Shikoni FOX Online nga Kudo në 2020 | Hack i shpejtë, i sigurt dhe i thjeshtë


Kanali në internet i FOX, FOX TANI, është i mbushur me sitcoms, drama FX, sporte dhe filma. Pavarësisht nëse e doni shikimin e Family Guy, Empire, ose Beat Shazam, rrjeti është një element kryesor në shumicën e familjeve amerikane.

Megjithatë, kur udhëtoni jashtë Shteteve, ju keni një problem. Geoblocks FOX bllokon përmbajtjen e saj jashtë SH.B.A. për të parandaluar transmetimin nga shikuesit jo-Amerikanë.

E vetmja mënyrë për të shikoni FOX nga kudo në botë është me një VPN; VPN-të munden anashkalojë gjeo-kufizimet dhe zhbllokoni përmbajtjen e FOX.

Si të shikoni FOX nga kudo: Udhëzues i shpejtë

 1. Zgjidhni një VPN me serverë në SH.B.A. Ne mendojmë se NordVPN është më i miri për transmetimin FOX.
 2. Shkarkoni dhe instaloni VPN.
 3. Lidhu me një server në SH.B.A..
 4. Drejtohuni në faqen e internetit FOX dhe filloni transmetimin!

Shikoni FOX Tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë FOX

Për shkak të kufizimeve të licencimit, vetëm shikuesit brenda Shteteve të Bashkuara lejohen të transmetojnë FOX TANI. FOX vendos gjeo-kufizimet për përmbajtjen e saj për të parandaluar që dikush nga jashtë SHBA të fitojë qasje.

Kjo mund të jetë zhgënjyese nëse udhëtoni jashtë Amerikës dhe dëshironi të merrni vesh me shfaqjet që shihni në shtëpi.

Një VPN mund t’ju ndihmojë të merrni rreth këtij problemi. VPN mund të anashkalojnë gjeo-kufizimet dhe zhbllokojnë përmbajtjen. Ata e bëjnë këtë duke bërë gjeo-spoof vendndodhjen tuaj.

FOX përcakton se ku jeni bazuar në adresën tuaj IP. Kur lidheni me një VPN, trafiku juaj rivotohet përmes një serveri VPN në një lokacion tjetër – në këtë rast, SH.B.A. Kur futni FOX përmes një VPN, adresa juaj e vërtetë e IP do të fshihet, dhe faqja e transmetimit do të shohë një nga adresat IP të ofruesit VPN në SH.B.A. në vend.

E vetmja gjë që duhet të bësh është lidheni me një server VPN në SH.B.A., dhe ju mund ta mashtroni FOX të mendoni se aty ku jeni.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

Kur një VPN rivarron trafikun tuaj, e bën këtë përmes një anijeje tunel i koduar. Kjo do të thotë që jo vetëm që adresat IP tuaj janë të fshehura, por gjithashtu të dhënat tuaja mbahen gjithashtu plotësisht private.

Kur nuk jeni të mbrojtur, palët e treta si agjensitë qeveritare, ofruesit e shërbimeve të internetit (ISP), ndërmarrjet e reklamimit dhe madje edhe hakerat mund të ju gjurmoni përreth internetit. Përdorimi i një VPN ju mbron nga ndjekja, monitorimi, hakimi dhe phishing.

Parandalimi i ISP-së tuaj nga monitorimi i sjelljes tuaj në internet mund të jetë veçanërisht i dobishëm për transmetimin. Disa ISP ngacmojnë shpejtësinë tuaj nëse ata mendojnë se po përdorni shumë bandwidth. Një VPN do parandaloni ISP-në tuaj të zbulojë zakonet tuaja të transmetimit, duke e bërë më pak të ngjarë të ngadalësojë lidhjen tuaj.

Disa nga ofertat më të mira VPN bllokues të integruar dhe bllokues të malware, të cilat mbrojnë pajisjen tuaj nga të gjitha llojet e softverëve me qëllim të keq nga viruset te spyware, për të mos përmendur shfaqje të bezdisshme gjatë shfaqjes tuaj të preferuar.

5 VPN më të mira për shikimin e FOX

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

NordVPN ka më shumë se 1800 serverë në të gjithë SHBA, duke e bërë atë VPN-në tonë më të rekomanduar për transmetimin FOX. Po ashtu ka serverë të optimizuar të transmetimit dhe SmartPlay DNS speciale, i cili automatikisht ju lidh me serverin më të mirë për zhbllokimin e FOX.

NordVPN është plotësisht i sigurt, me kriptim të shkallës ushtarake, VPN të dyfishtë, dy ndërprerës të vrasjeve, mbrojtje nga rrjedhja DNS dhe një politikë të papërshkueshme nga uji. Malware dhe reklamat janë të bllokuara nga veçoria CyberSec.

Do të keni mundësi të transmetoni FOX-in 6 pajisje njëkohësisht. Provojeni pa rrezikshmëri me një Garanci 30-ditore, e kthimit të parave.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni FOX me NordVPN!

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

Shpejtësia e VPN luan një pjesë të madhe në transmetimin e pandërprerë, kështu që është një lajm i mirë që ExpressVPN është VPN më e shpejtë që kemi testuar.

Ajo ka serverat në të gjithë SHBA, kështu që nuk do të keni asnjë problem për zhbllokimin e FOX. Eshte gjithashtu shumë e sigurt, me kriptim AES 256-bit, një ndërprerës opsional për vrasje, mbrojtje rrjedhje DNS dhe IPv6, dhe një politikë të besueshme për mos-shkrimet.

ExpressVPN është rishikuar mirë për opsionet e tij të personalizueshme dhe shpejtësinë e rrufesë. Provoje 5 pajisje me një Garanci 30-ditore, e kthimit të parave.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni FOX me ExpressVPN!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

CyberGhost ka gati 800 servera në të gjithë Shtetet dhe mund të zhbllokojë FOX lehtë. Ajo ofron profile të dedikuara për transmetim që automatikisht ju lidhin me serverin më të mirë për transmetimin e kanalit tuaj të zgjedhur. Shpejtësitë janë të shpejta dhe të besueshme mjaftueshëm për transmetim të qetë.

Ky VPN është gjithashtu të pajisur mirë për siguri. Karakteristikat përfshijnë kriptimin e shkallës ushtarake, një ndërprerës automatik vrasës dhe një politikë të rreptë të shkrimeve zero. Bllokuesit e integruar ndaloni reklamat, malware dhe gjurmuesit.

Jo vetëm që ofron CyberGhost 7 lidhje të njëkohshme, por gjithashtu ju jep një provë falas 24-orëshe dhe a 30-ditor, kthim parash garanci. Nuk është çudi që përdoruesit e vërtetë janë kaq të kënaqur me këtë VPN.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni FOX me CyberGhost!

4. Surfshark

Pajisjet e sipërfaqes

Nëse gjeni disa nga VPN më premiumë pak të kushtueshme, Surfshark vlerësohet shumë si një alternative e përballueshme.

Ky VPN ka servera në më shumë se 20 shtete, duke e bërë atë të shkëlqyeshëm për zhbllokimin e FOX. Ajo siguron shpejtësi që janë të shpejta dhe të besueshme mjaftueshëm për transmetim të mirë. Teknologji QuickConnect automatikisht ju merr në serverin më të shpejtë të disponueshëm në vendndodhjen tuaj të zgjedhur.

Mbrojtja e rrjedhjes DNS, shifrimi 256-bit AES, një ndërprerës automatik vrasës në të gjitha aplikacionet, dhe a politika pa log do t’i mbajë të dhënat tuaja të sigurta. Karakteristika të tjera të dobishme përfshijnë CleanWeb për bllokimin e malware dhe reklamave.

Më e mira nga të gjitha, Surfshark ju jep lidhje të pakufizuara të pajisjes nën një profil.

Zbuloni se si të merrni një gjykim falas të Surfshark-ut, ose provojeni atë pa rreziqe me një Garanci 30-ditore, e kthimit të parave.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Shikoni FOX me Surfshark!

5. PrivateVPN

Pajisjet PrivateVPN

PrivateVPN shpesh vlerësohet për faktin se është një VPN e thjeshtë dhe e lehtë për t’u përdorur, që është ideale për fillestarët. Profilet e përkushtuara të transmetimit lehtësoni shikimin e FOX, edhe nëse nuk jeni mësuar me VPN. Shpejtësi të mira dhe një lidhje e besueshme rrumbullakoni listën e arsyeve pse PrivateVPN është e shkëlqyeshme për transmetim.

Ju nuk duhet të shqetësoheni për vendosjen e parametrave komplekse të sigurisë; të gjitha tiparet e sigurisë janë paraprakisht, përfshirë kriptimi i shkallës ushtarake dhe mbrojtja e rrjedhjes DNS dhe IPv6.

Ju mund të provoni PrivateVPN në të gjithë 6 pajisje me një Gjykim falas 7 ditor dhe a Garanci 30-ditore, e kthimit të parave.

PrivateVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Shikoni FOX me PrivateVPN!

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

FOX ka shumë shfaqje të njohura, kështu që shanset janë të varura të paktën në njërën prej tyre. Pse nuk duhet të jeni në gjendje të shikoni, vetëm për shkak të vendndodhjes tuaj? Përgjigja është se nuk duhet të jesh, dhe për fat të mirë, një VPN si NordVPN do t’ju ndihmojë të merrni rreth geoblocks frustruese.

Gati për të filluar? Kontrolloni udhëzuesin tonë për të kërkuar gjykimin tuaj falas NordVPN dhe sigurohuni që të përdorni kodin tonë zbritje të NordVPN.

Shkoni përtej FOX me udhëzuesin tonë për zhbllokimin e Netflix SHBA.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map