Ne Provuam Shërbimin e Klientit ExpressVPN – Kjo është ajo që kemi mësuar

ExpressVPN është një nga VPN-të më të njohura në dispozicion, për të mos përmendur më të shpejtë.

Krenohet me miqësore dhe efikase Mbështetje 24/7 e klientit, por a qëndron i vërtetë ky pretendim?  Vendosa ta vë në provë ExpressVPN për të zbuluar.

Rishikimi im: 

  • Kontaktimi i ExpressVPN përmes Chat Live
  • Përdorimi i Sistemit të Mbështetjes së Biletuar të ExpressVPN

FAQ: 

  • Si ta zgjidhni lidhjen tuaj me ExpressVPN
  • Si të filloni një bisedë të drejtpërdrejtë ExpressVPN
  • Si të paraqisni një biletë për mbështetjen e ExpressVPN 

Unë nuk jam një gazetar apo aktivist që duhet të fshehë identitetin tim, por Më pëlqen të shkarkoj përrua herë pas here dhe të shfletoj në internet kur mërzitem.

Shumica e përdorimit tim në internet përfshin bankare në internet, blerje dhe shikim të Netflix, kështu Më duhej një VPN me lidhje të mëdha sigurie dhe shpejtësi të lartë.

Kam bërë disa hulumtime para se të zbarkoja në ExpressVPN.I isha impresionuar me testet e tyre të shpejtësisë dhe rishikimet e klientëve që kisha lexuar. Me e rendesishmja, një shok rekomandoi ExpressVPN. 

ExpressVPN reklamon një rrjet të madh prej 3,000+ serverësh, që është e shkëlqyeshme për transmetim. Ai gjithashtu pretendon të jetë VPN më i shpejtë në treg – një tjetër avantazh i qartë. Plus, është mund të anashkalojë geoblocks dhe zhbllokimin e Netflix, dhe aplikacionet e tij të hijshme janë në përputhje me desktopin tim Windows 8 dhe telefonin Android.

Instalimi i aplikacionit ishte shumë i lehtë: Unë isha gati për të hyrë në vetëm disa klikime. Doja të sigurohesha që lidhja ime ishte optimizuar për përrua, kështu që vendosa të drejtohem tek ekspertët.

Kontaktimi i Ndihmës me ExpressVPN përmes Chat Live

Ishte lehtë për t’u kontaktuar me ekipin e klientit për mbështetjen e ExpressVPN.

Ata kanë disa mundësi të ndryshme kontakti, dhe Zgjodha Bisedën Live sepse doja ndihmë të menjëhershme. Ata gjithashtu ofrojnë një sistem biletash përmes ZenDesk, dhe ju mund t’i kontaktoni ata përmes emailit. Nuk ka asnjë numër të telefonit ExpressVPN, por kjo më përshtatet mua. Nuk jam shumë i kënaqur me telefonatat dhe nuk dua të pres në pritje.

Një përfaqësues miqësor i shërbimit të klientëve, Romulo, hyri në bisedë dhe iu përgjigj pyetjes sime brenda një minutë nga dërgimi i saj. Unë i thashë se dëshiroja të shkarkoja disa përrua dhe e pyeta nëse kishte rëndësi se me cilin vend lidhe, ose me cilat protokolle sigurie kam përdorur.

Romulo më tha që nuk ka rëndësi se me cilin vend lidhe. Ai gjithashtu dha një këshillë shtesë për t’u siguruar që isha 100% i mbrojtur ndërsa përroja.

Në fund të bisedës, Unë kam qenë në gjendje të vlerësoj rep tim shërbimit, një tipar shërbimi ndaj klientit që më pëlqen vërtet. Romulo fitoi 5 yjet e tij. Përdorimi i opsionit për biseda të ExpressVPN ishte shumë më i lehtë nga sa kisha pritur.

Përdorimi i Sistemit të Mbështetjes së Biletave për të Kontaktuar Shërbimin e Klientit të ExpressVPN

Një nga karakteristikat më të rëndësishme të një VPN, për mua, është aftësia e saj për të zhbllokuar Netflix SHBA. Si qytetar australian, gjithmonë e kam ndjerë të padrejtë që më është dashur të paguaj të njëjtin çmim për më pak se gjysmën e përmbajtjes.

Para se të regjistrohesha në ExpressVPN, desha të kontrolloja dyfish nëse mund të anashkalojë bllokimet VPN të Netflix dhe kufizimet gjeo-kufizuese. Unë gjithashtu isha kureshtar të shihja se cilat shërbime të tjera streaming mund të hapnin për mua.

Nuk isha nën ndonjë ngërç në kohë reale, kështu Vendosa të hap një biletë mbështetëse për të kontaktuar mbështetjen e ExpressVPN në vend që të përdorni chat live.

Ishte pak më e vështirë të gjesh lidhjen e biletave të mbështetjes, por unë arrita hapeni atë duke klikuar Na Kontaktoni në fund të faqes në internet. Ju gjithashtu mund të hapni një biletë mbështetjeje duke u drejtuar në faqen Mbështetje nga menuja e sipërme.

Mora menjëherë një email me përgjigje automatike që më njoftoi se morën pyetjen time dhe se kishte një vonesë të shërbimit ndaj klientit. Ai gjithashtu përfshiu një lidhje dhe numrin e biletave në rast se doja të kontrolloja statusin e pyetjes sime.

Ne realitet, zgjati pak më shumë se dy orë për shërbimin e klientëve për t’iu përgjigjur pyetjes time dhe më njoftoni se mund ta përdor atë për të zhbllokuar Netflix në SH.B.A., Kanada dhe MB. Ata madje më thanë se me cilët serverë duhet të lidhem për secilin vend.

Ishte një prekje e këndshme dhe një bonus i sigurt, që të dy rep-et e shërbimit ndaj klientit me të cilët bisedova më ofruan këshilla shtesë për të më ndihmuar të përfitoj sa më shumë nga VPN.

Pyetjet e bëra më shpesh

Si mund ta ndërpresë lidhjen time ExpressVPN?

ExpressVPN ofron një udhëzues i gjerë për zgjidhjen e problemeve në pjesën e mbështetjes të faqes së saj të internetit.

Për të hyrë në këto udhëzues:

1. Klikoni në butonin Mbështetje në menunë më të lartë të faqes në internet.

2. Përzgjidhni udhëzues për zgjidhjen e problemeve.

Si ta filloj një bisedë live?

Fillimi i një bisede live është e lehtë!

E vetmja gjë që duhet të bësh është klikoni në butonin e gjelbër Chat Live në cepin e djathtë të faqes dhe futni pyetjen tuaj!

Si mund të paraqes një biletë mbështetëse?

Do të gjeni butonin e biletës mbështetëse në të njëjtën faqe me Udhëzuesin për zgjidhjen e problemeve. Për të arritur atje, do të duhet klikoni në butonin Mbështetje në menunë e sipërme dhe pastaj lëvizni poshtë derisa të shihni “paraqitni një biletë mbështetjeje”.

Klikoni mbi të, dhe pastaj shkruani detajet dhe pyetjen tuaj para se të godisni dorëzimin. Do të merrni përgjigjen tuaj përmes postës elektronike.

përmbledhje

Kanë kaluar tre muaj, dhe Jam akoma i lumtur me blerjen time. Unë bëj bankar dhe blerje në internet me besim se hakerat dhe hajdutët e identitetit nuk mund të marrin duart e tyre në informacionin tim personal falë protokolleve të shkëlqyera të sigurisë.

Shpejtësitë janë të shkëlqyera si për torrenting ashtu edhe për streaming Netflix. Ishte e lehtë për të marrë mbështetjen e klientit me pyetjet e mia, dhe stafi është gjithmonë i sjellshëm, miqësor dhe i dobishëm.

Në përgjithësi, unë jam shumë i lumtur me ExpressVPN!

Si ka qenë përvoja juaj ExpressVPN? Ju lutemi merrni një minutë dhe lini një përmbledhje këtu.
Shkruani një përmbledhje në Titullin ExpressVPN 0 nga 120 karaktere

Ju lutemi shkruani një koment për titull.

Titulli nuk duhet të jetë më i gjatë se 120 karaktere

(Ju lutemi përdorni të paktën 2 fjalë në titullin tuaj)

Cili është mendimi juaj për ExpressVPN? 0 nga minimumi 200 karaktere

Ju lutemi shkruani një koment.

Shqyrtimi juaj duhet të jetë i gjatë të paktën 200 karaktere. Shtimi i detajeve me të vërtetë i ndihmon njerëzit të kuptojnë se çfarë ju pëlqen apo dononi't në lidhje me këtë VPN.

Pikët tuaja:

Ju lutemi vlerësoni VPN.

Dërgoni rishikim Everydo përmbledhje kontrollohet personalisht nga ekipi ynë. Nëse e zbulojmë se është e vërtetë, do ta postojmë brenda 48 orëve.

Leximi më tej

Ekspertët tanë të kursyer nga buxheti kanë përpiluar një listë të marrëveshjeve më të mira që aktualisht janë në dispozicion për ExpressVPN dhe shërbime të tjera të larta.

Dëshironi të provoni para se të blini? Ja se si mund të merrni një provë falas ExpressVPN.

Pse të mos hedhim një sy në konkurs? Shihni se si grumbullohet ExpressVPN pranë shërbimeve të tjera më të mira, si NordVPN.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me