Shikoni Acorn TV Online nga Kudo në vitin 2020 | Hack i shpejtë në rrjedhë


Acorn TV transmeton disa nga shfaqjet më të mira televizive nga Mbretëria e Bashkuar, Irlanda, Kanada, Australia, Zelanda e Re dhe Spanja. Por për shkak të gjeo-kufizime, mund të hyni në përmbajtjen e shkëlqyeshme të Acorn TV vetëm nëse gjendeni në Shtetet e Bashkuara.

Mos u shqetëso, sidoqoftë – mundesh anashkaloni këto geoblocks duke përdorur një VPN. VPN-të ju ndihmojnë të merrni rreth kufizimeve gjeo-trupore në mënyrë që të mund të shikoni me vëmendje Doc Martin ose Midsomer Murders ose ndonjë prej shfaqjeve tuaja të tjera të preferuara.

Ne kemi bashkuar këtë udhëzues të thjeshtë se si të shikoni TV Acorn nga çdo vendndodhje në botë.

Udhëzues i shpejtë: Si të shikoni TV Acorn nga kudo

 1. Zgjidhni një VPN me server në Shtetet e Bashkuara. NordVPN është rekomandimi ynë!
 2. Regjistrohu në VPN dhe shkarkoni programin e tij.
 3. Përdorni VPN për t’u lidhur me një server në vendin përkatës (Shtetet e Bashkuara për Acorn TV).
 4. Shkoni në Acorn TV dhe regjistrohuni për një provë falas.

Filloni të transmetoni TV Acorn Tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Acorn TV

Kur të hyni në Acorn TV, ajo përdor adresën tuaj IP për të përcaktuar vendndodhjen tuaj. Nëse zbulon se po përpiqeni të shihni nga një vend tjetër përveç Shteteve të Bashkuara, do të shfaqet mesazhi i mëposhtëm:

Shikoni Acorn TV Online nga Kudo në vitin 2020 | Hack i shpejtë në rrjedhë

Ky mesazh shfaqet për shkak të bllokimit të geob, i cili kufizon përmbajtjen në internet në një vendndodhje specifike gjeografike. A VPN është mënyra më e lehtë për të kapërcyer geoblocking dhe shijoni të gjithë përmbajtjen klasike të disponueshme në Acorn TV.

VPN anashkaloni gjeo-kufizimet duke ju lidhur me një server të largët. ata maskoni adresën tuaj IP, dhe ju jap një adresë IP nga vendi, serverin e të cilit ju lidhni, duke e bërë atë të duket sikur po shikoni përmbajtjen nga atje.

A premium VPN do t’ju lejojë të lidheni me një server nga Shtetet e Bashkuara dhe zhbllokuar TV Acorn.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

Qasja në faqet tuaja të preferuara të transmetimit nga kudo që zgjidhni është padyshim një nga përfitimet e mëdha të përdorimit të një VPN. por VPN ofrojnë shumë më tepër sesa thjesht duke anashkaluar gjeo-kufizimet.

VPN kriptoni trafikun tuaj kur shfletoni ose transmetoni në internet, duke bërë gjithçka që ju bëni të fshehur dhe të sigurt.

VPN mbroni të dhënat tuaja dhe mbajeni larg mundësive të palëve të treta. Karakteristikat e sigurisë si Kriptimi 256-bit, politikat pa log dhe një ndërprerës automatik vrasës përmirësoni më tej privatësinë tuaj në internet.

Në përgjithësi, VPN e bëjnë përvojën tuaj të internetit më të sigurt dhe ju lejojnë të shfletoni dhe transmetoni me besim.

5 VPN-të më të mira për shikimin e TV Acorn

1. NordVPN

NordVPN votohet në mënyrë rutinore si një nga VPN-të më të mira. Ka më shumë sesa 5.800 serverë në 60 vende, përfshirë gati 1.800 në Shtetet e Bashkuara.

Teknologji SmartPlay automatikisht ju lidh me serverin më të mirë, do të thotë që ju mund të shikoni Acorn TV me bujë minimale.

Nga pikëpamja e sigurisë, NordVPN ofron të gjitha gjërat thelbësore dhe më shumë. A tipari VPN i dyfishtë siguron që trafiku juaj është i koduar dy herë dhe ju mbron nga pengesat në internet siç janë hacking.

NordVPN gjithashtu përmbahet në një politika pa log dhe siguron një ndërprerës automatik vrasës.

NordVPN nuk kufizon as shpejtësinë. Në fakt, shpejtësia e rrufeve të serverëve të saj anashkalojë goditjen e ISP-së për t’ju dhënë një shërbim të shpejtë dhe të sigurt të transmetimit pa ngadalësime.

Shfrytëzoni sa më shumë nga NordVPN 30 ditë garanci për kthimin e parave dhe provojeni këtë VPN të lartë. Nëse jeni të impresionuar nga përvoja juaj NordVPN, mund të paguani më pak për pajtimin tuaj duke përdorur kodin tonë kupon.

NordVPN mund të zhbllokojë: 

 • Netflix, HBO, HULU, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video, Sling TV dhe TVPlayer.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni Acorn TV me NordVPN!

2. ExpressVPN

ExpressVPN

Ju nuk do ta keni problem ta shijoni TV Acorn me ExpressVPN, që ka 3,000 servera në 160+ vende – përfshirë opsione të gjera për Shtetet e Bashkuara.

Shpejtësia është emri i lojës me ExpressVPN. Ajo zvogëlon ngadalësimet kur lidhet me serverat dhe ofron disa prej tyre shpejtësitë më të mira të disponueshme për një VPN. Nëse koha zero e rregullimit dhe ngarkimit është në krye të listës suaj, ExpressVPN nuk do të zhgënjej.

Për fat të mirë, shpejtësitë super të shpejtë nuk do të thotë mungesë e sigurisë. Mund të shfletoni në mënyrë anonime dhe të shijoni kriptimin e nivelit të lartë. Tunelim i ndarjes, mbrojtje nga rrjedhja IPv6, mbrojtje nga rrjedhja DNS dhe një ndërprerës i brendshëm për vrasje të gjitha ofrojnë siguri shtesë ndërsa jeni në internet.

ExpressVPN ofron një 30 ditë garanci për kthimin e parave kështu që mund ta provoni vetë, pa rrezik. Nëse vendosni të regjistroheni, kurseni para me kodin tonë kupon.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, iPlayer BBC dhe TVPlayer.

Mbështet përrua

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome, Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni Acorn TV me ExpressVPN!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

CyberGhost është i mbuluar mirë kur bëhet fjalë për sigurimin e serverëve në lokacione të ndryshme. Atje jane 5,700 serverë të përhapur në 90+ vende, duke përfshirë mbi 1.000 serverë në Shtetet e Bashkuara.

Do të përfitoni nga lehtësia Konfigurimi 1-klikues dhe kënaquni duke pasur deri në 7 pajisje të mbrojtura menjëherë. Instalimi dhe konfigurimi i CyberGhost është i drejtpërdrejtë, dhe do të jeni gati për të shkuar brenda disa minutash. Shtë perfekt nëse jeni përdorues i VPN për herë të parë.

Karakteristikat e sigurisë përfshijnë një ndërprerës automatik vrasës, 256-bit encryption AES, një politika pa log, dhe DNS dhe Mbrojtja e rrjedhjeve IP. Me këto karakteristika, nuk është për t’u habitur që CyberGhost është një nga VPN-të më të njohura në treg.

CyberGhost ofron një zemërgjerë Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh. Sshtë një VPN miqësore me buxhetin dhe është edhe më miqësor me buxhetin nëse përdorni kodin tonë kupon.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni TV Acorn me CyberGhost!

4. Surfshark

Surfshark

800+ serverë në 50+ vende (përfshirë SH.B.A.) e lehtëson shikimin e TV Acorn nga një vendndodhje sipas dëshirës suaj.

Surfshark mbron privatësinë tuaj në internet me të kriptimi i shkallës ushtarake. Ju ofron një Mënyra e kamuflimit që do të thotë që askush – madje as ofruesi juaj i Internetit – nuk do ta dijë se po përdorni një VPN.

Automaticshtë automatik kndërprerës i sëmurë, mbrojtje private rrjedhje DNS, dhe politika pa log përmirësoni më tej sigurinë tuaj në internet.

i saj MultiHop tipar ju lejon të lidheni përmes shumë vendeve menjëherë, gjë që e bën edhe më të vështirë për palët e treta të gjurmojnë aktivitetin tuaj në internet.

CleanWeb tipari eliminon reklamat, gjurmuesit, malware dhe përpjekjet e phishing ndërsa shfletoni dhe transmetoni.

Surfshark ofron shpejtësi të mira dhe lidhje të pakufizuara të njëkohshme, të cilat e bëjnë atë popullor tek përdoruesit.

Ekziston një garanci 30-ditore për kthimin e parave kur regjistroheni në Surfshark.

Surfshark mund të zhbllokojë: 

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje: 

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Shikoni TV Acorn me Surfshark!

5. PrivateVPN

Pajisjet PrivateVPN

PrivateVPN është një nga opsionet më të reja në treg, por shpejt po bëhet një zgjedhje e popullarizuar në mesin e përdoruesve. Atje jane 100+ serverë në 60 vende të ndryshme, duke përfshirë 10+ në Shtetet e Bashkuara.

Ajo operon të gjithë serverët vetë dhe ka 1-Click-struktura që të mundeni siguroni kriptimin tuaj në vetëm 60 sekonda. Mbështetja e plotë nga ekipi teknik në shtëpi shton një kontakt shtesë.

Nga këndvështrimi i sigurisë, ekziston Kriptimi 2048-bit që siguron PrivateVPN, një politika pa log, një ndërprerës automatik vrasës, dhe Mbrojtja e rrjedhjes IPv6.

Përfitime të tjera përfshijnë 6 lidhje të njëkohshme dhe gjerësi dhe shpejtësi të pakufizuar.

Mund ta provoni me 30 ditë garanci për kthimin e parave për të parë nëse ajo varet nga pritjet tuaja.

PrivateVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Shikoni TV Acorn në PrivateVPN!

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

VPN-të tona të rekomanduara ju lejojnë të shijoni gamën e madhe të përmbajtjes së Acorn TV me lehtësi të plotë.

Nëse ende po pyesni se cilin VPN të përdorni, ne ju sugjerojmë NordVPN. Me shpejtësitë e tij të mprehta, lehtësinë e përdorimit dhe karakteristikat mbresëlënëse të sigurisë, nuk do të keni problem të hyrni në mënyrë të qetë dhe të sigurt Acorn TV.

Mësoni më shumë rreth VPN me këto artikuj fantastikë:

Si të zgjidhni VPN-të më të mira

5 VPN më të mira për pajisjet e shumëfishta

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map