Shikoni kampionatin botëror të shigjetave BDO nga kudo në vitin 2020

Hedhësit e shigjetave nga e gjithë bota kanë një shans të dëshmojnë vlerën e tyre midis më të mëdhenjve në Kampionati Botëror i Shigjetave BDO. Ky është shansi juaj për të shiko lindjen e legjendave të reja nga brenda Indigo në O2 deri më 12 janar.

Ju mund t’i shihni këto legjenda të reja nëse jeni në Mbretërinë e Bashkuar. Nëse nuk jeni, atëherë do të ju mungojë çdo mashtrim i plumbit dhe kapelave nga gjuajtësit më të mirë në ndeshjet më të mëdha për shkak të transmetuesit geoblocks që do t’ju mohojnë qasjen në rrjedhat nga shumica kudo jashtë MB.

Si i kaloni këto blloqe? Merrni një VPN dhe problemi juaj është zgjidhur. Me një VPN, ju zgjidhni një vendndodhje virtuale dhe shërbimi i transmetimit beson se jeni në Mbretërinë e Bashkuar. Tani mund të shihni çdo hedhje dhe madje edhe transmetim të përmbajtjeve të tjera gjeo-të kufizuara. VPN-të janë një zgjidhje e thjeshtë që ju lejon qasje të lehtë dhe të shpejtë në kampionati i shigjetave dhe më shumë.

Kam testuar dhjetëra VPN dhe e gjeta atë NordVPN është zgjidhja më e mirë për transmetimin e sportit live si shigjetat, pavarësisht se ku jeni.

Shikoni disa zgjedhje të tjera të mira për transmetimin e BDO World Darts Championship.

Shikoni Kampionatin Botëror të Shigjetave BDO Tani!

Udhëzues i shpejtë – Shikoni kampionatin botëror të shigjetave BDO në kërkim

 1. Zgjidhni një VPN me shpejtësi të lartë me serverat në Mbretërinë e Bashkuar. NordVPN ka veçorinë SmartPlay që anashkalon geoblocks dhe nuk kërkon vendosje manuale.
 2. Shkarkoni dhe instaloni VPN në pajisjen tuaj.
 3. Zgjidhni një server në Mbretërinë e Bashkuar dhe më pas shkoni në www.dplay.co.uk/live/quest.
 4. Transmetoni turneun me shigjetat!

Shikoni Kampionatin Botëror të Shigjetave BDO Tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Kampionatin Botëror të Shigjetave BDO

Kampionati botëror i shigjetave BDO është një monument për këdo që e do sportin. Sidoqoftë, është pothuajse e pamundur për cilindo jashtë Britanisë së Madhe ta gjejë atë në televizion. Dhe për shkak se flukset në Mbretërinë e Bashkuar janë bllokuar nëse nuk jeni atje, do të ju mungojnë të gjitha momentet e mëdha në Indigo.

Ju duhet të shikoni si ju jeni në Mbretërinë e Bashkuar, dhe ja ku hyn një VPN. Kur lidheni me një VPN, mund të zgjidhni një server në Mbretërinë e Bashkuar. Asshtë aq e lehtë sa ajo. Siti i transmetimit e sheh atë server si vendndodhjen tuaj dhe ju lejon të shikoni shigjetat gjithçka që dëshironi.

Zgjidhni një shërbim me cilësi të lartë, pasi ato kanë rrjete të mëdha të serverëve që ju garantojnë merrni kufizime gjeografike të kaluara dhe programe të gabuara Anti-VPN. Shërbimet Premium gjithashtu kanë shpejtësi të shpejtë dhe nuk do të shkaktojnë vonesa ose buffering, kështu që ju mos e humbni asnjëherë momentin kur godet një bullseye.

3 VPN më të mira për shikimin e BDO World Darts Championship

1. NordVPN

Karakteristikat kryesore të NordVPN

 • Punon me: Quest, Eurosport, ESPN, Amazon Prime Video, iPlayer të BBC, Hulu, Netflix, YouTube
 • Pajtueshme me: Windows, macOS, Android, iOS, Android TV, Linux, Chrome, Firefox, Amazon Fire TV, ruterat
 • Mbi 550 servera në MB, 5.400+ në të gjithë botën
 • Shpejtësia e shpejtë e transmetimit
 • Karakteristikë SmartPlay për të thyer geoblocks
 • Gjashtë lidhje pajisjesh
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • 24/7 chat live

Rrjeti më i shpejtë që është të garantuara për tu lidhur me përmbajtjen gjeo-të kufizuar e bën NordVPN zgjedhjen time më të mirë për të parë më të mirët në botë në shigjetat. Shpejtësitë e saj dhe Bandwidth i pakufizuar nuk do të thotë asnjë kornizë buffering ose pixelated ndërsa transmeton turneun shigjetat.

Një nga karakteristikat më të dobishme të transmetimit të NordVPN është SmartPlay. Ju lidh me serverin që ju nevojitet ndërsa duke thyer pa tela geoblocks. Dhe është mjaft e thjeshtë. Nuk ka përpjekje shtesë nga ana juaj, pasi kërkon konfigurim manual zero.

Ndërfaqja e bazuar në hartë e bën gjithashtu NordVPN të thjeshtë për t’u përdorur. Zgjidhni një vend në hartë dhe jeni i lidhur. Për të transmetuar turneun me shigjetat, keni mbaruar 550 serverë në Mbretërinë e Bashkuar në majë të gishtave, dhe globalisht, më shumë se 5.400.

Nëse nuk jeni i vetmi dashnor i shigjetës në shtëpi, atëherë mund të ndani pajtimin tuaj me të gjithë, pasi NordVPN ju lejon të gjashtë lidhje pajisjesh. Ky është një akses i mjaft shigjetave për të gjithë.

Dëshironi të dini më shumë? Shiko rishikimi ynë i plotë i ekspertëve dhe hidhni një vështrim të plotë tipareve të NordVPN.

Provoni NordVPN dhe provoni se paratë tuaja janë të sigurta garancia për 30 ditë kthim parash. Eksploroni të gjitha tiparet e tij ndërsa shijoni më të mirët në shigjeta dhe merrni një kthim të plotë, nëse është e nevojshme, pa pyetje.

Shikoni Kampionatin Botëror të Shigjetave BDO Me NordVPN Tani!

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

Karakteristikat kryesore të ExpressVPN

 • Punon me: Quest, Eurosport, ESPN, Amazon Prime Video, Netflix, Spotify, YouTube, iPlayer të BBC, Hulu
 • Pajtueshme me: Chrome, iOS, Windows, Linux, macOS, Firefox, Android, Safari, TV të zgjuar, ruterat, konzollat ​​e lojërave
 • Mbi 3,000 serverë në të gjithë botën, përfshirë vendet në Mbretërinë e Bashkuar
 • Shpejtësi të shpejtë
 • Pesë lidhje të njëkohshme
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • Mbështetje në dispozicion përmes bisedës live 24/7

ExpressVPN ofron disa nga shpejtësitë më të shpejta dhe është një tjetër zgjedhje e shkëlqyeshme për transmetimin e sporteve. Detajet e shkëlqyera të ndeshjeve me shigjeta kërkojnë shumë gjerësi bande, dhe ExpressVPN e jep atë. Ky VPN premium madje ka një test i integruar i shpejtësisë, kështu që ju mund të gjeni serverin më të shpejtë për rrjedhën e shigjetave.

Të ExpressVPN 3,000 servera në 94 vende, ajo ofron pesë lokacione në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar për të transmetuar turneun me shigjetat.

Duhet të mbani një lidhje me internetin lokal? Tipari i tunelimit të ndarë të ExpressVPN ju lejon të jeni në dy vende njëherësh. Transmetoni kampionatin botëror të shigjetave BDO nga e gjithë bota, ndërsa blini lokalisht duke përdorur adresën tuaj të vërtetë IP. Ti mundesh zgjidhni cilën trafik kalon përmes VPN dhe e cila jo.

me pesë lidhje të njëkohshme në dispozicion, ju mund të transmetoni kampionatin e shigjetave në shtëpi ose në lëvizje gjatë turneut nëntëditor.

Dëshironi të shihni nëse është diçka që i përshtatet nevojave tuaja? Përfitoni nga garancia për 30 ditë kthim parash dhe shijoni 30 ditët e plota për të parë se për çfarë bëhet fjalë. Nëse nuk e doni, merrni një rimbursim. Shtë një mundësi pa rrezik.

Shikoni kampionatin botëror të shigjetave BDO me ExpressVPN Tani!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

Karakteristikat kryesore të CyberGhost

 • Punon me: Quest, ESPN, CBS, FOX, Netflix, iPlayer në BBC, YouTube TV, Hulu, Vudu, HBO GO
 • Pajtueshme me: Amazon Fire TV Stick, Linux, macOS, Firefox, iOS, Windows, TV të zgjuar, Chrome, Android, ruterat, konzollat ​​e lojërave
 • Mbi 600 serverë në Mbretërinë e Bashkuar, 5,900 server global
 • Serverë të dedikuar për transmetim
 • Shpejtësi të shpejtë të rrjetit për transmetim
 • Shtatë lidhje të njëkohshme lejohen
 • Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh
 • Mbështetje chat live në dispozicion

Cyberghost-së serverë të dedikuar për transmetim lehtësoni të gjeni lidhjen tuaj. Serverdo server është i specializuar për një transmetues, duke garantuar që ju mund të shihni përmbajtjen që jeni pas.

Edhe nëse CyberGhost nuk ka një server të veçantë për rrjedhën tuaj, të tij 5,900 serverë ende mund të drejtohet përmes përmbajtjes së geobllokuar. Dhe në Mbretërinë e Bashkuar, zgjedhja e serverit tuaj për transmetimin e BDO World Darts Championship është më shumë se 600. 

CyberGhost është shumë bujar me lidhjet e pajisjes së tij për pajtim. Ju mund të transmetoni turneun me shigjeta dhe më shumë deri në shtatë pajisje menjëherë. Kjo ka më shumë akses sesa do të dini se çfarë të bëni.

VPN madje ju jep një garanci prej 45 ditësh për kthimin e parave. Kjo mundësi pa rrezik është e vështirë të tërhiqet kur të keni një muaj e gjysmë të provoni gjithçka që ka për të ofruar.

Shikoni Kampionatin Botëror të Shigjetave BDO Me CyberGjest Tani!

FAQs

Sa do të ngadalësojë shpejtësia e një VPN?

Kur përdorni një VPN, trafiku juaj kalon nëpër një tunel, dhe kjo natyrisht ndikon në shpejtësinë pak. Por me VPN premium që ju sugjerova, nuk do të vini re një ngadalësim të konsiderueshëm, nëse ka. Të gjitha këto VPN ofrojnë shpejtësi të shpejtë, kështu që seancat tuaja të transmetimit nuk do të ndikohen nga shpejtësia.

A mund të transmetoj faqe të tjera me VPN time?

Secili VPN ndryshon për sa i përket faqeve që mund të zhbllokojnë, por këto VPN mund të anashkalojnë përmbajtjen e kufizuar nga gjeo-në në shumë prej faqeve të njohura të transmetimit që tregojnë sporte, përfshirë ESPN, Eurosport dhe CBC.

A ka kanale të tjera që tregojnë Kampionatin Botëror të Shigjetave BDO?

Eurosport po tregon edhe turneun me shigjetat. Sidoqoftë, duhet të paguani për një pajtim. Kërkimi është falas.

Vija e poshtme

Sporti është në maksimumin e tij gjatë BDO World Darts Championship. Gamedo lojë do të thotë diçka, pavarësisht nëse është një betejë e mbërthyer deri në fund apo një nëntë-pikë e shpejtë. Sigurohuni që shihni çdo hedhje kur përdorni një VPN.

Whatfarë rekomandoj? im Sugjerimi # 1 është NordVPN. Ajo ofron shpejtësi të lartë të rrjedhës dhe një aftësi të qëndrueshme për të shmangur kufizimet gjeografike.

Unë do t’ju jap më shumë nxitje për t’u regjistruar. Shikoni faqja jonë e marrëveshjeve dhe kuponave dhe kurseni.

Mësoni më shumë rreth transmetimit të përmbajtjes sportive me VPN:

 • Shikoni Sezonin e Premier League nga Kudo
 • VPN-të më të mira për Eurosport – Shikoni nga kudo
 • Cilët VPN mund të hyjnë në të vërtetë DAZN

 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me