Samurai Champloo është në Netflix! Ja se si ta shikoni atë në vitin 2020.


Seri japoneze anime me shpata, Samurai Champloo, tani është në dispozicion në Netflix në Mbretërinë e Bashkuar. Ju mund të bashkoheni Fuu në përpjekjen e saj për të gjetur “samurai që nuhat luledielli” për të gjitha 26 episodet.

Kjo është nëse jetoni në Mbretërinë e Bashkuar.

Nëse adresa juaj lokale është, për shembull, në SH.B.A., Netflix ju bllokon të shikoni përmbajtjen e saj në Mbretërinë e Bashkuar.

Para se të hiqni dorë, ka një zgjidhje të thjeshtë: Bleni një pajtim në një shërbim premium VPN që zhbllokon Netflix UK.

Një VPN i besueshëm fsheh adresën tuaj IP aktuale duke kaluar nëpër rrjetin e saj të gjerë të serverëve në Mbretërinë e Bashkuar. Ajo lidhet me një server që anashkalon geoblock Netflix, duke zhbllokuar katalogun Netflix në Mbretërinë e Bashkuar.

Udhëzues i shpejtë: Si të shikoni Samurai Champloo në Netflix

 1. Zgjidhni një VPN. Ne rekomandojmë NordVPN për transmetimin më të mirë të përgjithshëm në Netflix UK.
 2. Shkarkoni dhe instaloni VPN tuaj në pajisjen tuaj të zgjedhur.
 3. Lidhu me një server në Mbretërinë e Bashkuar.
 4. Shkoni në Netflix në Mbretërinë e Bashkuar dhe regjistrohuni / regjistrohuni. Kjo është ajo!

Filloni Streaming Samurai Champloo Tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Samurai Champloo

Megjithë praninë e Netflix në një shkallë globale, zgjedhjet e tij të transmetimit nuk mund të arrihen nga kudo. Regiondo rajon Netflix ka një katalog të ndryshëm të rrjedhës, i cili është gjeo-kufizuar për atë rajon.

Për shembull, nëse jetoni në Itali, nuk mund të hyni në Netflix Ekuador dhe anasjelltas.

Për t’i bërë gjërat më të ndërlikuara, Netflix vazhdimisht aktualizon teknologjinë e tij anti-VPN. VPN juaj mund të anashkalojë sot geoblock, por Netflix mund të zbulojë se jeni duke përdorur një VPN tjetër.

Si e shmangni këtë? Ju merrni një VPN më të vlerësuar që tejkalon kufizimet gjeo-gjeografike.

VPN të varur tunel lidhjen tuaj për t’u lidhur me një server në Mbretërinë e Bashkuar. Ky tunorizim mbulon adresën tuaj aktuale IP, dhe mashtron Netflix me një adresë në Mbretërinë e Bashkuar.

Shanset tuaja për të anashkaluar geoblocks janë edhe më të mira nëse VPN juaj ka një sasi të madhe të rrjeteve të serverëve në Mbretërinë e Bashkuar. Plus, VPN-të azhurnojnë dhe shtojnë më shumë servera rregullisht. Netflix nuk mund të vazhdojë me sasinë e madhe të serverëve dhe shanset tuaja për të anashkaluar bllokadën rriten.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

Ju dëshironi një VPN që e di rrugën e saj rreth një geoblock. Sidoqoftë, VPN-të e nivelit të parë ofrojnë shumë më tepër përfitime sesa thjesht hyrja në Netflix.

Vjedhësit kibernetikë janë gjithmonë duke rënë në internet. Por, me një VPN të fortë, privatësia juaj e internetit nuk është kurrë në rrezik. Kriptimi i shkallës ushtarake i mban të dhënat tuaja të sigurta në çdo kohë. Asnjë hak apo snoops nuk mund të marrë përsipër. ndonjëherë.

Përveç kësaj, VPN-ja juaj do të parandalojë të gjitha ato reklama të bezdisshme, si dhe çdo malware që mund të dëmtojë kompjuterin tuaj.

Ju mbeteni anonim në çdo kohë. Zgjedhjet tuaja në internet, nga shfletimi i thjeshtë në internet deri te zgjedhjet e transmetimit, janë pa zbulime.

Më në fund, opsionet tuaja të transmetimit nuk janë ekskluzive për Netflix në Mbretërinë e Bashkuar. Një VPN zhbllokon një univers të gjerë të vendeve me streaming. Një grup sportesh, filmash dhe manga i mbajnë të freskëta zgjedhjet tuaja të transmetimit. Plus, privatësia juaj nuk është kurrë në rrezik të syve prying.

3 VPN më të mira për shikimin e Samurai Champloo

1. NordVPN

Pse është NordVPN e preferuara jonë? Karakteristikat e saj të jashtëzakonshme dhe vlera më e mirë e gjithanshme është arsyeja pse ne vazhdimisht e renditim atë si # 1. Samurai Champloo është një klik larg 600+ serverë për të zgjedhur në Mbretërinë e Bashkuar. Ai gjithashtu ka një server mbresëlënës 5,700+ në të gjithë botën.

Tipari SmartPlay DNS është po aq i përshtatshëm për përdoruesit sa merr. Ju lidheni me VPN tuaj dhe SmartPlay gjen automatikisht serverin më të shpejtë në Mbretërinë e Bashkuar.

NordVPN është unike Karakteristika CyberSec bllokon të gjitha llojet e adware dhe malware. Me NordVPN, privatësia dhe siguria juaj nuk rrezikohen kurrë me dy ndërprerës të vrasjeve, një politikë me shkrime zero, encryption 256-bit, mbrojtje për rrjedhje të DNS dhe Onion over VPN.

E gjithë familja juaj mund të shijojë Samurai Champloo me 6 pajisje për pajtim dhe Mbështetje 24/7 e klientit në rast se keni probleme të lidheni me Netflix UK.

Mund ta provoni pa rrezik me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Kurseni në NordVPN me kodin tonë kupon. Për të mësuar më shumë rreth NordVPN, shikoni rishikimin tonë të plotë këtu.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV

Mbështet përrua:

 • Po, servers specialiteti P2P janë të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, Android TV, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Stream Samurai Champloo me NordVPN!

2. CyberGhost

Duhet kohë për të mësuar se si funksionon një VPN, por CyberGhost lehtëson kurbën e të mësuarit për fillestarët me një ndërfaqe intuitive dhe veçori me një klik.

me 700+ serverë në Mbretërinë e Bashkuar, CyberGhost lëviz vazhdimisht rreth kufizimeve gjeografike të Netflix.

Mund të thuash kaq gjatë për të buffering me lidhjet e shpejta të CyberGhost dhe bandës së pakufizuar.

Përdoruesit gjithashtu japin CyberGhost me nota të larta për sigurinë në internet me karakteristika të mbrojtjes së të dhënave si kriptimi 256-bit, një ndërprerës automatik vrasës, bllokuesit e reklamimit dhe gjurmimit dhe një politikë e rreptë e mos-logs.

Për pak më shumë para në muaj, mund të merrni serverët NoSpy. Ju merrni përfitime shtesë si një uplink i dedikuar dhe një bandë më e madhe.

Shërbimi i klientit i CyberGhost përfshin bisedë live bashkë me një bazë gjithëpërfshirëse të njohurive.

Ky VPN është një vlerë e shkëlqyeshme, dhe ofron disa nivele çmimesh abonimi dhe 7 lidhje të njëkohshme.

Plus, ju keni një Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh nëse CyberGhost nuk është përshtatja e duhur për ju.

Merrni edhe më shumë kursime në CyberGhost me kodin tonë kupon.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, Android TV, iOS, Amazon Fire Stick, Linux dhe Chrome.

Stream Samurai Champloo me CyberGhost!

3. ExpressVPN

ExpressVPN

Rrufeja e shpejtë është mënyra më e mirë për të përshkruar ExpressVPN. Ju mund të anashkaloni geoblock Netflix pa mundim falë VPN-së 3,000+ serverë në të gjithë botën përfshirë Mbretërinë e Bashkuar.

Karakteristikat e sigurisë janë po aq të forta sa karakteristikat e shpejtësisë. ExpressVPN kushton pak më shumë sesa VPN-të e tjera, por rezervon çmimin e tij me siguri të shkëlqyeshme. Ajo vjen me 256-bit encryption, zero politikë pa logs, OpenVPN, dhe një ndërprerës automatik vrasje. Të dhënat tuaja nuk janë në rregull, dhe përdoruesit ndjehen të sigurt dhe të sigurt me ExpressVPN.

Plus, tunelimi i tij i ndarjes ju lejon të zgjidhni cilat pajisje mbesin të pakriptuara në internet. Mbron të gjitha pajisjet e lidhura përveç atyre që përjashtoni. Kjo ju lejon të bëni gjëra të tilla si shkarkimi i videove në mënyrë të sigurtë, pa rënë në sy në aktivitetin tuaj në internet.

Opsioni MediaStreamer ju lejon të transmetoni në platforma si Amazon Fire Stick që zakonisht nuk mbështesin VPN!

Një garanci për 30 ditë kthim parash dhe 5 lidhje pajisjesh për llogari e bëjnë të vështirë të kalojë ExpressVPN.

Merrni një zbritje të shtuar me kodin tonë të kuponit.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Stream Samurai Champloo me ExpressVPN!

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

Nëse keni një VPN premium, mund të shijoni Samurai Champloo pa u shqetësuar për geoblocks.

Plus, VPN të ngurta i mbajnë të dhënat tuaja të sigurta dhe larg kërcënimeve në internet.

Nëse dëshironi të rrjedhni përtej botës së anime, mundeni shijoni katalogë të pafund të streaming nga e gjithë bota. Më e mira nga të gjitha, aktiviteti juaj në internet nuk është kurrë i dukshëm.

Zgjedhja jonë # 1 është NordVPN për t’ju mbajtur larg dëmit ndërsa ju kënaqeni në mënyrën e samurait.

Cilat janë VPN-të më të mira për shumë pajisje? Lexoni blogun tonë në 5 VPN më të mirat për pajisjet e shumta & Lidhjet që funksionojnë në vitin 2020.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map