Rishikimi i Zgjidhjes në Cloud i Tresorit 2020 – I jashtëzakonshëm!


Tresorit ofron një shërbim të sigurt cloud, i cili lejon individët dhe bizneset të ruajnë, sinkronizojnë dhe shkëmbejnë skedarët e tyre. Kriptimi nga fundi në fund dhe shërbimi me njohuri zero sigurojnë që dokumentet tuaja konfidenciale të mbeten private.

Zgjidhja me bazë cloud e Tresorit ju lejon të ngarkoni skedarët tuaj dhe t’i ndani ato me kontaktet tuaja. Isshtë, pra, pak si Dropbox, por ka disa ndryshime kryesore midis të dyve. Për shembull, Tresorit ka teknologji e enkriptuar e patentuar dhe është me qendër në Zvicër, një vend me ligje të rrepta të intimitetit.

Përkushtimi i Tresorit ndaj privatësisë tuaj tregohet nga një politikë me njohuri zero. Dropbox – dhe kushdo që fiton hyrjen në serverat e Dropbox – mund të shohë dokumentet që i ruan në re; Tresorit nuk munden. Dhe duke qenë se të gjitha skedarët janë të koduara para se të ngarkohen në sistem, mund të jeni i sigurt që dokumentet tuaja janë të sigurta nga sytë e çmendur.

Karakteristikat kryesore Bëni këtë Ruajtjen në Cloud të Sigurt

Dosjet e nivelit më të lartë në hierarkinë e Tresorit quhen Tresors. Ju mund të ngarkoni skedarët në një Tresor ose të shtoni nënfolderë në të. Për të ndarë një Tresor, ju i jepni rrugën Tresorit një përdoruesi tjetër si një lidhje.

Skedarët në ruajtjen e cloud të Tresorit mund të sinkronizohen në platformë të shumëfishtës. Tresorit funksionon në Windows, MacOS, iOS, Android, Linux dhe Windows Phone dhe të gjitha aplikacionet janë të thjeshtë për t’u instaluar dhe ekzekutuar.

Kur ngarkoni skedarët në Tresorit, mund të vendosni parametra të tillë si kohëzgjatja për të cilën skedari do të jetë i disponueshëm dhe sa herë mund të shkarkohet. Këto opsione ju japin shumë kontroll mbi ngarkimet tuaja, kështu që ju mund të jeni i sigurt që ato përdoren vetëm në mënyrat që keni menduar.

Kriptimi i Tresorit deri në fund do të thotë kjo çdo skedar është e koduar pasi largohet nga pajisja juaj dhe mbetet e koduar derisa të shkarkohet në pajisjen e një përdoruesi të autorizuar. Ky proces siguron që dokumentet tuaja të rëndësishme të jenë plotësisht të sigurta nga hakerat.

Karakteristikat themelore përfshijnë qasje në historinë e veprimtarisë dhe sinkronizimin e strukturës tuaj të skedarit ekzistues. Të gjitha planet përveç planit Premium individual kanë gjithashtu kontrollin e lejes, ndarjen e skedarëve me lidhje të mbrojtura me fjalëkalim dhe integrimin e Outlook. Shtesa Outlook ju lejon të dërgoni bashkëlidhje me email më të sigurt se sa mundeni me email të rregullt, sepse skedarët janë të koduar plotësisht.

Për të siguruar që nuk ka konflikte midis disa përdoruesve që redaktojnë të njëjtën skedar, të gjitha planet e Tresorit përfshijnë një veçori të rimëkëmbjes së versionit, i cili ju lejon të rivendosni një skedar në një version më të hershëm. Kjo aftësi është gjithashtu jashtëzakonisht e dobishme nëse një skedar shkatërrohet ndonjëherë.

Paketat e Biznesit dhe Ndërmarrjes shtojnë karakteristika të tjera të rëndësishme për sigurimin e skedarëve si shtigje auditimi (regjistrime të hollësishme të të gjitha ndryshimeve në një skedar) dhe fshirje në distancë, të dyja këto u japin administratorëve kontrollin e plotë të skedarëve dhe mundësinë për të ndërmarrë veprime të shpejta nëse dikush në ekip përpiqet të rregullojë të dhënat. Plani i Ndërmarrjes ofron trajnime të personalizuara të stafit gjithashtu.

Si shumë zgjidhje cloud, Tresorit ka një veçori të sinkronizimit selektiv, i cili ju lejon fikni sinkronizimin për dosjet specifike.

më në fund, të gjitha planet kanë vërtetim me dy faktorë, kështu që edhe nëse dikush fiton hyrjen në fjalëkalimin tuaj të Tresorit, ata ende nuk do të jenë në gjendje të hapin dokumentet tuaja.

Tresorit Drive ju sinkronon me renë tuaj

Tresorit Drive duket dhe sillet saktësisht si një dosje e ruajtur në kompjuterin tuaj, gjë që e bën shumë të thjeshtë për t’u përdorur. Ju mund të përdorni të gjitha skedarët tuaj të ruajtur direkt në shfletuesin tuaj, duke ju lejuar të punoni në çdo skedar, në çdo kohë, edhe nëse nuk keni një kopje të ruajtur në pajisjen tuaj dhe nuk keni ndonjë hapësirë ​​të lirë në hard diskun tuaj. Dhe çdo ndryshim në skedarët tuaj është automatikisht i koduar dhe i ruajtur në cloud, duke e mbajtur të gjithë punën tuaj të sigurt.

Në fakt, një nga avantazhet e një zgjidhje cloud si Tresorit Drive është se nuk keni nevojë të ruani skedarë në pajisjen tuaj. Nëse dikush fiton qasje në kompjuterin tuaj ose pajisjen celulare, ata nuk do të jenë në gjendje të arrijnë skedarët tuaj, të cilët janë të koduar në mënyrë të sigurt dhe ruhen në serverët e largët.

Kur përdorni Tresorit Drive, mund të vendosni gjithashtu Tresorët tuaj më të hyrë në mënyrë që ata gjithmonë të shfaqen në majë.

Si të përdorim Tresorit

Për të ndarë një skedar ose dosje, ju dërgoni një lidhje tek përdoruesi tjetër i autorizuar. Me të gjitha planet përveç Premium individuale, lidhjet mbrohen me fjalëkalim, kështu që nëse dikush merr lidhjen por jo fjalëkalimin, ata nuk mund të hyjnë në skedar.

Pasi të ndani një skedar ose dosje me dikë, ato do të shfaqen në kartën tuaj të kontakteve, gjë që e bën më të lehtë ndarjen në të ardhmen dhe ju ndihmon të mbani mend se kush po përdor dokumentet tuaja.

Kur sinkronizimi është aktiv, çdo ndryshim i bërë në një nga skedarët tuaj Tresorit në një pajisje do të reflektohet menjëherë në të gjitha pajisjet e lidhura me llogarinë tuaj. Sinkronizimi nuk përdor të dhëna, sidoqoftë, veçoria e sinkronizimit selektiv ju lejon të çaktivizoni sinkronizimin kur nuk ka nevojë që të gjithë të shohin azhurnime në kohë reale.

Ytdo herë dikush ndryshon një skedar ose shton një skedar në Tresor tuaj, do të merrni një njoftim. Kjo është vetëm një nga mënyrat e shumta që Tresorit mbron të dhënat tuaja dhe ju jep kontroll të plotë mbi skedarët tuaj.

Ka një arsye që ky shërbim nuk është falas

Tresorit ofron disa pako shërbimesh të ndryshme për individë dhe biznese. Nëse jeni duke kërkuar për shërbime të sinkronizimit personal të cloud, mund të përdorni planin Premium ose Solo. Dallimet më të dukshme midis këtyre dy planeve janë kufijtë e ruajtjes (200 GB për Premium vs 2,000 GB për Solo) dhe numrin e pajisjeve të lejuara (pesë për Premium, 10 për Solo).

Nëse keni një ekip, mund të regjistroheni në Biznesin e Vogël (2-9 përdorues), Biznes (10+ përdorues) ose planin e Ndërmarrjes. Plani i Ndërmarrjes fillon nga 100 përdorues dhe ju mund të shtoni sa më shumë shokë të skuadrës sa të doni.

Të gjitha planet janë në dispozicion ose në baza mujore ose vjetore, por çmimet janë në anën e shtrenjtë. Ju sigurisht që mund të gjeni disa alternativa më të lira për ruajtjen dhe shpërndarjen e cloud në treg. Sidoqoftë, me encryption fund-to-fund dhe politika me njohuri zero të Tresorit, kostoja shtesë mund të jetë e vlefshme për përdoruesit me intimitet si përparësia e tyre kryesore, veçanërisht bizneset që duan të sigurojnë të dhënat e tyre konfidenciale.

Verdikti ynë: Një zgjidhje e sigurt për ruajtjen e reve, por për një çmim të lartë

Nëse ju jeni një individ ose menaxher i një ekipi të madh, nëse jeni duke kërkuar një zgjidhje për sinkronizimin dhe cloud të shkëmbimit të skedarëve që ofron intimitet dhe siguri të plotë, Tresorit mund të jetë zgjidhja e duhur për ju. Me kriptim nga fundi në fund dhe një politikë me njohuri zero të mbështetur nga ligje të rrepta të intimitetit zviceran, Tresorit ju lejon të ruani informacione konfidenciale me paqe të plotë të mendjes. Dhe në varësi të nevojave tuaja dhe planit që ju zgjidhni, ai mund të sigurojë pothuajse të pakufizuar ruajtjen e të dhënave (1TB / përdoruesi me paketën e Ndërmarrjes).

Me aplikacione për të gjitha platformat kryesore, Tresorit mund të arrihen nga pothuajse çdo pajisje, kudo, në çdo kohë. Shtë e lehtë për t’u përdorur dhe ju lejon të lironi hapësirën e diskut në pajisjet tuaja. E vetmja negative që kemi gjetur me Tresorit është ajo paketat e tyre janë pak të shtrenjta. Ne nuk mund t’ju them nëse shërbimet e Tresorit përshtaten brenda buxhetit tuaj, por mund t’ju themi se bazuar në hulumtimin tonë, do të keni një kohë të vështirë të gjesh një mënyrë më të sigurt, më të thjeshtë për të ruajtur, sinkronizuar dhe shpërndarë skedarët tuaj më të rëndësishëm.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map