Shikoni ESPN Live Edhe nëse jeni jashtë SH.B.A. në vitin 2020


Pavarësisht nëse është NBA ose NFL, Wimbledon ose Kupa e Botës, nëse jeni një tifoz sportiv, ne e dimë se do të bëni gjithçka për të parë ESPN.

por çfarë bëni nëse preferoni të mos regjistroheni në një rrjet kabllor? Po sikur të doni të shikoni në lëvizje ose gjatë udhëtimit jashtë vendit?

Ka disa mënyra për të hyrë në të gjithë ESPN. megjithatë, Vetë ESPN është gjeo-bllokuar, që e bën atë në dispozicion vetëm në SH.B.A. Nëse përpiqeni të përdorni shërbimet e tij nga kudo tjetër, do të merrni një mesazh gabimi duke thënë vetëm atë. Kaq e bezdisshme, apo jo?

Ne nuk duam që ju të humbasë atë lojë, kështu që ne do t’ju tregojmë se si mund të shikoni ESPN në çdo kohë, pa marrë parasysh se ku je në botë. Ju madje mund të filloni të shikoni tani, nëse ju pëlqen. Ju nuk do të besoni se sa e lehtë është.

Si të Shikoni Shpejt ESPN

 1. Zgjidhni një VPN, regjistrohu dhe instalo aplikacionin. Ne rekomandojme Cyberghost– një VPN e shpejtë për transmetim – dhe mund ta provoni për 30 ditë, pa rrezik.
 2. Lidhu me një server në SH.B.A.
 3. Shkoni në Uebfaqja ESPN, krijoni një llogari dhe filloni të shikoni.

Po, është kaq e thjeshtë!

Merrni një VPN për ESPN

Pse keni nevojë për një VPN

Ka më shumë se një mënyrë për të parë ESPN. megjithatë, është i arritshëm vetëm nga SH.B.A., do të thotë që nëse përpiqeni të shikoni nga kudo tjetër në botë, do të tregojë se IP juaj po vjen nga një vend tjetër dhe do të bllokohet.

Një VPN ju lejon të lidheni me një server në SH.B.A., duke fshehur IP-në tuaj të vërtetë dhe duke e zëvendësuar atë me një IP të ndryshëm në vendin që ju zgjidhni. Me fjalë të tjera, ajo ndryshon vendndodhjen tuaj virtuale nga ku jeni në të vërtetë në vendndodhjen e serverit me të cilin jeni lidhur.

Pasi të lidheni me një server VPN në SH.B.A., do të zbulohet adresa IP e SHBA e VVV-së dhe do t’ju jepet qasje në çdo shërbim të bllokuar gjeo.

Kjo metodë funksionon për pothuajse çdo shërbim gjeo-të kufizuar në internet. Për më tepër, VPN kodon të gjithë trafikun tuaj online për të mbrojtur privatësinë dhe sigurinë tuaj në internet. Jo vetëm që do të jeni në gjendje të anashkaloni kufizimet gjeo-je, por do të jeni gjithashtu të sigurt dhe anonim në internet.

VPN-të më të mira për të hyrë në ESPN

Ndërsa ka shumë VPN të panumërta në treg këto ditë, jo të gjithë janë të përshtatshëm për të hyrë në shërbimet me bazë në SH.B.A. si ESPN. Ajo që ju duhet është një VPN që ka servera të ndryshëm në të gjithë SH.B.A..

Mbani në mend se shumica e VPN mbrojnë sigurinë tuaj në internet, privatësinë dhe lirinë me koston e shpejtësisë. Transmetimi i drejtpërdrejtë kërkon një lidhje të shpejtë në internet; ju nuk dëshironi të prisni për buffering ndërsa jeni duke parë ndeshjen më të rëndësishme të sezonit në ESPN! Ju duhet një VPN e shpejtë që flakëron dhe nuk do të ngadalësojë shpejtësinë e lidhjes suaj. Boshllëqet mund të ndryshojnë nga një ofrues tek një tjetër.

Karakteristika të tjera të rëndësishme që do të dëshironi janë një lidhje e qëndrueshme, një nivel i lartë i kriptimit dhe aftësia për të anashkaluar masat anti-VPN të marra nga disa faqe në internet.

Marrja e VPN e duhur për ESPN mund të jetë një proces që kërkon kohë, por nuk shqetëson. Ne i bëmë të gjitha hulumtimet për ju dhe përpiluam një listë të VPN-ve më të mira për transmetimin ESPN.

Siguruesi i Rendit Vlerësimi ynë i Përdoruesit
Zgjedhja e redaktorit 4.8 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
2 5.0 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
3 4.9 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
4 4.8 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
5 4.7 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin

Si të shikoni ESPN duke përdorur CyberGhost VPN

Për dallim nga VPN-të e tjera, CyberGhost ka një veçori shumë unike të bërë posaçërisht për zhbllokimin e faqeve të internetit të rrjedhës së bllokuar gjeo-të tilla si ESPN. Kjo veçori e bën tërë procesin shumë më të thjeshtë. Le të shohim se si bëhet

1. Mbyllni shfletuesin tuaj nëse është i hapur, dhe hapni aplikacionin CyberGhost.

2. Klikoni në “Zhbllokoni Streaming” dhe kërkoni ESPN në fushën e kërkimit më sipër

3. Klikoni në dritaren ESPN

Shënim: Në këtë pikë, aplikacioni CyberGhost do të konfigurojë automatikisht cilësimet e tij të lidhjes për të qenë në gjendje të lidhet me serverin më të përshtatshëm VPN në mënyrë që të hyni në ESPN.

4. Prisni ndërsa CyberGhost krijon një lidhje

5. Sapo të vendoset lidhja, aplikacioni do të hapë automatikisht faqen e internetit të ESPN dhe do të keni akses të plotë

Urime! Tani po shikoni ESPN.

Siç u përmend më parë, CyberGhost ju lejon të zgjidhni thjesht shërbimin e transmetimit që dëshironi të zhbllokoni nga brenda aplikacionit dhe kjo bën pjesën tjetër. Pasi të zgjidhni shërbimin, aplikacioni lidhet automatikisht me serverin më të përshtatshëm dhe hap faqen e internetit.

Kjo metodë është shumë e dobishme për përdoruesit që tashmë kanë një abonim në ESPN ose të keni një kartë krediti amerikane. Sidoqoftë, nëse nuk i përmbushni këto kërkesa, prapë mund të shikoni ESPN, por përmes Sling TV, e cila ju lejon të krijoni një llogari pa pasur nevojë për një kartë amerikane. Ky artikull ju tregon se si.

Ka shumë gjëra që po ndodhin sot në botën e sportit, por tani nuk do të të marrë malli!

Të shqetësuar për shpenzimin e shumë parave për një shërbim VPN? Epo, jo! Kurseni kohë dhe hidhni një sy në marrëveshjet dhe kuponat më të nxehta të VPN.

Ju gjithashtu mund të dëshironi:

 • Si të shikoni NBC Sports live nga kudo
 • Shikoni sezonin NFL 2018-2019 TANI në 4 hapa të thjeshtë, të provuar
 • VPN-të më të mira
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map