Pesë VPN-të më të mira për kohën e kokoshka | Përditësuar për vitin 2020

Një VPN e mirë mund t’ju ​​ndihmojë transmetoni Kohën e Popcornit në mënyrë të sigurt dhe anonime nga kudo në botë, edhe nëse është i censuruar në vendin tuaj.

Ju duhet një VPN që mund anashkaloni geoblocks për të zhbllokuar Kohën e kokoshkave, dhe shifroni të dhënat tuaja kështu që ju mund të shikoni filmat dhe TV që dëshironi pa e ndjekur askush aktivitetin tuaj

Jo të gjithë VPN-të janë të barabartë, dhe do t’ju duhet shërbimi më i mirë në dispozicion për të mbrojtur veten ndërsa ju lumë. Për shkak të kësaj, ekspertët tanë të rrjedhës kanë testoi VPN-të e lartë për të zbuluar se cilët ofrues punojnë më mirë për kohën Popcorn. Lexoni rekomandimet e tyre më poshtë zbuloni se si të përdorni një VPN mund t’ju vendosni për maratonën tuaj të filmit tjetër, pa marrë parasysh se ku jetoni.

Përmbledhje e VPN-ve më të mira për kohën e kokoshka

 1. Cyberghost:Serverët e optimizuar dhe me shpejtësi të lartë ofrojnë përvojën përfundimtare të transmetimit.
 2. NordVPN:Kapërcyer çdo kufizim gjeografik me NordVPN.
 3. ExpressVPN:Shpejtësitë e lidhjes së pakrahasueshme eliminojnë buffering për mirë.
 4. Surfshark:Lidhjet e pakufizuara të njëkohshme do të mbrojnë të gjitha pajisjet tuaja menjëherë.
 5. PrivateVPN:Një rrjet global në rritje i serverëve do të thotë që ju mund të transmetoni përmbajtje nga kudo në botë.

Filloni të shikoni TANI!

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN për kohën e kokoshka

Atje jane tre gjëra kryesore për të kërkuar në VPN ti zgjedh për transmetim me Kohën e Popcorn:

1. Siguria dhe anonimati

Koha e kokoshka përmban shumë filma të piratuar dhe shfaqje televizive. Në varësi të ligjeve tuaja lokale, transmetimi i një skedari pirate mund t’ju ulë në një telashe ligjore, edhe nëse e klikove gabimisht.

Edhe pse ne nuk e mbështesin piraterinë në internet, ne nuk besojmë se dikush duhet të përballet me pasoja të ashpra ligjore për të duke hapur aksidentalisht një skedar të mbrojtur nga të drejtat e autorit.

VPN kodojnë të dhënat tuaja, kështu që ISP-ja ose autoriteti i mbikëqyrjes në internet nuk mund ta shohin aktivitetin tuaj në internet. Kjo do të thotë që nëse rastësisht transmetoni një shfaqje ose film pirat, askush nuk do ta dijë.

Për siguri optimale, do t’ju duhet një VPN që ofron Kriptimi 256-bit, një politikë e rreptë e mos-logs, dhe një ndërprerës automatik vrasës.

2. Anashkalimi i Censurës dhe Geoblocks 

Shumë vende e kanë bllokuar kohën Popcorn për shkak të rrezikut të shkeljes së ligjeve për të drejtat e autorit. Nëse jetoni në një prej këtyre rajoneve, mund të përdorni një VPN për të anashkaluar këtë bllok.

VPN maskoni adresën tuaj IP për ta bërë të duket sikur je duke hyrë në internet nga një vend tjetër. Nëse lidheni me një server në një vend që nuk e ka bllokuar kohën Popcorn, të tilla si SH.B.A., do të jeni në gjendje të rrjedhë atë në mënyrë të sigurt dhe anonime.

Ju gjithashtu mund të përdorni këtë metodë për të zhbllokoni shërbime të tjera të kufizuara gjeo-kufizuese, si Netflix SHBA dhe IPlayer BBC

3. Rritja e Shpejtësisë tuaj të Lidhjes

Nëse lidhja juaj është e ngadaltë, një VPN mund të ndihmojë.

Lidhja me një server VPN ju lejon anashkalojë bllokimin e rrjetës dhe rrëzimin dhe shpejtoni lidhjen tuaj. Sa më larg të dhënat tuaja duhet të udhëtojnë në server, aq më e ngadalshme do të jetë lidhja juaj. Pra, për shpejtësitë më të mira të mundshme, përdorni një VPN me serverë afër lokacionit tuaj fizik.

VPN-të më të mira për kohën e kokoshka

1. CyberGhost

me Bandwidth i pakufizuar dhe shpejtësi super të shpejtë, CyberGhost është zgjedhja jonë kryesore. Serverët e tij të optimizuar me rrjedhë mund anashkaloni çdo kufizim gjeografik për të zhbllokuar Kohën e kokoshkave.

Aplikacionet e saj janë jashtëzakonisht intuitive për t’u përdorur, dhe instalimi është një fllad. Do të jeni gati për të transmetuar vetëm me disa klikime.

CyberGhost mbron lidhjen tuaj me Kriptimi 256-bit dhe një e rreptë politika pa log. Të gjitha aplikacionet e tij paraqesin një ndërprerës automatik vrasës për të parandaluar të dhëna të pambrojtura që largohen nga rrjeti juaj.

Ajo ofron një Gjykim falas 24-orësh dhe një dajak Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh, kështu që mund ta provoni për të parë pse përdoruesit tanë duan të transmetojnë CyberGhost. 

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni marrëveshjet CyberGhost

2. NordVPN

Pajisjet NordVPN

NordVPN ofron një shërbim mbresëlënës dhe të besueshëm që mund të zhbllokojë Kohën e Popcorn nga kudo. Kombinon siguri e nivelit të lartë me vazhdimisht i lartë shpejtësitë dhe Bandwidth i pakufizuar. 

Anashkalimi i geoblocks është jashtëzakonisht i lehtë me SmartPlay të NordVPN. Kjo veçori ju lidh automatikisht me serverin më të mirë në rajon ju duhet për përmbajtjen që dëshironi.

Me gjithë këtë në ofertë, është e lehtë të shihet pse NordVPN është një shërbim kaq popullor. Testojeni atë për veten tuaj me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni ofertat NordVPN

3. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

ExpressVPN është VPN më e shpejtë në treg, por kjo është vetëm një pjesë e arsyes pse është kaq e popullarizuar në mesin e entuziastëve të transmetimit.

Me rrjetin e saj të gjerë të serverëve, mundeni zmadhoni geoblocks e kaluara për të zhbllokuar përmbajtje ekskluzive nga e gjithë bota. Do të jeni në gjendje të transmetoni Kohën e Popcornit në mënyrë anonime falë saj karakteristikat më të mira në klasë të sigurisë.

Ju mund ta provoni këtë VPN kryesore pa rreziqe me një Garanci 30-ditore, e kthimit të parave. Ka edhe prova falas deri në 7 ditë për përdoruesit Android dhe iOS.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni ofertat ExpressVPN

4. Surfshark

Surfshark është një tjetër zgjidhje kryesore për Popcorn Time. Ajo ofron lidhje me shpejtësi të lartë në një rrjet të serverëve në rritje dhe karakteristika të fuqishme të sigurisë që ju mbrojnë ndërsa rrjedhin.

Aplikacionet e saj janë në përputhje me të gjitha sistemet kryesore operative, dhe mund të kesh lidhje të pakufizuara të njëkohshme. Kjo do të thotë që ju mund të mbroni të gjitha pajisjet tuaja me vetëm një llogari. Ekziston edhe një Garanci 30-ditore, e kthimit të parave, kështu që mund ta provoni pa rrezik.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Shikoni marrëveshjet e Surfshark-ut

5. PrivateVPN

Pajisjet privateVPN

PrivateVPN është një ofruesi i përshtatshëm për buxhetin me tiparet më të mira të sigurisë dhe a rrjet në rritje, global. Ajo ofron lidhje me shpejtësi të lartë dhe Bandwidth i pakufizuar në të gjitha planet e saj.

është perfekt për fillestarët. Megjithëse nuk ka mbështetje për biseda live, ju mundeni të keni mbështetjen e klientit të instaloni VPN tuaj përmes ndihmës në distancë.

Shfrytëzoni sa më shumë nga PrivateVPN Gjykim falas 7 ditor dhe 30 ditë garanci për kthimin e parave për të zbuluar pse përdoruesit e vlerësojnë kaq lartë.

PrivateVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Shikoni marrëveshjet privateVPN

përmbledhje

Një VPN e mirë maskoni adresën tuaj IP për ta bërë të duket sikur po derdhet nga një vendndodhje tjetër. Ky do zhbllokoni Kohën e kokoshkave nëse jetoni në një vend ku është i bllokuar.

VPN juaj gjithashtu do të shifroni të dhënat tuaja për të parandaluar ISP-në dhe autoritetet e tjera që të monitorojnë aktivitetin tuaj të internetit. Pra, nëse aksesoni rastësisht një skedar të mbrojtur nga të drejtat e autorit, askush tjetër nuk do ta dijë.

Nuk jeni i sigurt se cili VPN është zgjidhja më e mirë për ju? Ne ju rekomandojmë CyberGhost, dhe ju mundeni provojeni falas!

Filloni gjyqin tuaj falas për CyberGhost TANI!

Leximi më tej

Dëshironi të kurseni disa nga paratë tuaja të fituara me vështirësi? Ekspertët tanë të kursyer nga buxheti kanë përpiluar një listë të marrëveshjeve më të mira të VPN aktualisht në dispozicion.

Shikoni cilat ofrues të VPN na mahnitën në Vmimet VPN për vitin 2020.

Të interesuar të gjesh më shumë rreth sigurisë dhe anonimitetit? Shikoni rekomandimet tona të ekspertëve për VPN-të më të mira pa log.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map