QI është në Netflix! Ja se si mund ta shikoni atë në vitin 2020

Shfaqja e kuizit të komedisë britanike, QI, tani është në Netflix në Mbretërinë e Bashkuar. Do të shijoni vetëm faktet e tij “mjaft interesante” dhe shumë momente qesharake nëse keni qasje në katalogun e Netflix në Mbretërinë e Bashkuar. por ne do t’ju tregojmë se si mund të shihni QI kudo ku jeni në botë.

Si mund të hyni në QI nëse jetoni jashtë MB? Ju do të duhet një VPN i besueshëm për të kaluar kufizimet gjeo-kufizuese të Netflix dhe për të hyrë në katalogun e saj në Mbretërinë e Bashkuar.

Me një VPN, ju mundeni fshihni adresën tuaj të vërtetë IP, lidheni me një server në Mbretërinë e Bashkuar, dhe merrni një Adresa IP e Mbretërisë së Bashkuar. Ju pastaj mund të transmetoni QI, pa marrë parasysh se ku jeni.

Udhëzues i shpejtë: Si të shikoni QI në Netflix

 1. Zgjidhni një VPN. Ne rekomandojmë NordVPN për përvojën më të mirë të përgjithshme të transmetimit në Netflix UK.
 2. Shkarkoni dhe instaloni VPN tuaj në pajisjen tuaj të zgjedhur.
 3. Lidhu me një server në Mbretërinë e Bashkuar.
 4. Hidhen në Netflix në Mbretërinë e Bashkuar dhe regjistrohu / regjistrohu. Kjo është ajo! Të gjitha 200+ shfaqjet QI janë të gatshme për ju që të lakmoni!

Filloni transmetimin QI Tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë QI

Shërbimet e transmetimit të Netflix janë në dispozicion në 190+ vende. Sidoqoftë, katalogu i shfaqjeve dhe filmave të Netflix është i ndryshëm për secilin rajon. Kështu, për shembull, nëse jetoni në Itali, Netflix bllokon adresën tuaj IP të Italisë nga hyrja në Netflix UK.

Nëse doni të vazhdoni me shfaqjen e kuizit QI, ju duhet një performancë e lartë VPN që fsheh adresën tuaj IP, dhe, në vend të kësaj, ju siguron një adresë në Mbretërinë e Bashkuar. Ju do të keni qasje në katalogun e Netflix në Mbretërinë e Bashkuar.

anashkaloni gjeo-kufizimet e Netflix dhe zhbllokoni përmbajtjen në Mbretërinë e Bashkuar, një VPN me cilësi të lartë si NordVPN ju lejon të zgjidhni nga shumë serverat e saj në dispozicion në Mbretërinë e Bashkuar.

Ajo gjithashtu rifreskon adresat IP të këtyre serverëve rregullisht për të shmangur zbulimin nga teknologjia e sofistikuar e anti-VPN e Netflix.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

Një premium VPN mund të bëjë shumë më tepër sesa anashkalojë geoblocks.

Me një VPN premium, do të keni mundësi të shijoni përmbajtjen tuaj të preferuar nga shërbimet tuaja të preferuara të transmetimit pa sakrifikuar privatësinë tuaj.

si Kërcënimet e sigurisë në internet vazhdojnë të zhvillohen dhe shumohen, është e rëndësishme të përdorni një VPN sa herë që shkoni në internet.

Kur përdorni një VPN cilësore, ju ndihmoni sigurohuni që aktiviteti juaj në internet të mbetet i sigurt dhe anonim.

Me një VPN të besuar, të dhënat tuaja janë të koduara dhe adresa juaj IP është e fshehur, duke e mbajtur informacionin dhe identitetin tuaj jashtë mundësive hakerat, gjurmuesit dhe sytë e tjerë të prishur.

3 VPN më të mira për shikimin e QI

Ju jeni pothuajse gati për të parë QI. Këtu janë rekomandimet tona për 3 VPN më të mira për të anashkaluar geoblocks të Netflix në mënyrë që të mund të transmetoni Netflix në Mbretërinë e Bashkuar:

1. NordVPN

NordVPN është zgjedhja jonë kryesore për të shërbimi më i mirë VPN. Së pari, është e vështirë të mundësh 5,700+ serverë në 60 vende. Plus, ju mund të anashkaloni lehtësisht kufizimet gjeo-kufizuese të Netflix në Mbretërinë e Bashkuar, falë saj 800+ server në MB.

Karakteristikat e shkëlqyera të sigurisë dhe intimitetit janë një standard NordVPN. Ajo ofron karakteristika të sigurisë në internet si një politikë pa logs, a opsioni i kodimit të dyfishtë, dhe një ndërprerës automatik vrasës.

Ky VPN shkon një hap më tej me Karakteristikë CyberSec që bllokon reklamat pushtuese dhe malware.

NordVPN është unike Karakteristika SmartPlay DNS ju lidh automatikisht me serverin më të mirë në dispozicion në Mbretërinë e Bashkuar. Nuk kërkohet konfigurim manual!

Me NordVPN, mund të lidheni me 6 pajisje menjëherë. E gjithë familja juaj mund të bashkohet me të gjithë hilaritetin e QI.

Testet tona të shpejtësisë e gjejnë NordVPN të ketë serverë të shpejtë dhe të qëndrueshëm që do të thotë që ju do të shijoni një përvojë të rrjedhshme të qetë dhe të sigurt.

24/7 Mbështetje e klientit në chat live është atje për ju në rast se nuk mund të lidheni me Netflix UK. Plus, a 30 ditë garanci për kthimin e parave ëmbëlson marrëveshjen.

Me të gjitha këto karakteristika të pazgjidhura, nuk është çudi që përdoruesit të japin NordVPN një parakusht.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, servers specialiteti P2P janë të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, Android TV, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Stream QI me NordVPN!

2. ExpressVPN

ExpressVPN

Nëse nevoja juaj # 1 është shpejtësia, atëherë ExpressVPN është zgjidhja perfekte për ju. Shtë VPN më e shpejtë në testet tona të shpejtësisë, që do të thotë që përfitimi juaj QI mund të vazhdojë pafundësisht. Për më tepër, ju keni qasje në 3,000+ serverë globalë, përfshirë në Mbretërinë e Bashkuar.

Karakteristikat e sigurisë në internet të ExpressVPN e mbajnë në internet shfletimin të sigurt dhe të shëndoshë.

Aktiviteti juaj në internet mbrohet falë DNS me njohuri zero (të dhënat personale nuk ruhen kurrë), Kriptimi i shkallës ushtarake 256-bit, një ndërprerës automatik vrasës, politika me shkrime zero, dhe Testi i rrjedhjes DNS / WebRTC (unik për ExpressVPN).

Për siguri të shtuar, ExpressVPN ofron Teknologji e besuarServer, që gjithmonë parandalon shkrimin e sistemit tuaj operativ dhe aplikacioneve në hard drive tuaj.

Ndërsa ky VPN kushton pak më shumë sesa VPN-të e tjera premium, ai ofron vlerë e madhe për para dhe lidhje të njëkohshme në deri në 5 pajisje.

A 30 ditë garanci për kthimin e parave dhe 24/7 mbështetje chat live janë dy veçori të tjera që përdoruesit i duan rreth ExpressVPN.

A keni një buxhet të ngushtë? Shikoni sot kodin tonë të kuponit për ExpressVPN!

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Stream QI me ExpressVPN!

3. CyberGhost

Nëse ky është VPN-ja juaj e parë, CyberGhost ju lehtëson shpejt me ndërfaqen e tij miqësore për përdoruesit.

Numri i serverëve të CyberGhost është mbresëlënës: 3,900+ serverë në 60 vende. Plus, nuk do të kesh pengesa të shikosh QI, falë 400+ serverë në Mbretërinë e Bashkuar.

Edhe pse CyberGhost nuk është aq i shpejtë sa NordVPN ose ExpressVPN, ai automatikisht ju gjen serverin më të shpejtë për transmetim pa probleme QI. Plus, e saj Tipari i kompresimit të të dhënave kompreson imazhet dhe përmbajtjen në internet për herë më të shpejtë të ngarkesës.

QI është një çështje e qeshur. Siguria e keqe në internet nuk është. CyberGhost merr seriozisht sigurinë dhe intimitetin tuaj me karakteristika si një politikë e shkrimeve zero, një ndërprerës automatik vrasës, një bllokues adware dhe malware, dhe 256-bit encryption AES.

Nëse nuk mund të lidheni me Netflix UK për ndonjë arsye, Biseda live ose bileta e CyberGhost është gati të ndihmojë.

CyberGhost punon me të gjitha llojet e buxheteve duke ofruar paketa të ndryshme abonimi. Ajo madje vjen me 7 lidhje të njëkohshme pajisjesh për llogari.

A Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh ju lejon ta provoni atë vetë, pa rrezik.

Karakteristikat intuitive të CyberGhost dhe çmimet e përballueshme e kanë bërë atë hit për përdoruesit. Tashmë është një VPN e volitshme, por kodi ynë kupon ju kursen edhe më shumë!

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, Android TV, iOS, Amazon Fire Stick, Linux dhe Chrome.

Stream QI me CyberGhost!

Keni nevojë për një opsion të katërt të VPN?

Shikoni si mund ta shikoni Qi nga kudo tjetër video më poshtë, dhe shihni se si mund të përdorni Surfshark për të kapur programin tuaj të preferuar për iPlayer BBC. Ju gjithashtu mund të vizitoni kanalin tonë në YouTube dhe të kërkoni nëpër komente të tjera të dobishme dhe si të videove.

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

QI është një shfaqje e qeshur për një minutë, dhe një VPN e fuqishme siguron që nuk do të humbasë asnjë sekondë të saj. Një VPN me performancë të lartë anashkalon geoblocks dhe masat anti-VPN të Netflix.

VPN-të më të mira maskojnë adresën tuaj të vërtetë IP dhe ju lidhin me një server në Mbretërinë e Bashkuar, në mënyrë që të mund të hidheni menjëherë në QI, pa marrë parasysh vendndodhjen tuaj. NordVPN është zgjedhja jonë # 1 për të transmetuar QI.

Plus, ju merrni përfitim i shtuar i sigurisë dhe privatësisë së hekurt kështu që askush nuk mund të ndërhyjë në kohën e jetës tuaj.

A jeni i sëmurë nga gabimi i proxy Netflix? Lexoni se si ta kaloni këtu: Error Netflix-Si ta rregulloni atë me një VPN.

Kureshtare cilat VPN janë më të shpejta? Shikoni blogun tonë të gjerë në 5 VPN më të Shpejta.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me