Shikoni DirecTV Online nga Kudo | Easy Streaming Hack në vitin 2020

DirecTV dhe faqja e saj në internet e transmetimit DirecTV TANI janë rritur në popullaritet tek audienca amerikane. Faqja në internet ofron qasje në një gamë të madhe kanalesh përfshirë Comedy Central, HBO dhe STARZ.

Sidoqoftë, kur pajtimtarët udhëtojnë jashtë SH.B.A.-së, ata zbulojnë se nuk mund të përdorin më shërbimin për të cilin paguajnë.

Kjo është për shkak se DirecTV geoblocks përmbajtjen e saj në internet.

Nëse doni të shikoni DirecTV ndërsa jeni larg nga shtëpia – ose jetoni jashtë SH.B.A.-së dhe thjesht doni qasje në të gjitha këto kanale të shkëlqyera – do t’ju duhet një VPN.

VPN-të janë të afta të gjejnë kufizime gjeo-gjeografike, duke ju lejuar të shikoni DirecTV nga kudo.

Udhëzues i shpejtë: Si të shikoni DirecTV nga kudo

 1. Gjeni një VPN që ka serverat në SH.B.A.. NordVPN ka mbi 1,800 dhe është VPN më e mirë për transmetim.
 2. Shkarkoni dhe instaloni aplikacioni i duhur VPN për pajisjen tuaj.
 3. Lidhu me një server në SH.B.A..
 4. Identifikohu ose regjistrohu te DirecTV dhe kënaquni!

Shikoni DirecTV Tani!

Si të regjistroheni për DirecTV

 1. Shkoni në faqen e internetit të DirecTV dhe klikoni “Filloni transmetimin”.
 2. Zgjidhni paketën e duhur për ju, plus çdo shtesë ose oferta.
 3. Vendosni informacionin tuaj te Krijo nje llogari.
 4. Vendosni informacionin tuaj të pagesës.
 5. Filloni transmetimin!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë DirecTV

Në mënyrë që të respektojnë ligjet ndërkombëtare të licencimit, shumë site streaming duhet të kufizojnë gjeo-përmbajtjen e tyre. Meqenëse DirecTV është një kompani amerikane, ajo geoblocks çdo shikues që transmeton nga kudo jashtë SH.B.A..

Kjo mund të jetë veçanërisht zhgënjyese për klientët amerikanë që paguajnë një tarifë abonimi, por nuk mund të hyjnë në shërbim kur janë larg shtëpisë.

Për fat të mirë, nuk do të duhet të shkoni pa shfaqjet tuaja të preferuara vetëm sepse udhëtoni ose nuk jetoni në Shtetet e Bashkuara. Ju mund të anashkaloni geoblocks të DirecTV duke përdorur një VPN.

Mënyra e vetme që DirecTV mund të tregojë se nga po kaloni është duke shikuar adresën tuaj IP. Përdorimi i një VPN maskon adresën tuaj IP dhe e zëvendëson atë me një adresë IP bashkangjitur një serveri VPN në një vend tjetër.

nëse ti lidheni me një server VPN në Shtetet, do të duket sikur po streaming nga atje kur hyni në DirecTV. Siti i transmetimit do të mendojë se jeni i vendosur në SH.B.A. dhe zhbllokoni automatikisht të gjithë përmbajtjen e saj.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

VPN-të kanë të gjitha llojet e përdorimeve përveç zhbllokimit të përmbajtjes së transmetimit.

Nëse udhëtoni shumë, mund të gjeni se duhet të regjistroheni në pikat e nxehta publike wi-fi rregullisht. Këto qendra të nxehta janë zakonisht të pasigurta dhe mund t’ju lënë të prekshëm ndaj një numri të kërcënimet në internet si phishing ose hacking.

Kur lidheni me një VPN, ajo kodon automatikisht të gjitha të dhënat tuaja. Kjo do të thotë që asnjë palë e tretë me qëllim të keq nuk do të jetë në gjendje të përgjojë trafikun tuaj ndërsa jeni i lidhur me një Wi-Fi të hapur.

Edhe kur jeni në rrjetin tuaj në shtëpi, ky enkriptim mund mos lejoni që dikush t’ju monitorojë ose gjurmojë ndërsa shfletoni internetin.

Kompanitë e reklamimit, media sociale dhe agjensi të tjera do të jenë të gjitha bllokuar nga spiunimi për ju dhe ruajtjen ose shitjen e informacionit tuaj.

Nëse jeni veçanërisht të shqetësuar për malware dhe spyware, mund të kërkoni gjithashtu një VPN që përfshin bllokues të integruar të malware. Këto lloj bllokuesish zakonisht parandaloni reklamat e bezdisshme pop-up, shumë.

5 VPN më të mira për shikimin e DirecTV

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

NordVPN është VPN me vlerësimin më të mirë për transmetim. Serverdo server është optimizuar për transmetim dhe teknologjia SmartPlay e VPN është krijuar për të lidhen automatikisht me serverin më të mirë për transmetimin e shërbimit tuaj të zgjedhur.

Më e mira nga të gjitha, NordVPN ka mbaruar 1800 serverë në SH.B.A. kështu që do të keni mundësi të zhbllokoni lehtësisht DirecTV.

Shpejtësi të shkëlqyera dhe malware i zgjuar dhe softveri CyberSec i bllokuar reklamat të dy garantojnë transmetim të qetë.

Masat shtesë të sigurisë përfshijnë Kriptimi i klasës ushtarake AES 256-bit, dyfish VPN, Mbrojtja e rrjedhjes DNS, dy çelsa vrasës, dhe një jo-shkrimet politikë mund të besosh.

Provoni DirecTV-në deri në 6 pajisje nën një licencë tani me NordVPN 30 ditë garanci për kthimin e parave.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni DirecTV me NordVPN!

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

Disa VPN mund të ngadalësojnë lidhjen tuaj të internetit, por jo ExpressVPN. Ky VPN ka shpejtësi rrufeje ju duhet të transmetoni DirecTV pa irrituar buffering. Jo vetëm që ExpressVPN është shumë e lavdëruar për shpejtësinë e saj, por ishte edhe VPN më i shpejtë në testet tona të shpejtësisë.

Siguria e ExpressVPN është po aq e lartë sa shpejtësia e saj. Kriptimi i shkallës ushtarake, tunelimi i ndarë, një ndërprerës vrasës, dhe mbrojtja e rrjedhjeve DNS dhe IPv6 do të jenë të gjitha sigurohuni që të dhënat tuaja mbahen private. VPN politika pa log është mbështetur nga Teknologji e besuarServer.

Ju do të kënaqeni lidhje e njëkohshme për 5 pajisje me ExpressVPN – provojeni tani me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni DirecTV me ExpressVPN!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

CyberGhost ka 780+ serverë në të gjithë SHBA kështu që nuk do të keni problem të zhbllokoni DirecTV.

Profilet e përkushtuara të transmetimit do t’ju lidhë automatikisht me serverin më të mirë të optimizuar në rrjedhën në vendndodhjen tuaj të zgjedhur. Shpejtësitë e CyberGhost janë gjithashtu të besueshme dhe të mjaftueshme për transmetim të këndshëm.

Ndërsa shikoni DirecTV, do të mbroheni siguria e shkallës ushtarake si shifrimi i AES 256-bit, një ndërprerës automatik vrasës dhe një politikë e rreptë e shkrimeve zero. Reklamat, malware dhe gjurmuesit bllokohen automatikisht.

Me një Gjykim falas 24-orësh dhe a 30 ditë garanci për kthimin e parave, do të keni kohë të mjaftueshme për të zbuluar pse përdoruesit e vërtetë e duan CyberGhost. Ju madje mund të shijoni para nga shërbimi me një kupon zbritje të CyberGhost.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni DirecTV me CyberGhost!

4. Surfshark

Pajisjet e sipërfaqes

Dëshironi një i shpejtë, i lehtë dhe i lirë mënyrë për të transmetuar DirecTV? Paraqitja: Surfshark. Ky VPN i vogël mund të mos ketë një rrjet aq të madh sa ofruesit e tjerë, por ai ka serverat në mbi 20 shtete në SH.B.A.. Karakteristika e tij QuickConnect do të jetë madje lidhen automatikisht me serverin më të shpejtë për transmetim.

Surfshark është i njohur për përdoruesit sepse ofron lidhje të pakufizuara të njëkohshme nën një licencë. Ai gjithashtu krenohet me shumë karakteristika të dobishme si ajo softuer malware, reklamimi, ndjekjeje dhe phishing, CleanWeb.

Test Surfshark jashtë për një muaj me një 30 ditë garanci për kthimin e parave dhe shijoni para nga abonimi juaj me një kupon zbritje të Surfshark.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Shikoni DirecTV me Surfshark!

5. PrivateVPN

Pajisjet PrivateVPN

Ju nuk duhet të jeni ekspert i VPN për të transmetuar DirecTV nga jashtë SH.B.A. Gjithçka që ju nevojitet është një shërbim i thjeshtë dhe i lehtë për t’u përdorur si PrivateVPN.

PrivateVPN është tejet miqësor për përdoruesit nga instalimi në lidhje. VPN madje ofron një shërbimi i instalimit në distancë nëse keni nevojë për ndihmë shtesë. Aplikacionet vendosen të gjitha automatikisht me veçori të sigurisë si kriptimi i shkallës ushtarake dhe mbrojtja e rrjedhjes DNS dhe IPv6.

Pavarësisht se janë të thjeshtë, përdoruesit e PrivateVPN e përshkruajnë atë si të fuqishëm. Ajo ka serverë të vendosur në të gjithë SH.B.A. dhe siguron profile të dedikuara për transmetim për ta bërë shikimin e DirecTV të shpejtë dhe të lehtë.

PrivateVPN ofron një provë falas 7-ditore dhe një 30 ditë garanci për kthimin e parave për t’ju ndihmuar të vendosni nëse ju pëlqen.

PrivateVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Shikoni DirecTV me PrivateVPN!

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

Mos u ndërroni nga geoblocks. Shijoni shërbimin DirecTV për të cilin paguani, nga kudo në botë, duke shkarkuar një VPN të besueshëm si NordVPN ose një nga rekomandimet tona të tjera.

Sapo të merrni VPN tuaj duke punuar, pse të mos kënaqeni me përmbajtjen në Hulu dhe Netflix gjithashtu?

Dëshironi të dini më shumë rreth asaj se si funksionojnë gjeo-kufizimet? Këtu është udhëzuesi ynë i plotë për geoblocking dhe si ta rrethoni.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me