Shikoni finalet e Davis Cup në internet nga kudo në vitin 2020

Tetëmbëdhjetë kombet luftojnë për lavdinë e tenisit nga 18-24 nëntor në finalen e Kupës Davis. Sfida e fundit sportive në skuadër e tenisit grumbullohet më e mira në botë kundër njëri-tjetrit për krenari kombëtare. Por nëse nuk jeni jashtë vendit gjatë turneut, mund ta humbni.

Me një VPN, nuk keni nevojë të humbisni një shërbim të vetëm. Udhëzuesi im i shpejtë ju tregon se si ju mund të shihni të gjitha veprimet nga La Caja Magica në Madrid.

Udhëzues i shpejtë – Shikoni Transmetimin e Australisë në Kanalin 9

Kanali 9 po tregon finalen e Kupës Davis në Australi. Për të parë Kupën Davis në Channel 9, ndiqni këto hapa:

  1. Zgjidhni një ofrues VPN me shpejtësi të lartë dhe serverë në Australi. une sugjeroj NordVPN për veçorinë e tij SmartPlay, e cila ju bën të kaloni geoblocks për të transmetuar tenis.
  2. Regjistrohuni dhe shkarkoni aplikacionin VPN, ekzekutoni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një server në Australi.
  3. Shkoni në www.9now.com.au regjistrohu. Është falas!
  4. Kur është koha për të parë turneun, regjistrohuni dhe kënaquni!

Shikoni finalet e Kupës Davis Tani!

Udhëzues i shpejtë – Shikoni transmetimin Francez në France TV Sport

France TV Sport po tregon finalen e Kupës Davis në Francë. Për të parë turneun në France TV Sport, ndiqni këto udhëzime hap pas hapi:

  1. Zgjidhni një shërbim VPN me shpejtësi të lartë dhe serverë në Francë. NordVPN ka shpejtësi të shkëlqyera për transmetimin e tenisit.
  2. Regjistrohuni për një VPN, instaloni aplikacionin, regjistrohuni dhe më pas zgjidhni një server France.
  3. Shkoni në sport.francetvinfo.fr/directs.
  4. Rrjedhin turneun!

Shikoni finalet e Kupës Davis Tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë finalet e Kupës Davis

Turneu më i madh vjetor në tenis në ekip ndodh në Madrid këtë vit, dhe ti nuk dëshiron ta humbasësh. Por nëse nuk jeni jashtë vendit, rrezikoni të humbni ndeshjet. Kjo është për shkak se transmetuesit nuk lejohen të tregojnë transmetimet e tyre jashtë vendndodhjeve të tyre.

Ju nuk mund të lejoni që Davis Cup të ju kalojë. Nëse jeni jashtë vendit, jeni bllokuar nga prurjet. Ajo që ju duhet është një mënyrë për të duket sikur je në të njëjtin vend si transmetuesi.

Një VPN mund ta bëjë këtë për ju. Kur të lidheni, ju zgjidhni vendndodhjen nëpër të cilën kalojnë rrugët tuaja të trafikut. Pastaj, kur lidheni me transmetuesin, ai e sheh vendndodhjen VPN si vendndodhjen tuaj dhe zhbllokon përmbajtjen.

Liria e Internetit është e juaja me një VPN. Dhe kështu është siguria e rrjetit.

VPN kodojnë të dhënat tuaja pasi kalon nëpër tunele të sigurta në internet. Kjo do të thotë që kushdo që përgjon trafikun tuaj të rrjetit nuk mund ta hapë atë dhe të shohë se çfarë po bëni.

Kjo ju mbron nga hakerat, qeveritë ose cybrerthieve që përpiqen të shohin aktivitetin tuaj në internet, duke ju dhënë paqe e mendjes në një botë të rrezikshme në internet.

Vetëm të jetë i sigurt për të zgjidhni një VPN më të vlerësuar. Një VPN premium maskon mirë, duke ju ndihmuar të shmangni të dy geoblocks dhe programet anti-VPN. Përdor encryption më të mirë për të mbroni të dhënat dhe identitetin tuaj nga spiunimi në internet.

Të gjitha përmbajtjet që dëshironi, sigurinë që ju nevojiten dhe internetin që meritoni. Kjo është ajo që ju jep një VPN. Regjistrohu sot tek lumë Davis Cup dhe shumë më tepër!

3 VPN më të mira për shikimin në finalet e Kupës Davis

1. NordVPN

nordvpndevices_optimized

Karakteristika të shkëlqyera dhe një rrjet të shpejtë me një çmim të arsyeshëm e bëjnë NordVPN një zgjedhje të shkëlqyeshme për të parë finalet e Kupës Davis.

NordVPN-së Karakteristika SmartPlay ju ndihmon të shkelni geoblocks dhe të mbani një lidhje të qëndrueshme në rrjedhën tënde. Ju qëndroni të lidhur me site si Channel 9 në Australi kudo që të jeni në botë.

Aplikacioni për NordVPN është shumë i lehtë për t’u përdorur. Thjesht zgjidhni një vend në hartën e rrjetit dhe lidheni përmes këtij vendi. Ti mundesh përdorni deri në gjashtë pajisje në cilindo prej serviseve të NordVPN.

Kriptimi i klasës ushtarake AES 256-bit mbron të dhënat tuaja në rrjetin NordVPN. Ju madje mund të drejtoni të dhënat tuaja përmes dy tuneleve të kriptimit me tipari Double VPN.

Karakteristika CyberSec ndihmon në mbrojtjen e pajisjes tuaj kundër reklamave dhe malware, duke e mbajtur atë të sigurt nga reklamat dhe përmbajtjet e dëmshme.

Ju gjithashtu merrni mbështetjen e një ndërprerës automatik vrasës dhe një politikë e rreptë e mos-logs–Fabrikat që i mbajnë të dhënat tuaja të mos bien në duar të gabuara.

Mbështetja është në dispozicion ose përmes emailit ose me Mundësia e bisedës live 24/7. Nëse ndryshoni mendim në lidhje me shërbimin brenda 30 ditësh, ju mund të merrni një rimbursim të plotë.

Mësoni më shumë rreth NordVPN kur lexoni rishikim i plotë i ekspertëve.

Garancia për kthimin e parave: Ando herë brenda 30 ditëve.

NordVPN mund të zhbllokojë:
Eurosport, Sportsnet, ESPN, iPlayer të BBC, YouTube, Sling TV, Amazon Prime Video, HBO GO dhe Hulu.

Mbështet përrua:
Servers specialiteti P2P janë në dispozicion.

NordVPN punon në këto pajisje:
Firefox, Windows, macOS, Linux, Chrome, iOS, Android, Android TV dhe disa ruterë.

Shikoni finalet e Kupës Davis Me NordVPN Tani!

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

Vazhdimi i një rryme HD kërkon shumë shpejtësi. ExpressVPN ka disa nga shpejtësia më e mirë e lidhjes në tregun VPN.

Shpejtësitë në rrjetin ExpressVPN ju ndihmojnë shmangni problemet e buffering gjatë transmetimit turneu i tenisit dhe shumë më tepër. Aftësia e saj për të thyej geoblocks e lehtëson lidhjen në faqet si France TV Sport.

Mund të qëndroni të lidhur me pajisjet lokale me ExpressVPN. Tipar i ndarjes së tunelit ju lejon për të ndarë trafikun tuaj midis VPN dhe lidhjes tuaj lokale. Ju madje mund të zgjidhni midis pesë protokolleve të rrjetit.

Kriptimi AES 256-bit mbron të dhënat tuaja pasi lidhet me ndonjë nga të gjitha 3,000 servera në 94 vende. Ky kodim i shkallës ushtarake mban hakerat dhe poshtëruesit e tjerë nga qasja në të dhënat tuaja, duke ju lejuar të qëndroni anonim në internet.

Rrjeti i Rrjetit, ndërruesi i vrasjes së ExpressVPN, nuk lejon të dhënat tuaja ndonjë ekspozim nëse lidhja juaj në internet dështon. Megjithatë, kjo nuk është e disponueshme në pajisjet e lëvizshme.

Shijoni turneun e tenisit deri në pesë pajisje njëkohësisht me pajtimin tuaj ExpressVPN.

Nëse hasni në probleme, mund të varet 24/7 mbështetje chat live. Provoni këtë premium VPN pa rrezik garancia për 30 ditë kthim parash.

tonë rishikim i thelluar ofron edhe më shumë informacione rreth ExpressVPN dhe çfarë mund të bëjë për ju!

Garancia për kthimin e parave: Brenda 30 ditëve nga pajtimi.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:
Sportsnet, ESPN, Eurosport, DAZN, Sling TV, iPlayer BBC, Hulu, Amazon Prime Video, Netflix, dhe YouTube.

Mbështet përrua:
Të gjithë serverët mbështesin P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:
Disa ruterë, Android, macOS, iOS, Windows, Firefox, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni finalet e Kupës Davis me ExpressVPN Tani!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

CyberGhost bën lidhjen e lehtë duke siguruar serverë specialiteti për transmetim dhe përrua. me shtatë lidhje të njëkohshme lejohen të përdoren me mbi 5.700 serverë të CyberGhost në 89 vende, ju mund të shkoni pothuajse kudo nga kudo.

çdo server i dedikuar për transmetim siguron një lidhje të optimizuar për një transmetues specifik. Thjesht lidheni me serverin për një transmetues dhe ju shmangni kufizimet gjeografike dhe mbani një rrjedhë të qëndrueshme në faqet si Sportsnet ose Eurosport. Asnjëherë nuk ju mungon një moment i Davis Cup!

Rrjeti CyberGhost mban informacionin tuaj të sigurt me kodimin AES 256-bit. Për një mbrojtje edhe më shumë, aplikacioni bllokon reklamat, ndjekjen e programeve kompjuterike dhe përmbajtjen me qëllim të keq nga sistemi juaj.

Politika e saj për mos-logs siguron asnjë nga aktivitetet e tua të shfletimit ose transmetimit nuk mbetet në server sapo të kyçeni. Kjo ju jep paqe më shumë mendje rreth Siguria në internet e CyberGhost.

Nëse keni një problem, mbështetja për bisedën e drejtpërdrejtë të CyberGhost është në dispozicion.

Ju mund të merrni një rimbursim të plotë brenda 14 ditë ose 45 ditë, bazuar në planin tuaj.

Shikoni në tonë rishikim gjithëpërfshirës i ekspertëve për të mësuar më shumë rreth veçorive të sigurisë dhe transmetimit të CyberGhost.

Garancia për kthimin e parave: Planet e shkurtra ofrojnë 14 ditë, planet 6-mujore ose më të gjatë ofrojnë 45 ditë.

CyberGhost mund të zhbllokojë:
ESPN, Eurosport, Sportsnet, Netflix, Hulu, Amazon Prime Video dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:
Serverat e përkushtuar për torrent janë në dispozicion.

CyberGhost punon në këto pajisje:
iOS, Linux, Amazon Fire TV Stick, Windows, Firefox, Android TV, macOS, Chrome, Android dhe disa ruterë.

Shikoni finalet e Kupës Davis Me CyberGost Tani!

përmbledhje

Turneu më i madh në tenisin e meshkujve është rikthyer më 18 nëntor. Shpresat kombëtare po kalojnë në çdo shërbim dhe breshëri deri më 24 nëntor. Me një VPN, ju mundeni shikoni çdo kravatë dhe gome nga Madridi.

Keni probleme në zgjedhjen e një VPN që është e përshtatshme për ju? Rekomandoj NordVPN për sigurinë dhe shpejtësinë e saj. Sshtë zgjedhja ime # 1 për të transmetuar Davis Cup.

Nëse dëshironi pak më shumë nxitje, kurseni në pajtimin tuaj duke përdorur një prej nesh Kuponat VPN.

Leximi më tej

Ne mund t’ju ndihmojmë të gjeni VPN më të mira për Francën.

Dëshironi të shikoni më shumë televizione në Mbretërinë e Bashkuar? Shikoni udhëzuesin tonë për VPN më të mira për Mbretërinë e Bashkuar.

Mënyra super të lehta dhe të shpejta për (REALY) për të fshehur IP-në tuaj ju ndihmon të maskoni adresën tuaj IP me një VPN.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me