Miliarda është në Netflix! Ja se si mund ta shikoni në vitin 2020.

Drama “Më trego paratë”, Miliarda, tani është në Netflix Japoni. Sidoqoftë, nëse nuk jeni jashtë Japonisë, Netflix geoblocks përmbajtjen e saj. Për fat të mirë, një VPN e besueshme anashkalon përmbajtjen gjeo-të kufizuar, kështu që ju mund të përfitoni nga miliarda nga kudo.

Udhëzues i shpejtë: Si të shikoni miliarda në Netflix

 1. Zgjidhni një VPN që zhbllokon vazhdimisht Netflix. Ne rekomandojmë NordVPN për performancën më të mirë të përgjithshme.
 2. Shkarkoni dhe instaloni programin tuaj VPN.
 3. Lidhu me një server të Japonisë.
 4. Shkoni në Netflix.com dhe regjistrohuni / regjistrohuni. Kjo eshte! Bota elitare e krimit të jakës së bardhë pret!

Filloni Streaming Miliarda Tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të shikuar miliarda

Gjeobllokimi ju pengon të transmetoni përmbajtje nëse jeni jashtë një lokacioni specifik gjeografik. Për shembull, nëse jetoni në Meksikë, nuk mund të hyni në Netflix Japan.

Netflix gjeo-kufizon përmbajtjen e tij për të ndjekur licencat dhe çështjet e të drejtave të autorit, së bashku me faktorë të tjerë motivues të fitimit. Do të thotë që katalogu i filmave dhe shfaqjeve të Netflix janë të ndryshme për secilin vend.

Nëse doni të shikoni Miliarda, por nuk jeni jashtë Japonisë, mund të përdorni një VPN premium për ta bërë atë të duket sikur të keni një adresë IP të Japonisë dhe të anashkaloni kufizimin gjeo.

Si punon kjo? Një VPN përdor tunele përmes serverit të vendit që ju zgjidhni. Do të thotë, ajo fsheh adresën tuaj të vërtetë IP për ta bërë atë të duket sikur jeni në vendin e serverit me të cilin jeni lidhur, duke zhbllokuar kështu katalogun Netflix të këtij vendi.

Nëse doni të transmetoni Miliarda, eshte me mire te zgjidhni një VPN me shumë servera në Japoni. Ju gjithashtu dëshironi të siguroheni që keni një VPN që gjithnjë rifreskon adresat IP të serverëve të saj për të mbetur të padukshëm për Netflix.

Që nga viti 2014, Netflix përdor masa anti-VPN për të gjurmuar dhe bllokuar serverët VPN. Sidoqoftë, përpjekjet për bllokimin e Netflix nuk janë 100%, dhe ju mund të anashkaloni pengesën e tij me një VPN të sigurt.

Shpejtësitë e shpejta dhe koha e shpejtë e ngarkesës janë një domosdoshmëri për Netflix. VPN-të më të mira ofrojnë lidhje të shpejta rrufe.

Më në fund, nëse keni probleme të lidheni me Netflix Japoni, ju dëshironi mbështetje të shkëlqyeshme të klientit për t’ju larguar nga muri Netflix..

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

VPN të nivelit të lartë ju lejojnë të anashkaloni geobllokimin e Netflix dhe teknologjinë e fortë anti-VPN. Sidoqoftë, ky është vetëm një nga përfitimet e shumta të përdorimit të një VPN.

Një VPN e shkëlqyeshme mbron intimitetin tuaj dhe siguron që askush nuk mund të hyjë në adresën tuaj IP. Kur bëni blerje për VPN të duhur, keni nevojë për një politikë të rreptë të mos-logs, që do të thotë që ofruesi juaj VPN nuk regjistron gjëra të tilla si kërkime, shkarkime ose zgjedhje transmetimi.

Tjetra, sigurohuni që VPN juaj të vijë me një ndërprerës automatik vrasjeje. Një ndërprerës aktivizohet nëse lidhja juaj VPN bie dhe siguron që adresa juaj IP të mos jetë kurrë e dukshme.

Më në fund, sigurohuni që VPN të përdor kriptimin në shkallë ushtarake për t’i mbajtur të dhënat tuaja të sigurta nga sytë e çmendur.

3 VPN më të mira për të shikuar miliarda

Miliardat është një gjë e domosdoshme nëse e doni një dramë të krimit të sapunit. Këtu janë VPN-të më të mira për të hyrë në Miliarda brenda disa minutash.

1. NordVPN

Serverët e lartë të bandwidth të NordVPN ofrojnë transmetim pa probleme me 5,700 serverë në 60 vende. Në Japoni, NordVPN ka 160+ serverë.

Gabimi i proxy Netflix parandalon shumë rrjete VPN të hyjnë në shërbimet e saj të transmetimit. Sidoqoftë, NordVPN është e shkëlqyeshme për të marrë rreth ndalimit të Netflix për VPN.

NordVPN përdor një veçori SmartPlay DNS në të gjithë serverët e saj. SmartPlay është pa konfigurim manual, i cili mund të jetë një vrasës kohë. Ajo funksionon duke anashkaluar automatikisht zonat gjeo-kufizuar. Ju lidheni me serverin tuaj dhe SmartPlay tashmë është në punë!

NordVPN përdor kriptim të dyfishtë për të mbajtur të dhënat tuaja private, dhe tipari i tij CyberSec bllokon malware dhe adware në faqen tuaj të transmetimit.

Politika e rreptë e mos-logave të NordVPN dhe një ndërprerës automatik i vrasjeve sigurojnë paqe mendore. Plus, mund të përdorni NordVPN me deri në 6 pajisje njëherësh. Shtë perfekt për familjet e mëdha.

Testi i shpejtësisë i NordVPN kryen rrufetë për një përvojë të miliardave pa tampon. Aplikacioni zgjedh serverin më të shpejtë dhe ju ka në Netflix në asnjë kohë

Nëse ndonjëherë keni probleme për t’u lidhur me Netflix Japan, mund të kontaktoni NordVPN 24/7 Mbështetje e klientit në chat live. Për më tepër, baza e saj gjithëpërfshirëse e njohurive jep përgjigje për pyetje si: “çfarë është qepë dhe si ta përdorësh atë”.

Ju madje mund të provoni NordVPN pa rrezik me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Kurseni para tani në një pajtim NordVPN duke kontrolluar kuponat e tyre sot!

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, servers specialiteti P2P janë të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, Android TV, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Ende nuk jeni i sigurt për NordVPN? Shikoni shqyrtimin tonë të plotë.

Rrjedhin miliarda me NordVPN!

2. ExpressVPN

ExpressVPN - vpnMentor

ExpressVPN është VPN më e shpejtë në treg. Shpejtësia e saj e transmetimit kryeson testet tona të shpejtësisë, duke e bërë atë zgjedhjen e përsosur për transmetimin e Netflix Japan. Ju mund të zgjidhni nga 3,000+ servera në 160 vende. Në Japoni, ju mund të zgjidhni nga 3 vendet e serverit.

Adresa e Ishujve të Virgjër Britanikë të ExpressVPN do të thotë se nuk ka juridiksion Japoni. ExpressVPN gjithashtu ofron karakteristika të nivelit të lartë të sigurisë si:

 • Një politikë e rreptë pa shkrime
 • Një kriptim i shkallës ushtarake AES 256-bit
 • Mbrojtja e rrjedhjes DNS
 • Ndërprerës i integruar i vrasjes

Tipari i tunelimit të ndarë të ExpressVPN ju lejon të zgjidhni sitet e pakriptuara. Pse është e nevojshme kjo? Kjo parandalon që të gjithë trafikun tuaj të internetit të funksionojë përmes VPN e cila mund ta ngadalësojë atë.

ExpressVPN është një përmbledhës listash për VPN më të shpejtë. Testet tona të shpejtësisë për ExpressVPN janë të shpejta rrufe. Thuajini lamtumirë mangësive dhe bufferave!

Probleme në lidhjen me Netflix Japoni? ExpressVPN ofron disa nga shërbimet më të mira për klientët. Burimet e mëdha në uebfaqe përfshijnë përgjigje për pyetje si: “A po rrjedh DNS?”. Nëse nuk mund të gjeni një përgjigje, mund të kontaktoni me ExpressVPN 24/7 mbështetje chat live.

ExpressVPN është miqësor dhe i përsosur, nëse jeni fillestar VPN. Ju dhe familja juaj të gjithë mund të shijoni Miliarda falë 5 pajisje në një kohë! Plus, ju merrni një 30 ditë garanci për kthimin e parave nëse ExpressVPN nuk i plotëson nevojat tuaja VPN.

Ju mund të kurseni para në një pajtim ExpressVPN duke përdorur kodin tonë kupon.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Nuk jeni i sigurt nëse ExpressVPN është zgjedhja juaj kryesore e transmetimit? Shikoni shqyrtimin tonë të plotë.

Rrjedhin miliarda me ExpressVPN!

3. Surfshark

Surfshark_screenshot

Surfshark është një VPN e shkëlqyer me shumë qëllime dhe është një zgjedhje e shkëlqyeshme për transmetimin e Netflix Japan.

Numërimi i serverit të Surfshark:

 • 800+ serverë në 50+ vende
 • 1 vendndodhje serveri në Japoni

Një përfitim miliardash nuk është problem për Surfshark. Karakteristika e tij e shpejtë Lidhja kërkon për serverin më të shpejtë. Testet tona nëpër vende të shumta tregojnë se Surfshark ka shpejtësi të mëdha pa rënie të shpejtësisë ose pushim të lidhjeve.

Surfshark është një fitues me karakteristika të sigurisë. Adresa e saj e Ishujve të Virgjër Britanik (i cili ndodhet jashtë Aleancës 5/9/14 Eyes) është një kështjellë e intimitetit. Karakteristikat përfshijnë:

 • Kriptimi AES 256-bit
 • Mbrojtja e rrjedhjes DNS
 • Ndërprerës automatik vrasës
 • Karakteristikë Cleanweb që mbron nga malware, adware, phishing dhe ndjekja
 • Asnjë politikë shkrimesh

Probleme në lidhjen me Netflix Japoni? Surfshark ofron mbështetje miqësore dhe informuese 24/7 chat live.

Instalimi i Surfshark është i lehtë falë një ndërfaqe intuitive dhe tipar Quick Connect. Më e mira nga të gjitha, Surfshark ofron një numër të pakufizuar pajisjesh për licencë.

Surfshark nuk ofron gjykim falas, por ka një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Mund të kurseni edhe më shumë para duke përdorur një nga kodet tona të kuponit.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

A është Surfshark VPN i duhur për ju? Shihni shqyrtimin tonë të plotë.

Rrjedhin miliarda me sipërfaqe!

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

Miliardat më në fund është në Netflix. Ju dëshironi një VPN që anashkalon geoblocks me lehtësi. Siguria dhe shpejtësia janë gjithashtu thelbësore për shikimin e paqes së mendjes. Ne rekomandojmë NordVPN si zgjedhjen tonë # 1 për t’u marrë me babëzi me miliarda.

A e anashkalon VPN-ja juaj Netflix me lehtësi? Lexoni udhëzuesin tonë në 5 VPN-të më të mira që mund të punojnë me Netflix.

A po e fsheh në mënyrë të efektshme adresën e IP-së? Lexoni udhëzuesin tonë të dobishëm për 4 Super Easy & Mënyrat e Shpejta për të (Reale) Fshehni IP-në tuaj në vitin 2019.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me