Shikoni Canale 5 Italia Në internet Jetoni FALAS Kudo [Përditësimi 2020]


Canale 5 bëri histori në 1980 kur u bë rrjeti i parë televiziv në pronësi private që siguroi mbulim kombëtar në të gjithë Italinë. Sot, ajo ka fituar një bazë masive, besnike të shikuesve që e bën atë kanalin më të shikuar në vend me një pjesë të audiencës prej mbi 16%.

Të jesh pionier është vetëm një nga gjërat që e bën Canale 5 të njohur. Si një kanal gjeneralist, ofron një sërë programesh, nga dokumentarët dhe shfaqjet e bisedave deri te operat sapun, dramat dhe disa nga formatet më të mira të TV – ka diçka për të gjithë.

Nuk është për t’u habitur atëherë, që kanali është i popullarizuar edhe me italianët në të gjithë botën. Nëse ju jeni një prej tyre, ju me siguri e dini se nuk është e lehtë për të marrë Canale 5 në internet dhe jashtë saj, qoftë në shfletuesin tuaj ose përmes Kodi – mirë, ne jemi këtu për ta bërë të thjeshtë për ju me një VPN.

Pse nuk mund ta shikoj Canale 5 jashtë Italisë?

Nëse keni provuar të ngarkoni kanalin e drejtpërdrejtë të Canale 5 jashtë vendit, me siguri keni qenë geobocked:

Megjithëse TV live i Canale 5 është falas, është në dispozicion vetëm në Itali. Kështu do të rrjedhë të jetë i kufizuar për udhëtarët dhe udhëtimet jashtë vendit.

Edhe pse Canale 5 mund të duket se është e arritshme në internet vetëm në Itali, ekziston një rrugëdalje e shpejtë dhe e lehtë – një VPN.

Si më ndihmon një VPN të shikoj Canale 5 Jashtë vendit?

Nëse rrjetet private virtuale janë të reja për ju, mos u frikësoni, ato janë shumë të thjeshta për t’u përdorur! VPN-të janë rruga rreth problemit tuaj geoblocking pasi ato ndryshojnë adresën tuaj IP për t’ju bërë të dukeni se jeni në një vend të ndryshëm me atë që jeni në të vërtetë. Zgjidhni një server diku tjetër për të rivotuar të dhënat tuaja kështu ju eliminoni çdo kufizim gjeografik që mund t’ju kufizojë ose ndalojë plotësisht shikimin e TV specifike për rajonin.

Në këtë mënyrë, duke zgjedhur një Vendndodhja italiane për adresën tuaj IP do të bëjë që pajisja juaj të shfaqet njënëse jeni në Itali.

VPN ju ndihmojnë të merrni rreth kufizimeve gjeografike, por nuk janë të gjitha. Ju keni garantuar intimitet dixhital dhe anonimitet të plotë në internet. Ofruesit më të mirë VPN do të siguroheni që nuk jeni i komprometuar në internet në asnjë pikë të vetme.

Shikoni udhëzuesin e fillestarit tonë nëse doni të mësoni më shumë rreth bazave të rrjeteve private virtuale.

Duhet të zgjidhni me kujdes një ofrues VPN për tu siguruar që i përmbush qëllimet tuaja. Për transmetimin e TV, ne rekomandojmë listën e mëposhtme të VPN me raft të lartë – secili prej tyre ka serverë me bandë të pakufizuar, lidhje të shpejta, politika logjike me zero dhe një shumëllojshmëri të serverëve italianë që do t’ju lejojnë të shikoni Canale 5 pavarësisht nga vendndodhja juaj aktuale:

Siguruesi i Rendit Vlerësimi ynë i Përdoruesit
Zgjedhja e redaktorit 5.0 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
2 4.9 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
3 4.8 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
4 4.8 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
5 4.7 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin

Si mund të marr Kanale 5 jashtë Italisë?

Sapo të keni gati VPN tuaj të besueshme, ju keni disa opsione.

Mundësia e parë dhe më e lehtë është thjesht të hapni rrjedhën e drejtpërdrejtë të kanalit. Mos harroni të ndizni VPN-në tuaj dhe ndryshoni vendndodhjen tuaj në Itali paraprakisht. Ju gjithashtu do të dëshironi të krijoni një llogari, pasi përdoruesit e paregjistruar marrin vetëm 3 minuta kohë të shikimit.

Ju mund të rifreskoni ekranin për të rivendosur kohëmatësin por kjo është diçka e bezdisshme.

Per Kodi entuziastë atje, Shtojca Video Mediaset gjithashtu do t’ju lejojë hyrjen. Ndiqni udhëzimin më poshtë për udhëzime.

E RËNDËSISHME: Sigurohuni që VPN juaj të jetë aktivizuar gjatë instalimit të shtesave ose shtojcave. Kodi ka qenë nën shqyrtim të kohëve të fundit dhe shumica e shtesave mund të bllokohen. Kriptimi i fortë dhe një politikë e logave zero është një domosdoshmëri për tu siguruar që jeni i mbrojtur.

1. Së pari, sigurohuni që luajtësi mund të instalojë shtesa nga burime të panjohura. Nga ekrani fillestar, shko te Cilësimet > Cilësimet e sistemit > Ekspert (1) > Shtesa (2) > Burime të panjohura ENABLED (3):

2. Tjetra, shkarkoni shtojcën Video Mediaset dhe kthehuni në ekranin fillestar dhe klikoni Add-ons > Shfletuesi i shtesave > Instaloni nga skedari zip:

3. Instaloni shtojcën që keni shkarkuar, do të njoftoheni për instalimin e suksesshëm në këndin e sipërm të djathtë. Pastaj do të gjeni plugin Video Mediaset brenda Ekran në shtëpi > Add-ons > Shtesa të videos:

4. Tani, thjesht hapni shtesën. zgjedh Canale Live dhe Canale 5 do të jetë e drejtë në krye, gati për ju:

Dhe kjo është kjo! Tani keni Canale 5 në Kodi.

Shikoni Canale 5 Kudo me një VPN

Mund të duhet një ndihmë shtesë dhe pak lëkundje për të marrë Canale 5 jashtë Italisë, por rezultati përfundimtar është më shumë sesa ia vlen. Pavarësisht se preferoni shfletuesin tuaj ose Kodi, do të shikoni këtë kanal të mrekullueshëm në internet dhe jashtë saj, falë VPN.

Dëshironi të transmetoni përmbajtje të tjera? Këto VPN do t’ju ndihmojnë ta bëni atë.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map