Shikoni Australian Open Online nga Kudo tjetër në vitin 2020

A jeni gati për fillimin e kampionatit të parë Grand Slam të vitit të ri? Pritja ka mbaruar për të parë më të mirët e tenisit në Melburn në Australian Open 2020. Bota dëshiron ta dijë kush do të marrë kurorën e parë të madhe të sezonit të ri.

Ndeshjet janë shumë të mëdha dhe shumë të rëndësishme për tu humbur. Por ju jeni në rrezik që të humbasë këtë ngjarje emocionuese nëse jeni jashtë vendit gjatë turneut. transmetues gjeo-kufizimet do të bllokojnë hyrjen tuaj. 

Ka një mënyrë rreth këtyre kufizimeve gjeografike: Me një VPN. Përdorni një VPN për të transmetuar Australian Open dhe ju mund të zgjidhni vendndodhjen tuaj virtuale për ta bërë atë të duket si ju jeni në një vend tjetër. Përdorimi i një VPN është i thjeshtë dhe duhen vetëm disa minuta për tu vendosur.

Si tifoz sportiv, unë kam hulumtuar disa VPN për transmetim sportiv, dhe pasi kontrollova disa, kam zbuluar që NordVPN është zgjidhja më e mirë për shikimin e tenisit.

Udhëzuesi im i shpejtë ju tregon se si të përdorni një VPN për të shiko tenisin më të mirë në tokë nga 20 janari-2 shkurt.

Shikoni rekomandimet e mia të tjera VPN për transmetimin në Australian Open.

Shikoni Australian Open Tani!

Me kohë të shkurtër? Udhëzues i shpejtë – Shikoni Transmetimin e Australisë në Kanalin 9

 1. Zgjidhni një VPN që ka serverë në Australi. une sugjeroj NordVPN për aftësinë e tij për të anashkaluar geoblocks dhe për rrjetin e saj me shpejtësi të lartë.
 2. Regjistrohuni për VPN, shkarkoni atë në pajisjen tuaj dhe zgjidhni një server Australi.
 3. Shkoni te www.9now.com.au dhe regjistrohuni.
 4. Kur është koha për ndeshjen e parë, regjistrohuni dhe kënaquni!

Shikoni Australian Open Tani!

Udhëzues i shpejtë – Shikoni transmetimin e Austrisë në Servus TV

 1. Zgjidhni një VPN me shpejtësi të lartë me serverë në Austri. NordVPN është rekomandimi im për shpejtësitë e tij super të larta, dhe nuk ka asnjë problem për të marrë përmbajtje gjeo-të kufizuar.
 2. Shkarkoni dhe instaloni VPN dhe më pas hapeni për t’u lidhur me një server në Austri.
 3. Shkoni në www.servus.com/tv/jetzt-live/.
 4. Rrjedhin turneun!

Shikoni Australian Open Tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Australian Open

Vetëm pas vitit të ri, sjell një sezon i ri tenisi ngjarja e parë e madhe e vitit 2020. Australian Open vendos tonin për një vit të ri të konkurrencës. Sidoqoftë, ju mund të transmetoni turneun vetëm nëse jeni në Australi.

Transmetuesit bllokojnë transmetimet e tyre, kështu përdoruesit jashtë vendeve të tyre nuk mund t’i shikojnë. Doesfarë do të thotë kjo nëse doni të shihni Australian Open? Ju duhet të bindni transmetuesin se jeni në të njëjtin vend, që është ajo që bën një VPN.

Kur lidheni me një VPN, ju zgjidhni vendin që vepron si vendndodhja juaj. Kur faqja e transmetimit kontrollon adresën tuaj IP, ai sheh serverin VPN, jo sistemin tuaj. Kontrollon vendndodhjen për adresën IP të serverit, e sheh se është në të njëjtin vend, dhe voila, në të cilën futesh! Transmetoni tërë turneun e tenisit dhe shikoni çdo shërbim dhe breshëri.

3 VPN më të mira për shikimin e Australian Open

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

Karakteristikat kryesore të NordVPN

 • Punon me: Channel 9 Australia, Servus TV, ESPN, Eurosport, Amazon Prime Video, Sling TV, iPlayer BBC, Hulu, Netflix
 • Kombinohet me: Windows, macOS, Android, iOS, Android TV, Linux, Chrome, Firefox, ruter
 • Mbi 5,500 serverë globalë, 250+ në Australi
 • Shpejtësi e shpejtë e transmetimit
 • Karakteristikë SmartPlay për të hyrë në përmbajtje të bllokuar
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • 24/7 chat live në dispozicion

VPN më e shpejtë për transmetim, NordVPN është rekomandimi im # 1 për shikimin e Australian Open nga kudo. E saj 5,500 serverë +, ju keni më shumë se 250 në Australi për të zgjedhur.

Me teknologjinë e tij unike SmartPlay, ju jeni të garantuar që serveri që ju zgjidhni mund të thyej geoblocks dhe t’ju lejojë qasje në turne. Dhe është e thjeshtë për t’u përdorur. Ju lidheni me një server dhe rrymë – nuk ka konfigurim të ndërlikuar.

NordVPN nuk e kufizon shpejtësinë ose gjerësinë e bandës suaj, që do të thotë se koha e ngarkimit dhe ngarkesës së ngadaltë nuk do të ndërpresë rrjedhën tuaj të Australian Open. Dhe përdorimi i këtij VPN premium e mban ISP-në tuaj që të mos lidhë lidhjen tuaj. Do të kesh gjithmonë një lidhje e shpejtë dhe e qetë për të mëdhenjtë e tenisit.

Dëshironi të ndani VPN tuaj me aficionet e tjera të tenisit? Mund të lidheni deri në gjashtë pajisje në të njëjtën kohë me një llogari. Jepni akses tenisit për të gjithë.

Nëse nuk jeni mjaft të sigurt që doni të angazhoheni për një kohë të gjatë në NordVPN, kjo është mirë. Kontrolloni atë duke përdorur garancia për 30 ditë kthim parash dhe hulumtoni plotësisht atë gjatë muajit fillestar.

Dëshironi të dini më shumë? Eksploroni tonë Rishikim NordVPN për të parë rezultatet e plota të hulumtimit dhe testimit tonë.

Shikoni Australian Open With NordVPN!

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

Karakteristikat kryesore të ExpressVPN

 • Punon me: Servus TV, Channel 9 Australia, Eurosport, ESPN, Sling TV, Amazon Prime Video, HBO GO, Netflix, CBC, NBC
 • Pajtueshme me: Chrome, iOS, TV Android, Windows, Linux, macOS, Firefox, Android, Safari, ruterat, konzollat ​​e lojërave
 • 3,000+ serverë në të gjithë botën, 5 lokacione serverash në Australi
 • Shpejtësi të shkëlqyera për transmetimin e sporteve të drejtpërdrejta
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • Mbështetje në dispozicion përmes bisedës live 24/7

Fantastik për duke anashkaluar përmbajtjen e geobllokuar, me një rrjet tepër të shpejtë, ExpressVPN është rekomandimi im i dytë për të transmetuar sporte live.

Si një nga VPN-të më të shpejta me Bandwidth i pakufizuar, nuk ka dyshim se shpejtësitë e saj mund të vazhdojnë me veprimin e Australian Open. Nëse përdorni një pajisje Windows ose Mac, ju keni mundësinë e një testi të integruar të shpejtësisë, kështu që mundeni zgjedh serverin më të shpejtë për të transmetuar tenis live.

Rrjeti i gjerë ExpressVPN mbulon 94 vende me mbi 3,000 servera, dhe në të gjithë Australinë, ka pesë lokacione të serverëve. Ju keni shumë mundësi të serverit kur lidheni për të transmetuar më të mirën në tenis profesional.

A keni disa pajisje që dëshironi të përdorni për të parë ndeshjet e tenisit? Nuk është problem. Një abonim i vetëm ExpressVPN ju lejon pesë lidhje të njëkohshme të pajisjeve.

Ju mund të provoni ExpressVPN pa rreziqe gjatë Australian Open kur përfitoni garancia për 30 ditë kthim parash. Pasi të mbarojë turneu, ju mund të merrni një rimbursim të plotë. Por kur i provoni të gjitha tiparet e saj, thjesht mund ta doni.

Shikoni Australian Open With ExpressVPN!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

Karakteristikat kryesore të CyberGhost

 • Punon me: Channel 9 Australia, Servus TV, ESPN, Eurosport, Sling TV, iPlayer BBC, CBC, Amazon Prime Video, YouTube TV
 • Pajtueshme me: Amazon Fire TV, Linux, macOS, Firefox, iOS, Windows, Android TV, Chrome, Windows, Android, ruterat
 • Më shumë se 6,000 serverë, 100+ në Australi
 • Shpejtësi të shpejtë të rrjetit për transmetim
 • Serverë të dedikuar për transmetim
 • Rimbursim i plotë brenda 45 ditëve nga regjistrimi
 • Mbështetje chat live

CyberGhost ofron një rrjet të shpejtë që dëshmon shmangni kufizimet gjeografike. Dhe për disa transmetues, ai ofron një shërbim të veçantë. Oferta e rrjetit CyberGhost serverat e personalizuara për transmetuesit specifikë.

Këta serverë të specializuar për transmetim garantoni se mund të lidheni me një sit me streaming. Pasi të bëni lidhjen me pajisjen tuaj, ju merrni shpejtësi të shpejtë të CyberGhost që vazhdojnë me gjithçka në ekran. Nuk ka asnjë vonesë për të ndërprerë përvojën tuaj të shikimit – ju dëshmoni çdo goditje të shpejtë dhe të shtënë në turne.

Ju keni zgjedhjen tuaj mbi 6.000 servera në të gjithë botën, duke ju dhënë mundësinë e përdorimit të adresave IP nga 90 shtete, dhe ajo listë përfshin 100+ në Australi.

Miqtë dhe familja gjithashtu mund të qëndrojnë në lëvizje të Australian Open dhe të shikojnë veten e tyre, nëse vendosni të jeni zemërgjerë dhe të ndani pajtimin tuaj, gjë që ju lejon shtatë lidhje pajisjesh në të njëjtën kohë.

Nëse jeni i ri për VPN dhe keni nevojë për kohë shtesë për të eksploruar të gjitha tiparet e tij, ju jeni me fat! CyberGhost ofron një pa rrezik, Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh. Merrni gjithë këtë kohë për ta provuar atë ndërsa shikoni turneun e tenisit.

Shikoni Australian Open With CyberGhost!

FAQs

A do të ngadalësojë një VPN lidhjen time streaming?

Teknikisht, po, por me siguri nuk do ta vini re ndryshimin. VPN shtojnë një shtresë tjetër midis jush dhe sitit të transmetimit, gjë që ngadalëson lidhjen tuaj. Por VPN-të që unë kam rekomanduar janë mjaft të shpejta që të mund të vazhdoni me një rrjedhë pa problem.

Pse transmetuesit bllokojnë transmetimet e tyre në vende të tjera?

Së pari, përmbajtja shpesh është e licencuar për një transmetues të caktuar në secilin vend, kështu që ato bllokojnë transmetimet e tyre për të shmangur shkeljen e licencës së një transmetuesi tjetër. Së dyti, përmbajtja mund të shkelë të drejtat e autorit në vendin tjetër. Dhe së fundi, përmbajtja ligjore në një vend mund të jetë e paligjshme në një tjetër. VPN ju japin mundësinë të punoni rreth këtyre gjeo-kufizimeve dhe të shikoni se çfarë sheh pjesa tjetër e botës.

A janë legal VPN-të?

Në shumicën e vendeve, po, megjithatë, disa vende, si Kina dhe Rusia, i bëjnë ato të paligjshme ose vendosin kufij të rreptë për to. Ju jeni në fund të fundit përgjegjës për të njohur ligjet ku jeni. Por shumica e kombeve nuk vendosin ndonjë kufizim në VPN. Shikoni artikullin tonë më tej Legaliteti i VPN për më shumë informacion.

Vija e poshtme

Kapni çdo shërbim, çdo breshëri dhe çdo tubim në Australian Open, pa marrë parasysh se ku jeni. Kur përdorni një VPN, mundeni shikoni të gjitha ndeshjet që doni të shihni.

Lidhuni sot dhe bëhuni gati për Australian Open. Nëse nuk mund të vendosni se cilin VPN të provoni, unë mund t’ju ndihmoj. NordVPN është rekomandimi im. Ajo ka kombinimin e shpejtësive të mëdha, bandës së pakufizuar, dhe aftësinë për të marrë përmes përmbajtjes së bllokuar gjeo-bllok që ju nevojitet për të transmetuar Australian Open.

Nëse doni të vazhdoni me skenën sportive në Evropë, hidhini një sy në VPN më të mira për Eurosport.

Dëshironi më shumë televizion australian? Si të merrni një adresë IP Australiane kudo tjetër tregon se si mund ta bësh atë.

Gjithashtu, shihni se si mund të kurseni në pajtimin tuaj faqja jonë e marrëveshjeve dhe kuponave.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me