Shikoni Kampionatin Botëror të Hendbollit për femra 2019 IHF

Rajoni Kumamoto i Japonisë mbledh 24 ekipe nga e gjithë bota për të 2019 IHF Kampionati botëror i hendbollit për femra. Por nëse jeni jashtë vendit, mund t’ju ​​mungojë turneu. Kjo është për shkak se geoblocks ju pengojnë të lidheni me rrjedhën.

Ekzistojnë mënyra përreth gjeo-kufizimeve. Përdorni udhëzuesin tim të shpejtë dhe një VPN për të transmetuar Kampionatin Botëror të Hendbollit të IHF të Grave nga kudo në botë.

Udhëzues i shpejtë – Shikoni transmetimin e Argjentinës në Televizionin Publa

Televizioni Publica Argjentina po tregon transmetimet e Kampionatit Botëror të Hendbollit të IHF-së për gratë në Argjentinë. Për të parë transmetimet e kampionatit të hendbollit nga Argjentina:

 1. Zgjidhni një ofrues VPN me shpejtësi të lartë dhe serverë amerikanë. NordVPN mund të shpërthejë geoblocks dhe të shkoj në prurjet e lojërave.
 2. Regjistrohu dhe shkarkoni aplikacionin. Identifikohu. Zgjidhni një server në Argjentinë.
 3. Shkoni në www.tvpublica.com.ar.
 4. Transmetoni lojrat e hendbollit!

Shikoni Kampionatin botëror të hendbollit të IHF tani!

Udhëzues i shpejtë – Shikoni transmetimin e Serbisë në RTS

RTS po transmeton Kampionatin Botëror të Hendbollit të Grave IHF në Serbi. Për të parë kampionatin në RTS, ndiqni këto hapa:

 1. Zgjidhni një VPN me shpejtësi të lartë me serverë në Serbi. NordVPN ka shpejtësinë të vazhdojë me veprimet e hendbollit.
 2. Regjistrohuni dhe instaloni aplikacionin dhe më pas loguni për të zgjedhur një server të Serbisë.
 3. Shkoni te www.rts.rs dhe regjistrohuni. Është falas!
 4. Kur fillon kampionati, regjistrohuni dhe transmetoni lojrat!

Shikoni Kampionatin botëror të hendbollit të IHF tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Kampionatin Botëror të Hendbollit të IHF-së për gratë

24 skuadrat më të mira të hendbollit për femra po garojnë për një çmim në Kampionatin Botëror të Hendbollit për femra 2019 IHF. Por kufizimet gjeografike mund t’ju pengojnë të shihni një qëllim të vetëm nëse jeni jashtë vendit të transmetimit.

Kjo është për shkak se transmetuesit nuk lejohen të tregojnë transmetimet e tyre jashtë vendeve të tyre. Për të parë kampionatin më të madh në hendbollin e femrave, duhet të duket sikur je në vendin e transmetuesit. Një VPN e bën këtë.

Me një VPN, ju mundeni zgjidhni vendin ku kalojnë rrugët tuaja të trafikut në internet. Pastaj, kur transmetuesi kërkon vendndodhjen tuaj, ai e sheh serverin VPN si vendndodhjen tuaj dhe zhbllokon rrjedhën.

Kjo është një punë e madhe. Por është vetëm një pjesë e përfitimeve të një VPN. Ju gjithashtu merrni siguria e të dhënave dhe anonimiteti në internet.

Kur jeni duke transmetuar apo shfletoni përmes një VPN, trafiku juaj i rrjetit është i koduar.  Kjo do të thotë se kushdo që përgjon të dhënat tuaja, nuk mund ta lexoni atë ose të mos keni qasje në të.

Hakerët, grabitjet në internet dhe qeveritë duan të shohin se çfarë po bëni dhe ku po shkoni në internet. Kur përdorni një VPN, ata janë të bllokuar të shikojnë aktivitetet tuaja në internet.

Sigurohuni që ju zgjidhni një VPN më të vlerësuar kur vendosni për një shërbim. VPN Premium mund dredhi geoblocks në mënyrë më efektive, duke ju ndihmuar të lidheni me rrjedhën tuaj. Plus, një VPN e lartë mbron të dhënat tuaja të ndjeshme me shifrimin më të mirë të mundshëm.

Liria në internet dhe paqja e mendjes. Këto janë dy arsye të mëdha për t’u regjistruar në një VPN. Lexoni nëse zbuloni cilat shërbime janë më e mira për të dhënë një përvojë të shkëlqyeshme.

3 VPN-të më të mira për shikimin e Kampionatit Botëror të Hendbollit të IHF-së për gratë

1. NordVPN

nordvpndevices_optimized

Shumë karakteristika të përparuara me një çmim të arsyeshëm bëj NordVPN rekomandimin tim kryesor për transmetimin e kampionatit botëror të hendbollit për femra.

NordVPN-së rrjet i shpejtë e ndihmon atë të vazhdojë me rrjedhat HD të lojërave. Karakteristika SmartPlay shpërthen lehtë geoblocks, kështu që ju mund të shikoni RTS nga kudo në botë.

Ju mund të përdorni deri në gjashtë lidhje të njëkohshme për të transmetuar përmbajtje në cilindo nga NordVPN 5,200 serverë Rreth botës.

Një ndërfaqe me bazë harta i bën lidhjet e thjeshtë. Thjesht zgjidhni një vend në hartë dhe të gjitha rrugët tuaja të trafikut nëpër atë vend.

Email dhe 24/7 mbështetje chat live janë në dispozicion Ju gjithashtu mund të ndryshoni mendimin tuaj brenda 30 ditë dhe merrni një rimbursim të plotë.

Mësoni më shumë rreth veçorive të NordVPN duke lexuar tona rishikim i plotë.

Garancia për kthimin e parave: Rimbursim i plotë brenda 30 ditëve.

NordVPN mund të zhbllokojë:
RTS, ESPN, YouTube, Amazon Prime Video, iPlayer BBC, Sling TV, Hulu, Showtime, dhe HBO GO.

Mbështet përrua:
Serverat P2P me porosi janë të disponueshme.

NordVPN punon në këto pajisje:
Chrome, Android, iOS, Firefox, macOS, Linux, Windows, Android TV dhe disa ruterë.

Shikoni Kampionatin Botëror të Hendbollit të IHF të Grave me NordVPN!

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

ExpressVPN ju ndihmon të vazhdoni me veprimet në fushën e hendbollit me disa prej tyre shpejtësia më e shpejtë në dispozicion e VPN.

Shpejtësia do të thotë që mundeni vazhdoni me rrymat HD në deri në pesë pajisje menjëherë. Kjo përfshin lidhje me cilindo prej mbi 3000 serverëve në 94 vende. Po, edhe serveri në Serbi që lidhet me RTS.

Ndarja e tunelit në aplikacionin ExpressVPN ju lejon qëndroni të lidhur me faqet lokale ndërsa jeni në VPN.

Gjithmonë mund të gjeni ndihmë, falë 24/7 mbështetje chat live. Provojeni pa rrezik duke përfituar nga garanci pa pyetje, 30-ditë garanci për kthimin e parave. 

Nëse doni të mësoni më shumë rreth ExpressVPN dhe karakteristikat e saj të përparuara, lexoni në rishikim i thelluar.

Garancia për kthimin e parave: Ytdo herë brenda 30 ditëve të para.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:
RTS, ESPN, Hulu, iPlayer të BBC, Netflix, HBO GO, YouTube, Video Prime Amazon, dhe Sling TV.

Mbështet përrua:
P2P mbështetur në të gjithë serverët.

ExpressVPN punon në këto pajisje:
Disa ruterë, Linux, Firefox, iOS, macOS, Android, Android TV, Chrome dhe Windows.

Shikoni Kampionatin Botëror të Hendbollit të IHF të Grave me ExpressVPN!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

CyberGhost ju ndihmon në lidhjet tuaja duke ofruar serverë të specializuar për nevojat tuaja. Nëse është një server për transmetimi, shfletimi ose përrua, CyberGhost mund t’ju lidhë.

Serverat në rrjetin CyberGhost janë të shkëlqyeshëm për marrja e blloqeve të kaluara gjeografike.

Ajo gjithashtu ofron serverë të specializuar konfiguruar për transmetuesit specifikë. Kur zgjedh një nga këto sisteme, je garantoi një lidhje me transmetuesin që zgjidhni për transmetimin e kampionatit të hendbollit.

Mund të lidheni me CyberGhost deri në shtatë pajisje menjëherë. Dhe kur të lidheni, ju keni mbi 5,500 serverë për të zgjedhur.

Ju keni gjithashtu një zgjedhje të torrenting-specializuara serverat e personalizuara për aktivitetet tuaja P2P.

CyberGhost ofron mbështetje përmes chat live. Nëse vendosni të provoni një shërbim tjetër, mund të merrni një rimbursim të plotë brenda 45 ditë.

tonë rishikim ekspertësh ka edhe më shumë informacion mbi CyberGhost dhe gjithçka ofron.

Garancia për kthimin e parave: 14 ditë ose 45 ditë bazuar në plan.

CyberGhost mund të zhbllokojë:
RTS, FOX Sports, ESPN, Sling TV, Amazon Prime Video, CBS All Access, NBC, dhe YouTube.

Mbështet përrua:
Serverat e përkushtuar për torrent janë në dispozicion.

CyberGhost punon në këto pajisje:
Windows, Chrome, Firefox, Amazon Fire TV Stick, macOS, Android, iOS, Linux, Android TV dhe disa ruterë.

Shikoni Kampionatin botëror të hendbollit të IHF me CyberGhost!

përmbledhje

Ju duhet të jeni gati kur fillon Kampionati botëror i hendbollit IHF i Grave. Me një VPN, ju mund t’i shihni lojrat pa marrë parasysh se ku shkoni. Regjistrohu sot dhe kap çdo gol nga 30 nëntori deri më 15 dhjetor.

Nëse keni probleme të vendosni një VPN, unë mund t’ju ndihmoj. Rekomandoj NordVPN. Ajo ka një rrjet të shpejtë me shumë karakteristika të përparuara me një çmim të arsyeshëm.

Bëni çmimin edhe më të mirë me një kupon nga faqja jonë e marrëveshjeve VPN.

Leximi më tej

Nëse doni të mësoni më shumë rreth VPN, ju rekomandoj të lexoni artikujt e mëposhtëm:

 • VPN-të më të mira për Evropën – për sigurinë, transmetimin dhe shpejtësinë
 • VPN me të vërtetë të Vërtetë për Evropën
 • VPN-të më të mira për Gjermani – për Siguri, Streaming dhe Speed
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me