Shikoni Kampionatin Botëror të Hokejve IIHF 2019 nga Kudo


Gjashtëmbëdhjetë kombe do të vijnë në Sllovaki në shiko kush mbretëron suprem mbi akull. Duke filluar nga 10 maji 2019, Kampionati Botëror IIHF jep 17 ditë të lavdishme të hokejit ndërkombëtar. Por nëse jeni jashtë vendit, ju mund të mos jeni në gjendje të shihni ndonjë prej tyre.

Bota e hokejve dëshiron ta shohë kush do të jetë në krye në fund të turneut. Sidoqoftë, geoblocks mund të ju pengojnë të shikoni lojërat. Mos u shqetëso pse, udhëzuesit tanë të shpejtë ju tregojnë se si një VPN mund t’ju lidhë më të mirët në hokej ndërkombëtarë.

Udhëzues i shpejtë: Si ta shikoni Transmetimin në Kanada të Kampionatit Botëror IIHF

TSN do të transmetojë Kampionatin Botëror IIHF në Kanada. në shikoni Kampionatin Botëror IIHF në TSN:

 1. Zgjidhni një VPN me shpejtësi të lartë me serverë në Kanada (ne rekomandojmë ExpressVPNfor hokej). Regjistrohu dhe instalo aplikacionin.
 2. Filloni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një server në Kanada.
 3. Shkoni në www.tsn.ca dhe regjistrohuni në TSN Direct. Ju duhet të keni një kartë krediti kanadeze.
 4. Në rrugë të mbarë, futuni në TSN Direct dhe shijoni lojrat!

Shikoni Kampionatin Botëror IIHF TANI!

Udhëzues i shpejtë: Si ta shikoni Transmetimin Czechek të Kampionatit Botëror IIHF

Televizioni Česká transmeton Kampionatin Botëror IIHF në Republikën eke. në transmetoni telekastrën Televizive Česká të Kampionatit Botëror IIHF:

 1. Zgjidhni një ofrues VPN me shpejtësi të lartë dhe serverë në Republikën Czecheke (ne rekomandojmë ExpressVPNfor hokej). Regjistrohu dhe shkarkoni aplikacionin.
 2. Drejtoni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një server në Republikën eke.
 3. Shkoni në sport.ceskatelevize.cz dhe transmetoni lojrat!

Shikoni Kampionatin Botëror IIHF TANI!

Udhëzues i shpejtë: Si të shikojmë Transmetimin e Kampionatit Botëror IIHF të Danimarkës

TV 2 ofron një rrymë për transmetimin danez të Kampionatit Botëror IIHF. në shikoni Kampionatin Botëror IIHF në TV 2:

 1. Zgjidhni një VPN me shpejtësi të lartë me serverë në Danimarkë (ne rekomandojmë ExpressVPNfor hokej). Regjistrohu dhe instalo aplikacionin.
 2. Filloni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një server në Danimarkë.
 3. Shkoni te forside.play.tv2.dk dhe regjistrohuni. Ju duhet të shkruani një numër celular të Danimarkës.
 4. Shkoni në TV 2 Luaj dhe shijoni lojërat!

Shikoni Kampionatin Botëror IIHF TANI!

Udhëzues i shpejtë: Si ta shikoni Transmetimin në Finlandë të Kampionatit Botëror IIHF

C Më shumë ofron shërbime transmetimi për transmetimin finlandez të Kampionatit Botëror IIHF. në transmetoni Kampionatin Botëror IIHF në C Më shumë:

 1. Zgjidhni një VPN me shpejtësi të lartë dhe serverë në Finlandë (ne rekomandojmë ExpressVPNfor hokej). Regjistrohu dhe shkarkoni aplikacionin.
 2. Filloni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një server në Finlandë.
 3. Shkoni te www.cmore.fi dhe regjistrohuni. Ju duhet të keni një kartë krediti finlandeze.
 4. Shkoni te C Më shumë dhe transmetoni lojrat tuaja!

Shikoni Kampionatin Botëror IIHF TANI!

Udhëzues i shpejtë: Si ta shikoni Transmetimin Sllovaki të Kampionatit Botëror IIHF

RTV siguron një rrymë Sllovake për Kampionatin Botëror IIHF. në transmetoni telekasterin RTV të Kampionatit Botëror IIHF:

 1. Zgjidhni një VPN me shpejtësi të lartë me serverë në Sllovaki (ne rekomandojmë ExpressVPNfor hokej). Regjistrohu dhe shkarkoni aplikacionin.
 2. Filloni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një server në Sllovaki.
 3. Shkoni në www.rtvs.sk dhe transmetoni lojrat!

Shikoni Kampionatin Botëror IIHF TANI!

Udhëzues i shpejtë: Si ta shikoni Transmetimin në Suedi të Kampionatit Botëror IIHF

SVT do të transmetojë Kampionatin Botëror IIHF në Suedi. në shikojnë Kampionatin Botëror IIHF në SVT:

 1. Zgjidhni një VPN me shpejtësi të lartë me serverë në Suedi (shërbimi ExpressVPN është rekomandimi ynë për hokej). Regjistrohu dhe instalo aplikacionin.
 2. Filloni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një server në Suedi.
 3. Shkoni te www.svtplay.se dhe shijoni lojrat!

Shikoni Kampionatin Botëror IIHF TANI!

Udhëzues i shpejtë: Si të shikojmë Transmetimin e Kampionatit Botëror IIHF në SHBA

Mund të transmetosh Kampionatin Botëror IIHF përmes NHL.tv. në transmetoni Kampionatin Botëror IIHF në NHL.tv:

 1. Zgjidhni një ofrues VPN me shpejtësi të lartë dhe serverë amerikanë (ExpressVPNservice është më e mira për hokej). Regjistrohuni dhe instaloni aplikacionin.
 2. Drejtoni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një vendndodhje të serverit në SH.B.A..
 3. Shkoni në NHL.tv dhe regjistrohuni. Ju mund të përdorni Paypal, por do t’ju duhet një qytet, shteti dhe Kodi Zip i SH.B.A..
 4. Hyni në rrjedhën NHL.tv dhe kënaquni!

Shikoni Kampionatin Botëror IIHF TANI!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Kampionatin Botëror IIHF

Transmetuesit janë shpesh kërkohet të bllokojnë rrjedhën e tyre nga kushdo që është jashtë rajonit të tyre. Pra, nëse jeni jashtë vendit dhe lojërat tuaja po ndodhin, nuk mund t’i shikoni ato. Kjo do të thotë, përveç nëse mundeni bindni transmetuesin se jeni në vendin e tyre.

Një VPN ju lejon të zgjidhni një vendndodhje i gjithë trafiku juaj në internet do të kalohet. Ai server atëherë vepron si vendndodhja juaj aktuale. Kështu që, kur të lidheni me një transmetues, ai transmetues do të mendojë se jeni kudo që ndodhet ai server VPN.

Me një VPN, ju mundeni bust nëpër geoblocks dhe transmetoni të gjitha lojrat që dëshironi nga transmetuesit që dëshironi. Ju nuk do të kufizoheni nga vendndodhja juaj. Në vend të kësaj, një botë e tërë përmbajtjeje eshte e jotja!

Kur zgjidhni një VPN, sigurohuni që zgjidhni një shërbim me cilësi të lartë. Transmetuesit shpesh mund të zbulojnë VPN me cilësi të ulët dhe do t’i bllokojnë ato. Një VPN e mirë do të maskojë serverat e tyre më mirë, duke e bërë më të lehtë për ju që të shkoni në përmbajtjen tuaj.

Shtoni siguri të përmirësuar, trafik të koduar dhe mbrojtje nga përgjimi në internet, VPN-të janë një zgjedhje e shkëlqyeshme për këdo. Shikoni ofertat dhe shikoni se cili është i duhuri për ju.

VPN më të mira për shikimin e Kampionatit Botëror IIHF

1. ExpressVPN

Përfitimet e ExpressVPN

Hokej është një sport i shpejtë. Lojtarët lëvizin shpejt, topi lëviz shpejt, loja lëviz shpejt. Nëse doni të vazhdoni me të, keni nevojë për një lidhje të shpejtë.

ExpressVPN ka shumë shpejtësi që ju nevojitet të vazhdojmë me të gjitha veprimet në akull. Dhe me një rrjet të gjerë që përshkon globin, ata munden të lidheni nga kudo në çdo vend.

Nëse nuk jeni të sigurt nëse ExpressVPN është i duhuri për ju, shikoni se çfarë duhet të thonë përdoruesit tanë!

Garancia për kthimin e parave: 30 dite

Shikoni Kampionatin Botëror IIHF në ExpressVPN TANI!

2. NordVPN

Përfitimet e NordVPN

Një interpretues vazhdimisht i lartë, NordVPN mund t’ju ndihmojë anashkalojë geoblocks në të gjithë botën. Një rrjet i gjerë, shumë bandwidth, dhe lidhje të qëndrueshme i bëjnë ato një zgjedhje e lartë.

NordVPN përfshin veçori të përparuara të sigurisë që e mbajnë të sigurt përdorimin tuaj të internetit nga kushdo që përpiqet të heqë dorë prej tij. Dhe të tyre SmartPlay tipar ndihmon që rryma juaj të ruajë të gjithë gjerësinë e bandës që i nevojitet.

Dëshironi të dini më shumë rreth asaj që e bën NordVPN një zgjedhje të shkëlqyeshme? Shikoni vlerësimet e përdoruesve!

Garancia për kthimin e parave: 30 dite

Shikoni Kampionatin Botëror IIHF në NordVPN TANI!

3. CyberGhost

CyberGhost VPN

Me qendër në Rumani, CyberGhost është një zgjedhje e shkëlqyeshme për këdo që ka nevojë të lidhet me Evropën. Dhe me serverë specifikë të transmetimit, ata mund të mbajnë lidhjen tuaj lart dhe të vazhdojnë për aq kohë sa ju nevojitet.

Mund të përdorni edhe licencën tuaj CyberGhost deri në 7 pajisje njëkohësisht. Pra, nëse nuk mund të qëndroni në një vend përmes një loje të tërë, mund ta merrni lojën me vete!

Lexoni rishikimet e përdoruesve tanë dhe shikoni pse CyberGhost është një zgjedhje e shkëlqyeshme për të qenë VPN juaj!

Garancia për kthimin e parave: 45 ditë

Shikoni Kampionatin Botëror IIHF në CyberGhost TANI!

4. Surfshark

Nëse jeni duke transmetuar përmbajtje, Surfshark është një zgjedhje e shkëlqyeshme për ty. Shërbimi i tyre është vendosur posaçërisht për të transmetuar përmbajtje, duke u dhënë atyre një avantazh ndaj konkurrencës.

Megjithëse ata kanë një rrjet më të vogël, ata vazhdimisht janë duke shtuar serverë. Dhe me lidhje të pakufizuara, ju mund të përdorni licencën tuaj në aq pajisje sa dëshironi.

Nëse doni të dini pse Surfshark është një zgjedhje e shkëlqyeshme për ju, lexoni përshtypjet tona të përdoruesve!

Garancia për kthimin e parave: 30 dite

Shikoni Kampionatin Botëror IIHF në Surfshark TANI!

5. Mburoja e pikave të nxehta

Hotspot Shield i bën gjërat ndryshe sesa disa shërbime të tjera. Në vend që të përpiqen të kenë serverë në çdo vend, ata mbajnë një listë më të vogël vendesh dhe përqëndrohuni në një shërbim të shkëlqyeshëm.

Megjithëse janë një rrjet selektiv, ato ofrojnë shumë servera në çdo vend ku ata shërbejnë. Lidhjet e tyre janë të forta, të besueshme dhe të shpejta. Jepuni atyre një provë dhe ju do të shihni ajo që u jep atyre avantazh mbi shumë rrjete të tjera.

Dëshironi të dini se çfarë mund të bëjë Shield Hotspot Shield për ju? Shikoni se çfarë duhet të thonë përdoruesit tanë!

Garancia për kthimin e parave: 45 ditë

Shikoni Kampionatin Botëror IIHF në Hotspot Shield TANI!

përmbledhje

Gjashtëmbëdhjetë kombe fituan mundësinë për të vërtetojnë vlerën e tyre në akull në Kampionatin Botëror IIHF. Ekipet më të mira do të luajnë lojërat e tyre më të mira me shpresën që të quhen më të mirët në botë. Regjistrohuni për VPN tani dhe kapni të gjithë veprimet e hokejve që doni!

Ende nuk jam i sigurt se cili VPN është i duhuri për ju? Ne ju rekomandojmëExpressVPNpër shikimin e hokejve. Dhe nëse keni nevojë për më shumë nxitje, hidhini një sy në faqen tonë të marrëveshjeve dhe kuponave për të kursyer në pajtimin tuaj!

Leximi më tej

 • VPN më të mira për pajisjet e shumta & Lidhjet që funksionojnë
 • Si të bëni një bllokim VPN VPN të pazbulueshëm dhe anashkalueshëm
 • VPN-të më të mira për Evropën – Për sigurinë, transmetimin & shpejtësitë
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map