Shikoni BT Sport nga Kudo | Hack i shpejtë, i rrjedhshëm i sigurt në vitin 2020

Nëse jeni fanatik i Premier League, atëherë dini gjithçka rreth BT Sport. Lajmi i keq është, duhet të jesh në MB për ta parë.

Tifozët jashtë MB janë të bllokuar nga transmetimi jo vetëm Premier League, por i gjithë programi i gjerë sportiv i BT Sport, përfshirë rugby, kriket, dhe Formula Një.

Të mos shqetësohesh. Merr fryme thelle.

Nëse keni një VPN të besueshëm, mund të anashkaloni geoblocks dhe filloni të transmetoni sportin që ju bën të vraponi në gjak, pavarësisht nëse është futboll, boks… apo i sigurt, madje edhe shigjeta.

Më poshtë do të zbuloni gjithçka që duhet të dini, dhe merrni rekomandimet tona për zhbllokimin e BT Sport.

Si të shikoni BT Sport nga kudo

 1. Zgjidhni një VPN me serverë në Mbretërinë e Bashkuar. Zgjedhja jonë # 1 është NordVPN.
 2. Shkarkoni dhe instaloni VPN-ja juaj.
 3. Lidhu me një server në Mbretërinë e Bashkuar.
 4. Regjistrohu për BT Sport. Ka nivele mujore të kostos, duke filluar nga një pako Sky TV në vetëm aplikacionin celular BT Sport.
 5. Identifikohuni me llogarinë tuaj BT Sport. Filloni të brohorisni!

Shikoni BT Sport Tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë BT Sport

Dominimi në rritje i BT Sport në programimin sportiv do të thotë se mund të investojë shumë në të geoblocking kujtdo që përpiqet të përdorë shërbimin nga një adresë IP jashtë MB. 

Zgjidhja është një VPN e fortë që fsheh vendndodhjen tuaj të vërtetë dhe ju siguron një adresë IP nga një prej serverëve të tij në Mbretërinë e Bashkuar. Kjo bën që BT Sport të mendojë se në të vërtetë je në Mbretërinë e Bashkuar dhe do të kesh mundësi të zhbllokosh përmbajtjen sportive që dëshiron të shikosh.

BT Sport është gjithashtu vazhdimisht në kërkim të VPN-ve. Teknologjia e saj anti-VPN, ose blloku VPN, ka një listë të zezë të azhurnuar vazhdimisht të ofruesve të VPN. Kjo është arsyeja pse VPN-të më të mira ofrojnë një numër të madh të serverëve globalë dhe shpesh azhurnojnë bankat e tyre të adresave IP, duke e bërë më të vështirë për BT Sport (dhe shërbime të tjera streaming) të zbuloni VPN-në tuaj.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

Një VPN i besueshëm ofron shumë më tepër sesa thjesht të mbroni adresën tuaj të vërtetë IP për të parë BT Sport. juaj VPN ju lejon qasje në një sasi të madhe të mundësive të transmetimit, nga koncertet rock në programimin e fëmijëve. Më e mira nga të gjitha, ju jeni plotësisht të sigurt gjatë transmetimit, pa marrë parasysh se ku jeni në botë.

Snoopers dhe hakerat nuk do të jenë në gjendje t’ju spiunojnë, sepse një VPN fsheh identitetin tuaj në çdo kohë. Do gjë nga zgjedhjet e tua të transmetimit deri te bankingu juaj në internet është i sigurt dhe i sigurt.

Një VPN me performancë të lartë ofron kriptimi i shkallës ushtarake për të mbrojtur të gjitha të dhënat tuaja të çmuara. Plus, mundet ju mbrojnë nga malware dhe adware i bezdisshëm (dhe ndoshta i rrezikshëm).

Tani që ju e dini se çfarë të kërkoni në një VPN, le të hedhim një vështrim në 5 VPN më të mira për transmetimin e BT Sport.

5 VPN-të më të mira për shikimin e BT Sport

1. NordVPN

NordVPN ulet në krye të listës sonë me 5000 server + në 60 vende. Ju mund të akordoni në Messi në minuta falë 800+ server në MB.

përdorues miqësor SmartPlay tipari është unik për NordVPN. Nuk ka nevojë për konfigurim ose konfigurim të përparuar. SmartPlay automatikisht ndizet minutën që hidhen në internet. Ai gjen serverin më të shpejtë në Mbretërinë e Bashkuar për BT Sport pa ndonjë kërkim për thithjen e kohës.

Shpejtësia është thelbësore për transmetimin e BT Sport. NordVPN e ka shpinën lidhje superfast në të gjithë serverët e saj. Sigurohuni që e vetmja pikë që do të shihni në Kupën e Rugby është topi.

NordVPN ofron disa nga veçoritë më të mira të intimitetit dhe sigurisë atje, përfshirë çelsin e vrasjeve të dyfishtë, Qepën mbi VPN, kriptimin e shkallës ushtarake 256-bit, mbrojtjen e rrjedhjes së DNS dhe një politikë me shkrime zero.

Nëse keni ndonjë problem fare, NordVPN ofron shërbim të besueshëm të klientit. A bazë e gjerë e njohurive, së bashku me 24/7 mbështetje live chat, siguron që nuk do të ju mungojnë asnjë moment epik i UEFA-s në Champions League.

E gjithë familja juaj mund të vëzhgojë deri në 6 lidhje në një kohë, dhe ka një Garanci 30-ditore, e kthimit të parave. NordVPN është rekomandimi ynë numër një për një arsye, dhe përdoruesit e vërtetë pajtohen!

Kurseni në NordVPN me kodin tonë kupon.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni BT Sport me NordVPN!

2. ExpressVPN

ExpressVPN - vpnMentor

Nëse doni të transmetoni BT Sport pa probleme, atëherë mos kërkoni më shumë se ExpressVPN. Ajo renditet në krye të listës sonë për shpejtësi rrufe dhe shpejtësinë e saj format përdorues e bën më të lehtë për fillestarët VPN.

Numërimi i serverit të këtij VPN është dajak 3,000+ servera në 160+ vende, me shumë në Mbretërinë e Bashkuar (ExpressVPN nuk tregon numrat e saktë) për shikimin e BT Sport.

Shërbimi është pa juridiksion në Mbretërinë e Bashkuar (i cili është pjesë e 5 Aleancës së Eyes), pasi bazohet në Ishujt e Virgjër Britanikë. Ajo gjithashtu ofron veçori të forta të sigurisë në internet që parandalojnë mbikëqyrje të poshtër, duke përfshirë:

 • Politika e rreptë e mos-logs
 • Kriptimi i shkallës ushtarake AES 256-bit
 • Zero-njohuri DNS
 • Ndërprerës i integruar i vrasjes

ExpressVPN ofron deri në 5 pajisje për shikimin e njëkohshëm. ndarje-tunneling veçoria ju lejon të zgjidhni pajisjet që dëshironi të drejtoni përmes VPN, gjë që ju ndihmon të mbani shpejtësinë tuaj të rrjedhës pa probleme duke mos rënë në sy në VPN.

Ajo gjithashtu ofron udhëzues për zgjidhjen e problemeve të lehtë për t’u ndjekur së bashku me 24/7 mbështetje chat live.

Keni nevojë për më bindëse? Si për një Garanci 30-ditore, e kthimit të parave! Lexoni pse përdoruesit nuk mund të jenë më të lumtur me ExpressVPN.

Kurseni para në ExpressVPN duke provuar një nga kodet tona të kuponit.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni BT Sport me ExpressVPN!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

CyberGost është i lehtë për t’u përdorur, faleminderit Lidhu me një klik dhe Vendndodhja më e mirë karakteristika (e cila automatikisht gjen serverin më të shpejtë). Teston mirë për shpejtësinë, dhe ju mund të anashkaloni gjeo-kufizimet e BT Sport me lehtësi falë saj 400+ serverë në Mbretërinë e Bashkuar.

Luftimet në internet janë gjithmonë përgjumje në internet. Siguria dhe privatësia juaj nuk janë asnjëherë në rrezik, falë:

 • Kriptimi 256-bit
 • Politika e rreptë e mos-logs
 • Ndërprerës automatik vrasës
 • Bllokues i adware dhe malware

Nëse keni ndonjë problem, mund të kontaktoni CyberGhost përmes mbështetje chat live.

Ky VPN ofron deri në 7 lidhje pajisjesh për pajtim. Ka disa nivele pagese së bashku me një Garanci kthyese prej 45 ditësh.

CyberGhost është një zgjedhje solide për fillestarët dhe gjuetarët e pazareve, dhe përdoruesit pajtohen!

Shikoni pazaret e CyberGhost me kodin tonë të kuponit.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni BT Sport me CyberGhost!

4. Surfshark

Surfshark_screenshot

Surfshark është një nga VPN-të më të reja në treg, por tiparet e tij renditen menjëherë atje me disa nga VPN-të më të mira. Ajo ka 800+ serverë në 50+ vende, me 5 në MB.

Lidhu shpejtë tipari gjen serverin më të shpejtë në Mbretërinë e Bashkuar për shikimin tuaj BT Sport.

Ky VPN është i shpejtë. Vazhdimisht merr nota të larta për shpejtësia dhe besueshmëria e rrjetit pa ndonjë rënie të shpejtësisë ose dështime të lidhjes (ose ndërprerje të bezdisshme buffering).

Ashtu si ExpressVPN, selia e Surshark është në Ishujt e Virgjër Britanikë, ku është pa ndarjen e inteligjencës 5-14 Eyes Alliance. Tiparet e saj të forta të intimitetit dhe sigurisë përfshijnë:

 • Mbrojtja e rrjedhjes DNS
 • Kriptimi AES 256-bit
 • Ndërprerës automatik vrasës
 • Politika pa log
 • Anti-malware dhe adware

Surfshark gjithashtu merr nota të larta për shërbimin ndaj klientit. Nëse BT Sport nuk arrin të lidhet, mund të kontaktoni VPN-në 24/7 mbështetje chat live.

Ky shërbim ofron një numri i pakufizuar i pajisjeve për licencëGaranci 30-ditore, e kthimit të parave është një arsye tjetër që Surfshark po ngjitet në gradat e VPN shpejt. Shikoni pse përdoruesit nuk mund të pajtohen më shumë!

Drejtoni valën e kursimeve të Surfshark me kodin tonë kupon.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox

Shikoni BT Sport me Surfshark!

5. PrivateVPN

PrivateVPN është një zgjedhje e besueshme për transmetimin e BT Sport. Ajo ofron 150 + serverë në 60 vende (me 6 në Mbretërinë e Bashkuar).

Ajo ofron shpejtësi të mira dhe lidhje të besueshme, megjithë numërimin e tij të vogël të serverit.

Ky VPN është fitues kur bëhet fjalë për sigurinë dhe privatësinë. Karakteristikat përfshijnë:

 • Mbrojtja e rrjedhjes IPv6
 • Mbrojtja e rrjedhjes DNS
 • Kriptimi AES 256-bit
 • Ndërprerës automatik vrasës (funksionon vetëm në Windows tani)

Ndërfaqja miqësore e PrivateVPN bën lidhjen e një cinch. Mënyra e thjeshtë tipar ju lejon të ndizni VPN pa u marrë me konfigurime të përparuara.

me deri në 6 pajisje të njëkohshme në një kohë dhe a Garanci 30-ditore, e kthimit të parave, është e lehtë të shihet pse përdoruesit fillestarë dhe të avancuar e duan njëlloj PrivateVPN.

Shërbimi ofron mbështetje miqësore dhe informuese për chat live. Tani për tani, tipari nuk është 24/7.

Mbani shkurtimin e buxhetit me kodin tonë privat të kuponit VPN.

PrivateVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Shikoni BT Sport me PrivateVPN!

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

BT Sport ofron ngjarje të kërkuara nga Bundesliga deri në Trofeun e FA, dhe nuk do të duhet të humbasësh të preferuarin tënd vetëm sepse nuk je jashtë MB.

VPN-të më të mira anashkalojnë shpejtësitë e gebave të BT Sport pa kompromentuar privatësinë dhe sigurinë. Ne rekomandojmë NordVPN për zgjidhjen tuaj të transmetimit!

A po kërkoni për anonimatin hermetik në një VPN? Lexoni blogun tonë në 5 VPN-të më të mira pa log.

Keni nevojë për disa arsim në blloqet VPN? Lexoni artikullin tonë të thelluar se si t’i kaloni ato.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me