PureVPN Tani punon me Netflix – Ja Si! (Përditësimi i vitit 2020)


Netflix është një turmë e preferuar për transmetimin e shfaqjeve dhe filmave që doni. Kjo do të thotë, nëse nuk mund t’i bartni ato në të vërtetë.

për fat të keq, marrëveshjet e licencimit dhe shpërndarjes janë një çështje e madhe për ata që duan të hyjnë në gamën e plotë të përmbajtjes Netflix nga kudo.

sepse biblioteka juaj Netflix varet nga vendndodhja juaj aktuale, ju mund të humbisni disa tituj të shkëlqyeshëm. Për shembull, seri klasike si Parks and Recreation, House M.D., dhe West Wing janë të gjitha të disponueshme në Netflix SH.B.A., por ju nuk do t’i gjeni në versionin e MB (dhe të tjerët).

Edhe më keq, nëse po vizitoni një vend tjetër, do të duhet të përdorni katalogun Netflix për atë vend. Kjo do të thotë që ju mund të humbni filmat tuaj të preferuar, ose seritë që jeni duke shikuar shumë, gjatë qëndrimit jashtë vendit.

Shumë përdorues të zgjuar kanë zgjedhur të shmangin këto kufizime të bezdisshme dhe të merren me geoblocks Netflix duke përdorur një Virtual Private Network (VPN). megjithatë, jo të gjitha shërbimet VPN janë të pajisura për t’u marrë me kufizimet e përparuara të Netflix.

PureVPN dikur ishte një shembull i kësaj në të kaluarën. Ajo luftoi me programin e rreptë të zbulimit të Netflix deri vonë. Jo më! PureVPN edhe një herë kalon me lehtësi blloqet e Netflix. Gjithçka që ju nevojitet është serverët e duhur – dhe ky VPN e bën super të lehtë për t’i gjetur ato. Plus, veçoritë e tjera të shkëlqyera të PureVPN e bëjnë atë një përdorues të preferuar.

Udhëzues i shpejtë: Si të zhbllokoni Netflix me PureVPN

 1. Regjistrohu për një pajtim PureVPN.
 2. Shkarkoni aplikacionin PureVPN (ose zgjerimin e shfletuesit) dhe instaloni atë.
 3. zgjedh lumë mode dhe zgjidhni Netflix nga kanalet tab. Për zgjatjen e shfletuesit, zgjidhni Netflix nga Uebfaqe Popullore tab.
 4. Hyni në llogarinë tuaj Netflix dhe shijoni të gjithë titujt e rinj!

Zhbllokoni Netflix me PureVPN Tani!

Duke përdorur PureVPN për të hyrë në Netflix SHBA

Netflix ka shumë versione të ndryshme për rajonet e tij të mbështetura. Kjo nuk është asgjë e re – megjithatë, Përdoruesit e VPN kishin një kohë shumë më të lehtë për zhbllokimin e përmbajtjes që ata donin ne te shkuaren.

Kjo ndryshoi në vitin 2014, kur platforma popullore e transmetimit u bë presion për të ardhur me të masa të reja zbulimi për të kufizuar qasjen përmes VPNs ose proxies. Si rezultat, shumë njerëz që udhëtuan shpesh (ose donin një bibliotekë më të madhe Netflix në vendin e tyre) filluan të futen brenda blloqe të përparuara VPN kur përpiqeni të ngarkoni Netflix.

Sot, loja me mace dhe miu midis ofruesve të Netflix dhe VPN vazhdon në forcën e plotë. Disa VPN janë të vendosur të vazhdojnë të anashkalojnë blloqet e rrepta Netflix. Pasi të keni bërë disa përmirësime, PureVPN është përsëri në listën e shërbimeve që punojnë me gjigantin e transmetimit.

aktualisht, PureVPN premton zhbllokimin për Netflix SHBA dhe MB, të cilat disponojnë dy nga katalogët më të mëdhenj. Nëse ju pëlqen të udhëtoni shumë, PureVPN mund t’ju japë qasje të qetë në biblioteka e plotë e Netflix në vendin tënd, pa marrë parasysh ku shkon.

Gjatë hulumtimit tonë, hasëm në një informacion interesant. Në FAQ të tyre për Netflix VPN, PureVPN rekomandoi çiftimin e shërbimit të tyre me një adresë IP të veçantë për të garantuar qasje në Netflix:

FAQ PureVPN Netflix

Për të parë nëse ka qenë vërtet rasti (dhe të sigurohemi që akoma mund të zhbllokojmë Netflix) ne kontaktuam mbështetjen e klientit të PureVPN. Ja çfarë duhet të thoshin:

Përgjigja PureVPN Netflix - 1/2

Mbështetja konfirmoi që ne mund të përdorim serverët specialë për Netflix SHBA dhe MB, të cilët gjenden lehtësisht në aplikacionet PureVPN dhe shtesat e shfletuesit. Ne gjithashtu kemi pyetur për IP të dedikuar:

Përgjigja PureVPN Netflix - 2/2

Siç mund ta shihni, marrja e një IP shtesë të dedikuar me planin tuaj PureVPN nuk është e nevojshme për qasje në Netflix. Që ka thënë, PureVPN është një nga VPN më e lirë kur bëhet fjalë për IP statikë, dhe nëse do të keni nevojë ndonjëherë për diçka tjetër (siç është bankingu online) nuk do të duhet të shpenzoni një pasuri të vogël.

Në testet tona, PureVPN funksionoi pa përsosmëri kur u lidhëm me serverët e saj Netflix për SHBA dhe MB. Por mbani në mend se kjo mund të ndryshojë – ne ju rekomandojmë të kontaktoni mbështetje për t’u siguruar që gjithçka funksionon përpara se të angazhoheni në një pajtim PureVPN.

Po kërkoni një VPN që zhbllokon me siguri një bandë bibliotekash Netflix në të gjithë botën? NordVPNis zgjedhja jonë kryesore në vlerësimet e përdoruesve dhe ekspertëve.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN për Netflix

Nëse përparësia juaj kryesore është transmetimi pa geoblocks në Netflix dhe shërbime të tjera si Hulu, IPlayer BBC, dhe HBO GO, ka disa tipare të rëndësishme që ju nevojiten nga VPN-ja juaj.

Së pari, sigurohuni që ajo ofron Bandwidth i pakufizuar. Streaming ha shumë të dhëna dhe nuk dëshiron kufizime të bezdisshme këtu.

i dytë, hidhni një vështrim se sa shpejt është VPN-ja juaj. Ne e dimë se shpejtësia e testimit para blerjes së një VPN mund të jetë e ndërlikuar, kështu që ne rekomandojmë të bëni pak hulumtime dhe të lexoni rishikime të përdoruesve për të gjetur informacion të saktë.

E fundit por jo më pak e rëndësishme, do t’ju duhet serverat në rajon ku po përpiqeni të përdorni – më shumë më mirë. Për shembull, hyrja në bibliotekën e Netflix SHBA kërkon një server VPN i cili do t’ju caktojë një adresë IP në SH.B.A..

PureVPN ju jep të gjitha këto – me 2,000+ servera në mbi 140 vende, nuk do të duhet të shikoni gjatë për të gjetur serverin perfekt për nevojat tuaja. Dhe nëse transmetimi është gjithçka që ju intereson, ju keni serverë specialë për transmetim për shumë faqe interneti dhe shërbime të njohura – përfshirë Netflix!

Nëse nuk do të mjaftonte, hidhni një sy se çfarë tjetër ofron PureVPN:

 • Shpejtësi të shpejtë të serverit për transmetim me cilësi të lartë pa asnjë buffering
 • Të dhëna të pakufizuara kështu që ju mund të shijoni seanca të gjata të transmetimit
 • Vegël e provuar e shpejtësisë së integruar për të gjetur serverët me performancë më të mirë direkt nga aplikacioni
 • Ndarje tunele e cila ju lejon të zgjidhni trafikun që dëshironi të mbulojë VPN-në tuaj
 • Kriptim i fortë 256-bit për t’ju mbrojtur në internet
 • Aplikacione për të gjitha platformat kryesore përfshirë Windows, Mac, Linux, Android, iOS, shtesat e shfletuesit (Chrome dhe Firefox), aplikacionet e ruterit, dhe më shumë!
 • Pesë lidhje të njëkohshme kështu që ju mund të merrni përvojën e plotë Netflix në të gjitha pajisjet tuaja në shtëpi
 • Mbështetje e përgjegjshme 24/7 e klientit për ndihmë me të gjitha pyetjet e serverit tuaj (ose çështjet)

Në përgjithësi, PureVPN është një mënyrë e shkëlqyeshme për të shmangni geoblocks dhe shijoni argëtimin tuaj të preferuar pa kufizime.

Nuk jam i sigurt se kjo është VPN për ju? Provojeni atë deri në 31 ditë dhe ktheni paratë tuaja me garancinë e rimbursimit, ose kontrolloni se si e vlerësojnë përdoruesit e vërtetë në vlerësimet e tyre.

VPN-të nuk janë thjesht në lidhje me Netflix

PureVPN është më mbresëlënëse kur përdoret për transmetim, por ka edhe më shumë.

Përveç qasjes së lehtë në përmbajtjen e geobllokuar në të gjithë botën, ju merrni kriptim dhe mbështetje të fortë 256-bit për të gjithë protokollet kryesore VPN (përfshirë OpenVPN). Kjo e bën PureVPN një zgjedhje të shkëlqyeshme për mbrojtje nga hakerat, qoftë në shtëpi apo në wi-fi publike.

Jo vetëm që do të shijoni një shtresë shtesë sigurie, por madje mund të arrini të arrini kurseni para me VPN-në tuaj! Disa shërbime (siç janë ofruesit e VoIP) pëlqejnë të paguajnë çmime të ndryshme në varësi të vendndodhjes tuaj – me një VPN, ju mund të merrni marrëveshjen më të mirë çdo herë duke “ndryshuar” vendin tuaj. Super e dobishme kur udhëtoni!

Që ka thënë, PureVPN nuk është zgjidhja e përsosur për ata që duan intimitet të plotë. Ky ofrues mban regjistrat e lidhjeve (megjithëse IP-ja juaj e vërtetë dhe IP-ja VPN nuk janë mbledhur), dhe dihet që t’i kaloni të dhënat e përdoruesit autoriteteve në të kaluarën.

Në fund të fundit? PureVPN funksionon shumë mirë për transmetim dhe mbrojtje, por nuk do të gjesh një politikë të vërtetë të prerjeve zero këtu.

Përfitoni sa më shumë nga Netflix me PureVPN

Falë azhurnimeve më të reja të saj, PureVPN do t’ju ndihmojë të shijoni Netflix në gjithë lavdinë e tij. Ju nuk do të duhet të shqetësoheni për ndonjë kufizim të pajtimit tuaj Netflix, edhe pse jeni në rrugë – me qasje e lehtë dhe e sigurt në katalogët e saj në SHBA dhe MB, nuk do të të marrë malli për shumë argëtim.

Nëse ende dyshoni për PureVPN, mbani mend se mund të provoni para se të blini vërtet! Përveç një Garanci për kthimin e parave me 31-ditë, me kënaqësi të plotë, PureVPN gjithashtu ofron një provë të përballueshme me tre ditë me pagesë me gamën e plotë të veçorive.

Merrni PureVPN Tani!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map