Shikoni Carnival Row Sezoni 1 Nga Kudo në vitin 2020!


Nëse jeni në kërkim të një aventure fantazie për të mbushur atë boshllëk të Game of Thrones, mos kërkoni më larg se Carnival Row. Bashkohuni me Orlando Bloom dhe Cara Delevingne për këtë përzierje unike të misterit të vrasjeve dhe përrallës steampunk. Sezoni 1 po transmeton tani!

Shfaqja është në dispozicion ekskluzivisht në Amazon Prime Video. Por Amazon kufizimet territoriale thotë miliona shikues mungojnë në argëtim.

Kjo është për shkak Amazon kufizon përmbajtjen që përdoruesit e huaj mund të qasen. Përmes një procesi të quajtur geoblocking, Amazon mund gjurmoni vendndodhjen e përdoruesve të saj dhe mohojnë hyrjen te shikuesit në vende dhe territore të caktuara.

Mos u shqetëso pse – pavarësisht se ku je në botë, mundesh hyrja në karnaval Row Sezoni 1 dhe i gjithë katalogu i Amazon Prime Video duke përdorur një premium VPN.

nga duke maskuar adresën tuaj IP dhe duke ju lidhur me një server të largët në një vend të aprovuar nga Amazon, një VPN mund t’ju ndihmojë hyr në përmbajtje gjeo-të kufizuar nga kudo.

Në këtë udhëzues, ne do t’ju tregojmë si të shikoni të gjithë sezonin e parë të Carnival Row me një VPN. Ne gjithashtu do t’ju japim rekomandimet tona për këtë VPN më të mira për transmetimin e shfaqjes.

Udhëzues i shpejtë – Si të shikoni Rreshtin e Karnavalit në Amazon Prime Video

 1. Zgjidhni një VPN me shpejtësi të lartë me serverë në SH.B.A. – ExpressVPN zhbllokon Amazon Prime Video.
 2. Shkarkoni dhe instaloni programin tuaj VPN.
 3. Lidhu me një server amerikan.
 4. Hyni në Amazon Prime Video dhe kënaquni!

Filloni të transmetoni rreshtin e karnavaleve tani!

Udhëzues i shpejtë – Si të regjistroheni për Amazon Prime Video

Përdoruesit e rinj mund të shijojnë një gjykim falas 30-ditor i Amazon Prime Video. Ja si.

 1. Lidhuni me një server amerikan përmes VPN tuaj dhe vizitoni Amazon.com.
 2. Klikoni në “Provimin falas 30-ditësh në Amazon Prime.”
 3. Vendosni të dhënat tuaja personale dhe informacionin e pagesës.
 4. Filloni të transmetoni mijëra filma dhe shfaqje TV!

Përdoruesit mund të anulojnë gjykimin e tyre 30-ditor në çdo moment pa ndonjë kosto shtesë.

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Row karnaval

Megjithëse Amazon është një nga kompanitë më të mëdha të teknologjisë në botë, i saj Biblioteka e përmbajtjes së Prime Video ndryshon në varësi të vendit ku jeni. Në fakt, për shkak të çështjeve të së drejtës së autorit dhe licencimit, Amazon përdor geoblocking për të kufizuar hyrjen në shumicën e titujve të tij, përfshirë karnaval Row.

Dhe për një kompani aq të madhe sa Amazon, është jashtëzakonisht e lehtë të përcaktosh vendndodhjen e përdoruesve të saj. Amazon e bën këtë marrjen dhe gjetjen e adresës tuaj IP sa herë që hyni. Kështu që brenda sekondave, Amazon njeh atë pajisje që po përdorni dhe ku po e përdorni, dhe më pas potencialisht mund t’ju mohojë qasjen.

Por nga duke fshehur adresën tuaj IP dhe duke i fshehur të dhënat tuaja të fshehura, një VPN mund t’ju ndihmojë anashkaloni gjeo-kufizimet e Amazon dhe sigurohuni që të mos e humbni kurrë një episod të serialit tuaj të preferuar.

Si? Epo, a VPN krijon një tunel të sigurt që kodon të dhënat tuaja. Kur hyni në Amazon Prime Video përmes një VPN, informacioni juaj kalon nëpër atë tunel në një server i largët në një vendndodhje tjetër. Ai server pastaj maskon adresën tuaj IP dhe fsheh vendndodhjen tuaj të vërtetë.

Kështu që kur lidheni me një server amerikan përmes një VPN, Amazon do të mendojë se po shikon nga një pajisje brenda SH.B.A.. Në këtë mënyrë ju mundeni anashkalojë geoblock dhe shikoni Carnival Row nga kudo.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

Kur bëhet fjalë për të hyrë në përmbajtje të bllokuar, VPN janë praktike, efikase dhe efektive. Pavarësisht nëse dëshironi të përdorni filma jashtë shtetit ose të shikoni shfaqjen tuaj të preferuar televizive ndërsa jeni me pushime, ato janë një mjet i shkëlqyeshëm.

Por ato janë gjithashtu një mënyrë e shkëlqyeshme për të siguruar tuajin aktiviteti i internetit qëndron i sigurt dhe i sigurt.

Me gjithnjë e më shumë kompani që mbajnë shënimin e të dhënave tuaja, tuaj informacioni i ndjeshëm mund të ekspozohet hakerat, mashtruesit, mbikëqyrja e qeverisë, dhe me shume. Por një VPN mund të ndryshojë gjithçka.

Shumë VPN premium përdorin kriptimi standard-ushtarak për të siguruar që të dhënat tuaja të qëndrojnë të fshehura nga sytë e çmendur. Duke përdorur një mund jepni hyrjet, fjalëkalimet dhe historinë e shfletimit një shtresë shtesë të sigurisë.

Për më tepër, me adresën tuaj IP të fshehur, mundeni shijoni shfletimin pa e rrezikuar identitetin tuaj. Thjesht, një VPN është mënyra më e mirë për të shijoni një internet të pakufizuar në mënyrë të sigurt, të sigurt dhe në mënyrë anonime.

Tani që e dini se çfarë është në gjendje një VPN, është koha për të gjetur VPN-të më të mira për transmetimin e karnaval Row në Amazon Prime Video.

3 VPN më të mira për shikimin e rreshtit të karnavaleve

1. ExpressVPN

Kur shikoni Carnival Row, gjëja e fundit që dëshironi është buffering. Me shpejtësi super të shpejtë të shkarkimit, Bandwidth i pakufizuar, dhe ndërrimi i pakufizuar i serverit, ExpressVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme për transmetimin e shfaqjes.

Dhe me mbi 3,000 servera në 94 vende, përfshirë SH.B.A., është një bast i sigurt për të kaluar geoblocks e Amazon Prime Video nga kudo.

Për më tepër, do të kënaqeni mbrojtje udhëheqëse e industrisë faleminderit të ExpressVPN Kriptimi AES me 256-bit, një politika pa log, një ndërprerës automatik vrasës dhe mbrojtje nga rrjedhja DNS / IPv6.

Megjithëse ka VPN më të lira në treg, shpejtësia e saj e thjeshtë e bën ExpressVPN tonë zgjedhja më e mirë për transmetimin e karnaval Row.  Pse të mos shikoni vlerësimet tona të vërteta të përdoruesve për të mësuar më shumë. Ose provojeni falas sot dhe shijoni një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni Rreshtin e Karnavalit me ExpressVPN!

2. NordVPN

Lehtë për t’u përdorur, efektive dhe e gjithanshme, nuk është për t’u çuditur që NordVPN është një nga VPN-të më të njohura në treg. i saj performanca e gjithanshme e bën atë perfekt për zhbllokimin e Amazon Prime Video.

Dhe me mbi 5,500 servera në më shumë se 60 vende, duke përfshirë 1800 serverë në 20 vende në SH.B.A., do të keni shumë mundësi kur bëhet fjalë për të shikuar Karnaval Row.

Megjithëse jo aq shpejt sa ExpressVPN, të gjithë serverët e NordVPN ofrojnë Bandwidth i pakufizuar plus a Karakteristikë SmartPlay DNS për performancën optimale të transmetimit.

Shtë gjithashtu një zgjedhje e sigurt. me kriptimi i shkallës ushtarake, një politika e mos-logs dhe një ndërprerës automatik vrasës, të dhënat tuaja do të qëndrojnë gjithmonë të sigurta.

Shfrytëzoni sa më shumë 30 ditë garanci për kthimin e parave dhe provoni NordVPN sot.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni Rreshtin e Karnavalit Me NordVPN!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

Me një i thjeshtë Setup dhe ndërfaqe të lehta për t’u përdorur, CyberGhost është një zgjedhje e shkëlqyeshme për Përdoruesit e VPN për herë të parë. Mos lejoni që thjeshtësia e tij t’ju mashtrojë, pasi CyberGhost është i mbushur me karakteristika.

i saj profilet e dedikuara të transmetimit bëjnë zhbllokimin e Amazon Prime Video të shpejtë dhe të lehtë. Dhe me mbi 5,000 servera në 90 vende, përfshirë më shumë se 1.000 serverë në SH.B.A., përdoruesit kanë shumë zgjedhje për të shikuar Karnaval Row.

Cyberghost-së shërbim i shkëlqyeshëm për klientët përputhet me sigurinë e saj, 256-AES bit teknologji, dhe një e rreptë jo-logs politikë për të siguruar që askush nuk do të ndjekë aktivitetin tuaj të shfletimit.

Shikoni rishikimin tonë të plotë për CyberGhost ose filloni transmetimin sot me një Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për Netflix, BBC iPlayer, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni Raven e Karnavalit me CyberGhost!

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

Megjithëse Amazon po rrit përpjekjet e saj për të bllokuar VPN, këta tre shitës kanë një rekord i dëshmuar në shmangien e geoblocks.

Por për përvojën më të mirë të transmetimit, zgjidhni një VPN me shpejtësi të shkëlqyeshme dhe siguri udhëheqëse të industrisë. Kjo është arsyeja pse Express VPN është zgjedhja jonë kryesore për të shikuar Karnaval Row.

Për të mësuar më shumë rreth zhbllokimit të Amazon Prime Video me një VPN, shikoni 10 rekomandimet tona më të mira. Ose nëse jeni duke kërkuar të shikoni Carnival Row në më shumë se një pajisje, hidhini një sy udhëzuesit tonë të dobishëm.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map