Shikoni Kampionatin e Tenisit në SHBA nga Kudo tjetër në vitin 2020

Tenisi është rikthyer në Livadhet Flushing për ngjarjen e fundit Grand Slam të vitit: Open US. Por nëse jeni jashtë vendit gjatë turneut, mund të mos jeni në gjendje të shihni një ndeshje të vetme. Ju duhet një mënyrë për të shmangur kufizimet gjeografike dhe shikoni turneun më të madh të tenisit në SH.B.A..

Mos u shqetëso, ne mund të ndihmojmë. Me një VPN dhe udhëzuesin tonë të shpejtë, mundeni shikoni çdo goditje që e bën një kampion US Open.

Udhëzues i shpejtë: Shikoni transmetimin Australian ose Zelandën e Re në ESPN International

ESPN International po transmeton US Open në Australi dhe Zelandën e Re. Ju duhet një ofrues TV (për shembull, Fetch, SKY GO, ose Foxtel) për të transmetuar ESPN International. Për të parë transmetimin ESPN International:

 1. Zgjidhni një VPN me shpejtësi të lartë me serverë në Australi ose Zelandën e Re (shërbimi ExpressVPN është më i miri për tenis). Regjistrohuni dhe instaloni aplikacionin.
 2. Drejtoni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një server në Australi ose Zelanda e Re.
 3. Shkoni te www.espn.com/watch dhe futuni tek ofruesi juaj i TV-së.
 4. Transmetoni ndeshjet në US Open!

Shikoni SHBA-në e Hapur TANI!

Udhëzues i shpejtë: Shikoni Transmetimin e Austrisë në ORF

Österreichischer Rundfunk (ORF) është duke transmetuar disa ndeshje në US Open. Për të parë transmetimin ORF:

 1. Zgjidhni një VPN me shpejtësi të lartë dhe serverë në vendin tuaj (shërbimi ExpressVPN është më i miri për tenis). Regjistrohu dhe instalo aplikacionin.
 2. Filloni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një server në Austri.
 3. Shkoni në tvthek.orf.at dhe transmetoni ndeshjet!

Shikoni SHBA-në e Hapur TANI!

Udhëzues i shpejtë: Shikoni transmetimin Kanada në TSN

TSN po transmeton US Open në Kanada. Për të parë US Open në TSN:

 1. Zgjidhni një VPN me shpejtësi të lartë me serverë në Kanada (ne rekomandojmë ExpressVPN për tenis). Regjistrohu dhe shkarkoni aplikacionin.
 2. Filloni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një server në Kanada.
 3. Shkoni në www.tsn.ca dhe regjistrohuni në TSN Direct. Ju duhet të keni një kartë krediti kanadeze.
 4. Në rrugë të mbarë, futuni në TSN Direct dhe shijoni turneun!

Shikoni SHBA-në e Hapur TANI!

Udhëzues i shpejtë: Shikoni transmetimin e Kanadasë në RDS

RDS transmeton SHBA Open në frëngjisht në Kanada. Për të parë US Open në RDS:

 1. Zgjidhni një VPN me shpejtësi të lartë me serverë në Kanada (shërbimi ExpressVPN është rekomandimi ynë për tenis). Regjistrohu dhe instalo aplikacionin.
 2. Drejtoni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një server në Kanada.
 3. Shkoni te www.rds.ca dhe regjistrohuni në RDS Direct. Ju duhet të keni një kartë krediti kanadeze.
 4. Hyni në RDS Direkt dhe transmetoni ndeshjet!

Shikoni SHBA-në e Hapur TANI!

Udhëzues i shpejtë: Shikoni transmetimin e Evropës në Eurosport

Eurosport po transmeton US Open në pjesën më të madhe të Evropës. Për të transmetuar hapjen e SHBA në Eurosport:

 1. Zgjidhni një ofrues VPN me shpejtësi të lartë dhe serverë në Evropë (ne rekomandojmë ExpressVPN për transmetimin e tenisit). Regjistrohu dhe shkarkoni aplikacionin.
 2. Filloni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një vendndodhje të serverit në Evropë.
 3. Shkoni në eurosportplayer.com dhe blini një pajtim. Mund të përdorni PayPal.
 4. Regjistrohuni në Player Eurosport dhe kënaquni!

Shikoni SHBA-në e Hapur TANI!

Udhëzues i shpejtë: Shikoni transmetimin e Meksikës, Amerikës Qendrore ose Amerikës së Jugut në ESPN International

ESPN International po transmeton US Open në Meksikë, Amerikën Qendrore dhe Amerikën e Jugut. Ju duhet një ofrues TV (për shembull, Dish, Claro, Cable Onda, ose Movistar) për të transmetuar ESPN International. Për të parë transmetimin ESPN International:

 1. Zgjidhni një VPN me serverë në vendin tuaj (shërbimi ExpressVPN është më i miri për tenis). Regjistrohuni dhe instaloni aplikacionin.
 2. Drejtoni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një server në vendin tuaj.
 3. Shkoni te www.espn.com/watch dhe futuni tek ofruesi juaj i TV-së.
 4. Kur të fillojë turneu, regjistrohuni dhe transmetoni ndeshjet!

Shikoni SHBA-në e Hapur TANI!

Udhëzues i shpejtë: Shikoni transmetimin Afrikën Sub-Sahariane në SuperSport

SuperSport është duke transmetuar Televizionin e Hapur të Sh.B.A përmes Afrikës Nën-Sahariane, përfshirë Afrikën e Jugut. Për të transmetuar turneun në SuperSport:

 1. Zgjidhni një ofrues VPN me shpejtësi të lartë dhe serverë në vendin tuaj (ne rekomandojmë ExpressVPN për transmetimin e tenisit). Regjistrohu dhe shkarkoni aplikacionin.
 2. Hapni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një vendndodhje të serverit në vendin tuaj.
 3. Shkoni tek tani.dstv.com dhe regjistrohuni. Do t’ju duhet një numër celular nga një komb afrikan.
 4. Në rrugë hyrëse, futuni në DSTV dhe kënaquni!

Shikoni SHBA-në e Hapur TANI!

Udhëzues i shpejtë: Shikoni transmetimin në Zvicër në SRG SSR

Korporata Zvicerane e Transmetimit (SRG SSR) po transmeton disa ndeshje US Open në Zvicër. Për të parë ndeshjet në SRG SSR:

 1. Zgjidhni një ofrues VPN me shpejtësi të lartë me serverë në Zvicër (shërbimi ExpressVPN është rekomandimi ynë). Regjistrohu dhe instalo aplikacionin.
 2. Filloni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një server në Zvicër.
 3. Shkoni te www.srf.ch dhe transmetoni ndeshjet!

Shikoni SHBA-në e Hapur TANI!

Udhëzues i shpejtë: Shikoni transmetimin e SH.B.A. në Sling TV Orange

Ju mund të përdorni Sling TV Portokalli paketë për të parë transmetimin amerikan të Lojërave Pan Amerikane në rrjetet ESPN. Për të parë transmetimin amerikan:

 1. Zgjidhni një ofrues VPN me serverë të SH.B.A. me shpejtësi të lartë për transmetimin (shërbimi ExpressVPN është më i miri për tenis). Regjistrohu dhe shkarkoni aplikacionin.
 2. Hapni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një vendndodhje të serverit në SH.B.A..
 3. Shkoni në Sling TV dhe regjistrohuni në paketën Portokalli për të marrë ESPN (Nëse nuk keni një metodë pagese të bazuar në SH.B.A., blini një kartë dhuratë të TV Sling në MyGiftCardSupply.com dhe ndiqni udhëzimet për të riblerur kartën dhe të regjistroheni në Sling TV Portokalli).
 4. Hyni në Sling TV, shkoni në ushqimin ESPN dhe kënaquni!

Shikoni SHBA-në e Hapur TANI!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë SH.B.A.

Bota e tenisit i vë sytë edhe një herë Hapur SH.B.A.. Flushing Meadows sjell lojtarët më të mirë në botë së bashku për Grand Slamin e vitit të fundit. Por nëse jeni jashtë vendit gjatë turneut, ju mund të humbasë atë.

Kjo është për shkak se transmetuesit shpesh kërkohet të bllokojnë transmetimet e tyre nga kushdo që është jashtë vendit të tyre. Pra, nëse jeni jashtë vendit dhe doni të transmetoni transmetimin për kombin tuaj, geoblocks do ta parandalojnë atë. Një VPN mund të ndihmojë.

Kur lidheni me një VPN, mundeni zgjidhni vendin ku trafiku juaj drejtohet. Pastaj, kur lidheni me transmetuesin, ata shohin adresën IP për serverin VPN. Për shkak se ajo adresë IP është në të njëjtin vend me transmetuesin, ata ju lejojnë juve shikojnë rrjedhën e tyre.

Por zhbllokimi i përmbajtjes nuk është e vetmja gjë që një VPN mund të bëjë për ju. Ajo gjithashtu ju mbron në internet.

VPN shifroni të dhënat duke kaluar midis sistemit tuaj dhe serverit VPN. Kjo lejon që të dhënat tuaja të qëndrojnë të mbrojtura kur udhëtojnë nëpër internet. Nëse qeveritë, ISP-të, apo hakerat me qëllim të keq po shikojnë në vizitat e faqes suaj të internetit, një VPN mund t’i mbajë të dhënat tuaja të sigurta.

Vetëm të jetë i sigurt për të zgjidhni një VPN cilësore shërbimit. Transmetuesit shpesh mund të njohin shërbime me cilësi të ulët dhe t’i bllokojnë ato nga prurjet e tyre. Shërbimet me cilësi të lartë janë më të vështira për tu njohur, duke ju ndihmuar merrni në përmbajtjen që dëshironi.

Liria e internetit dhe siguria e internetit. Ata janë tuajat me një VPN. Kështu që regjistrohu sot dhe kënaquni më e mira e të dy botëve!

VPN më të mira për shikimin e SH.B.A.

1.ExpressVPN

Përfitimet e ExpressVPN

Ju duhet shpejtësi për të vazhduar me një ndeshje tenisi. Me disa nga shpejtësia më e mirë e lidhjes në treg, ExpressVPN është zgjedhja kryesore për shikimin e US Open.

Mbi shpejtësitë e shkëlqyera të lidhjes, ExpressVPN ka dëshmuar aftësinë e saj për të zhbllokuar përmbajtjen e geobllokuar Rreth botës. Kriptimi i tyre është më i miri në dispozicion, duke i mbajtur të sigurta të dhënat tuaja. Plus, mundeni lidheni deri në 5 pajisje njëherësh.

Duhet të qëndroni të lidhur me pajisjet lokale? ExpressVPN ju lejon të ndani trafikun tuaj midis VPN dhe rrjetit lokal. Dhe nëse keni një çështje, ato 24/7 mbështetje chat live është atje për t’ju ndihmuar.

Nëse doni të dini më shumë rreth ExpressVPN, shihni përshtypjet tona të përdoruesve!

Garancia për kthimin e parave: 30 dite

Prove falas: Gjyq 7-ditor për iOS dhe Android

ExpressVPN mund të zhbllokojë:
Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Profili i përkushtuar përrua:
Jo, por të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:
Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni US Open në ExpressVPN TANI!

2.NordVPN

Përfitimet e NordVPN

Një VPN e pasur me karakteristika me një çmim të arsyeshëm, NordVPN jep një përvojë që do të kënaqeni. Ata ofrojnë një SmartPlay veçori që ndihmon transmetimin tuaj, dhe CyberSec për t’ju mbrojtur nga kërcënimet në internet. Plus, mund të përdorni Double VPN për të koduar dyfish trafikun e rrjetit tuaj.

një udhëheqës i industrisë në mbrojtjen e të dhënave, NordVPN ju mban të sigurt në internet. Dhe shpejtësitë e tyre të shkëlqyera të rrjetit ju ndihmojnë të qëndroni të lidhur edhe kur shikoni një rrymë HD. Mund edhe lidheni deri në 6 pajisje njëherësh.

Të gjitha këto karakteristika të përparuara ofrohen përmes një ndërfaqe e lehtë për t’u përdorur kjo e bën të thjeshtë lidhjen. Pastaj, pasi të keni nënshkruar, e tyre politikë e rreptë e mos-logs mban të sigurt anonimitetin tuaj.

Për të mësuar më shumë rreth NordVPN, shihni vlerësimet e përdoruesve tanë!

Garancia për kthimin e parave: 30 dite

NordVPN mund të zhbllokojë:
Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Profili i përkushtuar përrua:
Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:
Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni US Open në NordVPN TANI!

3.CyberGhost

CyberGhost VPN

Një zgjedhje e besueshme për transmetimin e sporteve live, CyberGhost jep lidhje të shpejtë, të besueshme kështu që ju mund të merrni dhe të qëndroni të lidhur. Me qendër në Rumani, ato ofrojnë një mbulim të shkëlqyeshëm të Evropës. Dhe rrjeti i tyre i gjerë siguron mjaft lidhje në të gjithë botën.

Keni probleme në lidhje? CyberGhost ofron serverat që janë konfiguruar posaçërisht për transmetim. Këta serverë të specializuar janë të dizajnuar për të prishur geoblocks dhe për të mbajtur një lidhje të qëndrueshme për streaming.

Siguria e tyre është ndër më të mirat, me kriptimi i shkallës ushtarake mbrojtja e të dhënave tuaja. Aplikacioni i tyre madje funksionon bllokoni gjurmuesit online, reklamat dhe përmbajtjen me qëllim të keq. Dhe ata ofrojnë të gjitha këto karakteristika me një çmim të arsyeshëm.

Dëshironi të mësoni më shumë rreth CyberGhost? Shikoni vlerësimet e përdoruesve!

Garancia për kthimin e parave: 30 ditë në plane të shkurtra; 45 ditë në plane 6-mujore ose më gjatë

Prove falas: Gjyq 7 ditor për celular; Një provë Windows 1-ditore ose 3-ditore e disponueshme

CyberGhost mund të zhbllokojë:
Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Profili i përkushtuar përrua:
Po; tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:
Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni US Open në CyberGhost TANI!

përmbledhje

US Open është tenisi turneu i fundit i Grand Slamit të vitit. Ju mund të jeni i sigurt për të parë çdo shërbim, goditje dhe volejboll me një VPN. Kështu që regjistrohu sot dhe shijoni të gjitha veprimet nga Livadhet Flushing!

Nuk jam i sigurt se cili VPN është i duhuri për ju? Rekomandojmë ExpressVPN për US Open. Dhe sigurohuni që të hidhni një vështrim në faqen tonë të marrëveshjeve dhe kuponave për të parë se si mund të kurseni në pajtimin tuaj!

Leximi më tej

Nëse doni të mësoni më shumë rreth VPN, hidhini një sy këtyre faqeve:

 • VPN-të më të mira për Australinë
 • VPN-të më të mira për Evropën
 • VPN-të më të mira për lojrat
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me