulu + TV Live.
 4. Hyni në Hulu dhe transmetoni lojën!

Shikoni Kampionatin Kombëtar të Futbollit në Kolegjin e Futbollit Tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Kampionatin Kombëtar të Futbollit në Kolegjin e Futbollit

Dy skuadrat më të mira në futbollin e kolegjit janë të gatshëm të shkojnë kokë më kokë loja më e rëndësishme e vitit. Gjashtëdhjetë minuta futboll në mes të secilit ekip dhe një titull kombëtar. Po sikur të jesh jashtë SH.B.A. në këtë ditë të rëndësishme? Ju mund ta shihni lojën vetëm nëse jeni në SH.B.A..

ESPN kërkohet të bllokojë cilindo që është jashtë SH.B.A. nga shikimi i lojës. Nëse doni të shikoni LSU dhe Clemson, ju duhet një VPN në mënyrë që të anashkaloni gjeo-kufizimet e ESPN dhe të shikoni si ju jeni në SH.B.A. me një adresë IP të SH.B.A..

Kur lidheni me një VPN, ju keni zgjedhjen tuaj të adresave IP për të zgjedhur nga drejtoni trafikun tuaj të internetit përmes. Atëherë, për aq sa ESPN e di, ju jeni në SH.B.A. Ajo zhbllokon rrjedhën dhe mundeni dëshmojnë çdo lojë të lojës së kampionatit kombëtar.

Sidoqoftë, është e rëndësishme që ju zgjidhni një VPN premium. Faqet si Hulu, Sling TV, dhe madje edhe ESPN zakonisht mund të njohin VPN me cilësi të ulët dhe t’i gjeoblojnë ato. Shërbimet më të mira maskojnë veten më mirë.

Ata janë në gjendje të fshehin veten sepse ata azhurnojnë adresat e tyre IP shpesh, dhe faqet e transmetimit nuk mund të vazhdojnë me ndryshimet. Këto adresa IP të reja janë të garantuara thyej geoblocks kështu që ju mund të transmetoni lojën e futbollit.

3 VPN më të mira për shikimin e Kampionatit Kombëtar të Futbollit të Kolegjit të Futbollit të Kolegjit

1. NordVPN

Karakteristikat kryesore të NordVPN

 • Punon me: ESPN, Hulu, Sling TV, YouTube, iPlayer të BBC, HBO GO, Amazon Prime Video, Showtime
 • Kombinohet me: macOS, Android, Windows, Firefox, Chrome, iOS, Android TV, Linux, ruter
 • Mbi 1.500 serverë në SH.B.A., 5,500+ në të gjithë botën
 • Shpejtësi të shpejtë
 • SmartPlay për të anashkaluar kufizimet gjeo
 • Deri në gjashtë lidhje të njëkohshme
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • Mbështetje në dispozicion përmes bisedës live 24/7

Nëse jeni duke kërkuar për një VPN tepër të shpejtë me një grup të madh karakteristikash premium, Unë rekomandoj NordVPN.

Transmetimi në Hulu ose Sling TV është i lehtë me NordVPN, falë SmartPlay. Kjo veçori ndihmon maskoni vendndodhjen tuaj, duke e bërë atë shumë më të lehtë për të thyejnë blloqe gjeografike. Kjo ju merr lidhjen transmetuese që ju duhet për të përfituar nga NordVPN rrjet ultra i shpejtë.

Arritja në një server amerikan është e lehtë me NordVPN. Thjesht hapni aplikacionin dhe zgjidhni SH.B.A. në hartë. Ju keni një lidhje me një prej 1.500+ serverë amerikanë dhe atëherë ju jeni gati për të transmetuar lojën e titullit. I gjithë rrjeti përfshin më shumë se 5,500 servera.

Ju keni disa zgjedhje të pajisjeve tuaja për të transmetuar lojën e fundit të kolegjit të sezonit, siç ju lejohet gjashtë lidhje pajisjesh në një plan të vetëm.

Nëse doni të merrni pak kohë për të vendosur nëse NordVPN është përgjigjja juaj për një VPN, ju mund të ndryshoni mendimin tuaj në muajin e parë kur të përfitoni nga garancia për 30 ditë kthim parash.

Mësoni më shumë rreth NordVPN duke lexuar shqyrtimi ynë i plotë i ekspertëve.

Shikoni Kampionatin Kombëtar të Futbollit në Kolegjin e Futbollit me NordVPN Tani!

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

Karakteristikat kryesore të ExpressVPN

 • Punon me: Hulu, Sling TV, ESPN, YouTube, DAZN, HBO GO, iPlayer në BBC, Netflix, Amazon Prime Video
 • Pajtueshme me: Windows, Firefox, macOS, Linux, iOS, Android, Chrome, Android TV, ruterat, konzollat ​​e lojërave
 • Mbi 3000 servera në të gjithë botën, SHBA përfshirë
 • Shpejtësi e shkëlqyeshme e rrjetit pa buffering
 • Tipar i ndarjes së tunelit
 • Lidhni deri në pesë pajisje menjëherë
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • 24/7 chat live

Keni nevojë për një VPN të shpejtë për të shikuar sporte si futboll dhe atë që lehtë shpërthime përmes geoblocks. ExpressVPN është i dyti vetëm për NordVPN në listën time, por shpejtësitë e tij janë akoma të vështira për tu mposhtur.

Ka shumë serverë të shpejtë për të transmetuar lojën e kampionatit, me 3,000 servera në 94 vende. Kjo përfshin më shumë se 25 lokacione serverash përreth SH.B.A..

Kërkesat e lidhjeve HD që tregojnë futboll kërkojnë një rrjet i shpejtë. ExpressVPN krenohet me shpejtësinë e rrjetit dhe ajo jep prurje të shpejtë, të qëndrueshme që ju tregojnë çdo detaj të çdo loje futbolli.

me Bandwidth i pakufizuar, ju rrjedhin aq sa ju nevojitet dhe ka pa vonesë dhe pa ruajtje. Ju shikoni çdo sekondë emocionuese të aksionit Kampion Kombëtar Kombëtar të Futbollit të Kolegjit.

A duhet të mbash lidhjen tënde lokale ndërsa po e transmeton lojën nga e gjithë bota? ExpressVPN ju ka mbuluar me të tipar tunelizimi i ndarë. Bleni online lokal në të njëjtën kohë kur transmetoni lojën e kampionatit përmes VPN. Duke e ndarë trafikun, ju përdorni më pak bandwidth krejt, dhe lidhja juaj e transmetimit mund të shpejtojë më shumë!

Provoni këtë premium VPN pa rrezik me të 30 ditë garanci për kthimin e parave. Kaloni një muaj duke provuar të gjitha tiparet e saj të transmetimit.

Ndani pajtimin tuaj me të tjerët – ju merrni pesë lidhje të njëkohshme me ExpressVPN.

Shikoni Kampionatin Kombëtar të Futbollit në Kolegjin e Futbollit me ExpressVPN Tani!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

Karakteristikat kryesore të CyberGhost

 • Punon me: Sling TV, ESPN, Hulu, NBC, YouTube, FOX, CBS All Access, Amazon Prime, Netflix
 • Pajtueshme me: iOS, macOS, Android, Amazon Fire TV Stick, Linux, Firefox, Android TV, Chrome, Windows, ruterat
 • Mbi 1.000 serverë amerikanë, 5,900 server global
 • Rrjet i shkëlqyeshëm për transmetim
 • Serverë të specializuar-streaming
 • Lejon shtatë lidhje të njëkohshme
 • Rimbursim i plotë brenda 45 ditëve nga regjistrimi
 • Mbështetje përmes bisedës live

Dua të jini absolutisht të sigurt që mund të merrni një lidhje te ESPN nga ana tjetër e globit? Pastaj regjistrohu për CyberGhost, zgjedh serverin ESPN dhe shiko lojën e kampionatit të futbollit në kolegj. Nuk ka më shumë për të!

Serverët e specializuar të transmetimit të CyberGhost ju lejojnë të zgjedh një server të dedikuar për një transmetues të caktuar. Ky server siguron që të keni një lidhje të shpejtë dhe të qëndrueshme me atë sitë streaming.

Nëse nuk gjeni një server të personalizuar për transmetuesin tuaj ose sitin streaming, mos u shqetësoni. të gjithë 5,900 serverë + në rrjetin CyberGhost mund t’ju ​​marrin kufizimet e kaluara gjeografike. Dhe me më shumë se 1.000 në SH.B.A., ju është e garantuar hyrja në rrjedhën tuaj.

Përfitoni plotësisht të abonimit tuaj duke përdorur të gjitha shtatë lidhje pajisjesh që ju lejohet të plotësoni urinë e futbollit tuaj në kolegj.

Garancia e kthimit të parave prej 45 ditësh ju jep shumë kohë për të vendosur nëse CyberGhost është i duhuri për ju. Merrni muaj e gjysmë të plotë për të eksploruar gjithçka që ka për të ofruar, pa rrezik!

Shikoni Kampionatin Kombëtar të Futbollit në Kolegjin e Futbollit me CyberGjest Tani!

FAQs

Janë më shumë lidhje të serverit VPN më të mirë për transmetimin?

Nëse jeni duke përdorur një shërbim premium, shumica e çdo serveri do të funksionojnë ashtu siç ju nevojitet. Sidoqoftë, duke pasur një rrjet të gjerë zgjedhjesh të serverëve, mund të ndryshoni lehtë serverët nëse dikush nuk punon për ndonjë arsye. Nga ana tjetër, më shumë serverë nënkuptojnë se ka më pak përdorues në secilin, kështu që në atë rast, më shumë lidhje serverash mund të jenë më të mira për transmetimin tuaj.

Janë falas VPN të mira për transmetimin e sporteve?

Shumica e VPN-ve falas nuk punojnë me faqet që transmetojnë sporte. Shtë e vërtetë që “ju merrni atë që paguani”. Transmetuesit shpesh mund të njohin kur jeni i lidhur me një VPN falas dhe ju bllokojnë, pasi ato nuk janë shërbime me cilësi të lartë. Unë rekomandoj VPN-të në këtë listë sepse ato janë të gjitha shërbimet premium dhe mund të anashkalojnë lehtësisht kufizimet gjeo-gjeografike.

A do të ngadalësojë një VPN shpejtësinë time?

Teknikisht po, por ndryshimi në shpejtësi mund të mos jetë i dukshëm. Trafiku juaj në internet po kalon një tunel shtesë kur përdorni një VPN, e cila shkakton një ngadalësim natyror, por VPN me cilësi të lartë janë të shpejtë dhe kjo ngadalësim i vogël është diçka që mund të mos vini re ndërsa transmetimi juaj.

Vija e poshtme

Shtë gjithçka në linjë për dy ekipe në New Orleans. Një lojë dhe një shans për lavdi. Cila skuadër do të heqë trofeun më 13 janar 2020? Me një VPN, mund të shihni se kush është më i miri në futbollin në kolegj.

Nëse akoma keni probleme të vendosni se cili VPN ju jep përvojën më të mirë të shikimit, unë do t’ju jap mendimin tim. Më pëlqen NordVPN për kombinimin e saj të shpejtësisë, numrit të serverëve amerikanë dhe çmimit të shkëlqyeshëm – për të mos përmendur se është një nga më të mirët për të kaluar përmes geoblocks.

vizitë faqja jonë e marrëveshjeve dhe kuponave për të parë se si mund të kurseni në pajtimin tuaj!

E gjithë kjo bisedë rreth VPN-ve duhet t’ju interesojë të mësoni më shumë rreth transmetimit të sporteve me një VPN. Mësoni më shumë në blogun tonë në si të shikoni Sky Sports kudo.

Merrni më shumë detaje rreth përdorimit të një VPN me Sling TV në artikullin tonë në vazhdim shikuar TV Sling jashtë SH.B.A..

Mos ikni derisa të lexoni të gjitha VPN që vazhdimisht punojnë për Hulu.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me