Psiphon Nuk po punon me Netflix? Ja çfarë duhet të bëni

Nëse ndonjëherë keni provuar të hyni në llogarinë tuaj Netflix gjatë udhëtimit, nuk do të keni mësuar asnjë dyshim në lidhje me shërbimin e transmetimit kufizime të rrepta gjeografike.

Përmbajtja si shfaqjet televizive dhe filmat shpesh është subjekt i licencimit të ndryshëm në vende të ndryshme. Netflix duhet të geoblock këtë përmbajtjeshmangni shkeljen e ligjeve për të drejtat e autorit.

Efekti anësor i bezdisshëm për përdoruesit është ai nuk keni mundësi të përdorni versionin e një vendi tjetër të Netflix nga jashtë kufijve të saj.

Kjo mund të jetë veçanërisht zhgënjyese kur shfaqjet tuaja të preferuara janë publikuar më herët në një version tjetër të Netflix. Gjeobllokimi gjithashtu mund të shkaktojë probleme për ata që udhëtojnë jashtë vendit dhe nuk mund të hyni në llogarinë e tyre Netflix.

Lajmi i mirë është se a VPN e besueshme do t’ju ndihmojë anashkaloni gjeo-kufizimet e Netflix.

Një VPN do fshih adresën tënde IP dhe drejtoni trafikun tuaj përmes një serveri alternative. Nëse zgjidhni një server në vendin e duhur, kjo mashtron Netflix të mendojë se po hyni nga ai vend. Ti mundesh zhbllokimin dhe hyrjen në përmbajtje gjeo-të kufizuara në vetëm disa klikime.

Lajmi i keq është se jo të gjithë VPN-të janë në gjendje të zhbllokojnë Netflix.

Sipas testeve dhe hulumtimeve tona, Psiphon është një nga këto VPN dhe nuk punon me Netflix.

Pse nuk mund Psiphon të zhbllokojë Netflix?

Shumë njerëz janë tunduar të përdorin Psifonin sepse është kështu plotësisht falas dhe ka një reputacion të madh për të qenë jashtëzakonisht e lehtë për t’u shkarkuar dhe përdorur.

Psifoni është krijuar gjithashtu pikërisht për qëllimin e hyrja në përmbajtje gjeo-të kufizuar. Uebfaqja Psiphon thotë, “Ne jemi të përshtatshëm në mënyrë unike për t’ju ndihmuar të merrni përmbajtjen që dëshironi, kurdo dhe kudo që ju dëshironi.”

Pra, pse nuk mund Psiphon të zhbllokojë Netflix?

Ështja është që Psiphon u drejtohet përdoruesve në atë që e quan “Vende të kufizuara për lirinë”. Isshtë krijuar për të lejuar njerëzit në zonat shtypëse hyrje në përmbajtje që është censuruar nga qeveria e tyre.

Psiphon nuk është krijuar me mendje në mendje dhe shpejtësia e përgjithshme raportohet si shumë e ulët. Ajo gjithashtu nuk ka rrjetin e burimeve ose burimet e serverit për të anashkaluar gjeo-kufizimet e Netflix.

Psiphoni ka qenë gjithmonë pararojë për kufizimet e tij. Në faqen kryesore thuhet se VPN, “nuk duhet të konsiderohet ose përdoret si një mjet i sigurisë në internet.”

Kjo ka të ngjarë të thotë që edhe Psifoni nuk siguron nivelin e kriptimit të kërkuar për të mashtruar Netflix teknologji e sofistikuar e bllokimit të VPN.

Kjo nuk do të thotë që Psiphon nuk është i shkëlqyeshëm në dhënien e përdoruesve të tij qasje në përmbajtje të censuruar. VPN duket absolutisht mirë nëse doni të përdorni uebfaqet e kufizuara me gjeo. Megjithatë, ajo nuk ka burimet, shpejtësinë e transmetimit ose sigurinë për të punuar me Netflix.

NordVPN zhbllokon Netflix

Fatmirësisht, një VPN më e madhe dhe më e fuqishme siç është NordVPN mund të ju jap saktësisht atë që ju nevojitet.

NordVPN është në gjendje të zhbllokojë Netflix për shkak të disa karakteristikave kryesore.

Së pari, NordVPN ka një numër i madh i serverëve – 5,200+ më së shumti numër. Ky rrjet i madh lejon NordVPN të shmangë zbulimin pasi ato vazhdimisht shtoni serverë të rinj.

Nëse ndonjë nga këta serverë zbulohen dhe listohen në të zezë nga Netflix, NordVPN thjesht mund zëvendësojeni atë me një server të ri që nuk është bllokuar.

Serverët e NordVPN janë gjithashtu automatikisht i ngatërruar. Kjo do të thotë që çdo trafik i ndërhyrë përmes tyre do të maskohet.

Netflix identifikon serverat VPN nga zbulimin e informacionit të koduar. Trafiku i serverëve të hutuar nuk mund të zbulohet në këtë mënyrë kështu që NordVPN përdor këtë teknologji shmangni me sukses listën e zezë.

Së fundmi, teknologjia inovative e NordVPN SmartPlay është projektuar posaçërisht për transmetim. SmartPlay ju lidh automatikisht me një server që është optimizuar për transmetimin e Netflix – nuk kërkohet konfigurimi.

Përfitimet e tjera të NordVPN

  • 5.200 server + në 61 vende garantojnë disa nga shpejtësia më e shpejtë e transmetimit në dispozicion.
  • Gjerësia e brezit të pakufizuar do të thotë pa goditje.
  • Blloko reklama dhe malware me teknologjinë CyberSec.
  • Rrymë në siguri me Kriptimi AES me 256-bit, ndërprerës automatik vrasës, dhe Mbrojtja e rrjedhjes DNS.
  • E përballueshme, e drejtpërdrejtë planet.
  • Aplikacione të lehta për t’u përdorur nëpër të gjitha sistemet dhe pajisjet kryesore.
  • 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Përfundimi dhe leximi i mëtutjeshëm

Nuk është çudi që përdoruesit tanë kanë vetëm gjëra të mira për të thënë në lidhje me NordVPN. Nëse doni të zhbllokoni Netflix, transmetoni nga një sit tjetër, ose thjesht shfletoni internetin me paqe mendore – NordVPN mund t’i bëjë të gjitha.

Gjeni se cilat VPN të tjerë bashkohen me NordVPN në listën tonë të VPN-ve më të mira për Netflix.

Ose, shikoni rrënjët tona të VPN-ve më të mira në përgjithësi.

Shikoni Netflix me NordVPN

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me